er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
SKVĒRA KONCERTI OGRĒ PDF Печать E-mail
14.07.2023 22:37
No 21. jūlija četrus piektdienu vakarus Pilsētas skvērā, Ogrē norisināsies tradicionālais vasaras koncertcikls SKVĒRA KONCERTI.

Koncerti notiks brīvā dabā, ļaujot to apmeklētājiem bez maksas baudīt Latvijas mūziķu sniegumu pašā pilsētas sirdī.

Uz skvēra skatuves uzstāsies grupas 7 DĒLI, B OPTIMIST, PETERSONS BAND un mūziķis RAUM.
 
Kapusvētki Ogres pilsētas un Smiltāju kapos PDF Печать E-mail
14.07.2023 22:34
Nedēļas nogalē Ogres pilētas un Smiltāju kapos notiks kapusvētki. Iedzīvotājiem, kas vēlas doties uz kapiem, lai pirms kapusvētkiem sakoptu tuvinieku atdusas vietu vai piedalītos kapusvētkos, Ogres novada pašvaldība ir sarūpējusi autobusu.

Sestdien, 15. jūlijā, plkst.12.00 katoļu draudze rīko kapusvētkus Smiltāju kapos.
 
Paziņojums par Ogres novada saukļa un novada suvenīru ieceres nodošanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
13.07.2023 21:25
Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības domes 13.07.2023. ārkārtas sēdes lēmumu, sabiedrības viedokļa noskaidrošanai tiek organizēta rakstveida aptauja par ieceri Ogres novada jaunajam sauklim “Šeit dzimst leģendas” un novada suvenīriem – dekoratīvajiem šķīvjiem.

Aptaujā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā vai kuriem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums šajā teritorijā.

Aptauja tiek rīkota laikā no 2023. gada 13. jūlija līdz 2023. gada 19. jūlija plkst.13.00.
 
Iedzīvotāji aicināti saudzēt dabas daudzveidību un nedoties uz Sv. Meinarda salu Ikšķilē PDF Печать E-mail
11.07.2023 22:50
Ogres novada pašvaldība, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvalde un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina novada iedzīvotājus un viesus saudzēt dabu un nedoties uz  Svētā Meinarda salu Daugavā (Ikšķilē), kur šobrīd ligzdo savvaļas putni.

Līdz 9.jūlijam Rīgas HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdens līmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai, kas raisījis novada iedzīvotāju un viesu vēlmi doties kājām uz Svētā Meinarda salu Ikšķilē un var nodarīt kaitējumu putnu ligzdām, olām un mazuļiem.

“Putni šo vietu ligzdošanai izvēlējušies kā patvērumu no pilsētas trokšņiem un cilvēkiem. Saudzēsim dabu un nedosimies uz Svētā Meinarda salu, ļaujot putniem netraucēti ligzdot!” aicina Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja Aiva Ormane.
 
Par sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti PDF Печать E-mail
11.07.2023 22:46
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs jūlija sākumā tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības un finanšu prorektoru Dr. oec., MBA Artūru Zepu un RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes struktūrvienības Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta direktoru, Dr.sc.ing., profesoru Egīlu Dzelzīti, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

Ogres novada pašvaldībai ir izveidojusies plaša sadarbība ar RTU dažādās jomās. Šobrīd uzsāktas sarunas, kā sadarbību varētu izvērst izglītības jomā saistībā ar jauno, labi aprīkoto Ogres Valsts ģimnāzijas ēku, kurā mācības tiks organizētas ar šī gada septembri.
 
Saulei rietot ieskanēsies un saulei austot iemirdzēsies Jūrmalas festivāls! Gaidāmi desmit krāšņi koncerti! PDF Печать E-mail
11.07.2023 22:31
Ar desmit krāšņiem koncertiem no 15. līdz 23. jūlijam norisināsies devītais “Jūrmalas festivāls”, grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Koncertos uzstāsies pianists Vestards Šimkus, tenors Aleksandrs Antoņenko, čellists Metjū Bārlijs, klavieru virtuozi - trīs Osokini, akordeoniste Ksenija Sidorova, Jūrmalas festivāla orķestris un citi. Festivāla īpašie viesi būs Brodvejas mūziklu zvaigznes no Londonas. Skanēs arī skaistākās operu ārijas, Zigmara Liepiņa operas ''Parīzes dievmātes katedrāle'' koncertuzvedums, koncerts “Dzimuši Latvijā” ar lielo un uzlecošo zvaigžņu piedalīšanos.
 
Festivālu jau tradicionāli atklās saullēkta koncerts 16. jūlijā Dzintaru pludmalē ar Elbas Filharmonijas galveno ērģelnieci, par ērģeļu karalieni dēvēto Ivetu Apkalnu. Viņas veidotās saullēkta koncertu programmas allaž izceļas ar pārdomātu saturu un dramaturģiju, kurā izvēlētie skaņdarbi organiski sabalsojas ar dabas skaņām un pakāpeniski mūs sagatavo saullēkta brīnumainajam mirklim, dāvājot neaizmirstamu klausīšanās pieredzi. 
 
Ogres novadā zviedru “Kilenkrysset AB” plāno arī attīstīt mājokļu būvniecību PDF Печать E-mail
06.07.2023 22:10

Ogres novadā, Ikšķilē, Palejas ielā 2, kopš pagājušā gada septembra darbojas saliekamo dzelzsbetona paneļu ražotne, ko izveidojis viens no lielākajiem privātajiem Zviedrijas komercīpašumu attīstītājiem “Kilenkrysset AB”.

“Kilenkrysset AB” šajā ražotnē investējis vairākus miljonus eiro, radītas 40 jaunas darba vietas.

Šī gada maijā līdzās esošajai ražotnei uzsākta jaunas rūpnīcas būvniecība. Šajā vietā pamazām tiek attīstīta ideja par Skandināvijas industriālā parka izveidi.

 
Ogrē jauni reklāmas stabi retro stila PDF Печать E-mail
04.07.2023 20:03
2021. gadā Ogrē tika izveidoti trīs jauni reklāmas stabi – konstrukcijā un dizainā lieliski iederīgi pilsētvidē, tie izvietoti Brīvības ielas gājēju posmā pilsētas centrā, Bērzu alejas galā pie gājēju tilta un Dārza ielā.

Aizpērn iesāktā betona afišu stabu nomaiņa pret jauniem turpinās – šovasar pilsētvidi papildina vēl divi jauni afišu stabi – viens pie Marsona laukuma Skolas ielā, otrs –  pie Tīnūžu ielas un Meža prospekta krustojuma.  Ogres novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs Pēteris Āboliņš skaidro, ka nupat uzstādīto afišu stabu izgatavošana tika pasūtīta pagājušajā gadā, nu pasūtījums ir izpildīts. Šogad jauni afišu stabi tiks uzstādīti vēl divās vietās Ogrē – Kartonfabrikas rajonā iepretim veikalam, kā arī pie Mālkalnes prospekta un Lapu ielas krustojuma.
 
MŪSU NOVADNIEKU ŠEDEVRI PDF Печать E-mail
03.07.2023 21:04
Komponists, diriģents, pedagogs un mūzikas kritiķis Kārlis Arturs Kažociņš dzimis 1886.gada 15. maijā Rīgas apriņķa Plāteres pagasta Lielūžos (tagad Ogres novada Taurupes pag.) kā vecākais no trim (Kārlis, Jānis un Eduards) saimnieka dēliem. Vectēvs pats gatavoja vijoles un spēlēja, tēvs muzikālās zināšanas bija ieguvis pašmācības ceļā un apmācīja arī dēlus. 1895.gadā Kārlis Kažociņš uzsāka skolas gaitas Plāteres pagasta skolā, kurā strādāja skolotājs, vēlāk pazīstamais “Jaunāko Ziņu” izdevējs Antons Benjamiņš.
 
 
Ogres novadu Dziesmu un deju svētkos pārstāv 73 kolektīvi PDF Печать E-mail
03.07.2023 14:23

XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki, kas sasaukuši kopā un saliedē latviešus visā pasaulē, ar dažādiem pasākumiem aizsākās 30.jūnijā. 2. jūlijā notika visu svētku dalībnieku gājiens “Novadu dižošanās”, kurā pirmo reizi satikās dalībnieki no jaunizveidotajiem Latvijas novadiem 

Svētkos no Ogres novada piedalās 73 kolektīvi (nedaudz virs 1700 dalībnieku): Ikšķiles Tautas nama VPDK "Godi", Ķeguma Tautas nama VPDK "Kadiķis", Lielvārdes Kultūras nama JDK "Pūpolītis", Lielvārdes Kultūras nama VPDK "Vēji", Ogres novada Kultūras centra TDA "Ogre", Ogres novada Kultūras centra VPDK "Raksti", Tīnūžu Tautas nama JDK "Straujupe", Tīnūžu Tautas nama VPDK "Upe", Birzgales Tautas nama pūtēju orķestris "Birzgale", Ikšķiles pūtēju orķestris "Ikšķile", Lauberes Kultūras nama lietišķās mākslas kopa "Noskaņa", Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis, Lielvārdes Kultūras nama senioru koris "Kamene", Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa "Josta",


 
<< Первая < Предыдущая 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следующая > Последняя >>

Страница 14 из 285

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ