er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties konkursā “Ogres novada garšas meklējumos” PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:11
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 20. jūlijā deputāti lēma par konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu un apstiprināja šī konkursa nolikumu.

Konkursa mērķis ir iesaistīt ikvienu Ogres novada iedzīvotāju, komersantu, mājražotāju Ogres novadam raksturīga un unikāla ēdiena tapšanā, savukārt novada iedzīvotājus un viesus iesaistīt sev tīkamākā ēdiena un Ogres novada garšai atbilstošākā ēdiena nosaukuma izvēlē. Piešķirot šim ēdienam novadu reprezentējošu nosaukumu, tiktu veicināta novada atpazīstamība, tūrisma jomas un uzņēmējdarbības vides attīstība.

Konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu uzdots veikt Ogres novada Kultūras centram (ONKC) atbilstoši konkursa nolikumam. 
 
Suntaži svin 800 gadu jubileju PDF Печать E-mail
23.07.2023 20:44
Suntažu pagasts 15. jūlijā ar bagātu kultūras un sporta programmu ikvienai gaumei svinēja 800 gadu jubileju, pulcējot suntažniekus, kā arī viesus no tuvākas un tālākas apkaimes. 
 
Suntaži ir radušies senā Vidzemes lībiešu apdzīvotā apgabalā. Vārdam Suntaži ir lībiska izcelsme (senos dokumentos Sundesel, Sundzel, vai Sunzel). 1223.gadā Mazās Juglas labajā krastā bīskaps Alberts uzcēla bīskapa pili. 1318.gadā tā minēta kā Livonijas ordeņa īpašums. 1436.gadā virsbīskaps Hennings Suntažu pili ar īpašumu pārdeva savam domkapitulam. 1566.gadā, sabrūkot Livonijas ordenim, bīskapiju likvidēja un pili ieguma domdekāns Jakobs Meks, kas vēlāk kļuva par poļu kastelānu. Ziemeļu kara laikā senā pils tika nopostīta un vēlāk uz vecajiem pamatiem tika uzcelta jaunā pils. 18.gs. pils īpašnieki mainījās. 1816.gadā muiža nonāca Hānenfeldu dzimtas īpašumā. 1.pasaules kara laikā Hānenfeldi aizbrauca uz Vāciju. 1920.gadā uz pili pārcēla Suntažu skolu, un tā tur atrodas arī tagad.
Suntažu teritorijā ir bijušās vēl vairākas muižas – Briežu muiža, Ķeveļmuiža, Jāņmuiža, Mācītājmuiža, Kastrānes muiža, Veczaļmuiža, Jaunzaļmuiža, Annasmuiža, Mežmuiža.
 
ПОЛЕЗНЫЕ ЧАИ ИЗ ТРАВ ЛЕТОМ Печать E-mail
21.07.2023 22:58
Латвийская природа щедро одарена различными природными дарами, из которых можно приготовить вкусные и полезные напитки. Лайла Залите, фармацевт аптечных сетей Apotheka, рассказывает, какие лекарственные растения использовать для приготовления травяных чаев.

"Лето - пора, когда можно смело выбирать и освежаться травяными чаями, которые будут свежими, ароматными и наполненными целебными свойствами. Зная о положительном влиянии растений на организм и выпивая теплый напиток, приготовленный из растений, вы летом сможете освежиться даже успешнее, чем употребляя ледяной напиток. Ассортимент травяных чаев широк, причем чаи можно готовить как из одного растения, так и смешивая несколько растений вместе. Кроме того, дары природы можно использовать как в прохладную погоду, чтобы согреться, так и в теплую, чтобы освежиться, дополняя воду комнатной температуры различными растениями.
 
Peldvietu ūdens kvalitāte Ogres novadā PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
21.07.2023 22:44
Šī gada 13. jūlijā ir veiktas atkārtotas ūdens kvalitātes pārbaudes neoficiālajās peldvietās Ogres novadā.

Rezultāti liecina, ka peldēties atļauts šādās peldvietās:

Abzes dzirnavdīķis, Suntažu pagasts;
Baseins pie skolas, Madlienas pagasts;
Plaužu ezers, Ķeipenes pagasts;
Rīgas HES ūdenskrātuve Ogrē, J. Alunāna ielā;
Ogres HES ūdenskrātuve Ogrē, Brīvības ielā 124/126;
Ogres upe pie Hipodroma, Ogresgala pagasts;
Vilku karjers/ Zādzenes karjers, Madlienas pagasts;
Plāteres ezers, Madlienas pagasts;
Daugava, peldvieta Dzelmes, pie baznīcas, Jumprava;
Rītupītes peldvieta, Jumprava;
 
POPULĀRĀKĀ ATGRIEŠANĀS VIETA REMIGRANTIEM VIDZEMĒ IR OGRES NOVADS PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:41
Šī gada pirmajos divos ceturkšņos pēc vairākiem ārzemēs pavadītiem gadiem uz Vidzemi no ārvalstīm pārcēlušās 68 ģimenes jeb 179 cilvēki. 31 ģimene izmantojusi Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) remigrācijas koordinatora sniegto atbalstu.

Laikā no janvāra līdz jūnijam VPR remigrācijas koordinatore Inga Madžule ir sagatavojusi informatīvos piedāvājumus 180 ģimenēm jeb 400 cilvēkiem, kuri interesējas par atgriešanos Latvijā un pastāvīgu dzīvi Vidzemē. Šogad pirmajā pusgadā ar I. Madžuli vēl ir sazinājušās arī 28 ģimenes, kuras, šobrīd atrodoties ārzemēs, ir izteikušas vēlmi kaut kad nākotnē atgriezties Latvijā.
 
LIELVĀRDES PARKĀ ROKOPERAS LĀČPLĒSIS JAUNAIS IESTUDĒJUMS PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:30
Vasaras pilnbriedā, 28. jūlijā Lielvārdes parkā notiks Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS atjaunotais iestudējums. Atzīmējot šī darba 35. gadskārtu un Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" 135. gadadienu, pirmo reizi rokopera izskanēs Andreja Pumpura dzimtajā vietā Lielvārdē. 

Vēsturiskās vietas klātbūtne, dabas saspēle ar uzveduma dalībniekiem un arī vietējiem pašdarbības kolektīviem, kā arī vērienīgie tehniskie risinājumi ļaus sajust jaunu senā vēstījuma jēgu un spēku.
 
Iespaidīgajā skatuves scenogrāfijā tiks atainota zemūdens pasaule, izmantoti 11 led ekrāni, uz kuriem videomākslinieks Artis Dzērve atdzīvinās gleznotājas Kristīnes Kutepovas īpaši veidotas gleznas, savukārt metālmākslinieks Normunds Bērziņš skatuves centrālo konstrukciju veidojis vieglu un plūstošu, kas simbolizē Daugavas straumes ritējumu - kā TILTU, kas savieno pagātni ar tagadni. TILTU, kas nostājas starp labo un ļauno. TILTU, kas šķeļ un atkal apvieno tautu. 
 
Jūrmala aicina uz svētkiem Ķemeros PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:15
Sestdien, 22. jūlijā, jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz svētkiem Ķemeru kūrorta parkā, kur visas dienas garumā muzikālās noskaņās norisināsies izklaides pasākumi un izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, darbosies amatnieku darinājumu un gardumu tirdziņš un kafejnīcas. Ķemeru apkārtni un kūrorta kultūrvēsturiskās vērtības varēs iepazīt foto orientēšanās piedzīvojumā, savukārt vakarā “Mīlestības saliņā” izskanēs koncerts. Svētku noslēgumā – balle.

Izklaide un izzinošas aktivitātes. Svētku tirdziņš. Koncerts un balle
Apmeklētāji aicināti izbaudīt Ķemeru kūrorta parka burvību svētku noskaņās.
Plkst. 12.00–19.00 parkā būs atvērts tirdziņš, kurā varēs iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus un gardumus. Darbosies izbraukuma kafejnīcas.
Plkst. 13.00–19.00 ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajās darbnīcās un dažādās aktivitātēs – sacensties ģimenes stafetē “Sadziedāšanās”, ātrlasīšanas un daiļlasīšanas sacensībās, klausīties Aspazijas, Raiņa un Ziedoņa dzeju, kā arī izbaudīt sajūtu celiņu  pēc Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.
 
DĀRZA IELĀ BŪS JAUNS SPORTA OBJEKTS PDF Печать E-mail
14.07.2023 22:52
Ogres novada būvvalde izdod būvatļauju sporta būves būvniecībai, objekta adrese Dārza iela 33, Ogre, Ogres novads., kadastra apzīmējums 7401 005 0206.

Būvvalde 12.07.2023. izdeva būvatļauju Nr. BIS-BV-4.1-2023-4260 sporta būves būvniecībai, objekta adrese Dārza iela 33, Ogre, Ogres nov., kadastra apzīmējums 7401 005 0206. Publicēts: https://bis.gov.lv/bisp/lv/planned_constructions
 
SKVĒRA KONCERTI OGRĒ PDF Печать E-mail
14.07.2023 22:37
No 21. jūlija četrus piektdienu vakarus Pilsētas skvērā, Ogrē norisināsies tradicionālais vasaras koncertcikls SKVĒRA KONCERTI.

Koncerti notiks brīvā dabā, ļaujot to apmeklētājiem bez maksas baudīt Latvijas mūziķu sniegumu pašā pilsētas sirdī.

Uz skvēra skatuves uzstāsies grupas 7 DĒLI, B OPTIMIST, PETERSONS BAND un mūziķis RAUM.
 
Kapusvētki Ogres pilsētas un Smiltāju kapos PDF Печать E-mail
14.07.2023 22:34
Nedēļas nogalē Ogres pilētas un Smiltāju kapos notiks kapusvētki. Iedzīvotājiem, kas vēlas doties uz kapiem, lai pirms kapusvētkiem sakoptu tuvinieku atdusas vietu vai piedalītos kapusvētkos, Ogres novada pašvaldība ir sarūpējusi autobusu.

Sestdien, 15. jūlijā, plkst.12.00 katoļu draudze rīko kapusvētkus Smiltāju kapos.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 7 из 304

ĪSUMĀ

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 30. septembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt sēnes. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi. Šoreiz pētīsim sēņu uzbūvi, mācīsimies, kā atpazīt sēnes un kā tās pareizi sagatavot ēšanai, risināsim sēņu nosaukumu rēbusus, atkārtosim alfabētu un apgūsim piecus gudra sēņotāja padomus. Ikviens varēs pagatavot pastkartīti, ko ar lietderīgu sēņotāja gudrību kādam nosūtīt. Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ