er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Paziņojums par Ogres novada pašvaldības saistošo noteikumu “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku” projekta nodošanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
25.01.2023 23:31
Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību, Ogres novada pašvaldība plāno pieņemt saistošos noteikumus “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku” (turpmāk – saistošie noteikumi) .Saistošo noteikumu projekts paredz, ka uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanai publiskā vietā Ogres novada administratīvajā teritorijā personai ir jāsaņem novada pašvaldības atļauja; bez pašvaldības atļaujas uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus drīkst izmantot normatīvajos aktos noteiktajās svētku, atceres un atzīmējamās dienās.
 
Tauvas joslā izveidotie norobežojumi nekavējoties jānojauc PDF Печать E-mail
25.01.2023 23:27
Aizsargjoslu likums paredz, ka virszemes ūdensobjektu aizsargjoslās desmit metrus platā joslā aizliegts būvēt un izvietot jebkādas ēkas un būves, tai skaitā nožogojumus.

Diemžēl ir nekustamo īpašumu īpašnieki, kuri likumā noteikto aprobežojumu ignorē un ūdenstilpes krasta tauvas joslu norobežo vai pat apbūvē, padarot to nepieejamu citiem.

Dome pieņem lēmumu par nožogojuma demontāžu

Ogres novada pašvaldība vairākkārt ir aktualizējusi jautājumu par tauvas joslas noteikumu ievērošanu. Jautājums par tauvas joslas norobežojumu likvidēšanu kādā no  Daugavas krastā esošajiem īpašumiem pat tika izskatīts pašvaldības domes sēdē, kurā pieņemts lēmums uzlikt par pienākumu šī nekustamā īpašuma īpašniekam mēneša laikā demontēt desmit metrus garo nožogojumu tauvas joslā, kā arī paredzot, ka šī nožogojuma demontāžu, ja to neveiks īpašnieks, izdarīs Ogres novada pašvaldības SIA “Ogres namsaimnieks” un visus ar demontāžu saistītos izdevumus pašvaldība piedzīs no nekustamā īpašuma īpašnieka.
 
PAZIŅOJUMS PAR PUBLISKO APSPRIEŠANU KOKU NOCIRŠANAI JAUNU STĀVVIETU IZBŪVEI OGRĒ PDF Печать E-mail
25.01.2023 23:25
SIA "Ogres Namsaimnieks" plāno izbūvēt un izveidot jaunas automašīnu stāvvietas pie dzīvojamās mājas Mālkalnes prospektā 8, Ogrē, un pie daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām Ausekļa prospektā 15 un Vidus prospektā 16A, Ogrē.

Lai veiktu stāvvietu izbūvi ir plānots nocirst trīs kokus. Mālkalnes prospektā 8, Ogrē, divus lapu kokus ar koka diametru 40 un 45 cm. Pie Ausekļa prospekta 15 un Vidus prospekta 16A, Ogrē, plānots nocirst vienu lapu koku ar tā diametru 50 cm.
 
ПОЯСНЕНИЕ ПО ЦЕНЕ ТЕПЛОЭНЕРГИИ PDF Печать E-mail
25.01.2023 23:10
В январе собственники квартир получили счета за коммунальные услуги за декабрь, в которых видно, что плата за потребленную тепловую энергию по сравнению с ноябрем значительно возросла. Причина – чем ниже температура наружного воздуха, тем больше теплоэнергии потребляется.

В ноябре 2022 года средняя температура воздуха составила +3,4 °C. В свою очередь, средняя температура воздуха в декабре составила – 2,6 °C, и максимальная температура достигла только +8,8 °C. Отопление для жилых домов подавалось в течение всего месяца без перерывов, так как в большинстве жилых домов оно автоматически отключается только при +12°C. Рост потребления тепловой энергии при сравнении  ноября и декабря составил 40%.
 
СТРАХОВАНИЕ ГРАЖДАНСКО - ПРАВОВОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ СОБСТВЕННИКОВ КВАРТИР ПРОДОЛЖИТСЯ И В 2023 ГОДУ PDF Печать E-mail
25.01.2023 23:05
Предприятие “Ogres Namsaimnieks”  при  сотрудничестве с латвийским филиалом страховой компании ADB “Gjensidige” ( далее - “Gjensidige”) в 2023 году продолжает предлагать собственникам квартир многоквартирных жилых домов полисы страхования гражданско - правовой ответственности, чтобы защитить собственников квартир от последствий непредвиденных несчастных случаев (расходов).

Полисы действуют с 1 января по 31 декабря 2023 года для тех собственников квартир, которые ранее не отказались от этих полисов. Ежемесячный платеж в 2023 году составляет 30 центов в месяц за одну квартирную собственность. 
 
PASĀKUMI OGRES NOVADA KULTŪRAS CENTRĀ PDF Печать E-mail
24.01.2023 21:10
Februārī Ogres novada Kultūras centrs aicina uz teātra izrādēm, koncertiem, mūziklu, kino un citiem aizraujošiem notikumiem.

Februāra sākumā Ogres novada Kultūras centrā skatītāji varēs baudīt jaunatnes teātra INSPIRE izrādi SĀRTĀS BURAS un Ogres teātra izrādi RĪTDIENA IR TĀLU.

8. februārī norisināsies kino seanss ar režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu MĀTES PIENS.

Savukārt 11. februārī Ogres novada Kultūras centra tautas deju ansamblis OGRE un viņu draugi - jauniešu tautas deju kolektīvi no visas Latvijas aicina pavadīt vakaru koncertā MĒS CIEMIŅUS GAIDĪDAMI.
 
PAZIŅOJUMS PAR PUBLISKO APSPRIEŠANU KOKU NOCIRŠANAI JAUNU STĀVVIETU IZBŪVEI OGRĒ PDF Печать E-mail
24.01.2023 21:06
SIA "Ogres Namsaimnieks" plāno izbūvēt un izveidot jaunas automašīnu stāvvietas pie dzīvojamās mājas Mālkalnes prospektā 8, Ogrē, un pie daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām Ausekļa prospektā 15 un Vidus prospektā 16A, Ogrē.

Lai veiktu stāvvietu izbūvi ir plānots nocirst trīs kokus. Mālkalnes prospektā 8, Ogrē, divus lapu kokus ar koka diametru 40 un 45 cm. Pie Ausekļa prospekta 15 un Vidus prospekta 16A, Ogrē, plānots nocirst vienu lapu koku ar tā diametru 50 cm.
 
9. februāri “MFD Veselības grupa” izbraukuma diagnostika Lielvārdē PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
9.februārī Lielvārdē, Raiņa ielā 5 (pie bijušās ambulances), no plkst. 10 līdz 17 “MFD Veselības grupa” piedāvās dažādus izmeklējumus:

Mamogrāfija:
Ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) uzaicinājuma vēstuli – BEZ MAKSAS
Ar ģimenes ārsta nosūtījumu – 3 EUR
Ar nosūtījumu no ārsta, speciālista, kuram NAV noslēgts līgums ar NVD - 35 EUR
Rentgens (RTG, plaušām, locītavām u.c.)
Ar nosūtījumu 1 projekcija – 18 EUR
 
OGRES VALSTS ĢIMNĀZIJAS JAUNĀS SKOLAS UN SPORTA ĒKU BŪVNIECĪBA TUVOJAS NOSLĒGUMAM PDF Печать E-mail
24.01.2023 20:39
Februāra beigās plānots uzsākt ēku nodošanu ekspluatācijā, pieaicinot Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvjus. Ēku pilnīga aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām ilgs līdz pavasarim, tomēr atsevišķas telpas – skolēnu pašpārvaldes telpu, dažas sporta ēkas telpas un citas – jaunieši varēs iedzīvināt jau agrāk, iespējami drīz pēc ēku pieņemšanas ekspluatācijā. Pilnvērtīgas mācības jaunajās skolas telpās sāksies pēc pilnīgas ēku aprīkošanas.

Būvniecības darbus apgrūtina sagādes problēmas

Skolas un sporta ēku nodošanu ekspluatācijā paredzēts pabeigt 2023. gada martā. Iepriekš to bija plānots veikt 2022. gada novembrī/decembrī. Kavēšanos radīja materiālu un iekārtu piegādes problēmas. Būvuzņēmējs ilgstoši nevarēja saņemt ventilācijas un gaisa rekuperācijas iekārtas, jo trūka to komplektējošās detaļas iekārtu ražotnē. Secīgi kavējas gan šo iekārtu montāža, gan saistīto iekārtu pieslēgšanas un apsaistes darbi, telpu apdares darbi. Kavējas arī fasādes apdares materiāla ražošana un piegāde objektā skolas un sporta ēkas dienvidu fasādei. Jāuzsver, ka laikapstākļi neietekmēs fasādes montāžas darbu veikšanu. Tiklīdz materiāli būs pieejami, tie tiks piegādāti un uzsākti to montāžas darbi.
 
Paldies par ornitologam Kārlim Grigulim veltīto filmu PDF Печать E-mail
24.01.2023 20:25

Griguļu dzimtas un savā vārdā pateicības vēstuli ir atsūtījusi Sandra Sabīne Jaundaldere – mākslas maģistre, Latvijas Mākslinieku savienības biedre un literāte.

“Saku lielu paldies Ogres novada pašvaldībai un vērtētāju komisijai par piešķirto atbalstu projektu konkursā “R.A.D.I. – Ogres novadam” Natālijas Ketneres veidotajai dokumentālajai filmai “Ornitologs Kārlis Grigulis”.

Kārlis Grigulis


Filmas izveides gaitā man, kā mazmazmeitai, bija gods piedalīties, stāstot par Kārli Griguli un viņa ģimeni. Biju klāt filmas pirmizrādē Ogres Centrālajā bibliotēkā, kur pirmizrādes viesi izbaudīja filmas uzburto, sirsnīgo gaisotni, Kārļa Griguļa klātesamības sajūtu un sarunu ar filmas autori Natāliju Ketneri. Filmu veidoja rūpīgi atlasītas dokumentālo kadru epizodes un pārdomāts vēstījums, kurš iedzīvināja jau kopš 1972. gada mūžībā aizgājušo, bet aizvien spilgto ornitologa, rakstnieka un sabiedriskā darbinieka personību. Mūsu vidū aizvien ir cilvēki, kuri viņu atceras un zina viņa darbus. Filma nāk laikā, kad tā ir visvairāk vajadzīga, kurā jādomā ne tikai par pārmaiņu laika grūtībām, bet arī par dabu kā mūsu eksistences pamatu.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 294

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ