News

er3.jpg
Pasniegta OGRES NOVADA GADA BALVA KULTŪRĀ 2023 PDF Печать E-mail
04.03.2024 23:46
1. martā Ogres novada Kultūras centrā svinīgā ceremonijā tika pasniegti OGRES NOVADA GADA BALVA KULTŪRĀ 2023 apbalvojumi.

Balva ir augstākais apbalvojums kultūras nozarē Ogres novada pašvaldībā un ar to izsaka atzinību un novērtē ieguldījumu Ogres novada kultūras dzīves pilnveidošanā un Ogres novada vārda popularizēšanā valsts un starptautiskā mērogā.

Šogad tika saņemti 50 balvas pieteikumi, kuros astoņām pamatnominācijām tika izvirzīti 32 nominanti. 

Izvērtējot visus 32 nominantus, OGRES NOVADA KULTŪRAS GADA BALVA 2023 šogad piešķirta rokoperas LĀČPLĒSIS jauniestudējumam Lielvārdes parkā.

Ar iespaidīgu skatuves scenogrāfiju un gaisā virmojošu kopības sajūtu Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS jaunais iestudējums Lielvārdē izskanēja 2023. gada 28. jūlijā. Iestudējums Lielvārdes parkā tapa pēc Ogres novada pašvaldības iniciatīvas, atzīmējot Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” 135. gadadienu, kā arī rokoperas 35. gadskārtu. Līdzās tautā iemīļotiem māksliniekiem un spilgtiem izpildītājiem režisores Rēzijas Kalniņas vadībā, iestudējumu kuplināja Ogres novada amatiermākslas kolektīvi – Lielvārdes jauktais koris “Lāčplēsis”, jauniešu deju kolektīvs “Pūpolītis”, folkloras kopa “Josta”, Ķeguma jauktais koris “Lins”, Tomes folkloras kopa “Graudi” un Ogres novada Kultūras centra bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Pīlādzītis”.

Nominācijā DEBIJA par augstiem rezultātiem, pirmo reizi piedaloties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku skatē, un dalību Eiropiādes festivālā Gothā (Vācijā) balvu saņēma Ogres 1. vidusskolas bērnu un jauniešu deju kolektīvs VIZNĪTS.

Nominācijā JAUNRADE par lokālās vēstures spilgtu reprezentāciju un vērtīgu ieguldījumu Ogres novada kultūrā balvu saņēma Lielvārdes Tautas teātra iestudējums PUMPURS – CEĻŠ UZ LĀČPLĒSI. Režisors: Kārlis Lišmanis. Autore: Inese Tālmane.

Nominācijā KULTŪRAS DRAUGS par veiksmīgu sadarbību ar Ikšķiles Kultūras biedrību kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas jomā balvu saņēma Jurģis Kreilis.

Nominācijā NO PAAUDZES PAAUDZĒ par ilggadēju darbību  un ieguldījumu Jumpravas kultūras dzīvē balvu saņēma Jumpravas kultūras nama deju kolektīvu “Zvaniņš”,  “Rītupīte”, “Jumpraviņa” un “Saime”  koncertmeistars Raimonds Krieviņš.

Nominācijā OGRE PASAULĒ par sudraba godalgas iegūšanu Eiropas Koru olimpiādē Zviedrijā, Noršēpingā balvu saņēma Ogres Mūzikas un mākslas skolas koris CIELAVIŅA.

Nominācijā PERSONĪBAS SPĒKS par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koordinēšanu Ogres novadā balvu saņēma Elīna Klāsone.

Par vairāk kā 40 gadu ilgu Lielvārdes kultūras nama bērnu vokālās studijas MIKAUŠI vadīšanu un ieguldījumu Ogres novada kultūrā balvu saņēma Baiba Klepere.

Nominācijā PRIEKS RADĪT par krāšņu programmu, kurā tika pārstāvēti dažādi muzikālā teātra žanri, dažādām muzikālajām gaumēm un paaudzēm balvu saņēma 5. Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē.

Nominācijā PŪRA LĀDE par latviešu tautas mantojuma un  tradīciju saglabāšanu un nodošanu plašākai sabiedrības daļai balvu saņēma Suntažu folkloras kopa SAULE.

Par Ogres teātra vēstures izpēti, apkopošanu un popularizēšanu balvu saņēma grāmata TEĀTRIS OGRĒ. Autore: teātra zinātniece un Ogres teātra direktore Ieva Rodiņa.

Svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju bagātināja Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas audzēkņi - Anna Viktorija Rengela, Kristīne Megija Žvagiņa, Elīza Blicava, Nils Valkiainens, Kristaps Škapars, Marija Metuzāle. Ceremoniju vadīja žurnālists Jānis Krēvics.

Ogres novada Kultūras centrs pateicas visiem, kuri pieteica savus pretendentus OGRES NOVADA GADA BALVA KULTŪRĀ 2023 nominācijām, balvu pretendentiem un atbalstītājiem.

Informāciju sagatavoja Ogres novada Kultūras centrs
 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube