News

er3.jpg
Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:15
Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrija (VARAM) informatīvās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros aicina trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības pieteikties atbalsta programmai un nodot azbestu saturošu šīferi bez maksas. 
Azbestu saturoši būvniecības materiāli pēc to kalpošanas laika ir bīstami atkritumi – tie būtiski kaitē videi, piesārņojot gaisu, augsni un gruntsūdeņus, un ir jānodod apglabāšanai tikai atkritumu apsaimniekošanas poligonos. VARAM īstenotās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām ir iespēja atbrīvoties no azbestu saturoša šīfera krājumiem bez maksas.

No vienas mājsaimniecības var pieteikties viens atbalsta pretendents un nodot apglabāšanai ne mazāk kā 0,2 tonnas (aptuveni 10 šīfera loksnes) un ne vairāk kā 3 tonnas (aptuveni 150 šīfera loksnes) azbestu saturoša šīfera. Kopējais finansējuma apmērs atbalsta programmas īstenošanai ir 350 tūkstoši euro.
 
Nacionālajā teātrī pirmizrāde Gata Šmita iestudējumam „Bezkaunīgais vecis” PDF Печать E-mail
09.05.2024 20:12
2024. gada 16. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Gata Šmita iestudējums „Bezkaunīgais vecis” pēc Anšlava Eglīša leģendārās lugas. 

Cik alus kausu dienā drīkst izdzert, sasniedzot sešdesmit piecu gadu vecumu? Vai, esot pensijā, pirkt sev modīgas drēbes ir ētiski? Vai jaunas brilles ir greznība?! Cik gadu vecumā vajadzētu pārstāt vadīt automašīnu? Vai trakulīgi izbraucieni pie dabas ir pelnīta atpūta mūža nogalē, vai tomēr vecuma plānprātības izpausme? 
Asprātīgā dzīves vērotāja, Holivudas filmu žurnālista un neskaitāmu romānu autora Anšlava Eglīša lugā balstītā komēdija jautā – kā būtu, ja kādu dienu Indrāntēvs iznāktu no pirtiņas un sāktu dzīvot tādu dzīvi, par kādu vienmēr sapņojis?
 
Latvijas Banka ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem pārrunās finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos PDF Печать E-mail
09.05.2024 19:58
Latvijas Banka tiksies ar Latvijas reģionu pašvaldību vadību un vietējiem uzņēmējiem, lai pārrunātu ar tautsaimniecības izaugsmi saistītos jautājumus un finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos, citstarp situāciju mājokļu kreditēšanā. Reģionālo tikšanos laikā Latvijas Banka iepazīstinās ar tās jaunāko analīzi par finanšu pieejamību, it īpaši reģionos, uzklausīs vietējo līderu viedokli par praktisko pieredzi finanšu pakalpojumu saņemšanā un diskutēs par veicamajiem soļiem situācijas uzlabošanā, t. sk. raugoties no reģionālo uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļa. 

Pirmā tikšanās ar Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem plānota 24. maijā Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Tajā piedalīsies Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, prezidenta vietniece Santa Purgaile, Monetārās politikas pārvaldes Pētniecības daļas vadītājs Kārlis Vilerts un Naudas atmazgāšanas novēršanas pārvaldes vadītājs Kristaps Markovskis.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
Šonedēļ Saeimas komisijās:
• uzlabojumi lēmumu pieņemšanā par dzīvojamās mājas uzturēšanas jautājumiem situācijās, kad daļa iedzīvotāju neiesaistās mājas jautājumu risināšanā (Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, 3.lasījums);
• efektīvāks parādu piedziņas process (Juridiskā komisija, 2.lasījums);
• pacientu tiesību ievērošanas uzlabošana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
• emocionālās un fiziskās vardarbības izskaušana un nepieļaušana izglītības iestādēs, kā arī par valsts un pašvaldības institūciju sadarbību (Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēde);
 
Ogres novada skolēni vilcienā drīkst braukt bez maksas PDF Печать E-mail
05.05.2024 21:23
Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar AS “Pasažieru vilciens” par iespēju Ogres novada skolēniem no 2024. gada 2. maija saņemt pašvaldības apmaksātus braucienus vilcienā no dzīvesvietas līdz mācību iestādei un atpakaļ novada teritorijā starp pieturām “Ikšķile” un “Jumprava”, uzrādot Ogres novada skolēna karti.

“Vilcienu satiksme Ogres novadā ir ļoti nozīmīga – novada teritorijā pasažieru vilcieni kursē garā posmā, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju ērti nokļūt uz darbu un mācībām. Dzelzceļa tuvumā atrodas vairākas pašvaldības izglītības iestādes – gan pamatskolas, gan vidusskolas. Jau 2022. gadā uzsākām sarunas ar AS “Pasažieru vilciens” pārstāvjiem par sadarbību saistībā ar Ogres novada skolēna kartes izmantošanu, lai skolēniem tiktu kompensēti braucieni arī ar vilcienu. Paldies AS “Pasažieru vilciens” vadībai un speciālistiem par sapratni un atsaucību, kopīgi risinot izglītojamo pārvadāšanas procesa vienkāršošanu,” atklāj Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.
 
Ogre atjaunos vēsturisko centru PDF Печать E-mail
02.05.2024 20:57
Jau tuvākajā laikā tiks uzsākta vērienīga projekta īstenošana, kas būtiski uzlabos Ogres vizuālo identitāti, sakārtojot teritoriju, kas skar Rīgas ielas, Kalna prospekta, Grīvas prospekta, Skolas ielas un Brīvības ielas posmus.

Galvenās aktivitātes:

Brīvības ielā Neatkarības laukuma izveide un tam pieguļošās teritorijas pārbūve;
Brīvības ceļa ekspozīcija Brīvības ielā 2, kas kopā ar laukumu veidos vienotu ansambli;
Rotaļu laukuma un autostāvlaukuma izbūve Brīvības ielā 3, rotaļu laukumā iedzīvinot rožu tēmu;
Bijušā Ogres Tautas nama Rīgas ielā 15 pārbūve, kas pārtaps par muzikālo teātri.
Noslēdzoties šī projekta īstenošanai, Ogre atgūs daļu no zaudētās un šobrīd vāji izmantotās pilsētas daļas, kas, savienojoties ar jau esošo pilsētas Brīvības ielas gājēju posmu, pārtaps par vienotu un dzīvu pilsētas daļu. Tajā labi jutīsies kā pilsētas viesi, tā arī Ogres iedzīvotāji, kas būs ieguvuši pilsētvides telpu izziņai, kultūrai un atpūtai.
 
Izmaiņas Ogres novada pašvaldības domes sastāvā PDF Печать E-mail
02.05.2024 20:55
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 25. aprīlī pieņemts lēmums deputātes par Daces Kļaviņas pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa.

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz Pašvaldības domes deputāta statusa likuma 3. panta pirmās daļas 1. punktu, kas noteic, ka deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar brīdi, kad dome ir pieņēmusi lēmumu par deputāta pilnvaru izbeigšanos sakarā ar deputāta personisku rakstveida iesniegumu par savu pilnvaru nolikšanu.
 
Maijā siltumenerģijas tarifi samazināsies 18 komersantiem PDF Печать E-mail
01.05.2024 22:17
Apkures sezona 2023./2024.gadā noslēgsies ar siltumenerģijas tarifu samazinājumu 18 komersantiem vairākās apdzīvotās vietās. Salīdzinot ar iepriekšējās apkures sezonas noslēgumu, š.g. maijā tarifi būs vidēji par 22% zemāki – no 110 EUR/MWh pirms gada uz 86 EUR/MWh apkures sezonas beigās. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) turpina ik nedēļu saņemt izvērtēšanai jaunus tarifu projektus.
“Vidējais siltumenerģijas tarifs Latvijā ik mēnesi kopš 2022. gada beigām samazinājies un, spriežot pēc šobrīd vērtēšanā esošajiem tarifu projektiem, vēl nedaudz samazināsies. No 2022. gada novembra, kad vidējais siltumenerģijas tarifs sasniedza līdz šim augstāko līmeni 131 EUR/MWh, šogad maijā tas būs samazinājies jau līdz 86 EUR/MWh. Neskatoties uz kurināmā cenas samazināšanos tirgū, izmaiņas tarifos Latvijā ir atšķirīgas un galalietotāju rēķinos nonāk ar dažu mēnešu nobīdi. To ietekmē gan katra komersanta individuāli izvēlētais kurināmais, gan pieejas kurināmā iegādē – cenu fiksējot vai izmantojot biržas cenu,” komentē SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.
 
1. maija un 4. maija svētku pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
29.04.2024 18:13
Dažādi svētku pasākumi notiks 1. maijā, kas ir Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena un Darba svētki. Savukārt 3. un 4. maijā notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīti koncerti, izstādes, erudīcijas spēles un citas aktivitātes.

1. maijs
Ogrē

no plkst. 9.00 līdz 13.00 Brīvības ielas gājēju posmā Pavasara stādu tirdziņš;
plkst. 11.00 uz Pilsētas skvēra skatuves koncerts UZPLAUKT DEJĀ, kurā piedalās Ogres novada Kultūras centra Senioru deju kopa "Astras" un Tautas deju ansamblis "Ogre";
plkst.14.00 Ogres novada Kultūras centrā Mūsdienu deju izrāde LAIKMETA BĒRNS.
​​​​Suntažos - no plkst. 9.00 līdz 13.00 pie kultūras nama un tirgus laukumā Pavasara stādu tirgus.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
29.04.2024 18:08
Šajā nedēļā atzīmējam vairākas nozīmīgas gadadienas.  1.maijā aprit 104 gadi kopš Satversmes Sapulces sasaukšanas un 20 gadi kopš Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti.

Savukārt 4.maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34.gadadienu, deputāti sanāks uz svinīgo Saeimas sēdi. Tā sāksies pulksten 12.00, un tiešraidē tai varēs sekot Saeimas mājaslapā www.saeima.lv un parlamenta Facebook kontā.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 326

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube