News

er3.jpg
KULTŪRĀ
Pasākumi nedēļas nogalē Ogres novadā PDF Печать E-mail
02.02.2024 21:39
3. februāris
Smieklu jogas nodarbība Ikšķilē - plkst.15.00 Ikšķiles Tautas namā ikviens ir aicināts uz Smieklu jogas nodarbību. 

Jauktā kora “Madliena" 150 gadu jubilejas koncerts - plkst.16.00 Madlienas Kultūras namā Jauktā kora “Madliena “150 gadu jubilejas sadraudzības koncerts “Tiem, kam pāri 150”. Koncertā piedalās Madlienas jauktais koris, Straupes jauktais koris, Lielvārdes jauktais koris, Suntažu jauktais koris, Aizkraukles jauktais koris.

KONCERTS KONCERTMEITARAM Ogrē - plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē koncerts - veltījums koncertmeistaram Guntaram Kalnciemam. Stāsts par kopā pavadītu un nodejotu laiku 45 gadu garumā.
 
Ogres Vēstures un mākslas muzejā jauna izstāde “Apsolītā zeme” PDF Печать E-mail
28.01.2024 22:57
Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāta fotogrāfa Aivara Slišāna un mākslinieka Māra Grosbaha izstāde “Apsolītā zeme”.

Izstāde “Apsolītā zeme” ir divu mākslinieku, Aivara Slišāna un Māra Grosbaha, vizuāla refleksija, apvienojot konceptuālu instalāciju ar fotogrāfijas estētiku. Izstādes vēstījums ir vēsturiska konteksta simbioze, teatrālas pagātnes simulācijā, iesaistot vērotāja kolektīvās atmiņas un uztveres maņu rīkus. Aivara Slišāna fotogrāfiskās fiksācijas kritušo karavīru ekshumācijas procesos un vēsturisko kaujas ainu simulācijas – rekonstrukcijas, atgādina par mūsu zemes vēsturisko liecību, piederību, svētumu un neatkārtojamību. Māra Grosbaha zemes instalācija darbojas, kā jautājums par piederības apzināšanos, kā sakrālās apziņas instruments par zemes duālo dabu – radīt dzīvību un glabāt nāvi, tās nepastāvīgo dabu.
 
Ogres novada Kultūras centra VPDK AIJA un draugi koncertā JAUNGADA SADANCIS PDF Печать E-mail
15.01.2024 22:43
20. janvārī plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centrā vidējās paaudzes deju kolektīvs AIJA kopā ar draugiem aicina uz koncertu JAUNGADA SADANCIS.
VPDK AIJA koncerts JAUNGADA SADANCIS kļuvis par tradicionālu notikumu, kas vieno deju draugus no dažādiem Latvijas novadiem un ne tikai. Šogad kopā ar Latvijas deju kolektīviem skatītājus priecēs arī viesi no Lietuvas. 
 
Uz patiesiem notikumiem balstīta pirmizrāde Čehova teātrī – “Skatuve UGUNĪ” PDF Печать E-mail
12.01.2024 22:53
3. februārī uz Čehova teātra lielās skatuves gaidāma jauna pirmizrāde ““Skatuve” UGUNĪ”, kas top režisores Lauras Grozas vadībā un sola turpinājumu iepriekš aizsāktajai varas un sabiedrības attiecību tēmai, kas caurvij visus teātra jauniestudējumus šajā sezonā.

““Skatuve” UGUNĪ” dramaturģija tapusi patiesu vēsturisku notikumu kontekstā – stāsta fonā atspoguļoti 1937. un 1938. gada notikumi, kuros PSRS Lielā terora ietvaros īstenoja tā sauktās “nacionālās operācijas”, tai skaitā “latviešu operāciju”. Vēstures dati vēsta, ka šo operāciju ietvaros tika arestēti vairāk nekā 22 tūkstoši latviešu, no tiem gandrīz 17 tūkstošiem piespriests nāves sods – nošaušana. Arī Maskavas latviešu teātra “Skatuve” trupa, kurā spēlēja Eiropā atzītā teātra un mēmā kino aktrise Marija Leiko, bija šīs nežēlīgās statistikas upuri.
 
Ogrē otro gadu atzīmēs Zvaigznes dienu ar svinīgu gājienu un koncertu PDF Печать E-mail
03.01.2024 22:12
Lai atzīmētu Zvaigznes dienu un atgādinātu par Ogrē uzstādītās Betlēmes zvaigznes kultūrvēsturisko nozīmi, sestdien, 6. janvārī, jau otro gadu notiks īpašs svētku gājiens “Gudrie meklē Ķēniņu”, kurš noslēgsies ar koncertu “Satiec Ķēniņu” Ogres Mūzikas un mākslas skolā.

Svinīgais gājiens trīs austrumu gudro un poniju pavadībā tiks atklāts ar ievadvārdiem pl. 16.00 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā, Meža prospektā 1, pēc kuriem gājiens virzīsies uz nākošo pieturvietu Ogres centra skvērā.  Gājiens noslēgsies pie Betlēmes ainiņas iepretim novada domei. Ikviens interesents ir aicināts pievienoties no pl. 15.45 gājiena sapulcēšanās vietā, lai aizraujošā veidā izdzīvotu vēsturiskos notikumus pirms 2000 gadiem Kristus dzimšanas laikā. Katrā no trim stacijām skanēs dziesmas un stāsti par Zvaigznes dienas notikumiem, savukārt pie Bētlemes ainiņas no 16.30 līdz pat 18.30 varēs sasildīties, iedzerot karstu tēju vai kafiju, satikt īstas aitiņas un ganus, kā arī nofotografēties ar ponijiem.
 
2024. gada sagaidīšanas pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
28.12.2023 23:57
30. decembris
Izrāde KĀ ZIEMEĻMEITAS BRAUCA PUISI LŪKOTIES Birzgalē - plkst.16.00 Birzgales Tautas nama amatierteātra "Laipa" izrāde “Kā Ziemeļmeitas brauca pusi lūkoties”.

Izrāde PUĶAINAIS PELDKOSTĪMS Lēdmanē - plkst. 12.00 uz izrādi “Puķainais Peldkostīms” aicina Lēdmanes Tautas nama amatierteātris.

Koncerts IR PAGĀJIS GADS Meņģelē - plkst. 17.00  Meņģeles Tautas namā koncertu “Ir pagājis gads” sniegs dziedātājs un muzikants Kaspars Gulbis.
 
Akcija “Egļu stāsts” mirdz ar skaistām eglītēm visā Ogres novadā PDF Печать E-mail
21.12.2023 00:15
Atbalstot Ogres novada pašvaldības akciju "Egļu stāsts", dalībnieki šogad īpaši parūpējušies par savu eglīšu izgreznošanu.

Šogad akcijai pieteiktas 48 eglītes visā Ogres novadā. Izrotātās eglītes Ogres pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs līdz pat 31.janvārim.

Aicinām apskatīt eglītes un balsot par sev tīkamāko līdz 7. janvārim, noskenējot pie katras eglītes esošo QR kodu vai saitē: https://ej.uz/egļu-stāsts-2023

Mākslinieki, kuru rotātās egles iegūs visvairāk iedzīvotāju simpātiju, varēs tikt pie dažādām balvām no “Egļu stāsts” atbalstītājiem.
 
Gājēju tunelī pie Ogres stacijas izveidota jauna fotogalerija PDF Печать E-mail
18.12.2023 10:28
Tunelī, kas savieno Ogres dzelzceļa staciju un pilsētas centru, izveidota jauna fotogalerija, kurā vērojami skati no visām Ogres novada pilsētām un pagastiem. Katras apkaimes iedzīvotāji lepojas ar vēsturiskajiem stāstiem vai mūsdienu sasniegumiem, un tas harmoniski sasaucas ar Ogres novada saukli "Šeit dzimst leģendas."

Iedzīvotāji ar lepnumu saista sevi ar slaveno eposu "Lāčplēsis" un tā autoru Andreju Pumpuru, Latvijas pirmo mūra baznīcu, kas iezīmē kristīgās ticības izplatības vietu Baltijā, un Ķeguma spēkstaciju, kas bija pirmais lielākais energoobjekts Latvijas brīvvalsts laikā.

Novada attīstību veicina arī jaunās ēkas – Ogres Valsts ģimnāzija, viena no modernākajām skolām Baltijā, un Ogres Centrālā bibliotēka, Latvijā lielākā publiskā koka konstrukciju ēka, kas iekļaujas pasīvo jeb nulles enerģijas patēriņa ēku kategorijā.
 
Akcija “Izstāsti savu Zelta Liepas stāstu” PDF Печать E-mail
14.12.2023 21:35
“Mēs vēlamies uzklausīt un apkopot šos stāstus Zelta Liepas krātuvītē, tos atspoguļot sabiedrībai, un varbūt pat izdosies šo apkopojumu ar tās arhitektonisko vēsturisko iezīmi izdot grāmatā,” par Sociālo prasmju un uzņēmējdarbības izglītības centra “Zelta Liepa” izsludināto akciju “Izstāsti savu Zelta Liepas stāstu” ziņo Sociālo prasmju un uzņēmējdarbības izglītības centrs Ogres Zelta liepa pārstāvji

Ziemassvētku gaidīšanas laikā atskatāmies uz aizejošo gadu, notikumiem, pārdomām, paņemot nākamajam gadam līdzi labāko. “Mēs kā kafejnīca sapratām, ka tā ir šīs ēkas un mūsu darbības nekur nerakstīta un līdz šim neapkopota vēsture, kas veido daļu no Ogres novada. To ir vērts apkopot un saglabāt, veidojot vēstures stāstu arhīvu. Rīkojam šo akciju tieši svētku gaidīšanas laikā, lai, gatavojoties nākamajam gadam, no labākajiem stāstiem paņemtu līdzi kādu pieredzes graudu, ko integrēt kafejnīcas turpmākajā darbībā,” norāda Ogres Zelta liepas pārstāvji.
 
Akcija “Egļu stāsts” PDF Печать E-mail
13.12.2023 23:32
Ogres novada pašvaldība aicina atbalstīt akciju “Egļu stāsts” un balsot par izgreznotajām eglītēm, kuras rotājušas iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.

Šogad akcijai “Egļu stāsts” pieteiktas 48 eglītes, kas apskatāmas gan Ogres pilsētā, gan citās Ogres novada vietās. Izrotātās eglītes Ogres novada iedzīvotājus un viesus priecēs līdz pat 31.janvārim.

Aicinām apskatīt eglītes un balsot par sev tīkamāko!
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 49

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube