News

er3.jpg
Pasākumi nedēļas nogalē Ogres novadā PDF Печать E-mail
15.03.2024 21:46
16. marts
Cirka izrāde APKĀRT ZEMESLODEI Birzgalē – plkst.11.00 Birzgales Tautas namā aicinām uz cirka izrādi visai ģimenei “Apkārt zemeslodei”.

VPDK RAKSTI 25 gadu jubilejas koncerts BIJĀM. ESAM. BŪSIM. Ogrē – atzīmējot vidējās paaudzes deju kolektīva RAKSTI 25 gadu jubileju, plkst. 17.00 kolektīvs aicina kopā ļauties lidojumam par to, kas BIJA, kas ESAM un kas BŪSIM. Deju raksti uzmirdzēs un deju soļos atspoguļosies ne vien VPDK “Raksti”, bet arī draugu kolektīvi.

Koru koncerts MĒS TIKĀMIES MARTĀ Suntažos – plkst.18.00 Suntažu Kultūras namā koru sadraudzības koncerts “Mēs tikāmies martā”. Koncertā piedalīsies JK "SUNTAŽI" un Ogres skolotāju kamerkoris.

Atpūtas vakars Ķeipenē – plkst.21.00 Ķeipenes Tautas namā atpūtas vakars kopā ar grupu “Lustīgais Blumīzers”.

17. marts
Mājražotāju tirdziņš Lauberē – plkst. 10.00  Lauberes Kultūras namā Mājražotāju tirdziņā gaidīti visi pirkt un pārdot gribētāji.

Ērģeļmūzikas koncerts Ikšķilē – plkst.11.30 Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcā ērģeļmūzikas koncertā muzicēs ērģelnieks Jānis Karpovičs. 

Koncerts PUTNU DZIESMAS Ogrē – plkst. 13.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē  Raimonda Paula un Guntara Rača koncertuzvedums – dzied "Dzeguzīte", dejo "Dzītariņš".

Filma MELNAIS SAMTS Madlienā – plkst.16.00 Madlienas Kultūras namā filma "Melnais samts" – trīsdesmitgadniecei Martai ir darbs, draugi, romantiskas attiecības un mīļš kaķis. Visam vajadzētu būt kārtībā, taču Martu nepamet sajūta, ka viņa tikai tēlo, ka tiek galā ar pieauguša cilvēka dzīvi.
 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube