News

er3.jpg
Paziņojums par saistošo noteikumu par pašvaldības stipendijas piešķiršanas kārtību studējošajiem projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 20:59
Ogres novada pašvaldības dome 2023. gada 15. jūnijā pieņēma saistošos noteikumus Nr.15/2023 “Pašvaldības stipendijas piešķiršanas kārtība studējošajiem, kuri studē valsts akreditētā augstākās izglītības studiju programmā un iegūst pedagogiem nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju”.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par braukšanas maksas atvieglojumu izglītojamajiem Ogres novadā” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 20:56
Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 25. augustā pieņēma saistošos noteikumus Nr. 22/2022 “Par braukšanas maksas atvieglojumu izglītojamajiem Ogres novadā”. Tie tika izdoti saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, kas ir zaudējis savu spēku, līdz ar to  spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts.
 
Koku zāģēšana savā īpašumā PDF Печать E-mail
18.04.2024 20:41
Latvijā vairākas reizes gadā tiek piedzīvotas spēcīgas vēja brāzmas, kas rada plašus postījumus. Aicinām regulāri apsekot savā īpašumā esošajās teritorijās augošus kokus, lai savlaicīgi apzinātu potenciāli bīstamus kokus vai to daļas, kā arī īstenotu pasākumus, kas mazinātu šo apdraudējumu – apzāģētu aizlauztus zarus, nozāģētu nokaltušus un trupes bojātus kokus, kas turpmākajās vētrās var sagāzties. Īpaša uzmanība jāpievērš tiem kokiem, kas atrodas publiski pieejamās vietās – parkos, skvēros, pie sabiedriskām iestādēm, blakus gājēju ceļiem un satiksmē noslogotiem ceļiem un ielām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izbrauc uz notikumiem un vietām, kur nolūzuši vai aizlūzuši koki apdraud vai var apdraudēt cilvēku veselību un dzīvību, piemēram, koki ir nokrituši uz dzīvojamām mājām, automašīnām, gājēju ietves vai ceļa braucamās daļas, kas var kavēt jebkura operatīvā dienesta ierašanos uz izsaukumu vai izraisīt bīstamu avārijas situāciju.
 
Atklāj pieteikšanos tiešsaistes erudīcijas spēlei 10.–11. klases audzēkņiem „Lielā eiroviktorīna” PDF Печать E-mail
16.04.2024 21:15
Labklājības ministrija jau piekto gadu organizē tiešsaistes erudīcijas spēli „Lielā eiroviktorīna”. Spēle ir iespēja 10.–11. klases skolēniem azartiskā, izklaidējošā un saliedējošā gaisotnē pārbaudīt un papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, tās vērtībām un dažādību, labklājības nozari un ES fondu ieguldījumu tajā.

Pērn cīņā par erudītākās klases titulu iesaistījās 69 skolu audzēkņi no 100 klasēm. Visu dalībnieku zināšanu līmenis patīkami pārsteidza. Par erudītāko klasi Rīgā un visā Latvijā tika atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10.c klase, Vidzemē — Ogres Valsts ģimnāzijas 11.c klase, Latgalē — Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas–liceja 11.b klase, Sēlijā — Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.a klase, Kurzemē — Tukuma 2. vidusskolas 11.a klase, Zemgalē — Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 10.a klase.
 
Lielbritānijas vēstnieks Latvijā viesojās Ogrē PDF Печать E-mail
16.04.2024 21:10
16. aprīlī Ogrē viesojas Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummel), pavadot šeit izzinošu un daudzpusīgu dienu. Ogres novada pašvaldībā vēstnieku uzņēma domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, īsumā raksturojot Ogres novadu un kopīgi pārrunājot virkni aktuālu jautājumu, tostarp saistībā ar Ukrainā notiekošo karadarbību.
 
Ogres rajona slimnīcā atklāta jaunā Dzemdību nodaļa PDF Печать E-mail
13.04.2024 20:48
12. aprīlī svinīgi tika atklāta jaunizbūvētā Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļa, kurā būs pieejams paplašināts pakalpojumu klāsts, uzlaboti apstākļi gan jaunajiem vecākiem, gan darbiniekiem. 

“Brīdī, kad valstī dzemdību nodaļas tiek slēgtas, Ogrē tiek atklāta jauna – paplašināta un skaista Dzemdību nodaļa. Mēs rūpējamies par ģimenēm, arī par tām ģimenēm, kurās dzimst bērni, jo tās ir Latvijas nākotne,” sveicot klātesošos, teica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, piebilstot, ka Ogres novada iedzīvotāji to novērtē un ir ļoti pateicīgi.
 
PAVASARA STĀDU TIRDZIŅŠ OGRĒ PDF Печать E-mail
12.04.2024 20:39
1. maijā no pulksten 9.00 līdz 13.00 Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā norisināsies PAVASARA STĀDU TIRDZIŅŠ.
Tirdziņā varēs iegādāties ziedu, koku un krūmu stādus, kā arī saņemt zinošu pārdevēju konsultācijas par to stādīšanu, audzēšanu, augsnes sagatavošanu un citiem svarīgiem jautājumiem. 
Savukārt plkst. 11.00 uz Pilsētas skvēra skatuves koncertā UZPLAUKT DEJĀ latviešu tautas un pasaules deju rakstus izdejos Ogres novada Kultūras centra senioru deju kopa ASTRAS un tautas deju ansamblis OGRE.
 
VSIA “Latvijas Valsts ceļi” plānotie būvdarbi Ogres novada teritorijā PDF Печать E-mail
11.04.2024 20:41
Atbilstoši VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) mājaslapā publicētajai informācijai šogad Ogres novadā valsts ceļu tīklā plānots veikt vairāku ceļa posmu pārbūves un atjaunošanas darbus, kā arī Suntažos veikt ceļu krustojuma pārbūvi par rotācijas apli.

15. aprīlī paredzēts uzsākt reģionālā valsts autoceļa Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) ceļa pārbūvi posmā no Tīnūžiem līdz šosejai Rīga-Ērgļi (P4). Tā ievaros tiks veikta jauna autoceļa seguma izbūve, ceļa pieslēgumu un nobrauktuvju pārbūve, autobusa pieturvietu pārbūve, ceļa aprīkojuma (ceļa zīmes, barjeras, signālstabiņi, marķējumi) izveide. Līgums ar CBF SIA “Binders” tika noslēgts šī gada februārī, darbus paredzēts veikt līdz šī gada beigām.

Tuvākajā laikā pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsāksies valsts vietējā autoceļa Koknese–Vērene–Madliena–Suntaži (V920) pārbūves darbi posmā no Lauberes līdz Suntažiem (40,450 – 48,050 km). To rezultātā tiks pārbūvētas ceļa konstruktīvās kārtas, nesaistīta minerālmateriāla seguma vietā izbūvējot asfaltbetona segumu divās kārtās. Tāpat tiks sakārtota ūdens atvade, pārbūvētas caurtekas, autobusu pieturvietas u.c. nepieciešamie darbi. Atbilstoši 2023. gada septembrī ar CBF  SIA “Binders” noslēgtajam līgumam darbus paredzēts pabeigt līdz šī gada augusta beigām.
 
Unikāla pavārgrāmata pieejama lasītājiem PDF Печать E-mail
10.04.2024 22:55
Pirmo reizi kopš “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota” izdošanas 18. gadsimtā veikts tās pilna apmēra pārveidojums jaunajā drukā
Vidzemes plānošanas reģiona rosināts, pirmo reizi kopš pirmās latviešu valodā izdotās pavārgrāmatas “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota” iespiešanas 1795. gadā, ir veikts tās pilna apmēra pārveidojums latviešu valodā no vecās drukas jeb fraktūras uz jaunās ortogrāfijas formu.
 

Līdz šim pavārgrāmatas oriģināls bija pieejams pētniekiem vien divos eksemplāros Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā un viens eksemplārs LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu krājumā.

 
 
Elektrību ražojošu mājsaimniecību skaits Latvijā sasniedz 20 tūkstošus PDF Печать E-mail
08.04.2024 22:04
Latvijā turpina pieaugt elektroenerģiju pašražojošu mājsaimniecību skaits, kā ražošanas iekārtu (mikroģeneratoru) primāri izvēloties saules paneļus. 2024. gada pirmajā ceturksnī AS "Sadales tīkls" pieslēgto mikroģeneratoru skaits sasniedzis 20 tūkstošus, bet to kopējā ražošanas jauda – 168 megavatus (MW). Ar šādu jaudu saulainā pavasara vai vasaras dienā ir iespējams saražot no 20 līdz pat 40 % no visai sabiedrībai nepieciešamā elektrības apjoma.
Mikroģenerācija Latvijā ir attīstījusies strauji un pārliecinoši: 2021. gadā kopējais mikroģeneratoru skaits sasniedza pirmo tūkstoti, bet jau 2022. gada rudenī – pirmos 10 tūkstošus. Tieši 2022. gadā mikroģenerācijas attīstība valstī piedzīvoja lielāko uzrāvienu, ko ietekmēja vēl iepriekš nepieredzētas elektroenerģijas cenas svārstības tirgū.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 7 из 328

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube