News

er3.jpg
Ogres novada būvvalde aicina uzsākt būvju nodošanu ekspluatācijā PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:09
Pašvaldība ir pagarinājusi termiņu, kura laikā iedzīvotājiem tiek dota iespēja ekspluatācijā nodot ēkas, kas būvētas pirms 2014. gada, tomēr šo procesu Būvvalde iesaka neatlikt, ņemot vērā to, ka process nav nedz lēts, nedz arī ātrs – dokumentu sakārtošana var prasīt vairākus mēnešus.

Iestājoties 2026. gada 1. janvārim, būvei, kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums, ar nākamo mēnesi pēc būvniecības termiņa izbeigšanās līdz mēnesim, kad būs parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā, nekustamā īpašuma nodokļa likme būs 3% no lielākās turpmāk minētās kadastrālās vērtības: būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības.

Ar ko sākt?

Dzīvojamās mājas nodošanai ekspluatācijā nepieciešamo dokumentu klāstu atradīsiet šeit

Taču pastāv pamatotas bažas, ka daudzi nemaz nezina, ka dzīvo mājā, kas nav nodota ekspluatācijā vai izmanto saimniecības ēku, kas atrodas būvdarbu stadijā. Lai to noskaidrotu, aicinām interesēties šeit

Identificēt ekspluatācijā nenodotās būves palīdz Būvvaldes uzsāktā digitalizācija. Konstatējot šādu būvi, uz īpašnieka deklarētās dzīves vietas adresi tiek nosūtīta informatīva vēstule. Taču diemžēl vēstules bieži nesasniedz adresātu, jo pēc paziņojuma saņemšanas nezināmu iemeslu dēļ īpašnieks tai nedodas pakaļ. Turpmāk šādas vēstules tiks izsūtītas kā vienkāršas vēstules uz īpašnieka deklarēto adresi. Iedzīvotāji, kuriem ir izveidota e-adrese, šo informāciju saņems tur. Tomēr iedzīvotāji tiek aicināti negaidīt vēstuli no pašvaldības, bet interesēties par to pašiem augstāk norādītajā kārtībā.

Būvniecības likumā, kas stājās spēkā 2014. gada 1. oktobrī, ir noteikts maksimālais būvdarbu termiņš – astoņi gadi. Minētais termiņš attiecas arī uz būvēm, kuru būvniecība uzsākta pirms 2014. gada, kā arī uz uzsāktajām pārbūvēm Tādējādi, ja būve vai būves pārbūve šajā termiņā vēl nav nodota ekspluatācijā, būvatļauja ir jāpagarina.

Lai pagarinātu būvatļauju, īpašniekam Ogres novada pašvaldībā jāiesniedz iesniegums, klāt pievienojot:

ēkas novietnes (ja ir mainījies ēkas novietojums) un tai izbūvēto ārējo inženiertīklu (ja būvprojektā paredzēti ārējo inženiertīklu būvdarbi vai ir mainījies šo tīklu novietojums) izpildmērījuma plānu;
Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā veiktu ēkas datu reģistrāciju vai būves kadastrālo uzmērīšanas lietu;
Uz pieprasīto pagarinājuma termiņu izsniegtas būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopiju.
Noderīgi zināt, ka arī pagarinot būvatļauju, pēc 2026. gada 1. janvāra nekustamā īpašuma nodokļa likme tiks paaugstināta uz 3%. Tāpēc aicinām uzsākt ēku nodošanu ekspluatācijā nekavējoties.

Konteksts

Sākotnējais termiņš noteica, ka visām būvēm, kurām būvdarbi uzsākti pirms 2014. gada, ir jābūt nodotām ekspluatācijā līdz 2022. gada 30. septembrim. Taču, ņemot vērā lielo Ogres novadā ekspluatācijā nenodoto būvju skaitu, pašvaldība nāca pretī iedzīvotājiem, nosakot jaunu termiņu – 2026. gada 1. janvāri.

Ņemot vērā, ka ēku nodošana ekspluatācijā ir laikietilpīgs process, kas prasa arī finanšu resursus, aicinām iedzīvotājus nekavējoties uzsākt ēku nodošanu ekspluatācijā. Piemēram, pasūtot būves kadastrālo uzmērīšanu Valsts zemes dienestā, tās izgatavošana var prasīt 8-9 mēnešus.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar Būvvaldi pa e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript vai pa tālruni 65053336.
 

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ