er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Ogre aicina uz krāšņu uguņošanu 18. novembrī pie Ogres bākas PDF Печать E-mail
17.11.2023 19:38
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, jau otro gadu Ogrē, Daugavas krastā pie vides dizaina objekta “Ogres bāka”,  18. novembrī plkst. 19.00 debesis izgaismos krāšņa uguņošana, radot svētku prieku ne tikai ogrēniešiem, bet arī tuvākas un tālākas apkaimes iedzīvotājiem.

Svētku uguņošanas vieta atrodas netālu no autoceļa A6 un tikai 10 minūšu gājiena attālumā no Ogres dzelzceļa stacijas un autoostas, tāpēc tiem, kas vēlas vērot krāšņo svētku uguņošanu Ogrē, ieteicams izmantot sabiedrisko transportu.
 
Informācija par pašvaldības darba laiku pirmssvētku dienā PDF Печать E-mail
16.11.2023 20:43
Ogres novada pašvaldības Centrālā administrācija Brīvības ielā 33, Ogrē 17. novembrī, kas ir pirmssvētku diena, strādās no plkst. 8.00 līdz 13.00 bez pusdienu pārtraukuma.

Saskaņā ar likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. pantu 18. novembris — Latvijas Republikas Proklamēšanas diena ir noteikta par svētku dienu. Ja svētku diena – 18. novembris - Latvijas Republikas Proklamēšanas diena iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Ņemot vērā, ka 2023. gadā 18. novembris- Latvijas Republikas Proklamēšanas diena iekrīt sestdienā, 2023. gada 20. novembris ir brīvdiena.

Pašvaldības atsāks darbu otrdien, 21. novembrī.
 
Dubkalnu ūdenskrātuvē ierīkota jauna laipa PDF Печать E-mail
16.11.2023 20:30
Šoruden Dubkalnu ūdenskrātuvē ierīkota jauna laipa!
Iepriekšējā – ik pa laikam pielabota – uzticīgi nokalpoja vairāk par desmit gadiem. Tālab bija pienācis laiks pārmaiņām. Turklāt jaunā laipa uzstādīta nevis uz stabiem, bet pontoniem, jo ūdenskrātuvē ir mainīgs ūdens līmenis. Cerams, tā kalpos tikpat labi un ilgi.
 Šajās dienās dabas parkā “Ogres Zilie kalni” mājvietu rod jauni soliņi.
 
Valsts svētku pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
16.11.2023 00:36
Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītie pasākumi Ogres novadā.

OGRĒ  

16. novembrī plkst. 18.00 Ogres Mūzikas un mākslas skolā Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies skolas mūzikas jomas audzēkņi.

18. novembrī 

plkst.11.00 Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Latvijas Republikas Proklamēšanas diena veltīts dievkalpojums, tiešraide ReTv kanālā;
plkst.12.00 – 16.00 izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā;
plkst. 16.00 Valsts ģimnāzijā svinīgais svētku pasākums, apbalvojumu OGRES GODA NOVADNIEKS un OGRES GADA NOVADNIEKS pasniegšana. Svētku koncerts, uzstājas Viktorija Majore;
plkst. 19.00 Svētku uguņošana Daugavas krastā pie vides dizaina objekta OGRES BĀKA. Drošības nolūkos no plkst. 18.30 līdz 19.30 ūdenstilpe ap Ogres bāku ūdenstransporta kustībai būs slēgta.
OGRESGALĀ - 16. novembrī plkst. 19.00 Ogresgala Tautas namā Ogresgala pašdarbības kolektīvu svētku koncerts.
 
Vokālā grupa ANIMA SOLLA 25 gadu jubileju svinēs ar koncertu PDF Печать E-mail
16.11.2023 00:32
25. novembrī pl.18.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē vokālā grupa ANIMA SOLLA ielūdz uz jubilejas koncertu - salidojumu DZIED’, MĀSIŅA, TU PRET MANI!

Vokālā grupa Anima Solla ir viens no vadošajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – trīskārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku Lielās balvas ieguvējs, Pasaules Koru Olimpiādes čempions vokālo ansambļu kategorijā, 16-kārtējs dažādu starptautisku un nacionālu konkursu laureāts. Ansamblis 1998.gadā dibināts Jumpravā, bet kopš 2007.gada ir Ogres Kultūras centra paspārnē. Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncetprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti arī 5 kompaktdiski, galvenokārt ar Riharda Dubras mūziku, kā arī ar citu mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši Anima Solla balsīm.
 
Parakstu vākšana par 14. Saeimas atlaišanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
Šī gada 9. novembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt partijas LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, “Tautas varas spēks”, “SUVERĒNĀ VARA”, PAMATS-LV, TAUTAS KALPI LATVIJAI, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI, “Stabilitātei!” un Jaunā Saskaņa iesniegumus ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu, lai atlaistu Latvijas Republikas 14. Saeimu.

Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par minēto iniciatīvu 12 mēnešus — no 2023. gada 10. novembra līdz 2024. gada 9. novembrim.

Likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu 22. panta otrā daļa paredz, ka katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas.
 
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu par projektu “Rīcības plāns trokšņu mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30 000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam”.

Pēc VAS “Latvijas dzelzceļš” pasūtījuma, atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 „Vides trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” prasībām, SIA „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir izstrādājusi rīcības plāna projektu trokšņa mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam. Rīcības plāns ietver Rīgas pilsētas, Salaspils novada un Ogres novada pašvaldību teritorijas.
 
Lielvārdē pārbūvēts Daugavpils šosejas posms PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:25
Lielvārdē pārbūvēts Daugavpils šosejas (A6) posms no pilsētas robežas Rīgas pusē līdz Kaibalai (51,30.–56,70. km).

Darbus Lielvārdē uzsāka pērn augustā, to ietvaros ir pārbūvētas ceļa konstruktīvās kārtas, apgaismojums, drenāžas un lietus kanalizācijas sistēma, caurtekas zem autoceļa un gājēju un velobraucēju infrastruktūras. Uzstādīti arī jauni satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi.
 
Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklātas varonībai veltītas izstādes PDF Печать E-mail
10.11.2023 23:30
Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklātas divas brīvībai un varonībai veltītas izstādes, kā arī instalācija “Latvju zeme vaļā stāv!”, kuras mērķis ir būt modriem un sargāt savu valsti.

Pasākumu atklāja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, kurš pateicās visiem, kas iesaistījušies izstāžu veidošanā. Viņš uzsvēra, ka Lāčplēsis laika gaitā ir kļuvis par mūsu brīvības un varoņa simbolu. Tas ir bijis aktuāls gan toreiz, kad cīnījāmies par valsts neatkarību, gan tikpat svarīgs arī mūsdienās. G. Sīviņš aicināja ikvienu būt modram un sargāt savu valsti un tās brīvību.

Klātesošos sveica arī bijušais jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis, Latvijas Republikas Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots. Viņš aicināja būt vienotiem, jo tikai kopā mēs varam veidot gaišu nākotni. G.A. Zeibots pateicās par šo izstāžu izveidi, kuras vēlreiz ikvienam no mums atgādina par mūs valsts vēsturi. “Būsim kopīgi, būsim spēcīgi!” viņš visiem vēlēja.

Ar savu muzikālo sniegumu klātesošo priecēja jauniestudētās rokoperas “Lāčplēsis” galvenās – Lāčplēša - lomas atveidotājs Atis Zviedris.
 
Izstāde “Arhitekts V. Bokslafs. Projekti”. Latvijā un Ogres novadā PDF Печать E-mail
09.11.2023 20:52
Atzīmējot izcilā arhitekta Vilhelma Bokslafa 165. dzimšanas dienu, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz īpašu šim notikumam veidotu izstādi. Tajā būs apskatāmi neskaitāmi arhitekta projekti – gan realizēti, gan nerealizēti.

Vilhelms Ludvigs Nikolajs Bokslafs (12.10.1858. Rīgā – 09.03.1945. Poznaņā) bija vācbaltiešu arhitekts, kurš projektējis vairākas Latvijas muižu ēkas, sabiedriskās celtnes Rīgā, Jūrmalā, ka arī ēkas un celtnes ārpus Latvijas teritorijas.
Arhitekts izglītību ieguvis Rīgas Politehnikumā, strādājis arhitekta Heinriha Šēla būvbirojā un pēc tam uzsācis patstāvīgu arhitekta praksi. Bijis Lielās Ģildes, Biržas komitejas un citu iestāžu arhitekts. 1901. gadā pēc arhitekta projekta uzcēla Georgam Armitstedam piederošo Jaunmoku pili, no 1902. līdz 1905. gadam projektējis vienu no savām pazīstamākajām celtnēm — Rīgas biržas komitejas komercskolas ēku "ķieģeļu gotikas" stilā (tagad Latvijas Mākslas akadēmijas ēka). 1903. gadā tapa arī Ludviga Neiburga īres nams Jaunielā.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 284

ĪSUMĀ

Latvijā šogad desmit mēnešos uzlikto sodu summa par ātruma pārkāpumiem, kas konstatēti ar mērierīcēm, neapturot transportlīdzekli, ir 15,93 miljoni eiro, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Vienlaikus attiecīgajā periodā samaksāto sodu summa ir 12,505 miljoni eiro. Ātruma pārkāpumus, neapturot transportlīdzekli, kontrolē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) stacionārie fotoradari, Valsts policijas pārvietojamie fotoradari, netrafarētā policijas automašīna ar 360 grādu kameru, kā arī pielāgotās meteostacijas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ