News

er3.jpg
“Muzeju nakts” -2024 PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:23
Naktī no 2024. gada 18. uz 19. maiju, Latvijā jau 20. reizi norisināsies starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Mākslas muzejos apmeklētāji varēs baudīt dažādu kultūru deju mūziku klusajā diskotēkā, izzināt atmiņas ģenētisko kodu, kas slēpjas Azerbaidžānas paklāju rakstos, pētīt modernās dejas pirmsākumus un Aisedoras Dunkanes ideju ietekmi Latvijā, kā arī ļauties interaktīvai mītradei, iepazīstot dažādas kustību tehnikas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) struktūrvienības – Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī ekspozīcija “Skulptūru mežs” Muzeju krātuvē – šajā vakarā aicinās uz dažādām aizraujošām aktivitātēm ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. LNMM galvenā ēka šoreiz Muzeju nakts programmā nevarēs piedalīties sakarā ar muzejā notiekošiem centrālās ieejas mezgla hidroizolācijas un apdares atjaunošanas darbiem.

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (MMRB; Doma laukumā 6) no plkst. 19.00 līdz 01.00 (ieeja līdz 00.30) savus viesus rosinās pievienoties klusajai diskotēkai un iepazīt dažādu kultūru deju mūziku. Katrs apmeklētājs bezvadu austiņās varēs izvēlēties atskaņot vienu no pieejamajiem mūzikas kanāliem un ļauties īpašai atmosfērai, kuru radīs vakara diskžokeji un pasākuma lokācija. Venēcijas renesanses palaco stilā veidotais ātrijs iemirdzēsies neparastā apgaismojumā un būs daļa no kopējā piedzīvojuma.
 
Memorandā vienojas veicināt centralizētās siltumapgādes jomas elektrifikāciju PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:15
Lai Latvijā veicinātu elektrifikāciju un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu, 10. maijā aizvadītā foruma "AC/DC Tech 2024" ietvaros Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK), Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) un AS "Sadales tīkls" pārstāvji parakstīja memorandu par ciešu sadarbību elektroenerģijas un siltumapgādes jomā. Puses apņemas īstenot koordinētu energoapgādes un siltumapgādes infrastruktūras attīstību, testēt un attīstīt risinājumus energoapgādes un siltumapgādes pakalpojumu izmaksu mazināšanai, tai skaitā piesaistīt ārēju finansējumu nepieciešamo pilotprojektu īstenošanai.
 
Memorandu parakstīja klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, SPRK padomes priekšsēdētāja Alda Ozola, LSUA prezidente Ina Bērziņa-Veita un "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
2019. gadā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojās par ambiciozu mērķi – pilnīgas klimata neitralitātes sasniegšanu 2050. gadā. Tas nozīmē, ka videi kaitīgie fosilie energoresursi ir pakāpeniski jāaizstāj ar atjaunīgās jeb zaļās enerģijas risinājumiem. 
 
VUGD aicina uz Atvērto durvju dienu 17. maijā! PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:10
Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un Ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Atvērto durvju dienas ietvaros 17.maijā no plkst. 9.00 līdz 19.00 VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā! Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsības depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:07
Šīsnedēļas aktualitātes Saeimas komisijās:

- valsts valodas lietojuma stiprināšana darba tirgū (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
- izmaiņas sodu izpildes kodeksā par jauno cietumu sistēmu (Aizsardzības komisija, 2.lasījums);
- Rēzeknes valstspilsētas domes atlaišanas likuma projekts; pašvaldībā plānots iecelt pagaidu administrāciju (Valsts pārvaldes komisija, 1.lasījums);
- likuma grozījumi, lai arī tie hipotekāro kredītu ņēmēji, kuru banka atrodas likvidācijas procesā, saņemtu kompensāciju par hipotekāro kredītu procentu maksājumiem (Budžeta komisija; 1.lasījums);
 
Pasākumi Ogres novadā nedēļas nogalē PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:40
11. maijs
Ogres novada čempionāts pludmales volejbolā Ogrē – no plkst. 9.00 notiks Ogres novada čempionāta pludmales volejbolā jauniešiem 3. posms.

Pavasara tirdziņš Birzgalē – no plkst. 9.00 esiet aicināti uz Pavasara tirdziņu pie Birzgales Tautas nama. 

Lakatu darināšanas meistarklase Lēdmanē – plkst. 11.00 Lēdmanes Tautas namā Lakatu darināšanas uz rāmja meistarklase.

Ģimenes un Mātes dienas pasākumi Jumpravā – no plkst.11.00 svinēsim “Ģimenes un Mātes dienu Jumpravā” kopā ar Jumpravas pamatskolu (skolu un bērnudārzu), Jumpravas pagasta bibliotēku, Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolu (Jumpravā), Jumpravas pagasta Kultūras namu un Jumpravas jauniešiem.
 
Projektu konkurss “Esi darba devējs Ogres novadā!” PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:18
Ogres novada pašvaldība ar Vidzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu izsludina projekta konkursu uzņēmējiem “Esi darba devējs Ogres novadā!” biznesa idejas īstenošanai vai jaunu darba vietu radīšanai Ogres novadā.

Konkursa mērķis ir sniegt atbalstu Ogres novada uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas tiks realizēti Ogres novadā un kuru rezultātā tiks radīti jauni produkti un pakalpojumi vai radītas jaunas darbavietas remigrantiem.

Pieteikties konkursam aicināti tie iedzīvotāji, kuri ir atgriezušies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Ogres novadā un vēlas uzsākt novadā uzņēmējdarbību, kā arī jau esoši uzņēmumi, kas vēlas nodarbināt remigrantu.
 
Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:15
Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrija (VARAM) informatīvās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros aicina trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības pieteikties atbalsta programmai un nodot azbestu saturošu šīferi bez maksas. 
Azbestu saturoši būvniecības materiāli pēc to kalpošanas laika ir bīstami atkritumi – tie būtiski kaitē videi, piesārņojot gaisu, augsni un gruntsūdeņus, un ir jānodod apglabāšanai tikai atkritumu apsaimniekošanas poligonos. VARAM īstenotās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām ir iespēja atbrīvoties no azbestu saturoša šīfera krājumiem bez maksas.

No vienas mājsaimniecības var pieteikties viens atbalsta pretendents un nodot apglabāšanai ne mazāk kā 0,2 tonnas (aptuveni 10 šīfera loksnes) un ne vairāk kā 3 tonnas (aptuveni 150 šīfera loksnes) azbestu saturoša šīfera. Kopējais finansējuma apmērs atbalsta programmas īstenošanai ir 350 tūkstoši euro.
 
Nacionālajā teātrī pirmizrāde Gata Šmita iestudējumam „Bezkaunīgais vecis” PDF Печать E-mail
09.05.2024 20:12
2024. gada 16. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Gata Šmita iestudējums „Bezkaunīgais vecis” pēc Anšlava Eglīša leģendārās lugas. 

Cik alus kausu dienā drīkst izdzert, sasniedzot sešdesmit piecu gadu vecumu? Vai, esot pensijā, pirkt sev modīgas drēbes ir ētiski? Vai jaunas brilles ir greznība?! Cik gadu vecumā vajadzētu pārstāt vadīt automašīnu? Vai trakulīgi izbraucieni pie dabas ir pelnīta atpūta mūža nogalē, vai tomēr vecuma plānprātības izpausme? 
Asprātīgā dzīves vērotāja, Holivudas filmu žurnālista un neskaitāmu romānu autora Anšlava Eglīša lugā balstītā komēdija jautā – kā būtu, ja kādu dienu Indrāntēvs iznāktu no pirtiņas un sāktu dzīvot tādu dzīvi, par kādu vienmēr sapņojis?
 
Latvijas Banka ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem pārrunās finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos PDF Печать E-mail
09.05.2024 19:58
Latvijas Banka tiksies ar Latvijas reģionu pašvaldību vadību un vietējiem uzņēmējiem, lai pārrunātu ar tautsaimniecības izaugsmi saistītos jautājumus un finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos, citstarp situāciju mājokļu kreditēšanā. Reģionālo tikšanos laikā Latvijas Banka iepazīstinās ar tās jaunāko analīzi par finanšu pieejamību, it īpaši reģionos, uzklausīs vietējo līderu viedokli par praktisko pieredzi finanšu pakalpojumu saņemšanā un diskutēs par veicamajiem soļiem situācijas uzlabošanā, t. sk. raugoties no reģionālo uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļa. 

Pirmā tikšanās ar Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem plānota 24. maijā Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Tajā piedalīsies Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, prezidenta vietniece Santa Purgaile, Monetārās politikas pārvaldes Pētniecības daļas vadītājs Kārlis Vilerts un Naudas atmazgāšanas novēršanas pārvaldes vadītājs Kristaps Markovskis.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
Šonedēļ Saeimas komisijās:
• uzlabojumi lēmumu pieņemšanā par dzīvojamās mājas uzturēšanas jautājumiem situācijās, kad daļa iedzīvotāju neiesaistās mājas jautājumu risināšanā (Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, 3.lasījums);
• efektīvāks parādu piedziņas process (Juridiskā komisija, 2.lasījums);
• pacientu tiesību ievērošanas uzlabošana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
• emocionālās un fiziskās vardarbības izskaušana un nepieļaušana izglītības iestādēs, kā arī par valsts un pašvaldības institūciju sadarbību (Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēde);
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 332