News

er3.jpg
Laivu brauciens pa Ogres upi PDF Печать E-mail
25.04.2024 19:38
Maija svētku brīvdienās Ogres novada Tūrisma informācijas centrs aicina pieteikties ikgadējam laivu braucienam pa Ogres upi. Interesentiem ir iespēja doties aptuveni 24 km garā braucienā ar kanoe laivām, lai izbaudītu daudzveidīgas dabas ainavas un piedzīvotu aizraujošu piedzīvojumu Ogres upes ielejā. Laivu brauciena maršruts plānots no “Lobes Kroga” Lēdmanes pagastā līdz Ogresgalam. Aicināti piedalīties aktīvās atpūtas entuziasti, tajā skaitā ģimenes ar bērniem no 7 gadu vecuma, izvērtējot drošības riskus, bērniem atrodoties uz ūdens.

Tā kā maija brīvdienas pagarināsies līdz pirmdienai, arī šogad laivu brauciens norisināsies 5. maijā – svētdienā, ~ plkst. 9.00 - 17.00.
 
Ogres novada Uzņēmēju forums "ŠEIT DZIMST LEĢENDAS" PDF Печать E-mail
25.04.2024 19:24
Ogres novada pašvaldība aicina uz uzņēmēju forumu “ŠEIT DZIMST LEĢENDAS”, kas notiks šī gada 26. aprīlī, plkst. 10:00 Ogres Centrālajā bibliotēkā.

Forumā aicinām uz sarunu novada uzņēmējus. Sniegsim ieskatu pašvaldības paveiktajā un plānotajā, kā arī diskutēsim par infrastruktūras attīstību un iespējām, civilās aizsardzības jautājumiem, izglītības, kultūras, tūrisma un sporta aktualitātēm Ogres novadā.
Plašāk - www.ogresnovads.lv 
 
Iecelta Ogres novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja vietniece PDF Печать E-mail
25.04.2024 19:20
25. aprīlī Ogres novada pašvaldība domes sēdē pieņemts lēmums ar 2024. gada 30. aprīli pārcelt  Ķeguma Tautas nama vadītāju Daci Māliņu Ogres novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja vietnieka kultūras jomā amatā, ļaujot šo amatu savienot ar domes deputātes amatu.

Ogres novada pašvaldība šī gada martā izsludināja atklātu konkursu uz Ogres novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja vietnieka kultūras jomā amatu. Izvērtējot saņemtos pretendentu pieteikumus, vērtēšanas komisija konstatēja, ka pretendenti neatbilst izvirzītajām prasībām, un nolēma konkursu izbeigt bez rezultāta.
 
Ogres novada Ķeguma pilsētā un Ogres novada pagastos noslēdzas centralizētās apkures sezona PDF Печать E-mail
24.04.2024 20:09
Pašvaldības siltumražošanas uzņēmums SIA “MS siltums” informē, ka, sekojot līdzi laikapstākļu prognozēm, sākot ar 28. aprīli Ķegumā, Birzgalē, Madlienā, Suntažos, Lauberē, Meņģelē, Ķeipenē, Mazozolos un Taurupē noslēgsies apkures sezona – tiks atslēgta centralizētā siltumapgāde.

Ja ir radušies iebildumi vai ierosinājumi, aicinām sazināties ar Ogres novada pašvaldības SIA “MS siltums”, rakstot uz e-pastu : Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
 
"Dizaina procesi tuvplānā: Pavasaris" PDF Печать E-mail
24.04.2024 10:59
Sagaidot 35 gadu jubileju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM; Rīgā, Skārņu ielā 10) sadarbībā ar biedrību “Dizaina eksporta alianse” uzsāk jaunu pop-up izstāžu sēriju “Dizaina procesi tuvplānā”, kas atspoguļos aktuālās norises latviešu mūsdienu dizainā. Pirmo izstādi ar nosaukumu “Pavasaris” apmeklētāji varēs aplūkot no 3. maija līdz 28. jūnijam. 

Četras pop-up izstādes, nomainot viena otru, būs skatāmas līdz pat gada beigām. Visas īstenotas inovatīvā formātā, integrējot tās DMDM 3. stāva pastāvīgajā ekspozīcijā. Cikla izstāžu koncepts un vizuālais noformējums top, rodot iedvesmu kādā no četriem gadalaikiem – pavasarī, vasarā, rudenī vai ziemā. Noskaņu veidos sezonai raksturīgā krāsu gamma, izceļot latviešu dizaina tradicionāli ciešo saistību ar organiskām formām, dabisku materiālu un faktūru lietojumu. Katrā izstādē tiks parādīti vairāku pazīstamo uzņēmumu “veiksmes stāsti”, izmantojot rūpīgu paraugu atlasi un audiovizuālus elementus. Īpaši sagatavotie video stāsti atklās ekspozīcijā redzamo zīmolu produktu tapšanas procesu un aizkulises.
 
"Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji" PDF Печать E-mail
23.04.2024 21:41
Iezīmējot Azerbaidžānas un Latvijas diplomātisko attiecību 30. gadadienu, no 16. maija līdz 15. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) sadarbībā ar Azerbaidžānas vēstniecību Latvijā un publisko akciju sabiedrību “Azerkhalcha” norisināsies unikālas kolekcijas izstāde “Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji”. 

Pasaules kultūras mantojuma vēsturē paklāju aušanas māksla ir absolūta virsotne, kas rada vienotu domu, saprāta un prāta telpu. Tajā nolasāms naratīvs par leģendām un notikumiem, zaudējumiem un uzvarām, lepnumu par pagātni un cerību par skaistu nākotni. Azerbaidžānas paklāji ir pazīstami visā pasaulē ar to oriģinālo ornamentu, kompozīciju un krāsu risinājumu. Pavedieni, mezgli, raksti – azerbaidžāņu paklājs nav tikai estētiski baudāms interjera priekšmets, bet veselas tautas mūžs, kas austs gadu tūkstošos.
 
Ogres novada pašvaldība aicina 27. aprīlī piedalīties pagrabu tīrīšanā PDF Печать E-mail
23.04.2024 21:35
Ogres novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā – 27. aprīlī – piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Ogres novads ir kopā ar Ukrainu jau no 2014. gada, kad notika Krimas aneksija. Novada iedzīvotāji turpina palīdzēt Ukrainai, ziedojot nepieciešamo. Šis laiks ir devis iespēju izvērtēt mūsu pašu drošības apstākļus. “Ja gribat mieru, tad gatavojieties karam. No savas puses mums jābūt gataviem.
 
“Novada Garšas” vasara – kopā dažādībā PDF Печать E-mail
19.04.2024 20:30
Pasākums “Novada Garša” ierasto reģionālo norišu vietā šovasar būs sastopams dažādos festivālos, konkursos un starptautiskos sadarbības projektos, norāda pasākuma rīkotājs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).
Lielākais šī gada izaicinājums – “Novada Garšas” dalība 10. Sarunu festivālā LAMPA, Cēsu pils parkā, kur “Lauku teltī” 5. un 6. jūlijā galdā tiks celtas visdažādākās sarunu tēmas. 
Viena no tām – “No lauka līdz galdam” – vētīs visa pamatu – augsnes kvalitāti laba produkta izaudzēšanai un to, cik lielā mērā patērētājs apzinās šī aspekta nozīmīgumu. Diskusijā “Pašpietiekamības deva” pētīsim, vai un cik daudzveidīgu produkciju spēj piedāvāt ražotāji, lai nav tā, ka Latvijā jāēd tikai graudaugi, olas un gaļa, bet dārzeņu un augļu visiem nepietiek.
 
Jau 20. reizi – NKC 4. maija Latvijas filmu maratons PDF
19.04.2024 20:18
 Valsts svētkos jau 20. reizi notiks Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas nu jau vairākus gadus tiek rīkots divos paralēlos formātos – klātienē kinoteātrī „Splendid Palace” un visā pasaulē tiešsaistē, portālā filmas.lv. Abi Maratona formāti skatītājiem pieejami bez maksas, un abās programmās zināma uzmanība veltīta faktam, ka tieši maija pirmajās dienās aprit 20 gadi, kopš Latvija uzņemta Eiropas Savienībā.

Plašākā sadaļa 4. maija Latvijas filmu maratonā ir seansi kinoteātra Splendid Palace abās zālēs; svētku programma sāksies 13:00 Lielajā zālē, kur pirmais, kā vienmēr, būs animācijas seanss bērniem – studijas Animācijas Brigāde visjaunākā leļļu filma Burkāns neparastais (pirmizrāde, režisore Inese Pavēne) un vēl deviņas dažādu studiju un režisoru filmas, kas uzņemtas šajos 20 gados. Kinoteātra Lielajā zālē tiks demonstrēta arī režisoru Antras Cilinskas un Annas Vidulejas dokumentālā filma Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks (2024) un jauno autoru īsfilmu izlase, bet vakara pirmizrāde šogad būs režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma Juris Jurjāns. Septiņas dienas ar gleznošanu, runāšanu, klusēšanu.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par pašvaldības atbalstu interešu izglītības programmu īstenošanai” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 21:08
Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 16. decembrī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 33/2021 “Par pašvaldības atbalstu interešu izglītības programmu īstenošanai”. Tie tika izdoti saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, kas ir zaudējis spēku, līdz ar to spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 326

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube