er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
OGRES VALSTS ĢIMNĀZIJAS JAUNĀS SKOLAS UN SPORTA ĒKU BŪVNIECĪBA TUVOJAS NOSLĒGUMAM PDF Печать E-mail
24.01.2023 20:39
Februāra beigās plānots uzsākt ēku nodošanu ekspluatācijā, pieaicinot Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvjus. Ēku pilnīga aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām ilgs līdz pavasarim, tomēr atsevišķas telpas – skolēnu pašpārvaldes telpu, dažas sporta ēkas telpas un citas – jaunieši varēs iedzīvināt jau agrāk, iespējami drīz pēc ēku pieņemšanas ekspluatācijā. Pilnvērtīgas mācības jaunajās skolas telpās sāksies pēc pilnīgas ēku aprīkošanas.

Būvniecības darbus apgrūtina sagādes problēmas

Skolas un sporta ēku nodošanu ekspluatācijā paredzēts pabeigt 2023. gada martā. Iepriekš to bija plānots veikt 2022. gada novembrī/decembrī. Kavēšanos radīja materiālu un iekārtu piegādes problēmas. Būvuzņēmējs ilgstoši nevarēja saņemt ventilācijas un gaisa rekuperācijas iekārtas, jo trūka to komplektējošās detaļas iekārtu ražotnē. Secīgi kavējas gan šo iekārtu montāža, gan saistīto iekārtu pieslēgšanas un apsaistes darbi, telpu apdares darbi. Kavējas arī fasādes apdares materiāla ražošana un piegāde objektā skolas un sporta ēkas dienvidu fasādei. Jāuzsver, ka laikapstākļi neietekmēs fasādes montāžas darbu veikšanu. Tiklīdz materiāli būs pieejami, tie tiks piegādāti un uzsākti to montāžas darbi.
 
Paldies par ornitologam Kārlim Grigulim veltīto filmu PDF Печать E-mail
24.01.2023 20:25

Griguļu dzimtas un savā vārdā pateicības vēstuli ir atsūtījusi Sandra Sabīne Jaundaldere – mākslas maģistre, Latvijas Mākslinieku savienības biedre un literāte.

“Saku lielu paldies Ogres novada pašvaldībai un vērtētāju komisijai par piešķirto atbalstu projektu konkursā “R.A.D.I. – Ogres novadam” Natālijas Ketneres veidotajai dokumentālajai filmai “Ornitologs Kārlis Grigulis”.

Kārlis Grigulis


Filmas izveides gaitā man, kā mazmazmeitai, bija gods piedalīties, stāstot par Kārli Griguli un viņa ģimeni. Biju klāt filmas pirmizrādē Ogres Centrālajā bibliotēkā, kur pirmizrādes viesi izbaudīja filmas uzburto, sirsnīgo gaisotni, Kārļa Griguļa klātesamības sajūtu un sarunu ar filmas autori Natāliju Ketneri. Filmu veidoja rūpīgi atlasītas dokumentālo kadru epizodes un pārdomāts vēstījums, kurš iedzīvināja jau kopš 1972. gada mūžībā aizgājušo, bet aizvien spilgto ornitologa, rakstnieka un sabiedriskā darbinieka personību. Mūsu vidū aizvien ir cilvēki, kuri viņu atceras un zina viņa darbus. Filma nāk laikā, kad tā ir visvairāk vajadzīga, kurā jādomā ne tikai par pārmaiņu laika grūtībām, bet arī par dabu kā mūsu eksistences pamatu.

 
О РАБОТЕ ОГРСКОЙ ДУМЫ В 2022 ГОДУ PDF Печать E-mail
24.01.2023 20:20
В 2022 году с 20 января по 30 декабря в самоуправлении Огрского края состоялись 30 заседаний думы, из них 12 очередных и 18 внеочередных заседаний. На этих заседаниях депутаты приняли 675 решений.
С принятыми депутатами решениями можно ознакомиться здесь: www.ogresnovads.lv/lv/2022-gada-pienemtie-lemumi.
Самоуправление Огрского края обеспечивает прямые трансляции всех заседаний думы, все эти записи доступны на веб - сайте само-управления. 
 
OGRES NOVADA PAŠVALDĪBA 2022. GADĀ PIEŅĒMA 675 LĒMUMUS PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
24.01.2023 20:14
2022. gadā no 20. janvāra līdz 30. decembrim Ogres novada pašvaldībā notikušas 30 domes sēdes, no tām 12 kārtējās un 18 ārkārtas sēdes. Šajās sēdēs deputāti pieņēmuši 675 lēmumus.

Ogres novada pašvaldības domē ir ievēlēti un darbojas 23 deputāti - Egils Helmanis, Gints Sīviņš, Dainis Širovs, Pāvels Kotāns, Toms Āboltiņš, Valentīns Špēlis, Jānis Siliņš, Dace Māliņa, Jānis Lūsis, Edgars Gribusts, Andris Krauja, Dace Veiliņa, Dace Kļaviņa, Ilmārs Zemnieks, Rūdolfs Kudļa, Atvars Lakstīgala, Raivis Ūzuls, Jānis Iklāvs, Dzirkstīte Žindiga, Artūrs Mangulis, Jānis Kaijaks, Indulis Trapiņš un Kaspars Bramanis.
 
Ogres novadā strauji pieaudzis reģistrēto laulību skaits PDF Печать E-mail
17.01.2023 22:33
Sadarbība ar kaimiņiem – Ogres Centrālās bibliotēkas kolēģiem

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Leimane atgādina, ka nodaļa atrodas jaunās Ogres Centrālās bibliotēkas telpās Brīvības ielā 35, jo vēl aizvien iedzīvotāji to nereti meklē pašvaldības centrālās administrācijas ēkā.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, V. Leimane stāsta, ka vēl 2022.gada pirmajā pusē darbs bija jāorganizē stingrajos Covid-19 ierobežojumos un priecājas, ka minētajos apstākļos, kad daudzas iestādes kļuva grūti pieejamas, Ogres novadā ne uz brīdi dzimtsarakstu pakalpojumi netika pārtraukti. “Tas mums lielā mērā izdevās, pateicoties Ogres Centrālās bibliotēkas vadītājas Jautrītes Mežjānes sapratnei un pretimnākšanai, palīdzot arī mūsu nodaļas darba organizēšanā. Lai arī ēka apmeklētājiem bija slēgta, tomēr pēc iepriekšēja pieraksta visi, kuriem bija neatliekama dokumentu kārtošana dzimtsarakstu nodaļā, pakalpojumu klātienē saņēma. Te jāpiemin bibliotēkas darbinieces Rita un Aija, kuras bibliotēkas informācijas centrā sagaidīja iedzīvotājus, ziņoja mums uz 2. stāvu un nepieciešamības gadījumos pat palīdzēja aizpildīt veidlapas,” kolēģēm ir pateicīga V.Leimane.
 
BEZMAKSAS KONCERTSARUNU CIKLS “MUZIKĀLĀS PERSONĪBAS” PDF Печать E-mail
17.01.2023 21:45
30. janvārī, pēc trīs gadu pauzes, Ogres Mūzikas un mākslas skolā turpināsies 2017. gadā aizsāktais, īpašu popularitāti un atsaucību ieguvušais koncertsarunu cikls “Muzikālās personības”.

Koncertsarunu laikā pasākuma apmeklētāji var satikt un caur stāstiem nedaudz iepazīt dažādas Latvijā un pasaulē slavenas latviešu mūzikas zvaigznes - viņu pirmās muzikālās gaitas, pirmos veiksmes stāstus un pirmās neveiksmes.

Skolā “Muzikālās personības” ietvaros jau ciemojušies tādi atpazīstami latviešu mākslinieki kā Vestards Šimkus, Raimonds Pauls, Dita Krenberga, Rīgas Saksofonu kvartets un citi.
 
Projektu konkurs “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” PDF Печать E-mail
17.01.2023 21:40
Ogres novada pašvaldība ik gadu organizē projektu konkursus sabiedrības iniciatīvu atbalstam. Kā pirmais šobrīd tiek izsludināts projektu konkurss “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, dodot iedzīvotājiem iespēju īstenot projektus dažādās ar dzīves vides kvalitātes uzlabošanu saistītās sfērās.

Projektu konkursa ietvaros iedzīvotāju grupas un nevalstiskās organizācijas var pieteikt projektus, kas tiek īstenoti Ogres novada administratīvajā teritorijā, ir saistīti ar dzīves vides kvalitātes uzlabošanu un sniedz labumu pēc iespējas plašākai sabiedrībai.

Kopējais konkursā pieejamais finansējums ir 80 000 eiro. Maksimālā summa, kas var tikt piešķirta vienam projektam, ir 2000 eiro.
 
ПРОФСОЮЗЕ АКТЕРОВ ПРОСИТ ОСТАВИТЬ В ДОЛЖНОСТИ ДАНУ БЙОРК PDF Печать E-mail
15.01.2023 21:45

Профсоюз актеров Рижского русского театра имени Михаила Чехова в обращении к общественности просит оставить в должности нынешнего руководителя театра Дану Бйорк. Свое открытое письмо они оформили в форме видеообращения к Санта Клаусу.  Профсоюз актеров Рижского русского театра имени Михаила Чехова в обращении к общественности просит оставить в должности нынешнего руководителя театра Дану Бйорк.

По мнению профсоюза, Бйорк хорошо знает актеров, умеет сплотить коллектив, не паниковала во время недавнего пандемического кризиса Covid-19, а подняла зарплаты актерам, чтобы поддержать их в трудную минуту.  За пять лет под ее руководством  и с приглашенным ею режиссером Сергеем Голомазовым поставлены множество спектаклей,  более того, под ее руководством были погашены долги театра. 

 
В ЯНВАРЕ САМОУПРАВЛЕНИЕ РАБОТАЕТ УДАЛЕННО PDF Печать E-mail
15.01.2023 21:27
До 31 января 2023 года ряд учреждений самоуправления Огрского края (в том числе управлений, агентств и обществ капитала, за исключением Огрской районной больницы) будет работать удаленно. 

Удаленная работа в учреждениях самоуправления устанавливается с учетом  ситуации  высоких цен на энергоресурсы и с целью эффективного и целесообразного использования ресурсов самоуправления для уменьшения негативного социально- экономического влияния на бюджет самоуправления. 
Во время удаленной работы связь с учреждениями будет обеспечена электронным способом или по телефону, звонки от стационарных телефонов будут переадресованы на мобильные устройства работников самоуправления.
Обновлено 15.01.2023 21:39
 
2023. gada janvārī Ogres novada pašvaldība strādā attālināti PDF Печать E-mail
15.01.2023 21:25

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieces Danas Bārbales 2022. gada 30. decembrī izdoto rīkojumu Nr. S/321 laika periodā no 2023. gada 2. janvāra līdz 31. janvārim Ogres novada pašvaldības iestādēm (tajā skaitā pārvaldēm, aģentūrām un kapitālsabiedrībām, izņemot SIA “Ogres rajona slimnīca”), darba organizācija ir jānodrošina attālināti, izņemot ar iestādes, teritorijas uzturēšanu saistītu un sabiedrībai svarīgu funkciju nodrošināšanu.

 
<< Первая < Предыдущая 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следующая > Последняя >>

Страница 11 из 294

ĪSUMĀ

Sausuma dēļ augi visā Latvijā nespēj uzņemt nepieciešamās barības vielas, jo vērojams mitruma deficīts – aprīlī nokrišņu bijis 20,3 mm, kas ir 43% zem mēneša normas (35,8 mm), bet maija pirmajā dekādē – vien 2,0 mm, kas ir 85% zem dekādes normas (13,7 mm). Maijā notikušās laukaugu ražas prognozēšanas apkopotie rezultāti liecina, ka pašlaik vidēji Latvijā ziemas kviešu ražība varētu būt nedaudz virs 4 t/ha, ziemas rapsim – 2,8 t/ha, ziemas miežiem – 4t/ha, rudziem un tritikālei – teju 3 t/ha (dati uz 25.05.2023).

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ