News

er3.jpg
Ikšķilē un Lielvārdē testa režīmā sāk darboties šķeldas katlumājas PDF Печать E-mail
08.02.2024 20:13
Turpmāk Ikšķilē un Lielvārdē centralizēta siltumapgāde tiks nodrošināta, izmantojot atjaunīgos energoresursus (AER) – šķeldu un granulas.

Līdz šim Ikšķiles un Lielvārdes pilsētās centralizētā siltumapgāde tika nodrošināta, izmantojot tikai fosilo kurināmo – dabasgāzi, tāpēc Ogres novada pašvaldība jau 2022. gada aprīlī pieņēma lēmumu siltumenerģijas ražošanai izmantot AER.

Pāreja no dabasgāzes novērsīs būtisku siltumenerģijas tarifa iedzīvotājiem pieauguma risku, kas saistīts ar dabasgāzes cenas neprognozējamo pieaugumu.
 
Dalās pieredzē par komunālo pakalpojumu apsaimniekošanu PDF Печать E-mail
05.02.2024 21:12
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, viņa vietnieks Gints Sīviņš un SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs tikās ar Ventspils novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mucenieku, vietnieku investīciju un attīstības jautājumos Andi Zariņu un deputātu Agri Bileskalnu, lai sniegtu savus ieteikumus komunālo pakalpojumu efektivizēšanai.

Tikšanās laikā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs atzinīgi novērtēja Ventspils novada pašvaldības pārstāvju vēlmi iepazīties ar Ogres novada pieredzi. Par komunālo pakalpojumu apsaimniekošanu un to izmaksām detalizētāk skaidroja G. Sīviņš un K. Grīnbergs.
 
Nedēļas aktualitātes Saeimā PDF Печать E-mail
05.02.2024 21:06
Aktualitātes Saeimas komisijās šonedēļ:

•        bargāki sodi par dzīvnieku spīdzināšanu (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, pirms 2.lasījuma)
•        brīvprātīgā darba pieejamības veicināšana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums)
•        valsts pakalpojumu plānošana traumatoloģijā (Sabiedrības veselības apakškomisija)
•        sloga samazināšana zemes īpašniekiem zemes likumiskās lietošanas attiecībās (Juridiskā komisija, pirms iesniegšanas Saeimā)
•        pesticīdu patēriņš Latvijā (Vides, klimata un enerģētikas apakškomisija)
 
Aicinā vecākus pieteikt skolas konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” PDF Печать E-mail
05.02.2024 12:56
Lai noteiktu vislabāko skolu ēdinātāju, tādējādi aktualizējot bērnu maltīšu kvalitāti skolās, Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija (LDUSA), sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), aicina vecākus pieteikt savu bērnu skolu konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” 2023./2024. mācību gadā, 
Vecāki aicināti skolas konkursā pieteikt no 5. līdz 29. februārim. Pieteikt skolu konkursam iespējams aizpildot tiešsaistes anketu šeit.  Ar konkursa nolikumu var iepazīties LDUSA mājaslapā. 
Konkursa rezultātus paziņos 2024. gada 27. martā. 
 
Visbiežāk pieteiktajām skolām LDUSA lūgs atsūtīt nedēļas ēdienkartes paraugu, ko izvērtēs konkursa žūrija. Uzvarētājus noteiks sešās nominācijās jeb Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā un visā Latvijā kopumā. Skolu iesniegtās ēdienkartes vērtēs pēc vairākiem kritērijiem, - vai ēdieni ir daudzveidīgi, vai izmantots pēc iespējas vairāk vietējo un sezonālo produktu, cik daudz cukura un sāls izmantots ēdienos, kā arī, vai pavāri spēj radoši un interesanti pagatavot bērniem atbilstošus ēdienus. Vērtēs arī ēdienu atbilstību Ministru kabineta noteikumiem Nr. 172 “Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem”. 
 
LIAA sniedz jaunas iespējas Ogres novada uzņēmējiem PDF Печать E-mail
04.02.2024 20:47
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) reorganizējusi 20 biznesa inkubatorus, tostarp Ogres Biznesa inkubatoru, pārveidojot tos par LIAA reģionālajām pārstāvniecībām. Uzņēmēji tagad var saņemt plašāku aģentūras sniegto pakalpojumu klāstu.

LIAA šobrīd piedāvā vairāk nekā 65 dažādus pakalpojumus uzņēmējiem, tostarp grantu atbalstu dažādu iniciatīvu īstenošanai, kuras vērstas uz eksporta attīstību vai inovāciju ieviešanu. Līdz šim reģionos bija pieejams ierobežots pakalpojumu klāsts, bet līdz ar LIAA reorganizāciju 20 reģionālajās pārstāvniecībās, kuras līdz šim bija pazīstamas kā biznesa inkubatori, uzņēmēji varēs saņemt atbalstu daudz plašākā tvērumā.

“No šī gada esam mainījuši savu stratēģiju, paplašinot LIAA reģionālo pārstāvniecību sniegto pakalpojumu klāstu. Ja līdz šim reģionos bija iespējams saņemt tikai biznesa inkubācijas un kopstrādes pakalpojumus, tad šobrīd mēs reģionos esam gatavi piedāvāt arī citus LIAA sniegtos pakalpojumus,” tā LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.
 
Rotu mākslas biedrības izstādē “Skārien-jūtīgs”. PDF Печать E-mail
02.02.2024 21:52
Vērienīgā ekspozīcijā, kas iekārtota Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Lielajā zālē, no 8. februāra līdz 21. aprīlim būs aplūkojama Rotu mākslas biedrības 23 mākslinieku oriģinālo jaundarbu izlase, kurā apmeklētāji varēs novērtēt gan vairāku paaudžu un mākslinieku rokrakstu plašo amplitūdu, gan nozares attīstību un pēctecību.

Projekta neparastais formāts fokusējas uz rotu uztveres atklāsmi arī no lietotāju puses. Caur stāstiem par katra dizainera radošo pieredzi, brīdi, kad rota satiekas ar īpašnieku, un viņu tālākajām attiecībām skatītājam tiek piedāvāta iespēja izjust rotas pievilcības maģisko spēku, apbrīnot mūsdienīgu izteiksmes līdzekļu daudzveidību, iepazīt rotu specifiku un dažādo materiālu sinerģiju.
 
Izstādes ideja balstās stāstos par cilvēkiem, viņu izvēlētajām rotām un darbu autoriem. Arī projekta nosaukums raksturo rotas dabu – būt saskarē ar cilvēku. Ekspozīcijā skatāmi mākslinieku oriģinālie jaundarbi, stāsti par katra dizainera radošo pieredzi un brīdi, kad rota satiekas ar īpašnieku. Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja vērot rotas pievilcības maģisko spēku, mūsdienīgu izteiksmes līdzekļu daudzveidību, iepazīt rotu specifiku un dažādo materiālu sinerģiju.
 
Pasākumi nedēļas nogalē Ogres novadā PDF Печать E-mail
02.02.2024 21:39
3. februāris
Smieklu jogas nodarbība Ikšķilē - plkst.15.00 Ikšķiles Tautas namā ikviens ir aicināts uz Smieklu jogas nodarbību. 

Jauktā kora “Madliena" 150 gadu jubilejas koncerts - plkst.16.00 Madlienas Kultūras namā Jauktā kora “Madliena “150 gadu jubilejas sadraudzības koncerts “Tiem, kam pāri 150”. Koncertā piedalās Madlienas jauktais koris, Straupes jauktais koris, Lielvārdes jauktais koris, Suntažu jauktais koris, Aizkraukles jauktais koris.

KONCERTS KONCERTMEITARAM Ogrē - plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē koncerts - veltījums koncertmeistaram Guntaram Kalnciemam. Stāsts par kopā pavadītu un nodejotu laiku 45 gadu garumā.
 
Tūrisma statistika Ogres novadā 2023.gadā PDF Печать E-mail
01.02.2024 22:48
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) apkopojis tūrisma statistiku par pagājušo gadu, kā arī atskatās uz paveikto aizvadītajā gadā.

Mājaslapas statistika

Ogres novada tūrisma statistika 2023. gadā infografika
Apskatot mājaslapas statistiku, redzams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais mājaslapas apmeklētāju skaits pieaudzis par 4 %, sasniedzot 113 tūkstošus lietotāju gadā. Atšķirībā no iepriekšējā gada, lielākā interese gada griezumā vērojama tieši laikā, kad notiek lielākie un nozīmīgākie novada pasākumi – pilsētas svētki Ikšķilē, Ķegumā, Lielvārdē un Ogrē, kā arī gada izskaņā, kad Ogres novadā tiek iedegti krāšņie Ziemassvētku rotājumi un cilvēki meklē informāciju par tematiskajiem maršrutiem un citu praktisku informāciju.
 
Demogrāfiskā situācija nav spoža PDF Печать E-mail
01.02.2024 00:28
2023. gadā Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 437 jaundzimušie (salīdzinājumam: 2021. gadā – 512; 2022. gadā – 487), 400 no viņiem dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novadā.

Pērn reģistrēto jaundzimušo sadalījums pa  novada pilsētām un pagastiem ir šāds: Ogrē 163, Ikšķilē 51, Tīnūžu pagastā 24, Lielvārdē un Lielvārdes pagastā 50, Ķegumā 15, Ogresgala pagastā 22, Madlienas pagastā 12, Birzgales pagastā 10, Jumpravas, Ķeipenes, Lauberes, Lēdmanes, Rembates, Suntažu un Tomes pagastā – katrā 6, Taurupes pagastā 5, Meņģeles pagastā 4, Krapes pagastā 2, neviens jaundzimušais nav reģistrēts Mazozolu pagastā.
 
Ogres Baltā skola kļuvusi par Ogres Balto Valdorfskolu PDF Печать E-mail
29.01.2024 22:41
Pagājušā gada nogalē privātā izglītības iestāde “Ogres Baltā skola” saņēma apstiprinājumu, ka drīkst savā nosaukumā izmantot atsauci uz Valdorfpedagoģiju. Pēc vairāku gadu darbības tā tagad ir tiesīga saukties par Valdorfskolu.

Doma par Ogres Valdorfskolu idejas līmenī virmoja jau sen, līdz 2019. gada rudenī iesākās darbs pie tagadējās Ogres Baltās Valdorfskolas radīšanas, sadarbojoties gan skolotājiem, gan ieinteresētajiem vecākiem. 2020. gada aprīlī tika iesniegti dokumentus skolas dibināšanai. Un jau 2020. gada 1. septembrī pirmie bērni uzsāka savas gaitas pirmskolā, un daži bērni arī skolā.

Valdorfskola ir patentēts nosaukums un to nedrīkst izmantot bez noteiktu nosacījumu un procedūras ievērošanas. Lai iegūtu tiesības saukties par Valdorfskolu, sevi ir jāpierāda kā Valdorfskolai, ir jāapliecina, ka skolas veidotāji, skolotāji un arī vecāki izprot, ko nozīmē Valdorfpedagoģija un prot to arī ieviest un uzturēt skolas darbībā.
 
<< Первая < Предыдущая 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следующая > Последняя >>

Страница 11 из 325

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube