News

er3.jpg
Par AS “Liepājas autobusu parks” nespēju sniegt kvalitatīvu pakalpojumu PDF Печать E-mail
26.02.2024 21:57
22. februāra Ogres novada Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas sēdē tās priekšsēdētājs Indulis Trapiņš informēja par sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēja AS “Liepājas autobusu parks” nespēju nodrošināt  kvalitatīvus pakalpojumus Ogres novadā.

No 2022. gada 1. jūlija pasažieru pārvadājumus autobusu maršrutos Ogres novada administratīvajā teritorijā veic AS “Liepājas autobusu parks”. Jau no paša sākuma bija novērojami pārvadātāja sistemātiski pārkāpumi – reisu neizpildes, neatbilstoša izmēra autobusu nodrošināšana, biļešu neizsniegšana, iztrūkstoša vai novēlota informācija par atceltajiem reisiem. Ogres novada pašvaldība joprojām saņem iedzīvotāju sūdzības par sabiedriskā transporta pakalpojumu neizpildi vai problēmām Ogres novadā. Šogad e-pastā  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ir saņemtas 7 sūdzības par pasažieru neuzņemšanu autobusā, biļešu neizsniegšanu un paredzamo pieturvietu slēgšanu.
 
25. februāris - Ogres dzimšanas diena PDF Печать E-mail
24.02.2024 22:21
 25. februāris - Ogres dzimšanas diena. 1928. gada 25. februārī Ogrei tika piešķirtas pilsētas tiesības. Pirmās Ogres pilsētas domes vēlēšanas notika 1928. gada 18. un 19. februārī, kurās no 1000 balsstiesīgajiem piedalījās 762 iedzīvotāji. Valdē ievēlēja 12 domniekus no trim sarakstiem: piecas vietas ieguva Apvienotais tirgotāju, vasarnīcu īpašnieku, darba inteliģences un rūpnieku grupas saraksts, četras vietas ieguva Apvienotā strādnieku, amatnieku un sīkražotāju grupa un trīs vietas Namsaimnieku, gruntsīpašnieku, tirgotāju, amatnieku un citu bezpartejisko pilsoņu saraksts .
 
Pasākumi Ogres novadā nedēļas nogalē PDF Печать E-mail
23.02.2024 22:48
23. februāris
Izrāde KĀ ZIEMEĻMEITAS BRAUCA PUISI LŪKOTIES Ciemupē - plkst. 18.30 Ciemupes Tautas namā Birzgales amatierteātris LAIPA aicina uz 15 gadu jubilejas izrādi KĀ ZIEMEĻMEITAS BRAUCA PUISI LŪKOTIES. Stāsts par Jāni – vienīgo brīvo un ņemamo vīrieti mazpilsētā. Kādu dienu skolas biedrenes atklāj, ka Jānis ielicis internetā sludinājumu, ka viņš rīko konkursu – kura piedāvās labākās kāzas, to precēs! Pretendentes ierodas pie Jāņa viena pēc otras, piedāvājot savu „vīziju” par kāzām.

Ogres novada lauksaimnieku gada balva – SIA LLKC Ogres birojs sadarbībā ar Lauku Atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālo pārvaldi un Ogres novada pašvaldību plkst. 19.00 Ogres novada Kultūras centrā organizē balli “Ogres novada lauksaimnieku gada balva”. 

Seriāls PANSIJA PILĪ Lēdmanē – plkst. 19.00 Lēdmanes Tautas namā daudzsēriju filmas “Pansija pilī” 1., 2. sērija.
 
Aktualitātes Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
22.02.2024 21:25
 Šīsnedēļas aktualitātes Saeimas komisiju darbā:
•        Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības un lopbarības produktu importa aizliegums (Budžeta komisija);
•        Krievijas Federācijas tiesiskās palīdzības lūgumu izpilde un meklēšanā izsludināto personu aizturēšanas procedūra (Aizsardzības komisija);
•        vienotas valsts apmaksātās veselības aprūpes ieviešana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
•        atteikšanās no drošības līdzekļa – ievietošanas sociālās korekcijas izglītības iestādē (Juridiskā komisija, 1.lasījums);
•        Labklājības ministrijas ziņojums par pabalstu sistēmas pilnveidošanu (Sociālo un darba lietu komisija);
 
Ogres novada Gada balvas sportā laureāti 2023 PDF Печать E-mail
22.02.2024 21:18
16.februārī svinīgā pasākumā tika sveikti Ogres novada laureāti un viņu treneri Gada Balvai sportā 2023, kā arī pasniegtas Gada balvas sportā laureātu nominācijas. Kopā 12 nominācijās tika pasniegtas simboliskas Ogres bākas miniatūrā veidā.

Ogres novada Gada balvas sportā - balvu ieguvēji:

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJAS BALSOJUMS – Emīlija Kraukle (Peldēšana)
GADA JAUNĀ SPORTISTE – Indra Mackeviča (Vieglatlētika)
GADA JAUNAIS SPORTISTS – Emīls Matiass Reinfelds (Vieglatlētika)
GADA JAUNATNES TRENERIS – Zigurds Kincis (Vieglatlētika)
 
Aijas Jurjānes gleznu un zīmējumu izstādē “Karalienes virtuves”. PDF Печать E-mail
22.02.2024 00:13

No 2. marta līdz 19. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzejs  piedāvās izstādi “Karalienes virtuves”, kas daudzpusīgi iepazīstinās ar mākslinieces radošo mantojumu. Ekspozīcijas konceptuālo rāmi veido septiņas dažādas virtuves – ideju un fiziskās telpas, kasAija Jurjāne (1944–2015) ir savdabīga Latvijas laikmetīgās glezniecības pārstāve, kuras veikums jaunākajai paaudzei un plašākai publikai palicis mazāk zināms. Viņu varētu dēvēt par vienu no pirmajām, maigajām balsīm feminisma ideju laukā Latvijas mākslā. Visu mūžu Aijas glezniecības virstēma bija viņas ģimene un ar ģimenes dzīvi saistītā ikdiena. 

Aija Jurjāne (1944–2015) ir savdabīga Latvijas laikmetīgās glezniecības pārstāve, kuras veikums jaunākajai paaudzei un plašākai publikai palicis mazāk zināms. Pirmais solis Jurjānes mantojuma izpētē bija 2021. gadā izdotais monogrāfiskais mākslas albums “Jaunības avots. Aija Jurjāne” (izdevniecība “Neputns”, sastādītāja Sandra Krastiņa), taču viņas daiļrade vienuviet apjomīgā izstādē nekad iepriekš nav tikusi apkopota.

 
OGRES NOVADA GADA BALVAS KULTŪRĀ 2023 PDF Печать E-mail
22.02.2024 00:06
1. martā plkst. 19.00 Ogres novada Kultūras centrā svinīgā ceremonijā tiks pasniegti Ogres novada GADA BALVA KULTŪRĀ 2023 apbalvojumi.

Balva ir augstākais apbalvojums kultūras nozarē Ogres novada pašvaldībā un ar to izsaka atzinību un novērtē ieguldījumu Ogres novada kultūras dzīves pilnveidošanā un Ogres novada vārda popularizēšanu valsts un starptautiskā mērogā.

Balva tiks pasniegta 9 nominācijās:

PRIEKS RADĪT – sasniegumi Ogres novada, Latvijas un starptautiska mēroga kultūras notikumos, noorganizēti radoši, inovatīvi pasākumi, notikumi kultūrtūrismā u.c.

PŪRA LĀDE – kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un atjaunošana, tradīciju uzturēšana, popularizēšana.
 
Nozīmīgākajie projekti Ogres novadā PDF Печать E-mail
19.02.2024 23:11
Līdz ar Ogres novada pašvaldības 2024. gada budžeta apstiprināšanu 14. februārī, ir skaidri definētas šī gada lielākās prioritātes novada attīstībā. Šī gada lielākie un nozīmīgākie projekti, kas ietekmē arī tūrisma attīstību, tiks īstenoti visā novadā.
 
Viens no vērienīgākajiem un nozīmīgākajiem projektiem būs rotaļu laukuma izbūves uzsākšana pie Ogres novada Kultūras centra. Laukums tiks veidots senlatviešu pils veidolā, lai bērni caur spēlēm un rotaļām iepazīst mūsu vēsturi, senču dzīvesveidu. Paredzēts, ka nedēļas nogalēs šeit darbosies arī smēde un stelles, lai bērni iepazītu senos arodus. 
 
‘‘Stinga mūzikas vakars’’ ar Lasi Lindgrēnu (Zviedrija ) PDF Печать E-mail
19.02.2024 22:57
Latvijas Radio Bigbends uzstāsies kopā ar izcilo zviedru trompetistu un bigbendu vadītāju Lasi Lindgrēnu !
Dzintaru koncertzālē 24. februārī plkst. 18:00 koncertu sērijā ‘‘Jūrmala Jazz’’ Latvijas Radio Bigbends uzstāsies kopā ar izcilo zviedru trompetistu un bigbendu vadītāju Lasi Lindgrēnu (Lasse Lindgren) programmā ‘‘Stinga mūzikas vakars’’. 
Viens no mūslaiku ievērojamākajiem trompetistiem Lase Lindgrēns ir multiinstrumentālists, komponists un bigbendu līderis, nepārspējams trompetes augsto reģistru virtuozs. Lindgrēna kompozicionālo daiļradi augstu vērtējis arī leģendārais trombonists un aranžētājs Bobs Brukmeijers: ‘‘Brīvi, liriski, iedvesmojoši un oriģināli – šie vārdi man nāca prātā, kad pirmo reizi dzirdēju Lasi ar Stokholmas džeza orķestri un tie ir vārdi, kurus saku arī jums.’’
 
Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtībā Ogres novadā PDF Печать E-mail
16.02.2024 22:30
Pamatojoties uz Valsts zemes dienesta iesniegto informāciju, tuvākajā laikā pašvaldība sāks izsūtīt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumus gan fiziskām, gan juridiskām personām.

NĪN likme Ogres novadā arī 2024 .gadā ir 0,2% - 0,6% no Valsts zemes dienesta noteiktās kadastrālās vērtības, tomēr saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 2021. gada 14. oktobra saistošajiem noteikumiem “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ogres novadā” atsevišķiem nekustamā īpašuma veidiem tiek piemērota paaugstināta likme.

Mājokļiem, kuros dzīvesvietu nav deklarējusi neviena persona, NĪN likme ir 1,5%
Paaugstināta NĪN likme 1,5 % apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības tiek piemērota dzīvojamajām telpām, kurās uz taksācijas gada 1. janvāri dzīvesvietu nav deklarējusi neviena persona.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 7 из 298

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ