er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
LIAA sniedz jaunas iespējas Ogres novada uzņēmējiem PDF Печать E-mail
04.02.2024 20:47
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) reorganizējusi 20 biznesa inkubatorus, tostarp Ogres Biznesa inkubatoru, pārveidojot tos par LIAA reģionālajām pārstāvniecībām. Uzņēmēji tagad var saņemt plašāku aģentūras sniegto pakalpojumu klāstu.

LIAA šobrīd piedāvā vairāk nekā 65 dažādus pakalpojumus uzņēmējiem, tostarp grantu atbalstu dažādu iniciatīvu īstenošanai, kuras vērstas uz eksporta attīstību vai inovāciju ieviešanu. Līdz šim reģionos bija pieejams ierobežots pakalpojumu klāsts, bet līdz ar LIAA reorganizāciju 20 reģionālajās pārstāvniecībās, kuras līdz šim bija pazīstamas kā biznesa inkubatori, uzņēmēji varēs saņemt atbalstu daudz plašākā tvērumā.

“No šī gada esam mainījuši savu stratēģiju, paplašinot LIAA reģionālo pārstāvniecību sniegto pakalpojumu klāstu. Ja līdz šim reģionos bija iespējams saņemt tikai biznesa inkubācijas un kopstrādes pakalpojumus, tad šobrīd mēs reģionos esam gatavi piedāvāt arī citus LIAA sniegtos pakalpojumus,” tā LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.
 
Rotu mākslas biedrības izstādē “Skārien-jūtīgs”. PDF Печать E-mail
02.02.2024 21:52
Vērienīgā ekspozīcijā, kas iekārtota Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Lielajā zālē, no 8. februāra līdz 21. aprīlim būs aplūkojama Rotu mākslas biedrības 23 mākslinieku oriģinālo jaundarbu izlase, kurā apmeklētāji varēs novērtēt gan vairāku paaudžu un mākslinieku rokrakstu plašo amplitūdu, gan nozares attīstību un pēctecību.

Projekta neparastais formāts fokusējas uz rotu uztveres atklāsmi arī no lietotāju puses. Caur stāstiem par katra dizainera radošo pieredzi, brīdi, kad rota satiekas ar īpašnieku, un viņu tālākajām attiecībām skatītājam tiek piedāvāta iespēja izjust rotas pievilcības maģisko spēku, apbrīnot mūsdienīgu izteiksmes līdzekļu daudzveidību, iepazīt rotu specifiku un dažādo materiālu sinerģiju.
 
Izstādes ideja balstās stāstos par cilvēkiem, viņu izvēlētajām rotām un darbu autoriem. Arī projekta nosaukums raksturo rotas dabu – būt saskarē ar cilvēku. Ekspozīcijā skatāmi mākslinieku oriģinālie jaundarbi, stāsti par katra dizainera radošo pieredzi un brīdi, kad rota satiekas ar īpašnieku. Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja vērot rotas pievilcības maģisko spēku, mūsdienīgu izteiksmes līdzekļu daudzveidību, iepazīt rotu specifiku un dažādo materiālu sinerģiju.
 
Pasākumi nedēļas nogalē Ogres novadā PDF Печать E-mail
02.02.2024 21:39
3. februāris
Smieklu jogas nodarbība Ikšķilē - plkst.15.00 Ikšķiles Tautas namā ikviens ir aicināts uz Smieklu jogas nodarbību. 

Jauktā kora “Madliena" 150 gadu jubilejas koncerts - plkst.16.00 Madlienas Kultūras namā Jauktā kora “Madliena “150 gadu jubilejas sadraudzības koncerts “Tiem, kam pāri 150”. Koncertā piedalās Madlienas jauktais koris, Straupes jauktais koris, Lielvārdes jauktais koris, Suntažu jauktais koris, Aizkraukles jauktais koris.

KONCERTS KONCERTMEITARAM Ogrē - plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē koncerts - veltījums koncertmeistaram Guntaram Kalnciemam. Stāsts par kopā pavadītu un nodejotu laiku 45 gadu garumā.
 
Tūrisma statistika Ogres novadā 2023.gadā PDF Печать E-mail
01.02.2024 22:48
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) apkopojis tūrisma statistiku par pagājušo gadu, kā arī atskatās uz paveikto aizvadītajā gadā.

Mājaslapas statistika

Ogres novada tūrisma statistika 2023. gadā infografika
Apskatot mājaslapas statistiku, redzams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais mājaslapas apmeklētāju skaits pieaudzis par 4 %, sasniedzot 113 tūkstošus lietotāju gadā. Atšķirībā no iepriekšējā gada, lielākā interese gada griezumā vērojama tieši laikā, kad notiek lielākie un nozīmīgākie novada pasākumi – pilsētas svētki Ikšķilē, Ķegumā, Lielvārdē un Ogrē, kā arī gada izskaņā, kad Ogres novadā tiek iedegti krāšņie Ziemassvētku rotājumi un cilvēki meklē informāciju par tematiskajiem maršrutiem un citu praktisku informāciju.
 
Demogrāfiskā situācija nav spoža PDF Печать E-mail
01.02.2024 00:28
2023. gadā Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 437 jaundzimušie (salīdzinājumam: 2021. gadā – 512; 2022. gadā – 487), 400 no viņiem dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novadā.

Pērn reģistrēto jaundzimušo sadalījums pa  novada pilsētām un pagastiem ir šāds: Ogrē 163, Ikšķilē 51, Tīnūžu pagastā 24, Lielvārdē un Lielvārdes pagastā 50, Ķegumā 15, Ogresgala pagastā 22, Madlienas pagastā 12, Birzgales pagastā 10, Jumpravas, Ķeipenes, Lauberes, Lēdmanes, Rembates, Suntažu un Tomes pagastā – katrā 6, Taurupes pagastā 5, Meņģeles pagastā 4, Krapes pagastā 2, neviens jaundzimušais nav reģistrēts Mazozolu pagastā.
 
Ogres Baltā skola kļuvusi par Ogres Balto Valdorfskolu PDF Печать E-mail
29.01.2024 22:41
Pagājušā gada nogalē privātā izglītības iestāde “Ogres Baltā skola” saņēma apstiprinājumu, ka drīkst savā nosaukumā izmantot atsauci uz Valdorfpedagoģiju. Pēc vairāku gadu darbības tā tagad ir tiesīga saukties par Valdorfskolu.

Doma par Ogres Valdorfskolu idejas līmenī virmoja jau sen, līdz 2019. gada rudenī iesākās darbs pie tagadējās Ogres Baltās Valdorfskolas radīšanas, sadarbojoties gan skolotājiem, gan ieinteresētajiem vecākiem. 2020. gada aprīlī tika iesniegti dokumentus skolas dibināšanai. Un jau 2020. gada 1. septembrī pirmie bērni uzsāka savas gaitas pirmskolā, un daži bērni arī skolā.

Valdorfskola ir patentēts nosaukums un to nedrīkst izmantot bez noteiktu nosacījumu un procedūras ievērošanas. Lai iegūtu tiesības saukties par Valdorfskolu, sevi ir jāpierāda kā Valdorfskolai, ir jāapliecina, ka skolas veidotāji, skolotāji un arī vecāki izprot, ko nozīmē Valdorfpedagoģija un prot to arī ieviest un uzturēt skolas darbībā.
 
“Latvijas dzelzceļa” plāns trokšņa mazināšanai PDF Печать E-mail
28.01.2024 23:03
VAS “Latvijas dzelzceļš” kā publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs ir izstrādājusi Rīcības plānu trokšņa mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30 000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam. Kopējais šo dzelzceļa līniju garums ir 50,3 km. Tās šķērso Rīgas aglomerācijas, Ropažu, Salaspils un Ogres novadu teritoriju. Rīcības plāna izstrādātājs ir SIA “Estonian, Latvian, & Lithuanian Environment”.

Rīcības plānā ir ietverts arī trokšņa kartēšanas rezultātu kopsavilkums, kas tika izstrādāts 2022. gadā, ņemot vērā 2023. gada novembrī noteiktos jaunos satiksmes vides trokšņa robežlielumus. To sagatavojot, veikti aprēķini par trokšņa līmeni pie dzīvojamo ēku fasādēm dzelzceļa tuvumā, nosakot katras ēkas skaļāko fasādi. Tādējādi izvērtēts iedzīvotāju skaits, uz kuriem iedarbojas dzelzceļa radītais troksnis un noteiktas sešas akustiskās diskomforta zonas – Bieriņi, Maskavas forštate, Ķengarags, Salaspils, Ikšķile un Ogre.
 
Ogres Vēstures un mākslas muzejā jauna izstāde “Apsolītā zeme” PDF Печать E-mail
28.01.2024 22:57
Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāta fotogrāfa Aivara Slišāna un mākslinieka Māra Grosbaha izstāde “Apsolītā zeme”.

Izstāde “Apsolītā zeme” ir divu mākslinieku, Aivara Slišāna un Māra Grosbaha, vizuāla refleksija, apvienojot konceptuālu instalāciju ar fotogrāfijas estētiku. Izstādes vēstījums ir vēsturiska konteksta simbioze, teatrālas pagātnes simulācijā, iesaistot vērotāja kolektīvās atmiņas un uztveres maņu rīkus. Aivara Slišāna fotogrāfiskās fiksācijas kritušo karavīru ekshumācijas procesos un vēsturisko kaujas ainu simulācijas – rekonstrukcijas, atgādina par mūsu zemes vēsturisko liecību, piederību, svētumu un neatkārtojamību. Māra Grosbaha zemes instalācija darbojas, kā jautājums par piederības apzināšanos, kā sakrālās apziņas instruments par zemes duālo dabu – radīt dzīvību un glabāt nāvi, tās nepastāvīgo dabu.
 
Viena pirmsskolas izglītojamā vidējās izmaksas 2024. gadā PDF Печать E-mail
26.01.2024 23:43
Ņemot vērā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu izmaksas iepriekšējā budžeta gadā, ir aprēķinātas viena izglītojamā vidējās izmaksas Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai 2024. gadā. 

Izglītojamajam no pusotra līdz četru gadu vecumam tie būs 343,75 eiro mēnesī (šī summa, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājusies par 38,01 eiro), savukārt izglītojamam, kuram tiek nodrošināta obligātā sagatavošana pamatizglītības apguvei – 214,65 eiro mēnesī (šī summa palielinājusies par 15,41 eiro).

Šādā apmērā pašvaldība segs pirmsskolas izglītības programmas apguves izmaksas privātai izglītības iestādei par vienu Ogres novadā deklarēto izglītojamo mēnesī.
 
No nākamā mācību gada Ogres 1. vidusskola kļūs par Ogres Kalna pamatskolu, bet Jaunogres vidusskola – par Jaunogres pamatskolu PDF Печать E-mail
26.01.2024 23:30
Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par Ogres 1. vidusskolas un Jaunogres vidusskolas iekšējo reorganizāciju. Ar 2024. gada 1. augustu abas mācību iestādes nodrošinās pamatizglītības programmas. Reorganizācijas rezultātā skolas ieguvušas arī jaunus nosaukumus.

Ogres novada Izglītības pārvalde, veidojot Ogres novada izglītības attīstības stratēģiju 2022. - 2027. gadam, kā vienu no prioritātēm izvirzījusi uzdevumu izveidot mūsdienīgu vispārējās vidējās izglītības piedāvājumu Ogres novadā. Ogres Valsts ģimnāzija no 2024. gada 1. septembra plānota kā vienīgā vispārējās vidējās izglītības iestāde Ogres pilsētas teritorijā.

2022. gada martā pašvaldības dome pieņēma lēmumu, ka 2022./2023. mācību gadā Ogres 1. vidusskolā un Jaunogres vidusskolā vairs netiks uzņemti izglītojamie 10. klasēs, savukārt 2023. gada februārī pašvaldības dome nolēma neuzņemt izglītojamos šo skolu 10. un 11. klasēs. Līdz ar to šajā mācību gadā Ogres 1. vidusskolā un Jaunogres vidusskolā 10. - 12. klašu posmā mācās tikai 12. klašu skolēni.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 293

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ