News

er3.jpg
AKTUĀLI
Valsts svētku pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
16.11.2023 00:36
Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītie pasākumi Ogres novadā.

OGRĒ  

16. novembrī plkst. 18.00 Ogres Mūzikas un mākslas skolā Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies skolas mūzikas jomas audzēkņi.

18. novembrī 

plkst.11.00 Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Latvijas Republikas Proklamēšanas diena veltīts dievkalpojums, tiešraide ReTv kanālā;
plkst.12.00 – 16.00 izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā;
plkst. 16.00 Valsts ģimnāzijā svinīgais svētku pasākums, apbalvojumu OGRES GODA NOVADNIEKS un OGRES GADA NOVADNIEKS pasniegšana. Svētku koncerts, uzstājas Viktorija Majore;
plkst. 19.00 Svētku uguņošana Daugavas krastā pie vides dizaina objekta OGRES BĀKA. Drošības nolūkos no plkst. 18.30 līdz 19.30 ūdenstilpe ap Ogres bāku ūdenstransporta kustībai būs slēgta.
OGRESGALĀ - 16. novembrī plkst. 19.00 Ogresgala Tautas namā Ogresgala pašdarbības kolektīvu svētku koncerts.
 
Parakstu vākšana par 14. Saeimas atlaišanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
Šī gada 9. novembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt partijas LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, “Tautas varas spēks”, “SUVERĒNĀ VARA”, PAMATS-LV, TAUTAS KALPI LATVIJAI, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI, “Stabilitātei!” un Jaunā Saskaņa iesniegumus ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu, lai atlaistu Latvijas Republikas 14. Saeimu.

Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par minēto iniciatīvu 12 mēnešus — no 2023. gada 10. novembra līdz 2024. gada 9. novembrim.

Likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu 22. panta otrā daļa paredz, ka katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas.
 
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu par projektu “Rīcības plāns trokšņu mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30 000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam”.

Pēc VAS “Latvijas dzelzceļš” pasūtījuma, atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 „Vides trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” prasībām, SIA „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir izstrādājusi rīcības plāna projektu trokšņa mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam. Rīcības plāns ietver Rīgas pilsētas, Salaspils novada un Ogres novada pašvaldību teritorijas.
 
Aptauja par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 38, Ogrē iegādi PDF Печать E-mail
09.11.2023 12:09
VAS “Latvijas Pasts” publiskā izsolē pārdod nekustamo īpašumu Brīvības ielā 38, Ogrē, kas sastāv no trīs ēkām un zemes gabala 1799 m2 platībā. Izsoles sākumcena 213 000 eiro.

Iespējams, Ogres novada pašvaldība varētu iegādāties šo īpašumu un izmantot pašvaldības vajadzību nodrošināšanai, piemēram, klientu apkalpošanas centrs, muzeja fonda krātuve, arhīvs utml.

Pašvaldība vēlas noskaidrot iedzīvotāju viedokli par šī nekustamā īpašuma iegādes nepieciešamību.
 
Lāčplēša diena Ogrē PDF Печать E-mail
08.11.2023 22:11

11. novembrī Lāčplēša dienā Ogrē godināsim Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu un novērtēsim iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā.

Plkst. 17.00 aicinām doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem. Gājiena dalībniekiem sasniedzot monumentālo Latvijas valsts karogu, Plkst. 17.15 pie tā norisināsies svinīgais piemiņas brīdis.

 
Uzsākta ietves izbūve Ogrē, Turkalnes ielā posmā no Norupes līdz Blaumaņa ielai PDF Печать E-mail
01.11.2023 20:11
Ņemot vērā lielo gājēju īpatsvaru, kuri spiesti pārvietoties pa brauktuvi un zaļo zonu, gājēju drošības nodrošināšanai un komforta līmeņa uzlabošanai ir uzsākta gājēju ietves izbūve Ogrē, Turkalnes ielā posmā no Norupes ielas līdz Blaumaņa ielai.
Būvdarbu ietvaros tiks veikta:
attiecīgā posma ar bruģa segumu izbūve;
esošās caurtekas gala dzelzsbetona atbalsta sienas pārbūve;
lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve;
apgaismojuma balsta pārcelšanu un jauna apgaismojuma balsta izbūve.
Līgums par būvdarbu veikšanu objektam “Turkalnes ielas ietves izbūve posmā no Norupes ielas līdz Blaumaņa ielai Ogrē, Ogres novadā” noslēgts ar SIA “MRG Būve”. Darbus paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām. 

 
 
Ogres novada uzņēmēji orientēti uz izglītību PDF Печать E-mail
01.11.2023 19:50
No 27. līdz 29.oktobrim norisinājās Ogres novada Uzņēmēju dienas, kurās ikviens interesents varēja apmeklēt 19 uzņēmumus, kas bija pieteikti dalībai šajā pasākumā.

Viesojoties ģimenes uzņēmumā SIA “Bee Box” Ciemupē, bija iespējams apskatīt bišu dravu, uzzināt vairāk par bišu dzīvi un biškopības produktu vērtīgajām īpašībām, kā arī nodegustēt dažādu veidu medu un iegādāties “Bee Box” ražoto produkciju – medu, propolisu, bišu māšu peru pieniņu, vaska sveces u.c.

Tīnūžos izveidotās Baskāju takas apmeklētāji varēja apskatīt pirmās sniegas segas klāto Dizaina parku, nogaršot gardu gulaša zupu un apgūt galdu klāšanas kultūras un galda etiķetes pamatus Baskāju takas saimnieces – Eiropas protokola un etiķetes pasniedzējas un vīnzines – vadībā.

SierŠtelle jaunajā Siera Fabrikā Ikšķilē tiek ražoti vairāk nekā 30 garšu sieri – gan sāļi, gan saldi. Ražotnes apmeklētāji iepazinās ar siera izgatavošanas procesu un tika pacienāti gan ar sūkalām, gan ar dažādajiem sieriem un siera trifelēm, ko varēja arī iegādāties līdzņemšanai.

SIA "Grīdas-Grīdas" jaunatklātajā salonveikalā Lielvārdē tika sniegta informācija par piedāvātajiem pakalpojumiem – parketa un dēļu grīdu atjaunošanu (virskārtas slīpēšanu, pulēšanu un apstrādi ar eļļu vai laku), jaunu parketa un dēļu grīdu ieklāšanu, grīdas uzturēšanai nepieciešamo materiālu un parketa tirdzniecību, kā arī instrumentu nomu grīdu atjaunošanai.
 
Vairākos Aizkraukles virziena reisos elektrozonā vilciena biļetes kļūst dārgākas PDF Печать E-mail
26.10.2023 20:42
Lai uzlabotu pasažieru komfortu nokļūšanai tālākos galamērķos un veicinātu Pierīgas pasažierus vairāk izmantot elektrovilcienus, dodoties vairākos dīzeļvilcienu reisos, A, B un C zonā jeb maršrutos dzelzceļa posmā Rīga-Lielvārde no 2023. gada 1. novembra biļetēm ir noteikta piemaksa 1,00 eiro apmērā.

Biļetēm vienam braucienam piemaksa 1,00 eiro apmērā ir noteikta šādiem reisiem:
 
Vidzemes reģions varētu kļūt par reģionālo bioekonomikas un pārtikas sistēmu inovāciju ieleju PDF Печать E-mail
24.10.2023 19:51
Vidzemes plānošanas reģions ir iesniedzis pieteikumu Eiropas Komisijā, apliecinot savu interesi un gatavību kļūt par reģionālu inovācijas ieleju ar specializāciju bioekonomikas un pārtikas sistēmu jomā. Pieteikums ir pieņemts, un  šobrīd notiek izvērtēšana, kas noslēgsies 2024. gada martā.

Š.g. 13. oktobrī Plovdivā, Bulgārija tika organizēts iniciatīvas atklāšanas pasākums. Tā ietvaros notika paneļdiskusija, kurā jomas pārstāvji un eksperti sprieda par to, kādi varētu būt reģionālo bioekonomikas un pārtikas sistēmu inovāciju ieleju darbības pamatprincipi. Pasākuma paneļdiskusijā kā inovāciju ielejas kandidātu aicināja piedalīties arī Vidzemes plānošanas reģionu (turpmāk arī VPR), kuru pārstāvēja VPR attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne. Viņa pastāstīja par Vidzemes reģiona bioekonomikas un pārtikas sistēmas attīstības gaitu, tostarp iepazīstināja ar reģiona profilu, priekšrocībām un izaicinājumiem.
 
Ogres novada “Uzņēmēju dienas” PDF Печать E-mail
24.10.2023 10:51
Ogres novada “Uzņēmēju dienas” notiks trīs dienas - no 27. līdz 29. oktobrim. Pasākumā savu dalību ir pieteikuši 19 uzņēmēji. "Uzņēmēju dienas" tiek organizētas, lai atbalstītu Ogres novada uzņēmējus un veicinātu uzņēmējdarbības nozares iepazīšanu un attīstību novadā. Uzņēmēju dienās būs iespēja iepazīties ar Ogres novada uzņēmumu darbību, ieskatīties uzņēmumu ikdienā vai iegādāties produkciju vai pakalpojumu ar īpašām atlaidēm.

Ieplāno brīvdienas izzinošā braucienā pie novada uzņēmējiem! Iepazīsti  piparkūku, siera, vīna, medus, dabīgo paipala olu majonēzes ražošanas procesu, piedalies ekskursijās ar interesantiem stāstījumiem, meistarklasēs un degustācijās, uzzini, kā top koka karkasa mājas, elektronika, jumta kāpnes un dārza preces! Arī ģimenēm ar bērniem būs īpaši piedāvājumi.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 79

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ