News

er3.jpg
AKTUĀLI
43 Latvijas skolas saņēmušas LU atzinības rakstus PDF Печать E-mail
04.04.2024 19:33
43 skolas no visiem Latvijas novadiem un valstpilsētām saņēmušas Latvijas Universitātes (LU) atzinības rakstus par sekmīgu skolēnu sagatavošanu studijām augstākās izglītības iestādē. 
LU rektora parakstītu atzinības rakstu ik gadus pasniedz līdzās LU Skolu balvai. Šo balvu piešķir katra Latvijas reģiona – Rīgas, Pierīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales - skolai, kura iepriekšējā gadā devusi lielāko ieguldījumu LU studentu saimes papildināšanā, vērtējot procentuāli lielāko skaitu skolas absolventu, kas mācību gaitas turpina LU. Atzinības rakstus pēc šāda paša vērtējuma pasniedz skolām no katra Latvijas novada un valstpilsētas. Balvas tradīcija iedibināta 2016. gadā.
Rīgas reģionā LU atzinības rakstu saņem Ādažu vidusskola, Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Ķekavas vidusskola, Mārupes Valsts ģimnāzija, Olaines 1. vidusskola, Rīgas 1. Tālmācības vidusskola, Ulbrokas vidusskola, Salaspils 1. vidusskola un Siguldas Valsts ģimnāzija.
 
Ogres novads šogad Lielās talkas ietvaros atbrīvos pagrabus no liekā, sagatavojot drošu vietu patvērumam PDF Печать E-mail
01.04.2024 21:21
Ogres novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā – 27. aprīlī – piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Ogres novads ir kopā ar Ukrainu jau no 2014. gada, kad notika Krimas aneksija. Novada iedzīvotāji turpina palīdzēt Ukrainai, ziedojot nepieciešamo. Šis laiks ir devis iespēju izvērtēt mūsu pašu drošības apstākļus. “Ja gribat mieru, tad gatavojieties karam. No savas puses mums jābūt gataviem. Svarīgi ir parūpēties pašiem par sevi, nevis gaidīt palīdzību no valdības. Jāsaprot, ka dažās minūtēs mēs nevaram nokļūt uz centrālajām patvertnēm, tāpēc tās jāiekārto pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai,“ tā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.
 
Lieldienu pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
28.03.2024 23:16
28. martā
Taurupe – plkst.10.00 Lieldienu ieskaņas pasākums kopā ar folkloras kopu "Josta".

Mazozoli – plkst. 14.30  pie Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles Lieldienu ieskandināšana ar tautas mūzikas kopu “Pulgosnieši”.

29. marts
Taurupe – plkst. 13.00 pie Taurupes Tautas nama Lieldienu pasākums bērniem kopā ar “Jampadraci”.
 
No 1. aprīļa reģionālajā sabiedriskajā transportā jauni biļešu veidi un tarifi PDF Печать E-mail
27.03.2024 12:32
Sabiedriskā transporta padome (STP) atgādina, ka 2023. gada 14. decembrī tika apstiprināta jauna reģionālā sabiedriskā transporta (autobusi un vilcieni) biļešu un tarifu sistēma, kas stāsies spēkā pakāpeniski no 2024. gada 1. aprīļa un skars visus reģionālo autobusu un vilcienu maršrutus.

Būtiskākās izmaiņas:

Jaunajā tarifu sistēmā tiek saglabāts minimālās maksas princips, taču, lai šo tarifu salāgotu ar valstspilsētu sabiedrisko transportu, tiek noteikta minimālā braukšanas maksa: Rīgā – 1,50 eiro, citās valsts pilsētās, tai skaitā arī Ogrē – 1,00 eiro un ārpus valsts pilsētām – 0,70 eiro.
Tarifa maksas izmaiņas mazos vai vidējos attālumos autobusos jaunajā tarifu sistēmā ir relatīvi nelielas un orientētas uz to, lai neradīto spiedienu uz pasažieriem, kuri bieži izmanto sabiedrisko transportu, taču izmaiņu rezultātā ir arī atsevišķi gadījumi, kad pieaugums būs lielāks.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
25.03.2024 22:15
Saeimas komisijās šonedēļ:

·        alkohola patēriņa mazināšana sabiedrībā (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
·        sodu palielināšana par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, pirms 2.lasījuma);
·        grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz noteikt, ka sistēmas operators sedz pieslēguma būvdarbu izmaksas 50% apmērā arī lielas jaudas pieslēgumiem (Tautsaimniecības komisija, galīgais lasījums);
·        jaunais pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modelis (Latgales apakškomisija);
·        mediju politikas pamatnostādņu projekts (Mediju politikas apakškomisija);
·        lēmuma projekts “Par pasākumiem Latvijas valsts ekonomiskās sadarbības pārtraukšanai ar agresorvalstīm - Krieviju un Baltkrieviju” (Aizsardzības komisija).
 
„Gada balva sociālajā darbā 2023” uzvarētāju apbalvošana PDF Печать E-mail
25.03.2024 19:56
27. martā, notiks svinīgais konkursa „Gada balva sociālajā darbā 2023” apbalvošanas pasākums, kura ietvaros jau vienpadsmito gadu tiks godināti labākie sociālie darbinieki. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalīsies un nomināciju uzvarētājus sveiks labklājības ministrs Uldis Augulis.
Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2023” tiks apbalvota Vita Redenka, Rīgas Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem un pilngadīgām personām.
Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023” tiks apbalvota Rita Rubene, VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”” Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas sociālā darbiniece.
Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks NVO un privātajā sektorā 2023” tiks apbalvota Dace Ikauniece, nodibinājuma “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” sociālā darbiniece.
 
Darba iespēju festivāls “Visiem!” PDF Печать E-mail
21.03.2024 20:22
Ar mērķi palīdzēt atrast darbu tādām sociālā riska grupām kā cilvēkiem ar invaliditāti, jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, pirmspensijas vecuma cilvēkiem, ilgstošiem bezdarbniekiem un jaunajām māmiņām, kurus nereti daļā sabiedrības uzskata par neiederīgiem darba vidē, sociālais uzņēmums “Ligero” un biedrība “Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības atbalstam” jau piekto reizi organizē Darba iespēju festivālu “Visiem!” un aicina uzņēmumus, biedrības, valsts un izglītības iestādes pieteikt savu dalību. 

Šogad festivālā arī aicināti piedalīties uzņēmumi, kas var piedāvāt darbu skolēniem vasaras brīvlaikā, kā arī augstskolas, koledžas un tehnikumi, kas vēlas praktiskā veidā parādīt piedāvātās izglītības iespējas un apgūstamo profesiju daudzveidību.  
 
Lēdmanes un Krapes pagasta iedzīvotājus turpmāk apkalpos Lielvārdes pasta nodaļa PDF Печать E-mail
13.03.2024 23:01
Latvijas Pasts informē - no šā gada 25. marta Lēdmanes un Krapes pagastu iedzīvotājus apkalpos Lielvārdes pasta nodaļa, kas atrodas Lielvārdē, Lāčplēša ielā 18A. Tās darba laiks: P-Pk no plkst. 7.00 līdz 18.00. Tāpat Lēdmanes un Krapes pagastu iedzīvotāji arī turpmāk pakalpojumus var saņemt savā dzīvesvietā pēc pieprasījuma, izmantojot Pastnieks mājās pakalpojumu.

Atsaucoties Lēdmanes un Krapes iedzīvotāju aicinājumam, tiek mainīta apkalpojošā pasta nodaļa no Madlienas uz ērtāk sasniedzamo Lielvārdi. Iedzīvotāji ir aicināti saņemt pasta pakalpojumus Lielvārdes pasta nodaļā vai izmantot pakalpojumu Pastnieks mājās, kas ir izdevīgs, drošs un ērts risinājums.
 
Aktualitātes Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
13.03.2024 22:46
Saeimas komisijās šonedēļ:

·        vieglāka ar invaliditāti saistīto pabalstu saņemšanas kārtība jauniešiem pēc pilngadības sasniegšanas (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
·        kolektīvais iesniegums "Slimības lapu 100% apmērā no neto algas un apmaksāt no sociālā budžeta" (Sociālo un darba lietu komisija);
·        kriminālatbildība par mēģinājumu ar dziļviltojuma tehnoloģiju palīdzību ietekmēt vēlēšanu rezultātus (Juridiskā komisija, 1.lasījums);
·        speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam pašvaldību vadošajām amatpersonām (Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
·        pienākums reģistrēt kaķus un istabas seskus (Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, 2. - galīgais - lasījums);
·        iecere liegt Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem piedalīties ceļu satiksmē Latvijā (Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, 1.lasījums);
·        vienkāršota augstsprieguma tīklu pārbūves saskaņošana ar zemju īpašniekiem (Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, 3.lasījums);
·        kodolenerģētikas attīstības iespējas un Latvijas enerģētikas stratēģija (Vides, klimata un enerģētikas apakškomisija);
·        sankciju režīma pret Krieviju ievērošana (Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisija).

Ceturtdien Saeimas sēdē:

·        mākslīgā intelekta izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu sagatavošanā (1.lasījums);
·        mājdzīvnieku labturības uzlabošana un pienākums reģistrēt arī kaķus un istabas seskus (galīgais lasījums);
·        grozījumi inovatīvas uzņēmējdarbības un prioritāro projektu atbalstam (galīgais lasījums);
·        jauns doktorantūras modelis, tostarp nodrošinot doktorantiem atalgojumu studiju laikā (galīgais lasījums).
 
Darba iespēju festivāls “Visiem!” PDF Печать E-mail
13.03.2024 22:18
Ar mērķi palīdzēt atrast darbu tādām sociālā riska grupām kā cilvēkiem ar invaliditāti, jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, pirmspensijas vecuma cilvēkiem, ilgstošiem bezdarbniekiem un jaunajām māmiņām, kurus nereti daļā sabiedrības uzskata par neiederīgiem darba vidē, sociālais uzņēmums “Ligero” un biedrība “Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības atbalstam” jau piekto reizi organizē Darba iespēju festivālu “Visiem!” un aicina uzņēmumus, biedrības, valsts un izglītības iestādes pieteikt savu dalību. 

Šogad festivālā arī aicināti piedalīties uzņēmumi, kas var piedāvāt darbu skolēniem vasaras brīvlaikā, kā arī augstskolas, koledžas un tehnikumi, kas vēlas praktiskā veidā parādīt piedāvātās izglītības iespējas un apgūstamo profesiju daudzveidību.  
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 79

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ