er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā PDF Печать E-mail
01.08.2023 22:30
Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā norisināsies 9. un 10. septembrī, kad ienākusies vietējā raža – dārzeņi, augļi, ogas un citi lauku labumi, ko viesiem celt galdā.

Šogad 16 mājas kafejnīcas piedāvās gan sātīgus otros ēdienus, dažādas zupas, gan gardus desertus ar bērnības garšu un izsmalcinātus saldos ēdienus, pankūkas un arī ēdienus ar meža veltēm, kas raksturīgi rudenim. Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja nobaudīt gan latviešu virtuvi, gan mazliet netradicionālākus ēdienus, kā arī maltīti no ukraiņu virtuves.

Aicinām izbaudīt  rudens sākuma burvību improvizētās mājas kafejnīcās, jo tā ir unikāla iespēja ciemoties pie saimniekiem, baudīt burvīgus ēdienus un atmosfēru, piedalīties dažādās aktivitātēs. Mājas kafejnīcu dienu laikā būs iespēja ne tikai apskatīt lauku saimniecības, vizināties ar zirgu, iegādāties lauku labumus, bet arī klausīties dzīvo mūziku, piedalīties keramikas radošajās darbnīcās un šokolādes degustācijās, izmēģināt veikbordu vai braukt ar ūdensslēpēm. Vienā no kafejnīcām būs iespēja uzzināt interesantus faktus par novada vēsturi.
 
Ražas prognoze zemāka visām ziemāju kultūrām PDF Печать E-mail
01.08.2023 22:19
Ziemas kviešiem, rudziem, miežiem, rapsim un arī tritikālei šajā sezonā visā valstī raža būs zemāka, nekā cerēts, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības konsultantu veiktā lauku apsekošana. 

Visā valstī ziemāju vārpu veidošanos attīstību ietekmēja sausums, līdz ar to – graudaugiem īsākas vārpas ar mazāku graudu skaitu tajās kā parasti. Oskars Balodis, LLKC Augkopības nodaļas vadītājs:  “Vieglākās augsnēs ziemas kvieši, rudzi un tritikāle ir priekšlaikus nogatavojušies jeb nokaltuši, kas nozīmē, ka graudi ir sīki un raža šādos laukos būs zema. Rudziem graudu attīstību vārpā ietekmēja arī tripša bojājumi. Labs graudu rupjums ir laukos, kuri labāk pārcieta sausumu un kur laikus tika sagaidīts nepieciešamais nokrišņu daudzums. Rapsim pieejamais mitrums nodrošināja labu sēklu rupjumu, tomēr kopumā tas ir mazāka auguma ar mazāku biomasu, kas rezultēsies zemākā ražā.”
 
Izstāde bērniem "Zaļš un vēl zaļāks" PDF Печать E-mail
01.08.2023 22:15
No 2023. gada 19. augusta līdz 19. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) norisināsies izstāde bērniem “Zaļš un vēl zaļāks”, kas daudzpusīgi atklāj cilvēka un dabas mijiedarbības un sadarbības procesus.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) turpina mērķtiecīgi radīt kvalitatīvu izglītojošu un interaktīvu izstāžu piedāvājumu bērnu (3–9 gadi) un ģimeņu auditorijai. Iniciatīva aizsākās 2018. gadā ar izstādi “Kurš kuram draugs?”, aplūkojot dzīvnieku attēlojumu mākslā, un turpinājās 2020. gadā ar projektu “Rotaļāsimies?”, kas pievērsās rotaļāšanās fenomenam bērna dzīvē.
 
Lielvārdē turpinās ielu pārbūve PDF Печать E-mail
27.07.2023 23:07
Projekta “Ielu seguma pārbūve Lielvārdē, Ogres novadā” ietvaros Lielvārdē turpinās piecu ielu pārbūves darbi - Rembates iela, Stacijas iela, Andreja Pumpura iela, Meža iela un Uzvaras iela. Sākotnēji ielu pārbūvi bija plānots pabeigt līdz šī gada jūlija beigām, bet diemžēl visās ielās darbi savlaicīgi netiks pabeigti.

Būvdarbu izpilde uz Rembates un Meža ielas ir aizkavējusies, jo ir radušies neparedzēti papildu darbi, kas savstarpēji jāsaskaņo. Tāpat būvuzņēmējs SIA "DSM Meistari" šī gada jūnijā novirzīja brigādes uz Rīgu, lai pabeigtu ielas būvdarbus uz Brasas tilta un citos objektos Rīgā, kas bija svarīgi, lai nodrošinātu transporta kustību Dziesmu un Deju svētku ietvaros. Visdrīzāk darbu izpildes termiņš šajās abās ielās tiks pagarināts līdz septembrim. Vakar, 25. jūlijā, Ogres novada pašvaldībā notika sanāksme, kurā piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un pašvaldības speciālisti, kā arī būvuzņēmējs “DSM Meistari”, lai pārrunātu būvdarbu norisi. Būvuzņēmējs apņēmies darbus pabeigt līdz septembrim. Būvuzņēmējam tika uzdots līdz ceturtdienai nogreiderēt Rembates ielu.
 
Vairākās adresēs Ogrē siltumenerģijas padeves atslēgums PDF Печать E-mail
27.07.2023 22:45
SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka sakarā ar tehniskiem darbiem no š. g. 31. jūlija plkst. 8:00 līdz 4. augusta plkst. 21:00 būs siltumenerģijas padeves atslēgums (nebūs karstā ūdens / apkures) sekojošās ēkās Ogrē:

Ausekļa prospektā 15, Ogrē;
Vidus prospektā 16a, 18 un 20, Ogrē;
Zilokalnu prospektā 10, Ogrē.
SIA “Ogres Namsaimnieks” atvainojas par sagādātajām neērtībām!
 
“Baleta zvaigznes Jūrmalā” PDF Печать E-mail
27.07.2023 22:39
Uz tikšanos ar ārvalstu un pašmāju baleta zvaigznēm ik vasaru aicina Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Neiztrūkstoši arī šogad – 5. augusta vakarā no plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē jau 23. reizi publikai būs iespēja baudīt slavenu klasisko baletu fragmentus virtuozā pasaules zvaigžņu izpildījumā, Latvijā iepriekš neredzētus pasaulslavenu horeogrāfu darbus, pašmāju horeogrāfu veikumu, kā arī fragmentus no Latvijas Nacionālā baleta aktuālākajiem iestudējumiem.
 
Koncertā skatītājus gaida patīkama atkalredzēšanās ar izcilo latviešu balerīnu Evelīnu Godunovu. Pārī ar Berlīnes Valsts baleta vadošo solistu Dinu Tamazlakaru (Dinu Tamazlacaru) viņa izdejos sava kolēģa Aleksandra Abdukorimova horeogrāfiju “Androgynous” (“Androgīns”) ar Maksa Rihtera mūziku. Tāpat abu mākslinieku sniegumā skatītājiem Latvijā būs iespēja pirmo reizi baudīt pas de deux no baleta “Esmeralda” Mariusa Petipā horeogrāfijā ar Rikardo Drigo mūziku. 
 
NAUDAS BALVA AIGARAM APINIM PDF Печать E-mail
27.07.2023 22:35
Ogres novada pašvaldības 27. jūlija ārkārtas domes sēdē pieņemts lēmums par naudas balvas piešķiršanu Aigaram Apinim par izcīnīto zelta medaļu Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Parīzē.

Ogres novada iedzīvotājam, birzgalietim Aigaram Apinim ir izcili sasniegumi Paraolimpiskajās spēlēs kopš pirmās dalības reizes 2000. gadā, ik reizi izcīnot godalgotas vietas: bronzas medaļas lodes grūšanā un diska mešanā 2000. gadā Sidnejā; zelta medaļa diska mešanā 2004. gadā Atēnās; zelta medaļa diska mešanā un sudraba medaļa lodes grūšanā 2008. gadā Pekinā; zelta medaļa lodes grūšanā un sudraba medaļa diska mešanā 2012. gadā Londonā, uzstādot pasaules rekordu lodes grūšanā; bronzas medaļa diska mešanā 2021. gadā Tokijā. Šī gada 11. jūlijā sportists Pasaules čempionātā paravieglatlētikā diska mešanas sacensībās izcīnīja zelta medaļu.
 
LAIVU PARĀDĒ OGRES PILSĒTAS SVĒTKOS PDF Печать E-mail
27.07.2023 18:24
18.-19.augustā Ogres pilsētas svētku ietvaros ŠEIT DZIMST LEĢENDAS norisināsies tradicionālā Ogres upes svētku parādes laivošana. Aicinām Ogres novada iestādes, kolektīvus, biedrības, organizācijas, sporta  komandas u.c. piedalīties svētku parādē. 

Laivu parāde norisināsies 19.augustā plkst. 11.00 no Ogres upes krasta laukuma līdz Ogres bākai. Pulcēšanās no plkst. 10.30. 

Lai svētkus padarītu krāšņākus, aicinām dalībniekus prezentēt sevi radoši, tāpat Ogres pilsētas iedzīvotāji un viesi laipni aicināti sveikt laivu parādes dalībniekus visa maršruta garumā.
 
“Šeit dzimst leģendas” - Rembates romantika PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:23
 
Rembatē, netālu, no tā saucamā, Glāzšķūņa, Ogres krastā ir kāds avotiņš, kas iztek caur dolomītu kārtu. Avotiņš ievērojams ar to, ka pie tā granītakmenī izcirsta velna galva. Tagad šis avotiņš ir aizmirsts un gandrīz aizaudzis, bet vēl pirmskara gados ap to vijās romantika, šo avotiņu jaunieši sauca par Mīlestības avotiņu, un, pa pāriem to apmeklējot, uz velnakmeņa parasti nolika ziedus un padzērās dzidro ūdeni ar speciālu māla krūzi. Šo krūzi greznoja uzraksts: «Mīlestības avotiņa īpašums». Tā nekur nebija piesieta, bet visi respektēja avotiņa «īpašuma tiesības». 
 
“Šeit dzimst leģendas” – Ogrei jauns sauklis ! PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:18
20. jūlijā, Ogres novada pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja novada saukli “Šeit dzimst leģendas” un suvenīrus – dekoratīvos šķīvjus. Lēmums tika pieņemts, balstoties uz veikto novada iedzīvotāju aptauju, kurā 81% aptaujas dalībnieki atbalsta jauno saukli, savukārt 80% - suvenīru – dekoratīvo šķīvju – izveidi.

Atgādinām, ka šī gada 13. jūlijā Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu organizēt rakstveida aptauju, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par iecerēto Ogres novada jauno saukli “Šeit dzimst leģendas” un novada suvenīriem – dekoratīvajiem šķīvjiem.

Aptaujā, aizpildot anketu elektroniski vai papīra formātā, varēja piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā vai kuriem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums šajā teritorijā.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 6 из 304

ĪSUMĀ

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 30. septembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt sēnes. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi. Šoreiz pētīsim sēņu uzbūvi, mācīsimies, kā atpazīt sēnes un kā tās pareizi sagatavot ēšanai, risināsim sēņu nosaukumu rēbusus, atkārtosim alfabētu un apgūsim piecus gudra sēņotāja padomus. Ikviens varēs pagatavot pastkartīti, ko ar lietderīgu sēņotāja gudrību kādam nosūtīt. Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ