News

er3.jpg
AKTUĀLI
Ogrē notiks tematiski vakari laulāto pāru attiecību stiprināšanai PDF Печать E-mail
15.01.2024 22:47
Lai palīdzētu laulātajiem pāriem stiprināt savas attiecības un atjaunot savstarpējo romantiku, sākot ar 24. janvāri trešdienās Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) norisināsies astoņi tematiski vakari “Laulāto kurss”, kuru laikā dzīvesdraugiem būs iespēja pie privāta galdiņa baudīt kopīgas vakariņas, klausīties pieredzējušos lektoros un savā starpā pildīt un pārrunāt nelielus rakstiskus uzdevumus.

Pāru vakari norisināsies no plkst. 18:00 līdz 20.30 Kultūras centra Mazajā zālē, kurā pirmā pusstunda būs paredzēta vakariņu baudīšanai, bet no plkst.18.30 iesāksies tematiskais izklāsts. “Laulāto kursā” tiks apskatītas tēmas par komunikāciju, konfliktu risināšanu, spēju piedot, robežām starp paaudzēm, intīmo tuvību, mīlestības valodām u.c. Galvenie nodarbību vadītāji un lektori būs iniciatīvas Ogres DOMS un biedrības “Īsta Mīlestība Gaida” vadītājs Dainis Pandars kopā ar sievu Lieni.
 
2024. gada sēne - zilzaļo hlorociborija PDF Печать E-mail
13.01.2024 00:06
Latvijas Mikologu biedrības balsojumā 2024. gada sēnes godu iegūst zilzaļā hlorociborija (Chlorociboria aeruginascens). Maza, krāšņa un noderīga, Latvijā bieži sastopama, tomēr maz ievērota un maz pētīta, informēja Latvijas Mikologu biedrības valdes priekšsēdētāja Diāna Meiere.
Kā par šīs sēnes noderīgumu skaidroja mikologi, zilzaļās hlorociborijas iekrāsotu koksni var izmantot daiļamatniecībā, no tās iegūto zilzaļo pigmentu ksilindeīnu var izmantot mūsdienīgajās zaļajās tehnoloģijās, elektronikā.
 
Latvijas 2024. gada ģeovieta – Gūdu klintis PDF Печать E-mail
13.01.2024 00:04
Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeoloģijas nodaļa un Ģeogrāfijas nodaļa nosauc 2024. gada ģeovietu. Gadu mijā to izvirzīšanā un balsošanā par 7 potenciālajām ģeovietām piedalījās 38 ģeologi un ģeoloģijas interesenti. Šogad par Gada ģeovietu tika izvēlētas Gūdu klintis (Gaviļu iezis) Gaujas krastā.

Gūdu klintis ir ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis, kas atrodas Gaujas senielejā, Gaujas labajā pamatkrastā. Tas ir Cēsu novadā, Straupes pagastā, Gaujas Nacionālā parka un vienlaikus Natura 2000 teritorijā. Gūdu klintīs pie pašas Gaujas upes un gar tās palieni un vecupi atsedzas senajā devona periodā veidojušies smilšakmeņi, vietām māli. Atsegumi līdz 50 m augstajā pamatkrasta kraujā ir izvietoti trīs pakāpēs. Klintīs ir atrastas bruņuzivju, daivspurzivju un bezžokļeņu fosīlijas, kā arī fosfātu konkrēcijas. Atsegumu joslas kopējais garums ir 390 m. Līdz ar to Gūdu klintis pēc virsmas platības ir vienas no lielākajiem devona smilšakmeņu atsegumiem Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.
 
Barikāžu atceres diena Ogrē PDF Печать E-mail
12.01.2024 23:55
20.janvārī plkst. 14.00 pie Latvijas monumentālā karoga Brīvības ielā, Ogrē atcerēsimies 1991. gada barikāžu notikumus, kas ne vien atstājuši nospiedumus vēstures lappusēs, bet arī ļāvuši izcīnīt brīvu un neatkarīgu valsti.  
Pie barikāžu simbola – ugunskura, daloties atmiņu stāstos par barikāžu notikumiem, klausīsimies vīru kopas VILKI muzikālo vēstījumu par dzimtenes mīlestību, karavīra dzīvesziņu un kultūras mantojumu karavīru dziesmās un stāstos. 

Atceroties spraigos notikumus, godināsim 1991. gada barikāžu aizstāvjus, kavēsimies atmiņās un kopīgi radīsim to unikālo kopības sajūtu, kas deva spēku sargāt Latvijas neatkarību.
 
Bargais sals Skandināvijā ietekmē elektroenerģijas cenas biržā PDF Печать E-mail
05.01.2024 21:34
Š.g. 5. janvārī novērojams straujš elektroenerģijas cenu kāpums Nordpool biržā. Baltijas un Skandināvijas valstu cenu zonā – kāpums ir novērots sākot no ceturtdienas, 4. janvāra, plkst. 8.00 rītā, kas turpinās arī 5. janvārī. Cenu lēcienus Nordpool biržā veicinājusi energoapgādes situācija Somijā – vairāku elektrostaciju darbības ierobežojumi un, iestājoties ievērojami aukstākiem laikapstākļiem, būtiski pieaudzis pieprasījums pēc elektroenerģijas, liecina Klimata un enerģētika ministrijas (KEM) rīcībā esošā informācija. 
Kā ziņo starpvalstu mediji, gads Skandināvijā iesācies ar lielāko aukstumu pēdējo 25 gadu laikā, vietām temperatūra noslīdējusi pat zem -40 ℃ atzīmes. Tik ekstrēma temperatūra neizbēgami ietekmē arī elektroenerģijas pieprasījumu, jo daudz kur mūsu reģionā, īpaši Skandināvijā, elektroenerģiju izmanto mājokļu apsildei. Savukārt ļoti liela aukstuma gadījumā ietekmēta arī elektroenerģijas pārvade un ražošana, kā rezultātā novērojamas augstas elektroenerģijas cenas. 
 
Stājas spēkā izmaiņas elektroenerģijas sadales tarifos: kas jāzina mājsaimniecībām PDF Печать E-mail
01.01.2024 22:17
Stājas spēkā izmaiņas elektrības sadales tarifos: kas jāzina mājsaimniecībām 

Šodien, 1. janvārī, spēkā stājas precizētās (samazinātās) elektroenerģijas sadales tarifu vērtības, kā arī politiski rastais valsts atbalsta risinājums tarifu strauja pieauguma ierobežošanai privātpersonām (normatīvajos aktos noteiktie sadales tarifa fiksētās daļas pieauguma griesti). Kopējo izmaiņu ietekmē faktiskā maksa par elektrības pieslēguma jaudas uzturēšanu mainās. AS "Sadales tīkls" apkopojusi būtiskāko informāciju, kas par šīm izmaiņām jāņem vērā mājsaimniecībām. 
 
Aicinā uz Ziemassvētku maģisko sajūtu Ogrē PDF Печать E-mail
21.12.2023 00:06
Visus, kas vēlas sajust brīnumainu gaisotni un sirdī noķert maģisku Ziemassvētku sajūtu, aicinām doties ciemos uz Ogri, kas gaida ar pavisam jauniem Ziemassvētku rotājumiem un nebijušām gaismas instalācijām. Ne par velti Ogre tiek novērtēta kā viena no visskaistākajām un mirdzošākajām Latvijas pilsētām šajā svētku gaidīšanas laikā, kas gan maziem, gan lieliem atnes svētku prieku un liek noticēt brīnumiem!

Ogres novada būvvaldes pilsētvides mākslinieciskais vadītājs Dāvids Zaķis iepazīstina ar Ogres pilsētā izvietotajām Ziemassvētku dekorācijām. VIDEO ŠEIT 
 
 Ogres pilsētā uzstādīti vēl neredzēti gaismas elementi, krāšņi rotājot gājēju ielu un pastaigu maršrutus. Pilsētas Ziemassvētku rotājumu koncepcijas pamatelements ir siltā gaisma, kas tiecas uz augšu – pa koku stumbriem, zariem līdz pat galotnei, radot gaismas alejas, un pat vēl virs koku galotnēm siltas gaismas bumbu veidolā. Ogres centrālā Ziemassvētku egle atrodas ierastajā vietā Pilsētas centra skvēra malā, tās galotni rotās saule, bet pašu egli – latvju rakstu zīmes.
 
Projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” iedzīvotāji īstenojuši vērtīgas ieceres arī tūrisma objektos un vietās PDF Печать E-mail
21.12.2023 00:00
Šī gada janvārī Ogres novada pašvaldība visā jaunizveidotā novada teritorijā izsludināja projektu konkursu “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, kas dod iespēju iedzīvotājiem īstenot projektus dažādās ar dzīves vides kvalitātes uzlabošanu saistītās sfērās. Konkursā tika apstiprināti 43 projekti, piešķirot to iesniedzējiem – nereģistrētām iedzīvotāju grupām un nevalstiskajām organizācijām – pašvaldības finansējumu šo projektu īstenošanai. Daļa no projektiem saistīta ar tūrisma objektu labiekārtošanu un infrastruktūras izveidi.

Ogrē biedrība “Lazdukalni 2000” turpinājusi skatu torņa iekštelpas kosmētiskos remontdarbus Špakovska parkā Ogrē, veicot sienu apdari un izolācijas uzklāšanu un tādejādi sagatavojot iekšējo telpu nākotnē plānotajai ekspozīcijai.

Ciemupē par godu Latvijas Valsts svētkiem un nākamgad paredzētajai Ciemupes 100 gadu jubilejai izveidots pārvietojams vides objekts – izgaismoti burti “CIEMUPE”, ko iespējams izmantot pasākumu organizēšanai gan iekštelpās, gan ārtelpā.
 
Ogres novada bērni ar invaliditāti un bērni aizbildnībā var saņemt Ziemassvētku dāvanu paciņas PDF Печать E-mail
20.12.2023 23:31
Sākot no šī gada 20.decembra, Ogres novada bērni ar invaliditāti un bērni, kuri atrodas aizbildnībā, var saņemt pašvaldības Ziemassvētku dāvanu paciņas.

Ogres pilsētas bērni dāvanu var saņemt Ogres novada Sociālajā dienestā Upes prospektā 16, Ogrē – informācijas centrā, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu.

Paciņas iespējams saņemt darba laikā:

20.decembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00;
21.decembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00;
22.decembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 12.00;
27.decembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00;
28.decembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00;
29.decembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 12.00.

Paciņas iespējams izņemt arī attālinātajās klientu pieņemšanas vietās, iepriekš sazinoties pa norādīto tālruni.

Informāciju sagatavoja Ogres novada Sociālais dienests
 
Aicinā bērnus un jauniešus iesniegt idejas skolēnu elektroautobusa vizuālajam noformējumam PDF Печать E-mail
20.12.2023 13:23
Līdz 2024. gada 11. janvārim Ogres novada bērni un jaunieši aicināti iesniegt savas idejas skolēnu elektroautobusa sānu vizuālajam noformējumam.

Vizualizācijas ideju var veidot uz A3 darba lapas (pielikumā) vai arī uz baltas A4 vai A3 lapas. Vizualizācijai vēlams izmantot Ogres novada ieteicamo krāsu toņu paleti.

Ideju aicinām iesniegt, nosūtot darba fotogrāfiju uz e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript vai atstājot tuvākajā Ogres novada pilsētas vai pagasta bibliotēkā līdz 2024. gada 11. janvārim, norādot autora vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

Skolēnu autobusa sānu makets (darba lapa) uz A3 lapas pieejams visās novada bibliotēkās.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 6 из 79

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ