News

er3.jpg
Iecelti Kultūras un tūrisma pārvaldes un Ogres teātra vadītāji PDF Печать E-mail
27.02.2024 21:27
Ogres novada pašvaldība domes sēdē 27. februārī pieņemts lēmums no 1. marta Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītājas amatā iecelt Mariku Zeimuli, savukārt no 29. februāra par Ogres teātra direktori – Ievu Rodiņu.

Marika Zeimule ir absolvējusi Rēzeknes Mākslas koledžu, Latvijas Universitātē ieguvusi Vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoga kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa augstskolā “Turība”. Viņai ir plaša pieredze valsts pārvaldē – bijusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Satiksmes ministrijas ministra biroja vadītāja. M. Zeimule ir biedrības “Latgales tradicionālās kultūras centrs “Latgaļu sāta”” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja. Organizējusi tradicionālās kultūras pasākumus, nometnes un seminārus. Bijusi Madonas mākslas skolas direktore.

Jaunā Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja norāda, ka ir komandas cilvēks un viens no mērķiem būs vienotas komandas izveide gan kultūras, gan tūrisma nozarē. “Ļoti būtiska ir arī komunikācijas veicināšana starp dažādām iestādēm – muzejiem, kultūras un tautas namiem, bibliotēkām un citām iestādēm, tāpēc mans mērķis ir izveidot kopēju platformu, kurā ikvienam vienkopus būtu pieejama informācija par kultūras un tūrisma pasākumiem un iespējām Ogres novadā.” Viņa arī uzsver, ka Ogres novadam ir burvīga lokācijas vieta, laba satiksme, skaista daba, daudzas vēstures liecības un kultūras vērtības. M Zeimule saredz, ka kultūras tūrisms ir mērķtiecīgi attīstāms, tādējādi paņemot vēl lielāku kumosu no Rīgas.

Viņasprāt, svarīgi ir saglabāt kultūras dzīvi uz vietas pagastos, jo kultūrvides saglabāšana ir pamatnosacījums konkrētās vietas apdzīvotībai  un  būtiski kopā ar kultūras iestāžu pārstāvjiem veidot kopīgu redzējumu par novada kultūras un tūrisma attīstību.

Ieva Rodiņa ieguvusi bakalaura un maģistra grādu baltu filoloģijā Latvijas Universitātē, absolvējot Silvijas Radzobes vadīto teātra zinātnes kursu. Viņa ir zinātņu doktore Vizuālajās mākslās, mūzikā un arhitektūrā (Teātra un kino vēstures un teorijas apakšnozarē), teātra kritiķe un zinātniece, teātra aktuālo procesu vietnes Kroders.lv galvenā redaktore. Kopš 2019./2020. gada sezonas ir Ogres teātra vadītāja, izrāžu radošā direktore un fotogrāfe.

I.Rodiņa  atzīmē, ka piecu gadu laikā teātris ir nogājis ļoti strauju attīstības ceļu. Šobrīd ir izvirzīti divi galvenie uzdevumi. Pirmais ir nostabilizēt pozīcijas Ogres novadā – būt pamanāmai kultūras iestādei, kas nodrošina kvalitatīvu un daudzveidīgu repertuāru un veicina jaunu skatītāju piesaisti. Otrs virziens ir teātra pozīciju nostiprināšana valsts mērogā, kas patiesi ir liels izaicinājums, jo Ogres teātris ir  pirmais teātris Latvijā, kas no amatierteātra ir kļuvis par reģionālu repertuārteātri. “Šobrīd mēs esam pusprofesionāls teātris, jo režiju veido profesionāli darbinieki, bet aktieri savu darbu veic brīvprātīgi. Mūsu mērķis ir pierādīt sevi un iegūt profesionālā teātra statusu. Tas būs sarežģīts ceļš, pie kura mēs nopietni strādājam,” atzīmē I. Rodiņa.
 
Attēlā: Ogres novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Marika Zeimule un Ogres teātra direktore Ieva Rodiņa
 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube