News

er3.jpg
AKTUĀLI
Par pieteikšanos Sociālai stipendijai Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem PDF Печать E-mail
10.06.2024 21:28
Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības domes 2023.gada 30. marta iekšējiem noteikumiem Nr.5/2023 “Par sociālo stipendiju Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem”, tiek izsludināta pieteikšanās Sociālajai stipendijai nākamajam mācību gadam.  2024./ 2025. mācību gadā stipendijas saņems 12 vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamie.

Sociālo stipendiju piešķir Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. - 12. klašu izglītojamajam, kura deklarētā dzīvesvieta ir Ogres novada administratīvā teritorijā un kurš atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:
 
LU aicina kopīgi sagatavoties bioloģijas eksāmenam PDF Печать E-mail
10.06.2024 21:24
Tiešsaistē pieejams un skatāms lekcijas ieraksts no Latvijas Universitātes (LU) pasākuma vidusskolēniem “Padomi eksāmeniem”, kurā LU Bioloģijas studiju absolvente un skolotāja Jūlija Plociņa-Kagaine sniedz noderīgus padomus par to, kā sagatavoties gaidāmajam pārbaudes darbam. 
Lekcijas vadītāja vidusskolēnus iepazīstina ar gaidāmā eksāmena bioloģijā gaitu un prasībām, un sniedz ieskatu resursos, kuros atrodama noderīga papildu informācija. Tāpat viņa sniedz piemērus ar biežāk pieļautajām kļūdām un skaidro, kā pareizi aizpildīt eksāmena materiālus, kā saglabāt motivāciju un mazināt ar pārbaudes darbu saistītā stresa izpausmes:
 IERAKSTS ŠEIT.
 
Latvijas Banka rosina stiprināt kredītiestāžu klātbūtni reģionos PDF Печать E-mail
10.06.2024 20:48
Latvijas Banka iesniegusi Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā priekšlikumus grozījumiem Kredītiestāžu likumā, lai nodrošinātu lielāku kredītiestāžu pakalpojumu pieejamību reģionos. Priekšlikumu mērķis ir sekmēt vienmērīgu ekonomisko attīstību visā Latvijas teritorijā, kā arī finanšu pakalpojumu sniegšanu tādā formā, kas veicinātu visu sabiedrības grupu finansiālo iekļautību un finanšu pakalpojumu pieejamību.

Latvijas reģionos ir nepieciešama līdzsvarota pieeja, kas paredz gan attālināto, gan klātienes finanšu pakalpojumu sniegšanu arī turpmāk. Tomēr bez regulējuma pārmaiņām šo mērķi sasniegt ir sarežģīti, jo kredītiestāžu izvēli par labu attālināto pakalpojumu attīstīšanai un klātienes pakalpojumu mazināšanai diktē digitālā transformācija un komerciālās intereses. Tā rezultātā starp visām eirozonas valstīm kopš 2014. gada Latvijā bijis procentuāli nozīmīgākais (75 %) kredītiestāžu klientu apkalpošanas vietu samazinājums, rēķinot uz 100 000 pilngadīgajiem iedzīvotājiem.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
10.06.2024 20:09
Šonedēļ Saeimas komisiju darbakārtībā:
·        brīvprātīgā darba pieejamības veicināšana (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
·        cietumu sistēmas reforma un notiesāto resocializācijas pasākumu uzlabošana (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
·        kiberdrošības stiprināšana Latvijā (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
·        papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem (Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, 3.lasījums);
·        pienākums apliecināt valsts valodas zināšanas plašākam Krievijas pilsoņu lokam (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
 
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
07.06.2024 21:10
8. jūnijs
Ogresgala pagastam 100!  Darbosies svētku gadatirgus, izklaides programma ar Ufo, uzstāsies Ogresgala Tautas nama pašdarbības kolektīvi, priecēs grupa “Rīgas Modes” un zaļumballe ar grupu “Rabarberi”!  Ieeja bez maksas. Programma pieejama ŠEIT

Apģērbu un lietu dārza andele Ikšķilē – no plkst.10.00 līdz 16.00 Ikšķiles Brīvās skolas dārzā aicinām uz ikgadējo  Apģērbu un lietu dārza andeli.

NŪJOŠANAS ČEMPIONĀTS UN IEŠANAS SACENSĪBAS Ogrē – Ogres Zilajos kalnos norisināsies LATVIJAS ČEMPIONĀTA NŪJOŠANĀ 2. POSMS un IEŠANAS SACENSĪBU 1. POSMS.
 
Ogres novada neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām PDF Печать E-mail
05.06.2024 23:22
Šī gada 25. maijā Veselības inspekcija ir veikusi ūdens kvalitātes pārbaudi neoficiālajās peldvietās Ogres novadā. Rezultāti liecina, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām.

Ogres novadā peldēties atļauts šādās neoficiālajās peldvietās:

Abzes dzirnavdīķis Suntažos;
Austriņu ceļš, Lielvārde;
Baseins pie skolas, Madliena;
Daugavas iela, Lielvārde;
Daugavas pludmale, Ikšķile;
 
“Laukiem būt!” mainās uz “Laukiem augt” PDF Печать E-mail
05.06.2024 23:18
Lai jaunajiem uzņēmējiem laukos vēl vairāk palīdzētu attīstīties, kļūt konkurētspējīgākiem un efektīvākiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) radījis jaunu atbalsta programmu, kas ir kā līdzšinējās jauniešu uzņēmējdarbības programmas “Laukiem būt!” turpinājums. Saglabāta tiks ierastā tradīcija programmas dalībniekiem startēt konkursā “Laukiem būt!”, lai pretendētu uz finansiālu atbalstu savas biznesa idejas īstenošanai.
Uzņemšana programmā notiks visos LLKC birojos Latvijā no 25. jūnija līdz 25. jūlijam. Priekšroka uzņēmējiem līdz 40 gadu vecumam. 
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
03.06.2024 22:56
Šonedēļ Saeimas komisiju darbakārtībā:

•        alkohola patēriņa mazināšana sabiedrībā, tostarp nosakot jaunus ierobežojumus tā tirdzniecības laikam (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
•        pacientu tiesību ievērošanas uzlabošana (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
•        atlikumsiltuma izmantošana siltumapgādē un pašvaldību tiesības noteikt siltumapgādes veidus savā teritorijā (Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, 3.lasījums);
•        administratīvi teritoriālā reforma (Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, 2.lasījums; steidzams);
 
Eiroparlamenta vēlēšanas 2024 PDF Печать E-mail
01.06.2024 18:20
2024.  gada 8. jūnijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti.

NO 16 SARAKSTIEM JĀIZVĒLAS TIKAI VIENS

Vēlēšanās startē deputātu kandidāti no 16  sarakstiem:

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija;
JKP, Jaunā konservatīvā partija;
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”;
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ;
“Latvijas attīstībai”;
“Centra partija”;
APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI;
“APVIENOTAIS SARAKSTS  – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”;
“PROGRESĪVIE”;
Politiskā partija “Tautas varas spēks”;
Kustība “Par!”;
“SUVERĒNĀ VARA”;
 
Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem PDF Печать E-mail
29.05.2024 19:41
Jau šo sestdien, 1. jūnijā, notiks jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītākais vasaras pasākums – Jūrmalas Kūrorta svētki, kas šogad norisināsies 55. reizi. Svētku koncertā uz lielās skatuves Majoru pludmalē apmeklētājus priecēs šarmantā dziedātāja Marija Naumova, reperis rolands če un pašmāju mūzikas grupas “Labvēlīgais tips” un “Citi zēni”. Vasaras sākums Jūrmalā tiks ieskandināts ar daudzveidīgu pasākumu programmu visas dienas garumā – notiks ielu kafejnīcu festivāls, garākā diskoballīte Jomas ielā, mazākie svētku apmeklētāji tiks gaidīti jautrās izklaidēs “Našķu pilsētiņā”, norisināsies jūrmalnieku svētku gājiens un citi notikumi, kas piepildīs Jūrmalu Kūrorta svētkos.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 82

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube