News

er3.jpg
AKTUĀLI
No 18. decembra visā Latvijā ir spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdenslīmeni PDF Печать E-mail
18.12.2023 10:23
Nedēļas nogalē sāksies spēcīgs atkusnis, kas turpināsies nākamajā nedēļā līdz pat gada nogalei, mijoties ar salu. Jau šajā nedēļā piekrastes rajonos palaikam ir novērots atkusnis, no sestdienas pozitīva gaisa temperatūra būs visā Latvijā. Kusīs sniega sega un ledus. Kušanas ūdeņus papildinās arī nokrišņi. Sākotnēji paredzams slapjš sniegs un lietus, bet jau nedēļas nogalē visā Latvijā tas paries lietū. Sāks palielināties upju notece. No svētdienas noteces palielināšanās būs strauja. Saskaņā ar aktuālajām ilgtermiņa laikapstākļu prognozēm stabila sala atgriešanās mūsu reģionā līdz gadumijai ir maz iespējama. 

17. decembrī Kurzemē ūdens pieplūdums upēm jau būs straujš – palielināsies notece, paaugstinoties ūdenslīmenim, uzlūzīs un ies ledus. Kurzemes upēs galvenokārt gar krastiem ir tikai piesalas, tāpēc būtisku ledus sastrēgumu veidošanās ir maz ticama.
 
NO 2024.GADA SADZĪVES ATKRITUMU APGLABĀŠANAS TARIFI TURPINĀS PIEAUGT PDF Печать E-mail
14.12.2023 21:27
Pieaugot valstī noteiktajai dabas resursu nodokļu (DRN) likmei, sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi no 2024.gada janvāra būs augstāki. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi tarifu piemērošanas kārtību desmit atkritumu poligonu apsaimniekotājiem saistībā ar Saeimā š.g. 7.decembrī pieņemtajām DRN likmju par apglabāšanu izmaiņām.
“Pēc valstī noteiktās dabas resursu nodokļa likmes, kas ikgadēji pieaug, tiek aprēķinātas sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifos iekļautās dabas resursu nodokļa izmaksas par atkritumu apglabāšanu. Atbilstoši Saeimā noteiktajām jaunajām likmēm turpmākajiem trīs gadiem regulatoram jāapstiprina arī jauna tarifu piemērošanas kārtība atkritumu poligonu apsaimniekotāju spēkā esošajiem sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifiem,” izmaiņas komentē SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.
 
Pensiju piemaksu atjaunošana – jautājumi un atbildes PDF Печать E-mail
13.12.2023 22:32

Pašlaik piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim, ir piešķirtas pie tām pensijām, kas piešķirtas līdz 2011. gada 31. decembrim. Savukārt, ja pensija piešķirta no 2012. gada, piemaksa pie pensijas netiek piešķirta, kas rada nevienlīdzīgu situāciju. Rezultātā piemaksas patlaban nesaņem 35,2% no visiem vecuma pensiju saņēmējiem un 45,9% invaliditātes pensiju saņēmēju, kuriem ir apdrošināšanas stāžs līdz 1995. gada beigām.

 
Ogres novada Gada Balva sportā 2023 PDF Печать E-mail
08.12.2023 22:24
Ikgadējie Ogres novada sporta svētki tuvojas. Jau tradicionāli februāra mēnesī sumināsim aizvadītā gada labākos sportistus un komandas, aktīvākos entuziastus, vecmeistarus un lieliskos bērnu un jauniešu sporta pārstāvjus.

Svinīgais pasākums norisināsies 2024.gada 16.februāri plkst. 18.30 Ogres Kultūras centra lielajā zālē. Uz svinīgo pasākumu tiks aicināti visi pieteiktie (nolikumam atbilstošie) sporta laureāti. Pasākums ir bez maksas, tāpēc aicināts ikviens, kurš vēlas būt klātesošs pasākumā – atbalstot sportistus!

Lai pieteiktu sporta laureātus, aicinām aizpildīt elektronisko pieteikšanās anketu līdz 22.janvārim: 
https://ogressportacentrs.lv/2023/12/06/ogres-novada-gada-balva-sporta-2023-pieteiksanas/

Nolikums un pieteikuma anketas pieejamas arī Ogres novada sporta centra mājas lapā.
 
9 no 10 Latvijas iedzīvotājiem nejūtas patiešām veseli PDF Печать E-mail
07.12.2023 20:11
Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.
Veselāki jūtas respondenti, kuri kopumā savu dzīvesveidu vērtē kā veselīgu, kā arī tie, kuri uzskata, ka veic pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, un tie, kuri ieguvuši augstāko izglītību. No tiem, kuri savu dzīvesveidu vērtē kā neveselīgu, tikai 2 % jūtas patiešām veseli, bet katrs ceturtais (25 %) – drīzāk vesels. 
Pēc veselības ekspertu domām, pētījuma rezultāti ir satraucoši, turklāt tie nav uzskatāmi vien par subjektīvu un kritisku savas veselības izvērtējumu, tos apliecina arī objektīvi dati, jo daudzas saslimšanas ir novērojamas arvien agrākā vecumā. Eksperti uzsver, ka ir apstākļi, ko ietekmēt nav mūsu spēkos, tomēr būtiska un reizēm pat izšķiroša nozīme ir dzīvesveidam un preventīvām pārbaudēm.
 
Ogres rajona slimnīcā dzimušo skaits ieiet sestajā simtā PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:43
Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļā 29. novembra naktī pasaulē nācis šogad 500. bērniņš – meitenīte Līva, bet novembra pēdējās dienas rītā piedzimis 501. mazulis – puisītis Olivers.

SIA “Ogres rajons slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs atklāj, ka pagājušajā gadā 500. mazulis nācis pasaulē 3. decembrī, šogad, kā redzams, agrāk.

 “Visā valstī dzemdību skaits samazinās, bet Ogrē pieaug. Tas priecē, un ir gandarījums par to, ka topošās māmiņas bērniņa nākšanai pasaulē izvēlas tieši mūsu slimnīcu. Tas nozīmē, ka mums uzticas, un šī uzticība ir augsts mūsu iestādes speciālistu darba novērtējums,” uzsver D. Širovs. 
 
Decembrī siltumenerģijas tarifi samazināsies četriem komersantiem PDF Печать E-mail
30.11.2023 12:04
Decembrī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies četriem komersantiem, savukārt pieciem, kuriem iepriekšējo mēnešos tarifi samazināti, tie atkal nedaudz palielināsies. Vēl vienam komersantam, kam tarifs nebija pārskatīts vairākus gadus, spēkā stāsies augstāks tarifs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) turpina ik nedēļu saņemt izvērtēšanai jaunus tarifu projektus.
“Kurināmā resursu tirgos  būtiskas izmaiņas nav notikušas. Vienlaikus nevar izslēgt, ka, saglabājoties zemai gaisa temperatūrai, energoresursu cenas var pieaugt. Iedzīvotājiem Latvijā noteikti jāņem vērā, ka aukstāka laika iestāšanās būs jūtama arī decembrī saņemtajos siltumenerģijas rēķinos saistībā ar lielāku patērēto siltumenerģijas daudzumu apkurei. Līdz ar to arī pie zemākiem tarifiem rēķina apmērs var būt lielāks, salīdzinot ar saņemto rēķinu novembrī,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs.
 
Aizliegts atrasties uz Ogres novada teritorijā esošo ūdenstilpju ledus PDF Печать E-mail
29.11.2023 20:22
Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli ūdenstilpēs, Ogres novada pašvaldība atgādina, ka iedzīvotājiem ir aizliegts atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 cm.

Ogres novada pašvaldība atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, turklāt jāatceras, ka laikapstākļi ir mainīgi, līdz ar to ledus izturība ir zema.

Ir svarīgi atcerēties, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem.
 
Valsts asinsdonoru centrs aicina jauniešus kļūt par supervaroņiem un ziedot asinis PDF Печать E-mail
23.11.2023 00:32
Ik dienas Latvijas slimnīcām nepieciešami asins krājumi dzīvību glābšanai, un ir tikai viens veids kā tie papildinās. Cilvēks ziedo cilvēkam. Valsts asinsdonoru centrs uzsācis informatīvi izglītojošu kampaņu “Supervaronis? Jā! Ikviens no mums!”, aicinot asinsdonoru kustībai pievienoties jauniešus vecumā līdz 35 gadiem. Donoru vidējais vecums Latvijā pieaug, līdz šī gada novembrim sasniedzot 38 gadus. Tādēļ Valsts asinsdonoru centra rīkotās sociālās kampaņas laikā tādas jauniešu vidū populāras personas kā Edart.tv veidotājs EDGARS AIVARS, tiktokeres ELĪZA KUPČA (SQUADPERSON), IVETA JAUNZEME (IVETASAZO) un UNDĪNE OZOLIŅA (UNDIXONE), kā arī reperis un hiphopa mākslinieks DENISS STEPANOVS, kulinārijas blogeris PIPARS un hip-hop mākslinieks FIŅĶIS aicinās jauniešus uzdrīkstēties palīdzēt glābt dzīvības un ziedot asinis, lai dzīvība nepārtrūkst! Lai pievērstu asins ziedošanas nozīmei lielāku uzmanību un aicinātu jauniešus pievienoties asinsdraugu lokam, kampaņas vēstneši organizēs komandu sacensību, kura vārdā cilvēki visvairāk ziedos asinis. Asinis ziedot par kādu no vēstnešiem, protams, aicināts ikviena vecuma cilvēks, kura veselības stāvoklis ļauj ziedot asinis.
 
Informācija par pašvaldības darba laiku pirmssvētku dienā PDF Печать E-mail
16.11.2023 20:43
Ogres novada pašvaldības Centrālā administrācija Brīvības ielā 33, Ogrē 17. novembrī, kas ir pirmssvētku diena, strādās no plkst. 8.00 līdz 13.00 bez pusdienu pārtraukuma.

Saskaņā ar likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. pantu 18. novembris — Latvijas Republikas Proklamēšanas diena ir noteikta par svētku dienu. Ja svētku diena – 18. novembris - Latvijas Republikas Proklamēšanas diena iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Ņemot vērā, ka 2023. gadā 18. novembris- Latvijas Republikas Proklamēšanas diena iekrīt sestdienā, 2023. gada 20. novembris ir brīvdiena.

Pašvaldības atsāks darbu otrdien, 21. novembrī.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 7 из 79

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ