News

er3.jpg
AKTUĀLI
Tuvojas krāšņie Baltijas skaistuma svētki – izstāde “Baltic Beauty 2023” Ķīpsalā! PDF Печать E-mail
23.10.2023 12:08
Jaunākie skaistumkopšanas produkti un pakalpojumi, frizieru, kosmetologu, vizāžistu, manikīra, spa meistaru un citu speciālistu konkursi, paraugdemonstrējumi, pašmāju un ārzemju profesionāļu konsultācijas – to visu un vēl vairāk no 3. līdz 5. novembrim varēs baudīt gada krāšņākajā skaistumkopšanas pasākumā – izstādē “Baltic Beauty 2023” Ķīpsalā. Konkursu programmu papildinās vērtīgas konferences un semināri profesionāļiem.


“Priecājos, ka šogad būs ļoti daudz pasākumu, kas izstādi darīs krāšņāku un interesantāku gan speciālistiem, gan ikvienam apmeklētājam. Pirmoreiz izstādē notiks starptautiskas bārdziņu sacensības, ko organizē Čehijas kolēģi. Ļoti vērtīga un tajā pašā laikā aizraujoša būs diskusija par mākslīgo skaistumu, kurā piedalīsies Latvijas labākie eksperti. Turklāt jautājumus varēs uzdot ikviens interesents! Vēl gandarī lielā ārvalstu skaistumkopšanas nozares profesionāļu interese – “Baltic Beauty” konferencēs uzstāsies, konkursus vērtēs, diskusijās piedalīsies profesionāļi no vismaz 20 valstīm”, atklāj “Baltic Beauty” vadītāja Kristīne Čerņavska.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par vienreizēju pabalstu mājsaimniecībai sakarā ar bērna piedzimšanu” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
19.10.2023 22:39
Ogres novada pašvaldības dome 2021.gada 11.novembrī pieņēma saistošos noteikumus Nr.25/2021 “Par vienreizēju pabalstu mājsaimniecībai sakarā ar bērna piedzimšanu”. Saistošie noteikumi ir izdoti saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, kurš 2023.gada 1.janvārī zaudēja spēku. Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums nosaka -ja spēku zaudē normatīvā akta izdošanas tiesiskais amats, tad spēku zaudē arī uz šī panta izdotais normatīvais akts vai tā daļa.

Pamatojoties uz augstākminēto, ir sagatavots saistošo noteikumu projekts “Par vienreizēju pabalstu mājsaimniecībai sakarā ar bērna piedzimšanu”, kas nosaka, kurām ir tiesības saņemt vienreizēju Ogres novada pašvaldības pabalstu mājsaimniecībai sakarā ar bērna piedzimšanu tā apmēru, pieprasīšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtību.
 
Sociālās uzņēmējdarbības piču konkursā uzvar apģērbu ražošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem no Ogres PDF Печать E-mail
16.10.2023 22:33

Sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursa “Tam labam būs augt 2023” finālā uzvaru guva un katrs naudas balvu 4000 eiro apmērā no Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas un Luminor bankas sava biznesa izaugsmei saņem sociālās uzņēmējdarbības iniciatīva "Vai viegli uzvilkt bikses?" no Ogres un "BJMK Rokskola" no Jelgavas.

 

Zanes Bērziņas iniciatīva “Vai viegli uzvilkt bikses?” tika atzīta par konkursa uzvarētāju žūrijas vērtējumā. Zanes ideja ir ražot specializētu apģērbu cilvēkiem ar kustību traucējumiem ar mērķi atvieglot viņu ikdienu un palīdzēt iekļauties sabiedrībā. Sortiments iekļauj speciāli dizainētas un šūtas bikses, kreklus, t-kreklus, jakas, virsjakas - apģērbus, kas no malas izskatās ikdienišķi, taču tikai tā lietotājam ir zināmas slēptās funkcijas, kas atvieglo tā uzģērbšanu un noģērbšanu.

 
Konkursa “Tam labam būs augt” finālā startēs arī divas sociālās uzņēmējdarbības iniciatīvas no Ogres novada PDF Печать E-mail
10.10.2023 20:57
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Luminor banku 12. oktobrī aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju tiešsaistē vērot ikgadējā Sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursa “Tam labam būs augt” finālu un balsot par šī gada labāko sociālās uzņēmējdarbības iniciatīvu. Konkursā startē arī divas iniciatīvas no Ogres novada - dabīgās ādas atgriezumu darbnīca “LeatherWorks” un Zanes Bērziņas ideja “Vai viegli uzvilkt bikses?”. 

Ar mērķi novērst ādas materiālu nonākšanu atkritumos (vidēji 800-1000 kg mēnesī no 1 ražotnes), uzņēmums “LeatherWorks” ražo augstas kvalitātes dzīvesstila produktus, izmantojot tikai dabīgās ādas atgriezumus - loka šaušanas ekipējumu un baskāju apavus. 

Zanes Bērziņas iniciatīva “Vai viegli uzvilkt bikses?” piedāvā ražot apģērbu cilvēkiem ar kustību traucējumiem – piemēram, ratiņkrēslu lietotājiem un cilvēkiem, kuriem pēc insulta nedarbojas rokas, ar mērķi atvieglot viņu ikdienu un palīdzēt iekļauties sabiedrībā. 
 
10.oktobrī uz laiku tiks pārtraukta ūdens padeve vairākās adresēs Ogrē PDF Печать E-mail
07.10.2023 20:52
PA "Ogres komunikācijas" informē, ka 10.oktobrī no plkst. 9:00 līdz 13:00 ūdensvada remontdarbu dēļ nebūs pieejams ūdens šādās adresēs:

Strēlnieku prospekts 5; 15; 17;
Sporta iela 1; 6b;
Smilšu iela 1; 2a; 2b; 3; 4; 5; 6.
Jautājumu gadījumā vērsties pie PA "Ogres komunikācijas" Ūdenssaimniecības nodaļas vadītāja vietnieka Ģirta Jermacāna tel. 20224542.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

PA "Ogres komunikācijas"
 
9. OKTOBRĪ UZSĀKS CENTRALIZĒTĀS APKURES PIESLĒGŠANU PDF Печать E-mail
04.10.2023 11:38
Sekojot laikapstākļu prognozēm, kas liecina, ka no š. g. 9. oktobra ir gaidāms ārgaisa temperatūras samazinājums (naktī +4 grādi pēc Celsija), kā arī tiek prognozēts lietains laiks, SIA “Ogres Namsaimnieks” 9. oktobrī uzsāks apkures pieslēgšanu savā pārvaldīšanā esošajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Tiek plānots, ka apkures pieslēgšanas darbi tiks pabeigti nedēļas laikā.

 
 Šogad, uzsākot apkures sezonu, kad ārgaisa temperatūra sasniegs +8 grādus pēc Celsija un augstāk, apkure automātiski izslēgsies. Siltumapgādes sistēmas automātiskā pielāgošana ārgaisa temperatūras svārstībām nodrošina iedzīvotājiem komforta līmeni dzīvokļos, kā arī apkures izmaksu samazināšanos, jo siltā laikā apkure automātiski atslēgsies, tādējādi ļaujot ietaupīt maksu par siltumenerģiju.
 
Ogres novada Uzņēmēju dienās PDF Печать E-mail
01.10.2023 20:53
Cienījamie Ogres novada uzņēmēji, mājražotāji un komersanti!

Tāpat kā jūs, arī mēs ticam Ogres novada uzņēmējdarbības spēcigajai attīstībai un potenciālam. Tagad mums ir izdevība kopīgi izcelt šo potenciālu un veidot veiksmīgu nākotni kopā. Mūsu Ogres novada Uzņēmēju dienas ir klāt, un mēs aicinām tieši tevi būt daļai no šīs lieliskās iespējas.

Ogres novada Uzņēmēju dienas ir unikāls pasākums, kas nes daudz vērtības tavam uzņēmumam un mājražotājiem. Tas ir ceļš, kā piesaistīt uzmanību gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū.

Šajā pasākumā tev ir iespēja prezentēt savu uzņēmumu, izrādīt savu produkciju un piedāvāt pakalpojumus plašākai auditorijai. Tas ir laiks, kad vari izcelt savu unikālo piedāvājumu.
 
Maksājumi neplānotajiem (avārijas) remontdarbiem PDF Печать E-mail
27.09.2023 22:08
SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka ikmēneša komunālo pakalpojumu rēķinos ir iekļauta papildu informācija par dzīvokļu īpašnieku veiktajām iemaksām neplānotajiem (avārijas) remontdarbiem uz noteiktu datumu (skatīt virs sadaļas “PATĒRIŅI”). Šie dzīvokļu īpašnieku veiktie maksājumi (robežās no 3 līdz 5 centiem par kvadrātmetru) tiek izlietoti neplānotu remontdarbu veikšanai konkrētā dzīvojamā mājā, piemēram, avāriju seku novēršanai (plīsis stāvvads, jumta bojājumu dēļ ir nekavējoties jāveic remonts vai iekšpagalmā izveidojusies bīstama bedre), kā arī citos gadījumos. Regulāru, nelielu ikmēneša iemaksu veikšana neplānoto remontdarbu izmaksu segšanai samazina dzīvokļu īpašnieku finansiālo slogu, ko var radīt lielāki neplānotie remontdarbi ēkā.

Apskatīt, kādi neplānotie remontdarbi dzīvojamā mājā ir veikti un kādas ir to izmaksas, var dzīvojamo māju uzturēšanas un apsaimniekošanas faktisko ieņēmumu un izdevumu pārskatos (sākot ar pārskatiem par 2023. gada 1. ceturksni). Dzīvokļu īpašnieki pārskatus var apskatīt klientu portāla e.ogresnamsaimnieks.lv sadaļā “Mājas lieta” (atlasīt filtru “Atskaites”). Pārskati tiek izsūtīti e‑pastos arī dzīvojamo māju pilnvarotajām personām un kontaktpersonām.
 
Ogres Centrālā bibliotēka - Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2023 PDF Печать E-mail
26.09.2023 18:56
21. septembrī noslēdzās konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023”, kurā Ogres Centrālā bibliotēkas ēka Brīvības ielā 35 Ogrē ieguva 1.vietu nominācijā –  “Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2023”.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pauda gandarījumu par saņemto balvu un uzsvēra: “Ogres Centrālās bibliotēkas ēka, kas ir lielākā pasīvā publiskā koka konstrukciju ēka Latvijā, apvieno mūsdienīgu pieeju un vizuālo izskatu ar vides ilgtspēju, koncentrētā veidā ieviešot dažādus Latvijā inovatīvus risinājumus. Lepojamies, ka bibliotēkas apmeklētāju skaits ir dubultojies, arvien piesaistot kā mazus, tā lielus lasītgribētājus. Bibliotēka ir kļuvusi par reālu daudzfunkcionālu centru ar radošu, uz dažādām mērķauditorijām vērstu darba saturu. Ēka lieliski iekļaujas pilsētvidē, ir skaista, gaumīgi un mūsdienīgi iekārtota.” 
 
PASAKUMS REMIGRANTIEM “MANAS MAJAS VIDZEME”. PDF Печать E-mail
26.09.2023 18:50
Sestdien, 7. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 dabas parkā “Ogres Zilie kalni”, netālu no Tīnužiem, Ogres novadā, notiks nu jau par labu tradīciju kļuvušais satikšanās pasākums remigrantiem “Manas mājas Vidzemē”.  Šī būs šogad jau trešā tīklošanās pēcpusdiena. Pasākums turpina Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores Ingas Madžules martā aizsākto tradīciju - vienuviet aicināt Vidzemē dzīvojošās remigrantu ģimenes, lai tās savstarpēji tuvāk iepazītos, veidotu jaunas pazīšanās un paši draudzīgi risinātu sarunas par svarīgiem jautājumiem, kuri skar atgriešanos Latvijā.

“Manas mājas Vidzemē” ik reizi notiek citā Vidzemes reģiona vietā, lai remigrantiem būtu iespēja satikties tuvāk savai dzīvesvietai un veidot ciešāku saikni starp tuvā apkārtnē dzīvojošajām ģimenēm, kuras atgriezušās Latvijā. Pirmā tīklošanās pēcpusdiena notika Cēsīs martā, nākošā risināsies Valkas novada Kārķos septembra nogalē. Katru reizi tikšanās pulcē arvien vairāk interesentu.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 79

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ