News

er3.jpg
Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā 2024” visvairāk pieteikumu - Kurzemē PDF Печать E-mail
04.03.2024 17:34
Kopumā 699 pieteikumi saņemti konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā 2024”, ko rīko Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācija (LDUSA) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). Tuvākajās dienās izvērtēs saņemtos pieteikumus, pēc tam visbiežāk minētajām skolām lūdzot sagatavot un iesūtīt vērtēšanai žūrijā vienas nedēļas ēdienkarti. 
Līdzīgi ka pērn, visaktīvākie bijuši Kurzemes vecāki, kuru  pieteikumi veido 31% no kopējā saņemto pieteikumu skaita. Samērā aktīva bijusi arī Vidzeme un Latgale, iesniedzot attiecīgi 25,6% un 23,3% pieteikumu. Ievērojami mazāk saņemti pieteikumi no Rīgas (11,6%) un Zemgales (10,4%). Interesanti, ka no kopējā pieteikumu skaita, visaktīvākie, sasniedzot 17,3%, bijuši 1.klases bērnu vecāki. Nākamo trīs klašu vecāki bija vienlīdz aktīvi (aptuveni 14%). 
 
Informācija par pirmklasnieku reģistrēšanu 1. klasē Ogres pilsētas skolās PDF Печать E-mail
01.03.2024 21:56
Šogad topošos pirmklasniekus pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs Ogrē 2024./2025. mācību gadam varēs pieteikt no 1. marta plkst.7.00 līdz 31. martam.

Reģistrācijas pieteikumu vecāki vai cits likumiskais pārstāvis aizpilda elektroniski pašvaldības mājaslapā www.ogresnovads.lv sadaļā Aktuāli/ Elektroniskais reģistrs uzņemšanai 1. klasē (no 01.03.2024.) vai ŠEIT.

Aizpildot pieteikumu pašvaldības mājaslapā, vecāks ievada prasīto informāciju elektroniskajā pirmklasnieku reģistrācijas formā, kur:

Izvēlas divas no Ogres valstspilsētas skolām, norādot to prioritāro secību. Atgādinām, ka Ogrē ir trīs vispārējās izglītības iestādes, kas nodrošina izglītību valsts valodā un bērnu uzņemšanu 1. klasē, proti, Ogres Centra pamatskola, Ogres 1.vidusskola un Jaunogres vidusskola.
 
12. martā Tomē notiks sabiedriskā apspriešana par SIA “Latvijas vēja parki” vēja parka izveidi PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:32
Paziņojums par vēja elektrostaciju parka “Bauska-Ķekava-Ogre” ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

Paredzētā darbība: Vēja elektrostaciju (VES) parka “Bauska-Ķekava-Ogre” un tā saistītās infrastruktūras projekta īstenošana Ķekavas novada Baldones pagastā un Bauskas novada Vecumnieku pagastā.

Paredzētās darbības ierosinātāja: SIA “Latvijas vēja parki” (reģ. nr. 40203415150, juridiskā adrese: Pulkveža Brieža iela 12, Rīga, LV-1010, e-pasts: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ).
 Vides pārraudzības valsts birojs 2023. gada 16. augustā ir pieņēmis lēmumu Nr. 5-02-1/20/2023 par ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procedūras piemērošanu vēja elektrostaciju parka “Bauska – Ķekava – Ogre” un tā saistītās infrastruktūras projekta īstenošanai Ķekavas novada Baldones pagastā un Bauskas novada Vecumnieku pagastā.
 
Vēja parki iedzīvotājiem un pašvaldībām kļūs pievilcīgāki PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:23
Pagājušās nedēļās izskaņā Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) kopīgā sarunā pulcēja ap 80 potenciālo vēja, saules un hibrīdprojektu attīstītāju Latvijā. KEM iepazīstināja ar redzējumu par ieguvumu nodrošināšanu iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas vēja parku tuvumā un pašvaldībām, kuru administratīvajā teritorijā vēja parki tiks izbūvēti.  Šobrīd elektroenerģijas ražošanas pieteikto jaudu apjoms pārvades tīklā vairākkārt pārsniedz Latvijas pieprasījumu. Līdz ar to projektu attīstītājus KEM iepazīstināja arī ar “nākotnes regulējumu”, kā efektīvāk šajā situācijā izmantot tīklu un, kā pēc iespējas drīzāk pie tīkla pieslēgt jaunus atjaunīgās elektroenerģijas ražotnes.  
Vēja parki kļūst pievilcīgāki – regulējums nodrošinās iedzīvotājiem un pašvaldībai kompensāciju
Lai nodrošinātu, ka līdz ar atjaunīgās enerģijas ražošanu, tiešus ieguvumus gūst iedzīvotāji vēja staciju tuvumā un pašvaldības, uz kuru zemes šī stacijas izbūvētas, esam izstrādājuši regulējuma priekšlikumu, kas paredz tiešus maksājumus gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībām.  Efektīvi veidotas pārmaiņas prasa rast līdzsvaru. Līdz ar jaunām atjaunīgās enerģijas jaudām, lētāka elektroenerģija būs visiem Latvijā, taču, jāatceras, ka attīstība nav iespējama bez vietējās kopienas atbalsta. Tamdēļ svarīgi, ka iedzīvotāji un pašvaldības, kas palīdz kopējam mērķim, arī redz tiešus ieguvumus savas ģimenes un novada budžetā,” uzsver klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis. 
 
Ogres novada būvvalde aicina uzsākt būvju nodošanu ekspluatācijā PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:09
Pašvaldība ir pagarinājusi termiņu, kura laikā iedzīvotājiem tiek dota iespēja ekspluatācijā nodot ēkas, kas būvētas pirms 2014. gada, tomēr šo procesu Būvvalde iesaka neatlikt, ņemot vērā to, ka process nav nedz lēts, nedz arī ātrs – dokumentu sakārtošana var prasīt vairākus mēnešus.

Iestājoties 2026. gada 1. janvārim, būvei, kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums, ar nākamo mēnesi pēc būvniecības termiņa izbeigšanās līdz mēnesim, kad būs parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā, nekustamā īpašuma nodokļa likme būs 3% no lielākās turpmāk minētās kadastrālās vērtības: būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības.
 
No 1. marta būtiskas izmaiņas Ogres novada maršrutos PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:03
No šī gada 1. marta stāsies spēkā apjomīgas izmaiņas vairākos AS “Liepājas autobusu parks” apkalpotajos reģionālās nozīmes maršrutos Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Izmaiņas tiek ieviestas apkopojot pasažieru vajadzības, lai atvieglotu pārvietošanās iespējas reģionā. Visu aktuālāko informāciju par autobusu sarakstiem var atrast 1188.lv

Precizēti un pielāgoti maršrutu kursēšanas laiki un iekļautas pieturas "Jasmuiža", "Mūzikas skola" un "Gāršas".

IZMAIŅAS, KAS STĀJAS SPĒKĀ 1. MARTĀ [SAITE]
 
Iecelti Kultūras un tūrisma pārvaldes un Ogres teātra vadītāji PDF Печать E-mail
27.02.2024 21:27
Ogres novada pašvaldība domes sēdē 27. februārī pieņemts lēmums no 1. marta Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītājas amatā iecelt Mariku Zeimuli, savukārt no 29. februāra par Ogres teātra direktori – Ievu Rodiņu.

Marika Zeimule ir absolvējusi Rēzeknes Mākslas koledžu, Latvijas Universitātē ieguvusi Vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoga kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa augstskolā “Turība”. Viņai ir plaša pieredze valsts pārvaldē – bijusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Satiksmes ministrijas ministra biroja vadītāja. M. Zeimule ir biedrības “Latgales tradicionālās kultūras centrs “Latgaļu sāta”” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja. Organizējusi tradicionālās kultūras pasākumus, nometnes un seminārus. Bijusi Madonas mākslas skolas direktore.
 
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā vērienīga izstāde “Katram savs krēsls" PDF Печать E-mail
26.02.2024 22:20
 
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs īpaši lepojas ar Latvijā lielāko kultūrvēsturisko mēbeļu kolekciju. Muzeja krājumā tiek glabāti vairāk nekā 400 krēsli, ko rīdzinieki izmantojuši no 17. gadsimta līdz mūsdienām.

“Krēsls ir pabeigts tikai tad, kad kāds tajā sēž,” dāņu dizainera Hansa J. Vegnera atziņa ievada izstādi. Pirms 250 gadiem, 1773. gada 22. februārī, Rīgas rātes kungi, Rātsnama krēslos sēdēdami, pieņēma lēmumu dibināt muzeju, kura pamatā bija ārsta Nikolausa fon Himzela pilsētai novēlētais senlietu kabinets. Himzela muzejs kļuva par šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotni.

Ne vienmēr krēsls ir bijis tik pašsaprotama mēbele kā tas ir mūsdienās. Izstāde demonstrēs cilvēku sēdēšanas iespēju un paradumu progresu no par sēdmēbelēm izmantotiem priekšmetiem līdz krēsliem kā varas simboliem. Dažādu viduslaiku un jauno laiku profesionālo organizāciju, gan ievērojamu privātpersonu krēsli – katram ir sava vēsture.
 
Aktualitātes Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
26.02.2024 22:10
27.februārī - Starptautiskajā nevalstisko organizāciju dienā, Saeimas komisijās pirmo reizi notiks atvērto durvju diena pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Tās ietvaros biedrību un nodibinājumu pārstāvji klātienē tiksies ar komisijām, lai iepazītos ar to darbu un spriestu par aktuāliem jautājumiem. Piemēram:
·        vides un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar kustību, redzes, dzirdes un garīga rakstura traucējumiem (Cilvēktiesību komisija);
·        Ukrainas civiliedzīvotāju integrēšanās Latvijā (Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija);
·        atbildība par dziļviltojumu tehnoloģiju (deep fake) izmantošanu (Juridiskā komisija);
·        konkurētspējas un eksportspējas veicināšana (Tautsaimniecības komisija).
 
Konkursā “Laukiem būt!” finālisti arī no Ogres novadā PDF Печать E-mail
26.02.2024 22:04
Februāra izskaņā aizvadīts konkursa “Laukiem būt!” pusfināls un zināmi 18 jaunieši, kuri jau 8.martā sacentīsies par naudas balvām konkursa finālā.

Jaunieši no visas Latvijas 48 biznesa idejas prezentēja trijās kategorijās - lauksaimniecība un pārtikas pārstrāde, pakalpojumi nelauksaimniecības nozarē un nelauksaimnieciskā ražošana, un tās vērtēja pārstāvji no LLKC, finanšu institūcijas ALTUM un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU)..  

Inita Krivašonoka, projekta “Laukiem būt!” vadītāja: “Prezentēto ideju klāsts bija tiešām bagātīgs – gan tradicionālākas nozares kā lauku tūrisms un traktortehnikas pakalpojumu sniegšana, kosmētikas un bērnu apģērbu ražošana, metālapstrāde un mēbeļu ražošana un atjaunošana, tā koncerti melleņu laukā un muižā, logopēdisko ledeņu un ežu dižadateņu spēks, vīns, maize un dažādi saldumi, tostarp – vegāniski. Varējām izbaudīt arī rožu un lavandu dārzu skaistumu.”
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 6 из 298

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ