News

er3.jpg
Foto konkurss “Cilvēks un Daugava” PDF Печать E-mail
15.03.2024 22:06
Daugavas muzejs izsludina pieteikšanos foto konkursam “Cilvēks un Daugava”. Ikviens topošais un esošais fotomākslinieks tiek aicināts pievērst uzmanību un notvert foto mirkļus Daugavas klātesamībai ikdienas notikumos un svētkos, pamanot agrāk nenovērtētus momentus, ievērojot cilvēka un upes simbiozi. Fotogrāfijā jebkādā mākslinieciskā formā jābūt ietvertai Daugavai, aprakstā arī norādot precīzu fotogrāfēšanas vietas lokāciju (vietas nosaukums vai koordinātas).

Pieteikšanās foto konkursam atvērta līdz 30. aprīlim. Žūrijas izvēlēti labākie darbi piedalīsies brīvdabas fotogrāfiju izstādē Daugavas muzeja parkā.

Konkursa pieteikums, kas sastāv no aizpildītas pieteikuma anketas (1.pielikums foto konkursa nolikumam) un fotogrāfijas/ām jāiesniedz elektroniski, iesūtot uz e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript   līdz 2024.gada 30.aprīlim plkst. 24.00 vai personīgi datu nesējā Daugavas muzejā līdz 2024.gada 30.aprīlim plkst. 16.00.

Viens konkursa dalībnieks var iesniegt līdz 3 (trīs) fotogrāfijām. Iesniedzot vairāk nekā vienu fotogrāfiju, katrs attēls ir jānumurē atbilstoši fotogrāfiju aprakstam pieteikumā.

Aicinām pievērst uzmanību noteikumiem un prasībām fotogrāfiju formātam:

Fotogrāfijām jābūt JPEG formātā;
Fotogrāfijām jābūt labā kvalitātē;
Konkursam iesniegtās fotogrāfijas drīkst būt apstrādātas ar datorprogrammām minimālā līmenī (piemēram, krāsu korekcijas, apgriešanas utt.), neizmainot fotogrāfijā attēloto saturu.
Konkursā netiek pieņemtas fotogrāfijas, kas radītas, izmantojot mākslīgā intelekta programmatūras.
Iesniegtās fotogrāfijas žūrija vērtēs pēc sekojošiem kritērijiem:

Fotogrāfijas atbilstība konkursa tematikai
Fotogrāfijas mākslinieciskā kvalitāte
Oriģināls un veiksmīgs tēmas atspoguļojums
Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejama šeit: https://ej.uz/cilvēksundaugava    Pieteikumi, kas neatbildīs konkursa nolikumam, netiks izskatīti. Piedaloties konkursā, dalībnieks piekrīt visiem nolikuma nosacījumiem.

Informāciju sagatavoja Paula Grābēja, Daugavas muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube