News

er3.jpg
Viedās pilsētvides tehnoloģijas pašvaldības varēs uzstādīt arī turpmāk PDF Печать E-mail
16.07.2024 22:08
Pašvaldībām un to iestādēm, kā arī pašvaldību kapitālsabiedrībām būs iespēja saņemt valsts atbalstu, lai īstenotu viedo pilsētvides tehnoloģiju projektus. Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos atbalsta programmas grozījumus otrdien, 16. jūlijā, atbalstīja Ministru kabinets (MK). Ar šiem grozījumiem tiks īstenota konkursa 2. kārta viedo pilsētvides tehnoloģiju projektu īstenošanai.  

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis skaidro: “Atjaunīgo energoresursu un energoefektivitāti paaugstinošu risinājumu īstenošana pašvaldību komunālo pakalpojumu sniegšanā, tajā skaitā notekūdeņu attīrīšana un publiskā ielu apgaismojuma nodrošināšanā, ir  izaicinājums, ņemot vērā gan esošās, gan plānotās izmaņas ES tiesību aktos.
Zaļās enerģijas risinājumu ieviešana ilgtermiņā veicina arī iedzīvotāju labturību, tāpēc, lai nodrošinātu šādu iniciatīvu īstenošanu praksē, būtiski jau šobrīd pašvaldībām un to uzņēmumiem sniegt iespēju izmantot atbalsta instrumentus.
 
"Camino Latvija" aicina pievienoties vienas dienas pārgājienā etapā Ogre-Ķegums PDF Печать E-mail
16.07.2024 21:57
Piekto gadu pēc kārtas Svētā Jēkaba ceļa asociācija svinēs Sv. Jēkaba dienu (25. jūlijs). 

Šogad, 27. jūlijā, svinības būs īpaši lielas, organizējot pasākumu "Viena diena Latvijā kā katra diena Spānijā”, kas notiks visa Sv. Jēkaba ceļa Latvijā garumā. Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji, draugi un ikviens interesents pulcēsies 24 ceļa posmos, lai atzīmētu šos svētkus. Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Tā kā ik gadu Sv. Jēkaba ceļā dodas simtiem tūkstošu cilvēku, ir attīstījušās dažādas maršruta variācijas, jo ir ierasts uzskatīt, ka svētceļojums sākas jau no mājām.

Maršrutu daudzi veic reliģisku mērķu vadīti, taču gana daudz gājēju izvēlas Sv. Jēkaba ceļu, lai būtu dabā, pabūtu vienatnē ar sevi, piedzīvotu grūtības, pārbaudījumus un lai labāk sevi iepazītu, vai arī vienkārši baudītu iešanu un piedzīvojumu. Ceļš var būt veltīts personīgiem mērķiem, kādam citam, lai lūgtu par kādu problēmas risinājumu, kā arī tā ir iespēja sakārtot domas un baudīt ceļu.
 
Aicina Latvijas lauki ! PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:29
Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" aicina visus ceļotājus un dabas mīļotājus izmantot šo vasaru, lai izbaudītu plašo piedāvājumu Latvijas laukos. Vasara ir īstais laiks doties uz laukiem gan atvaļinājumā, gan īsās nedēļas nogales brīvdienās, jo kvalitatīvu atpūtas vietu netrūkst.

Atpūtas vietas – plašā izvēlē arī jūlijā
Atpūtas vietu klāsts ir kļuvis ļoti plašs, tādēļ brīvas vietas joprojām ir pieejamas arī jūlijā un nedēļas nogalēs. Var izvēlēties, piemēram, naktsmītni ar ēdināšanas pakalpojumu, kur nav jāgatavo pašiem, bet saimnieki ceļ galdā gan pašu audzēto, gan vietējo zemnieku produkciju.  Tikpat labi var noīrēt naktsmītni ar ērtu virtuvi, brīvdienas baudot pašpietiekami un privāti. Viesi novērtē namiņus, kuros ir plašs virtuves ekipējuma klāsts, arī garšvielas, lai gatavošana brīvdienās nebūtu sarežģītāka kā ikdienā. No dizaina viesnīcām līdz kempingiem un glempingiem, atpūtas vietas atbilst dažādiem dzīvesstiliem, prasībām un budžetiem. 
 
Ogres novadnieka kartes lojalitātes programmai pievienojies jauns uzņēmums – “Noliktava” PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:23
Dzīvesstila veikals – kafejnīca “NOLIKTAVA” Ogrē Ogres novada iedzīvotājiem un skolēnu kartes īpašniekiem, kā arī novadā deklarētajiem lietotnes “Ogres novadnieks” lietotājiem piedāvā iespēju iegūt 10% atlaidi uzkodu, saldumu, bezalkoholisko dzērienu, vīna un dzirkstošā vīna iegādei līdzņemšanai vai baudīšanai uz vietas veikalā “Noliktava”.

“Noliktava” ir dzīvesstila veikals – kafejnīca, kur var nobaudīt un iegādāties līdzņemšanai izcilus vīnus, kafiju, bezalkoholiskos dzērienus, saldas & sāļas uzkodiņas un dažādas dāvaniņas. Tiek rīkotas arī meistarklases un degustācijas.
 
Projekta ietvaros notiek Ogres elektroautobusa ražošana PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:09

2023. gada 18. decembrī starp Ogres novada pašvaldību un uzņēmumu “Temsa Skoda Sabanci Ulasim Araclari A.S. tika noslēgts līgums par “Elektriskā autobusa un mobilās uzlādes stacijas iegādi Ogres novada pašvaldības skolēnu mobilitātes veicināšanai”. Pasūtītājs ar uzņēmēju ir saskaņojis elektriskā autobusa ārējo vizuālo noformējumu, ņemot vērā Ogres novada bērnu un jauniešu idejas noformējumam.

 Pašlaik notiek elektroautobusa ražošana  rūpnīcā Turcijā.

 
Ogres novadā pieaug vidusskolu klasēs uzņemto skolēnu skaits PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:07
Jauno 2024./25.  mācību gadu Ogres novada vidusskolu 10. klasēs uzsāks 382 jaunieši, tostarp Ogres Valsts ģimnāzijā uzņemts rekordliels 10. klašu skolēnu skaits – 252 skolēni deviņās paralēlklasēs. Ģimnāzijā būs četras klases inženierzinātņu un tehnoloģiju novirzienā, divas klases dabaszinātņu novirzienā, divas klases novirzienā “Cilvēks un sabiedrība” un viena klase novirzienā “Kultūra un mākslas”.

Vispārējās vidējās izglītības vietu kļuvis vairāk 
 
2021./22. mācību gadā reformējamajās izglītības iestādēs, t.sk. Ogres Valsts ģimnāzijā (skatīt 1. tabulu) visās 10. klasēs kopā mācījās 194 skolēni. Pēc reformas 2023./24. mācību gadā Ogres Valsts ģimnāzija uzņēma 229 skolēnus, bet 2024./25. mācību gadā uzņems 252 skolēnus.  Pieejamo vietu skaits Ogres Valsts ģimnāzijā, salīdzinot ar reformēto izglītības iestāžu kopumu, ir pieaudzis. Pēc vidusskolas posma reorganizācijas un jaunās ģimnāzijas izbūves visā novadā kopā pieejamas 382 vietas vidusskolēniem, kas, salīdzinot ar laika posmu pirms reformas, ir par 118 vietām vairāk (2021./22. mācību gadā visās novada izglītības iestādēs kopā mācījās 264 vidusskolēni).
 
"Tauriņu un ziedu maģija" Lielvārdes muzejā PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:05
Vasarai piestāv košums, smaržīgi ziedi un krāsaini tauriņi, tāpēc Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs aicina ikvienu iedvesmoties, brīnīties un sajusmināties unikālā izstādē "Tauriņu un ziedu maģija". Tās autori - dzīvespriecīgā māksliniece Inga Pērkons un azartiskais tauriņu kolekcionārs Valērijs Strelkovs - garantē, ka tapsiet iespaidoti un pārsteigti.
 
Ogres Valsts ģimnāzijā jaunajā mācību gadā vēlas mācīties rekordliels skolēnu skaits PDF Печать E-mail
05.07.2024 23:12
Ogres Valsts ģimnāzijā (OVĢ) saņemts negaidīti liels pieteikumu skaits nākamajam mācību gadam, kas būtiski pārsniedz pašlaik pieejamo vietu skaitu. Pārsvarā pieteikušies Ogres novadā deklarētie, kā arī jaunieši no citiem novadiem.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ar prieku atzīst: “Šis notikums ir apliecinājums tam, ka esam pieņēmuši īsto lēmumu, izvēloties uzcelt jaunu, skaistu un modernu skolu, kurā vēlas strādāt zinoši skolotāji un svarīgākais – vēlas mācīties jaunieši.”
 
Mainīts lomā paturamo zivju daudzums pašpatēriņa zvejā publiskos iekšējos ūdeņos PDF Печать E-mail
04.07.2024 19:06
Valdība otrdien, 2. jūlijā, apstiprinājusi grozījumus noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, kas izstrādāti, lai salāgotu pašpatēriņa zvejā publiskos ūdeņos nozvejā paturamo noteiktu sugu zivju apjomu (atsevišķām zivju sugām arī papildus noteikto zivju garuma ierobežojumu) ar Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos paredzētajām prasībām. Vienāds noteiktu zivju sugu loma lielums jau daudzus gadus ir spēkā zivju ieguvei atpūtas nolūkos vai savam patēriņam, jo ne makšķerēšanā, ne pašpatēriņa zvejā iegūtās zivis nav atļauts pārdot. Tās var izmantot tikai savām vajadzībām, tāpēc ir paredzēti zivju ieguves limiti.  

Līdz ar to noteikumu grozījumi paredz, ka pašpatēriņa zvejā paturamā loma lielumam katrā zvejas rīka pārbaudes reizē ir jāatbilst Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos paredzētajiem skaita un izmēra rādītājiem. Tas nozīmē, ka turpmāk, mainot loma lielumu iepriekš minētajos noteikumos, tas vairs nebūs jādara noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, jo tajos jau būs atsauce uz attiecīgām Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu normām. 
 
Par zvejas tiesību nomas piešķiršanu komerczvejai SIA "Avots 4" PDF Печать E-mail
04.07.2024 19:03
Ogres novada pašvaldības dome 27. jūnija sēdē atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu iznomāt rūpnieciskās zvejas tiesības komerczvejai Ķeguma HES ūdenskrātuvē juridiskai personai SIA “Avots 4”, ievērojot šādu zvejas rīku skaita limitu – 4 zivju murdi ar atvērumu virs 30 metriem, bet ne vairāk kā 100 metriem. 
2024. gada 8. aprīlī stājās spēkā Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 9/2024 “Par rūpnieciskās zvejas tiesību iznomāšanas kārtību Ogres novadā”, kas nosaka kārtību, kādā tiek piešķirta speciālā atļauja (licence) komercdarbībai zvejniecībā iekšējos ūdeņos.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 332