News

er3.jpg
VI STARPTAUTISKAIS OPERETES FESTIVĀLS IKŠĶILĒ PDF Печать E-mail
11.06.2024 10:32
Operetes teātris ar 6. Starptautisko Operetes festivālu Ikšķilē svinēs desmit gadu jubileju!

Ikšķile gatavojas 6. Starptautiskajam Operetes festivālam, kurš norisināsies no 28. jūlija līdz 3. augustam vēsturiskajā Ikšķiles estrādē un būs Operetes teātra desmit gades jubilejas zīmē. Festivāla fokusā šogad Operetes teātra trupas solistu plaša plejāde daudzveidīgā, dažādām skatītāju auditorijām interesantā programmā. Pirmoreiz – brīvdabasizrādes: skatītāju iemīļotā Raimonda Paula mūzikla “MEŽROZĪTE. PILSĒTAS ROMANCE DIVĀS DAĻĀS” nakts izrāde, mūzikls ģimenei “KARLSONS”, kā arī Operetes teātra repertuāra operešu skaistākie mirkļi festivāla kulminācijā – Jubilejas GALĀ koncertā.

Šis festivāls būs svētki mūzikai un teātrim, tā programma ietvers bagātīgu un daudzveidīgu programmu, kas aptvers dažādus muzikālā teātra žanrus, solot neaizmirstamus mirkļus ikvienam.

Festivāla prelūdija – koncerts VIVAT! notiks svētdien, 28. jūlijā, plkst.16.00Ikšķiles Sv.Meinarda ev.lut. baznīcā. Tajā piedalīsies jau mūsu skatītāju iemīļotie solisti: Anastasija Dolgoņenko (soprāns), Patrīcija Kozlovska (soprāns), Inmārs Sikle (bass), Emīls Gilučs (bass), kā arī jaunie muzikālie talanti: Ivans Homolskis (akordeons, Ukraina/Itālija) un Ingmärs Eriks Kivillo (vijole, Igaunija/ASV).Ieeja koncertā ir par ziedojumiem. Aicinām atbalstīt Operetes teātra jauno talantu attīstību!
 
Par pieteikšanos Sociālai stipendijai Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem PDF Печать E-mail
10.06.2024 21:28
Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības domes 2023.gada 30. marta iekšējiem noteikumiem Nr.5/2023 “Par sociālo stipendiju Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem”, tiek izsludināta pieteikšanās Sociālajai stipendijai nākamajam mācību gadam.  2024./ 2025. mācību gadā stipendijas saņems 12 vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamie.

Sociālo stipendiju piešķir Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. - 12. klašu izglītojamajam, kura deklarētā dzīvesvieta ir Ogres novada administratīvā teritorijā un kurš atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:
 
LU aicina kopīgi sagatavoties bioloģijas eksāmenam PDF Печать E-mail
10.06.2024 21:24
Tiešsaistē pieejams un skatāms lekcijas ieraksts no Latvijas Universitātes (LU) pasākuma vidusskolēniem “Padomi eksāmeniem”, kurā LU Bioloģijas studiju absolvente un skolotāja Jūlija Plociņa-Kagaine sniedz noderīgus padomus par to, kā sagatavoties gaidāmajam pārbaudes darbam. 
Lekcijas vadītāja vidusskolēnus iepazīstina ar gaidāmā eksāmena bioloģijā gaitu un prasībām, un sniedz ieskatu resursos, kuros atrodama noderīga papildu informācija. Tāpat viņa sniedz piemērus ar biežāk pieļautajām kļūdām un skaidro, kā pareizi aizpildīt eksāmena materiālus, kā saglabāt motivāciju un mazināt ar pārbaudes darbu saistītā stresa izpausmes:
 IERAKSTS ŠEIT.
 
Latvijas Banka rosina stiprināt kredītiestāžu klātbūtni reģionos PDF Печать E-mail
10.06.2024 20:48
Latvijas Banka iesniegusi Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā priekšlikumus grozījumiem Kredītiestāžu likumā, lai nodrošinātu lielāku kredītiestāžu pakalpojumu pieejamību reģionos. Priekšlikumu mērķis ir sekmēt vienmērīgu ekonomisko attīstību visā Latvijas teritorijā, kā arī finanšu pakalpojumu sniegšanu tādā formā, kas veicinātu visu sabiedrības grupu finansiālo iekļautību un finanšu pakalpojumu pieejamību.

Latvijas reģionos ir nepieciešama līdzsvarota pieeja, kas paredz gan attālināto, gan klātienes finanšu pakalpojumu sniegšanu arī turpmāk. Tomēr bez regulējuma pārmaiņām šo mērķi sasniegt ir sarežģīti, jo kredītiestāžu izvēli par labu attālināto pakalpojumu attīstīšanai un klātienes pakalpojumu mazināšanai diktē digitālā transformācija un komerciālās intereses. Tā rezultātā starp visām eirozonas valstīm kopš 2014. gada Latvijā bijis procentuāli nozīmīgākais (75 %) kredītiestāžu klientu apkalpošanas vietu samazinājums, rēķinot uz 100 000 pilngadīgajiem iedzīvotājiem.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
10.06.2024 20:09
Šonedēļ Saeimas komisiju darbakārtībā:
·        brīvprātīgā darba pieejamības veicināšana (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
·        cietumu sistēmas reforma un notiesāto resocializācijas pasākumu uzlabošana (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
·        kiberdrošības stiprināšana Latvijā (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
·        papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem (Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, 3.lasījums);
·        pienākums apliecināt valsts valodas zināšanas plašākam Krievijas pilsoņu lokam (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, 3.lasījums);
 
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
07.06.2024 21:10
8. jūnijs
Ogresgala pagastam 100!  Darbosies svētku gadatirgus, izklaides programma ar Ufo, uzstāsies Ogresgala Tautas nama pašdarbības kolektīvi, priecēs grupa “Rīgas Modes” un zaļumballe ar grupu “Rabarberi”!  Ieeja bez maksas. Programma pieejama ŠEIT

Apģērbu un lietu dārza andele Ikšķilē – no plkst.10.00 līdz 16.00 Ikšķiles Brīvās skolas dārzā aicinām uz ikgadējo  Apģērbu un lietu dārza andeli.

NŪJOŠANAS ČEMPIONĀTS UN IEŠANAS SACENSĪBAS Ogrē – Ogres Zilajos kalnos norisināsies LATVIJAS ČEMPIONĀTA NŪJOŠANĀ 2. POSMS un IEŠANAS SACENSĪBU 1. POSMS.
 
Ogres novada neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām PDF Печать E-mail
05.06.2024 23:22
Šī gada 25. maijā Veselības inspekcija ir veikusi ūdens kvalitātes pārbaudi neoficiālajās peldvietās Ogres novadā. Rezultāti liecina, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām.

Ogres novadā peldēties atļauts šādās neoficiālajās peldvietās:

Abzes dzirnavdīķis Suntažos;
Austriņu ceļš, Lielvārde;
Baseins pie skolas, Madliena;
Daugavas iela, Lielvārde;
Daugavas pludmale, Ikšķile;
 
“Laukiem būt!” mainās uz “Laukiem augt” PDF Печать E-mail
05.06.2024 23:18
Lai jaunajiem uzņēmējiem laukos vēl vairāk palīdzētu attīstīties, kļūt konkurētspējīgākiem un efektīvākiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) radījis jaunu atbalsta programmu, kas ir kā līdzšinējās jauniešu uzņēmējdarbības programmas “Laukiem būt!” turpinājums. Saglabāta tiks ierastā tradīcija programmas dalībniekiem startēt konkursā “Laukiem būt!”, lai pretendētu uz finansiālu atbalstu savas biznesa idejas īstenošanai.
Uzņemšana programmā notiks visos LLKC birojos Latvijā no 25. jūnija līdz 25. jūlijam. Priekšroka uzņēmējiem līdz 40 gadu vecumam. 
 
Pašvaldība godina Zelta kāzu pārus PDF Печать E-mail
04.06.2024 10:22
31. maijā Ogres novada Kultūras centrā Ogres novada pašvaldības organizētajā svinīgajā pasākumā tika godināti Ogres novada Zelta kāzu jubilāri – laulātie pāri, kuri šogad atzīmē savu 50. laulības gadadienu.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot jubilārus, sacīja: “Valsts pamats ir stipras, tradicionālas ģimenes.”  Sakot sirsnīgus apsveikuma vārdus, E. Helmanis arī aicināja svinēt Ģimenes dienu 1. jūnijā, uzsverot, ka jubilāri ir piemērs Ogres novadam, kas nes un uztur ģimenes vērtības.

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Leimane apsveikuma uzrunā stiprajiem pāriem novēlēja: “Lai jūsu mīlestības stāsts turpinās vēl daudzus gadus!”
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
03.06.2024 22:56
Šonedēļ Saeimas komisiju darbakārtībā:

•        alkohola patēriņa mazināšana sabiedrībā, tostarp nosakot jaunus ierobežojumus tā tirdzniecības laikam (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
•        pacientu tiesību ievērošanas uzlabošana (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
•        atlikumsiltuma izmantošana siltumapgādē un pašvaldību tiesības noteikt siltumapgādes veidus savā teritorijā (Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, 3.lasījums);
•        administratīvi teritoriālā reforma (Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, 2.lasījums; steidzams);
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 332