News

er3.jpg
Aptauja par Iedzīvotāju padomju izveidošanu Ogres novadā PDF Печать E-mail
PAŠVALDĪBA
04.04.2024 20:13
Pamatojoties uz 27. martā Ogres novada pašvaldības domes sēdē pieņemto lēmumu, tiek rīkota aptauja, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par Iedzīvotāju padomju izveidošanu Ogres novadā.

Aptaujā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā vai kuriem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums šajā teritorijā.

Aptauja tiek rīkota laikā no 2024. gada 2. aprīļa līdz 2024. gada 3. maija plkst. 16.00.
 
Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies desmitais “Jūrmalas festivāls” PDF Печать E-mail
KULTŪRĀ
04.04.2024 19:46
No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, 
pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džezmenis Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ un Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

13. jūlijā ‘‘Nakts koncertā’’ ar džeza mūzikas programmu uzstāsies Džuliana Džozefa trio. Džulians Džozefs ir viens no ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem, kurš pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs. Viņš ir pirmais melnādainais britu džeza mūziķis, kurš vadījis koncertu sēriju Vigmora zālē Londonā un pirmais, kurš ar savu “All-Star Big Band” kā vadošā zvaigzne atklāja prestižo  “BBC Proms’’ festivālu.
 
Bezskaidrās naudas maksājumu īpatsvars sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni PDF Печать E-mail
04.04.2024 19:38
Maksājumu radars": Bezskaidrās naudas maksājumu īpatsvars sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni 

Bezskaidrās un skaidrās naudas maksājumu attiecība Latvijā 2024. gada februārī bijusi 77 % pret 23 %, liecina jaunākais, 2024. gada pavasara, Latvijas Bankas "Maksājumu radars". Tas ir vēsturiski augstākais bezskaidrās naudas maksājumu īpatsvars. 

"Maksājumu radarā" apkopota jaunākā informācija par Latvijas iedzīvotāju, uzņēmēju un sabiedrības kopumā naudas izmantošanas paradumiem, izmantojot tirgus un sociālo pētījumu aģentūras SIA "Latvijas Fakti" veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātus. 
 
43 Latvijas skolas saņēmušas LU atzinības rakstus PDF Печать E-mail
04.04.2024 19:33
43 skolas no visiem Latvijas novadiem un valstpilsētām saņēmušas Latvijas Universitātes (LU) atzinības rakstus par sekmīgu skolēnu sagatavošanu studijām augstākās izglītības iestādē. 
LU rektora parakstītu atzinības rakstu ik gadus pasniedz līdzās LU Skolu balvai. Šo balvu piešķir katra Latvijas reģiona – Rīgas, Pierīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales - skolai, kura iepriekšējā gadā devusi lielāko ieguldījumu LU studentu saimes papildināšanā, vērtējot procentuāli lielāko skaitu skolas absolventu, kas mācību gaitas turpina LU. Atzinības rakstus pēc šāda paša vērtējuma pasniedz skolām no katra Latvijas novada un valstpilsētas. Balvas tradīcija iedibināta 2016. gadā.
Rīgas reģionā LU atzinības rakstu saņem Ādažu vidusskola, Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Ķekavas vidusskola, Mārupes Valsts ģimnāzija, Olaines 1. vidusskola, Rīgas 1. Tālmācības vidusskola, Ulbrokas vidusskola, Salaspils 1. vidusskola un Siguldas Valsts ģimnāzija.
 
Ogres novads šogad Lielās talkas ietvaros atbrīvos pagrabus no liekā, sagatavojot drošu vietu patvērumam PDF Печать E-mail
01.04.2024 21:21
Ogres novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā – 27. aprīlī – piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Ogres novads ir kopā ar Ukrainu jau no 2014. gada, kad notika Krimas aneksija. Novada iedzīvotāji turpina palīdzēt Ukrainai, ziedojot nepieciešamo. Šis laiks ir devis iespēju izvērtēt mūsu pašu drošības apstākļus. “Ja gribat mieru, tad gatavojieties karam. No savas puses mums jābūt gataviem. Svarīgi ir parūpēties pašiem par sevi, nevis gaidīt palīdzību no valdības. Jāsaprot, ka dažās minūtēs mēs nevaram nokļūt uz centrālajām patvertnēm, tāpēc tās jāiekārto pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai,“ tā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.
 
Lieldienu pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
28.03.2024 23:16
28. martā
Taurupe – plkst.10.00 Lieldienu ieskaņas pasākums kopā ar folkloras kopu "Josta".

Mazozoli – plkst. 14.30  pie Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles Lieldienu ieskandināšana ar tautas mūzikas kopu “Pulgosnieši”.

29. marts
Taurupe – plkst. 13.00 pie Taurupes Tautas nama Lieldienu pasākums bērniem kopā ar “Jampadraci”.
 
Ogres novada Kultūras centrā jauna deju studijas TEIXMA DANCE izrāde “DIENA PĒC RĪTDIENAS” PDF Печать E-mail
28.03.2024 23:02
3. aprīlī plkst. 19.00 Ogres novada Kultūras centrā pirmizrādi piedzīvos jauna deju studijas TEIXMA DANCE izrāde “DIENA PĒC RĪTDIENAS”. Izrādē tiks apskatītas tādas jauniešiem un sabiedrībai aktuālas tēmas kā – mobings, ņirgāšanās, sociālie tīkli, robotizācija u.c. 
TEIXMA DANCE dejo vairāk kā 200 dejotāju, tai skaitā arī divās filiālēs Ikšķilē un Lielvārdē. 

Studijas pasniedzējas novēro, ka šis laikmets ļoti ietekmē bērnus un jauniešus, ir ļoti grūti noturēt bērnu uzmanību, ir grūti panākt, lai bērni savā starpā būtu draudzīgi – Teiksma Ziemele TEIXMA DANCE studijas vadītāja atzīmē, ka strādāt 5 gadus atpakaļ ir bijis pavisam citādāk nekā tagad: “Šī nepārtrauktā ņirgāšanās, mobings, salīdzināšana, atkarība no viedierīcēm ir milzīga problēma! Jauniešu starpā valda liela konkurence un sāncensība, protams, mēs savā studijā darām visu, lai dalībnieki justos ērti un novērtēti, jāsaka, ka bērniem vislielākais atbalsts ir vecāki – mēs uzskatām, ja jau bērns ir atnācis uz treniņu, tad tas ir daudz..
 
No 1. aprīļa reģionālajā sabiedriskajā transportā jauni biļešu veidi un tarifi PDF Печать E-mail
27.03.2024 12:32
Sabiedriskā transporta padome (STP) atgādina, ka 2023. gada 14. decembrī tika apstiprināta jauna reģionālā sabiedriskā transporta (autobusi un vilcieni) biļešu un tarifu sistēma, kas stāsies spēkā pakāpeniski no 2024. gada 1. aprīļa un skars visus reģionālo autobusu un vilcienu maršrutus.

Būtiskākās izmaiņas:

Jaunajā tarifu sistēmā tiek saglabāts minimālās maksas princips, taču, lai šo tarifu salāgotu ar valstspilsētu sabiedrisko transportu, tiek noteikta minimālā braukšanas maksa: Rīgā – 1,50 eiro, citās valsts pilsētās, tai skaitā arī Ogrē – 1,00 eiro un ārpus valsts pilsētām – 0,70 eiro.
Tarifa maksas izmaiņas mazos vai vidējos attālumos autobusos jaunajā tarifu sistēmā ir relatīvi nelielas un orientētas uz to, lai neradīto spiedienu uz pasažieriem, kuri bieži izmanto sabiedrisko transportu, taču izmaiņu rezultātā ir arī atsevišķi gadījumi, kad pieaugums būs lielāks.
 
Dzintaru koncertzālē Lielajā Piektdienā skanēs Džovanni Batistas Pergolezi slavenais opuss ‘‘Stabat mater’’ PDF Печать E-mail
25.03.2024 23:02
Dzintaru koncertzālē Lielajā Piektdienā 29. martā skanēs Džovanni Batistas Pergolezi slavenais opuss ‘‘Stabat mater’’ un itāļu baroka komponista Frančesko Durantes Otrais koncerts stīgām sol minorā. Koncertā uzstāsies soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, mecosoprāns Ieva Parša, Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī instrumentālais ansamblis – Marta Spārniņa, Raimonds Melderis (vijoles), Pēteris Trasuns, (alts), Ēriks Kiršfelds (čells), Ieva Saliete (ērģeļpozitīvs) un Oskars Bokanovs (kontrabass). 

Lielajā Piektdienā kristīgā pasaule pievēršas Kristus ciešanu laikam, apcerot, cik dziļš un skaudrs bija Kristus ciešanu noslēpums, kas reizē kļuva par lielāko žēlastības apsolījumu un mīlestības apliecinājumu visiem ticīgajiem. Itāļu baroka komponista Džovanni Batistas Pergolezi  ‘‘Stabat mater’’ ir, iespējams, pazīstamākais un visbiežāk atskaņotais Kristus ciešanu stāsta īstenojums mūzikā.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
25.03.2024 22:15
Saeimas komisijās šonedēļ:

·        alkohola patēriņa mazināšana sabiedrībā (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
·        sodu palielināšana par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, pirms 2.lasījuma);
·        grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz noteikt, ka sistēmas operators sedz pieslēguma būvdarbu izmaksas 50% apmērā arī lielas jaudas pieslēgumiem (Tautsaimniecības komisija, galīgais lasījums);
·        jaunais pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modelis (Latgales apakškomisija);
·        mediju politikas pamatnostādņu projekts (Mediju politikas apakškomisija);
·        lēmuma projekts “Par pasākumiem Latvijas valsts ekonomiskās sadarbības pārtraukšanai ar agresorvalstīm - Krieviju un Baltkrieviju” (Aizsardzības komisija).
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 325

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube