er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
OGRES NOVADA IEDZĪVOTĀJA KARTE PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
15.02.2023 20:43
Ogres novada iedzīvotāja karte (“gres novadnieka karte”) ir dokuments, kas apliecina piederību Ogres novadam un kura būtība ir motivēt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā un saņemt priekšrocības, izmantojot dažādus pakalpojumus.

Karte tika ieviesta 2018. gada augustā līdz ar mobilo lietotni “Ogres Novadnieks”. Pēc Administratīvi teritoriālās reformas gan kartes, gan lietotnes priekšrocības var izmantot visi Ogres novadā deklarētie iedzīvotāji. Lai iegūtu karti, to var pieteikt klātienē vai internetā, savukārt lietotni savā telefonā var ielādēt jebkurā laikā un bez maksas.

Ogres novadnieka kartes projekta vadītājs Andris Skraucis informē, ka visbiežāk kartes lietotāji jauc kārtību, kā notiek jaunas kartes pieteikšana, beidzoties tās derīguma termiņam, un kartes atjaunošana tās nozaudēšanas gadījumos. Portālā epakalpojumi.lv karti var pieteikt, pasūtot jaunu karti pirmo reizi vai beidzoties kartes derīguma termiņam, bet kartes nozaudēšanas (arī svešas kartes atrašanas gadījumā) jāzvana uz diennakts tālruņa numuru 65035933 (pēc zvana saņemšanas karte tiks nobloķēta).
 
Sveču taka Krapes muižas parkā PDF Печать E-mail
12.02.2023 23:24
18. februārī no plkst. 18.00 Krapes muižas parkā norisināsies pasākums Sveču taka. 

Pasākum laikā būs iespēja paviesoties Krapes muižas saimnieku mājās:

no 17.30 Krapes muižas ūdensdzirnavas. Watermill - sveču liešana (vietu skaits ierobežots, vēlams pieteikties 28325370),
plkst. 18.00 - 20.00 Biedrība «Skaņumāja» ekspozīcijas apskate, muzicēs Skaņumājas muzikanti,
vīna, karstvīna un sidra degustācijas Vīna darītava Lauskis,
iespēja iegādāties AVENU PARK"a" saldētās avenes.
 
“HESBURGER” ATVĒRUSI JAUNU RESTORĀNU OGRĒ PDF Печать E-mail
12.02.2023 23:19
Investējot 2 miljonus eiro, ātrās ēdināšanas restorānu ķēde “Hesburger” atvērusi jaunu restorānu Ogrē, Rīgas ielā 5. Tas šobrīd ir 51. uzņēmuma restorāns Latvijā.

Restorāna ēka ir uzbūvēta divos stāvos ar kopējo platību 276,5 m2. Pirmajā stāvā atrodas restorāna telpas, bet otrajā stāvā – tehniskās telpas. Jaunajam restorānam ir “drive-in” jeb auto kase, savukārt vasaras mēnešos klientiem būs iespēja izmantot arī āra terasi.

No pirmdienas līdz ceturtdienai restorāns strādās no plkst. 9.00 līdz 23.00, bet piektdienās un sestdienās – no plkst. 9.00 līdz 02.00. Svētdienās – no plkst. 9.00 līdz 22.00. Auto kase būs atvērta katru dienu no plkst. 8.00 līdz restorāna darba laika beigām.
 
ПРОЕКТ ТЕАТРА ОПЕРЕТТЫ ВСЕ БЛИЖЕ К РЕАЛИЗАЦИИ PDF Печать E-mail
12.02.2023 23:11
Здание бывшего Дом культуры или Народного дома  на ул. Ригас в Огре уже долгие годы стоит заброшенным. А ведь в свое время здание было построено на пожертвования жителей и местных обществ – от самодеятельных коллективов до добровольных пожарных, и именно они внесли самую большую сумму, поэтому в здании предусмотрели смотровую башенку ( на фото в прошлом веке ). 

В 90-е годы Дом культуры приватизировали частные лица, но не смогли  привести его  в порядок.  Теперь здание принадлежит самоуправлению и примерно год назад появилась идея, что здесь разместить, ведь второй Дом культуры в городе уже не актуален.  В феврале прошлого года был подписан протокол о намерениях о реконструкции здания и  размещения здесь музыкального театра оперетты.
 
Ogres Jauniešu māja no 1. februāra ver durvis un uzsāk darbu PDF Печать E-mail
03.02.2023 00:41

Īstenojot Ogres novada virsmērķi jaunatnes darbā “Atklāt un pārvērst jauniešu enerģiju pozitīvos rezultātos”, Ogrē no 1. februāra durvis vērs Ogres Jauniešu māja, Brīvības ielā 40. Tā būs vieta, kurā jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem  ir iespēja satikties, veidot jaunas draudzības, toleranci, kopīgi un individuāli īstenot savas idejas, uzzināt par brīvprātīgo darbu, neformālo izglītību, projektu un citām atbalsta iespējām. Caur neformālās izglītības metodēm mācīties un pilnveidot savas prasmes, kā arī pavadīt brīvo laiku kvalitatīvā vidē, spēlēt spēles, un kopā mācīties radīt vidi labāku.

  • Jauniešu māja būs atvērta katru darba dienu no plkst. 14.00 līdz 20.00.

Jauniešu mājā strādās Ogres novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste un viens jaunatnes darbinieks - Jaunatnes komandas pārstāvji. Jauniešu mājas darbības mērķis ir nodrošināt aktivitāšu un pasākumu kopumu, kas veicina jaunu zināšanu, prasmju, attieksmju un kompetenču apguvi jaunieša patstāvīgas dzīves uzsākšanai, sniegt atbalstu un rosināt jauniešu iniciatīvu līdzdalībā.

 
Izstrādāti ieteikumi siltumenerģijas taupīšanai daudzdzīvokļu mājās PDF Печать E-mail
03.02.2023 00:39

31. janvārī, Ogres novada pašvaldības pārstāvji tikās ar Ogres novada daudzdzīvokļu māju apsaimniekotajiem, lai pārrunātu par dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem un turpmākajām darbībām siltumenerģijas taupīšanai.

Pagājušā gada rudenī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) speciālistu grupa profesora Egīla Dzelzīša vadībā uzsāka siltumenerģijas patēriņa samazināšanas vadlīniju izstrādi daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem (E. Dzelzītis ir arī Ogres novada pašvaldības Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes komisijas priekšsēdētājs).

 
No 2023. gada 1. februāra sākas pieteikšanās 1. klasei vispārējās izglītības iestādēs Ogres pilsētā PDF Печать E-mail
03.02.2023 00:34

Pieteikt savu bērnu uzņemšanai 1. klasē Ogres valstspilsētas skolās  varēs elektroniski, sākot no 2023. gada 1. februāra plkst. 7.00.

Reģistrācijas pieteikumu vecāki vai cits likumiskais pārstāvis aizpilda elektroniski pašvaldības mājas lapā www.ogresnovads.lv sadaļā Aktuāli/Elektroniskais reģistrs uzņemšanai 1. klasē Ogres skolās vai ŠEIT.

Ja vecākiem rodas jautājumi vai neskaidrības, tad no 2023.gada 1. februāra Ogres novada Izglītības pārvalde nodrošina konsultācijas, sazinoties pa tālruni 65055382, vai izmantojot e-pastu:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

 
ČEHOVA TEĀTRĪ VUDIJA ALLENA LUGAS “CENTRĀLPARKA RIETUMI” PIRMIZRĀDE PDF Печать E-mail
30.01.2023 21:31
3. februārī uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra lielās skatuves satikšanos ar skatītājiem piedzīvos Vudija Allena lugas – traģiskās komēdijas – “Centrālparka Rietumi” pirmizrāde teātra mākslinieciskā vadītāja Sergeja Golomazova režijā.  

Vudijs Allens ir viens no nozīmīgākajiem Amerikas kino režisoriem, aktieriem, scenāristiem, literātiem un komiķiem. Savā ilgajā radošās darbības laikā viņš ir radījis vairāk nekā 30 filmu, no kurām vairums ir melodramatiskas, intelektuālas komēdijas. Izņēmums nav arī luga “Centrālparka Rietumi” (Central Park West), kas uzrakstīta 1995. gadā, tajā pašā gadā saņemot Ārējā loka kritiķu (The Outer Critics Circle) nomināciju balvai kategorijā “Izcila luga ārpus Brodvejas”.
 
В ТЕАТРЕ ИМЕНИ МИХАИЛА ЧЕХОВА ПРЕМЬЕРА - «ЦЕНТРАЛ-ПАРК ВЕСТ» ПО ПЬЕСЕ ВУДИ АЛЛЕНА PDF Печать E-mail
30.01.2023 20:47
3 февраля на большой сцене Рижского Русского театра имени Михаила Чехова состоится премьера спектакля в постановке художественного руководителя театра Сергея Голомазова – трагическая комедия «Централ-парк Вест» по пьесе Вуди Аллена. 

Вуди Аллен – один из самых известных американских кинорежиссеров, актеров, сценаристов, писателей и комиков. За свою долгую творческую карьеру он выпустил более 30 фильмов, большинство из которых – мелодраматические, интеллектуальные комедии. Пьеса «Централ-парк Вест» (Central Park West) не является исключением.
 
Она была написана в 1995 году и в том же году получила номинацию от Круга внешних критиков (The Outer Critics Circle) в категории «Выдающаяся пьеса вне Бродвея». Вуди Аллен – один из представителей Нового Голливуда, его произведения отличают ярко выраженный авторский почерк и современные средства выразительности. В его творческом багаже – комиксы для различных изданий, шутки и сценарии для популярных развлекательных шоу, а также работа стендап-комиком, в которой он применял накопленный художественный опыт и для которой выработал свой особый стиль и образ якобы серьезного, немного нервного интроверта-интеллектуала. Вуди Аллен был номинирован на премию «Оскар» как сценарист и режиссер в общей сложности 16 раз – и получил четыре награды.
 
Par tauvas joslu skaidro Ogres novada pašvaldības būvvalde PDF Печать E-mail
30.01.2023 20:38
Tauvas josla bez maksas un iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta kājāmgājējiem, zivju un ūdens resursu uzraudzībai un izpētei, robežu aizsardzībai, vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.

Zemes īpašniekam tauvas josla ir apgrūtinājums – viņam jānodrošina brīva josla kājāmgājējiem, un iešanu pa to nekādi nedrīkst ierobežot ne ar žogu, ne kādām būvēm vai citu veidu norobežojumiem.

Saskaņojot ar zemes īpašnieku, tauvas joslā drīkst piestāt laivas un kuģi, drīkst tos izkraut un uz laiku uzglabāt, remontēt, būvēt, ierīkot zvejnieku un ūdens tūristu apmetnes, atpūtas vietas, veikt nepieciešamās darbības ar zvejas rīkiem, ievērojot vides aizsardzības normas.

Šeit aizliegts būvēt un izvietot jebkādas ēkas un būves, tajā skaitā nožogojumus (izņēmums ir esošo būvju atjaunošana, kultūras pieminekļu restaurācija, laivu un motorizēto ūdens transportlīdzekļu būvniecība u.c., kas ietverti konkrētajā likuma pantā).
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 289

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ