er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Vidzemnieku biznesa ideju aktivitātei izsludināta otrā kārta PDF Печать E-mail
18.06.2023 19:48
Jau ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros tiek īstenota aktivitāte “Produktu attīstības apmācību un veicināšanas pasākumi”. Šobrīd pieņemts lēmums par biznesa ideju iesniegšanas otrās kārtas izsludināšanu. Tās pieteikt iespējams līdz 10. augustam, aizpildot ANKETU un sūtot to uz Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Aktivitātes ietvaros tiks piedāvātas apmācības un praktiskas konsultācijas tehniski ekonomiskajā priekšizpētē, rūpnieciskajos pētījumos, eksperimentālajā izstrādē, produkta rūpnieciskā dizaina izstrādē, jauna produkta, procesa un stratēģijas izstrādē, biznesa modeļu un inovāciju vadības attīstībā uzņēmumā. Svarīgi, ka katrs pretendents var pieteikties vienai atbalsta aktivitātei. Iepazīsties ar aktivitātes nolikumu ŠEIT.
 
Līgo notikumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
16.06.2023 22:35
17. jūnijā

Plkst. 19.00 MADLIENAS estrādē Ogres teātra izrāde

“Skroderdienas Silmačos”. Ieeja 5 eiro.

Plkst. 17.00 KRAPES Tautas namā Līgo koncerts ar

duetu Inese un Kaspars.

18. jūnijā

Plkst. 10.00 ĶEGUMA Tautas namā pastalu meistark-

lase kopā ar Baibu Rožkalnu. Pieteikšanās pa tālr. 22010300. Vietu skaits ierobežots.
 
PAR OGRES NOVADA MUZEJU REORGANIZĀCIJU PDF Печать E-mail
16.06.2023 22:16
Ogres novada pašvaldības dome 15. jūnija sēdē pieņēma lēmumu par Ogres novada muzeju reorganizāciju, kā arī atbalstīja sagatavotos priekšlikumus Ogres novada muzeju reorganizācijas īstenošanai.

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā jaunajā Ogres novadā ir vairāki pašvaldības muzeji – Ogres Vēstures un mākslas muzejs (OVMM) un Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs (akreditēti līdz 2026. gadam), kā arī pašvaldības iestādes, kas īsteno muzeja funkcijas jeb kultūrmantojuma centri: Birzgales muzejs “Rūķi”, Ķeguma novada muzejs, Kultūras mantojuma centrs “Tīnūžu muiža”, Ķeipenes kinostacija (S.Eizenšteina komunikāciju centrs), Ikšķiles vidusskolas muzejs, Senlietu istaba Jumpravā, Suntažu pils un muzejs, Taurupes muiža un novadpētniecības muzejs u.c., taču nav akreditēti, kā tas ir noteikts Muzeja likuma 9. pantā - pašvaldības muzejam ir pienākums akreditēties ne agrāk kā triju un ne vēlāk kā piecu gadu laikā pēc tā dibināšanas. Atbilstoši likumdošanai muzejam un kultūrmantojuma centram ir atšķirīga struktūra un finansēšanas kārtība.
 
Pārskats par publisko apspriešanu telekomunikāciju sakaru torņa būvniecībai Stirnu ielā 8, Ogrē PDF Печать E-mail
16.06.2023 22:10
Būvniecības ieceres prezentācija: notika 18.04.2023. no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.10 Pašvaldības domes ēkas Brīvības iela 33, Ogre, Ogres nov. 3. stāva Lielajā konferenču zālē. Būvniecības ieceres prezentācijā  piedalījās būvniecības ierosinātāja - SIA „TeleTower", pārstāvji Pēteris Kalniņš un Eduards Blūms, Būvprojekta izstrādātāja – SIA „TelPro", deleģētā persona Baiba France- Čepule, Ogres novada centrālās administrācijas Ogres novada būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) pārstāvji: Laura Kriviša-Budnika – Būvvaldes vadītāja, Liena Rone – Būvvaldes arhitekte, Evija Sniedze- Būvvaldes juriste, Iluta Jansone – Būvvaldes juriste, Liene Bērziņa - Būvvaldes klientu konsultante, un seši interesenti.
 
Ogres novada pašvaldība atbalsta topošos skolotājus PDF Печать E-mail
11.06.2023 19:25
Lai sekmētu jauno speciālistu piesaisti darbam izglītības iestādēs, Ogres novada pašvaldība 2022.gadā izveidoja atbalstu jaunajiem speciālistiem stipendijas veidā. Lai pārrunātu studiju gaitu un nākotnes ieceres, vakar, 8. jūnijā, Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs un vadītāja vietniece Sandra Grunte Ogres novada Jauniešu mājā tikās ar jaunajām pedagoģēm Daci Daukšti, Elīnu Krastiņu un Sandu Bemberi, kuras šobrīd saņem pašvaldības stipendiju, studējot un iegūstot pedagogam nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju.

No 2022./2023. studiju gada Ogres novada pašvaldība piešķir stipendijas studējošiem, kuri apgūst pedagoģijas programmas, pēc studiju beigšanas piekrīt nodibināt darba tiesiskās attiecībās ar kādu no Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēm un nostrādāt izglītības iestādē pedagoga darbā atbilstoši iegūtajai kvalifikācijai ne mazāk kā divus gadus, skaitot no dienas, kad izdots izglītības dokuments, kas apliecina kvalifikācijas ieguvi.
 
Ogres Vecupes pludmalē veikti labiekārtošanas darbi PDF Печать E-mail
11.06.2023 19:21
Ogres Vecupes pludmalē pie t. s. Varžu dīķa jau pērn tika uzstādīts jauns rotaļu komplekss un šūpoles, bet šī gada maijā pludmalē ir uzstādīta daudzfunkcionāla vingrošanas iekārta, kā arī trenažieris muskulatūras attīstīšanai un stiprināšanai ar maināmu slodzi. Zem iekārtām ir atjaunots smilšu segums vai ieklāts gumijas mulčas segums.

SIA “Ogres Namsaimnieks” jūnijā pabeidza arī pludmales soliņu, atpūtas krēslu un ģērbtuves atjaunošanas un krāsošanas darbus.

Labiekārtošanas darbus Vecupes pludmalē finansē Ogres novada pašvaldība.
 
Publiskā apspriešana būvniecības iecerei sporta būves jaunbūve Dārza ielā 33, Ogrē PDF Печать E-mail
08.06.2023 22:13
Tiek uzsākta publiskā apspriešana būvniecības iecerei, kas paredz sporta būves būvniecību, objekta adrese Dārza iela 33, Ogre, Ogres nov., kadastra apzīmējums 74010050206.

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas Ogres novada būvvaldes 23.05.2023. lēmumu “Par publiskās apspriešanas nepiciešamību sporta būves būvniecībai nekustamajā īpašumā Dārza ielā 33, Ogrē, Ogres nov.” publiskajai apspriešanai nodota informācija par ieceri “Sporta būves jaunbūve Dārza iela 33, Ogre, Ogres nov.”.

Grafiskie risinājumi paredz ievērojot Ogres novada teritorijas plānojuma 2012.-2024.gadam noteikto funkcionālo zonas atļauto palīgizmantošana “Vietējās nozīmes sporta būve”.
 
Uzsākti autostāvvietas izveides darbi Zilokalnu prospektā 13, Ogrē PDF Печать E-mail
08.06.2023 22:01
Ogres novada pašvaldības dome 2019. gada 19. septembrī pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Zilokalnu prospektā 13, Ogrē (platība 2600 m2), pārņemšanu, lai izveidotu autostāvvietu dabas parka „Ogres Zilie kalni” apmeklētāju un pilsētas iedzīvotāju autotransporta novietošanai. Balstoties uz šo lēmumu, 2020. gada 16. aprīlī tika izdots Ministru kabineta rīkojums par šī valstij piederošā nekustamā īpašuma nodošanu bez atlīdzības Ogres novada pašvaldībai tās autonomo funkciju īstenošanai.
 
Tiek atjaunots krāsojums hidrantu akām PDF Печать E-mail
06.06.2023 21:01
Pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” informē, ka Ogrē vasaras mēnešos aktīvi norisināsies ugunsdzēsības hidrantu aku vāku krāsas atjaunošanas darbi. Saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 104. punktu, aku vāki, zem kuriem ir ugunsdzēsības hidranti, tiek krāsoti sarkanā krāsā, lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tos operatīvi un ātri varētu ieraudzīt gadījumos, kad pilsētā ir izcēlies ugunsgrēks.

“Ogres komunikācijas” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nenovietot savas automašīnas uz sarkanajiem aku vākiem, lai tie nepieciešamības gadījumā būtu viegli pieejami VUGD darbiniekiem.
 
Rīgas HES ūdenskrātuvē jūlijā vienu nedēļu būs pazemināts līmenis PDF Печать E-mail
06.06.2023 20:57
AS "Latvenergo" Rīgas HES ūdenskrātuvē no 3. līdz 9. jūlijam būs pazemināts ūdenslīmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai.

No 3. līdz 9. jūlijam (ieskaitot) Rīgas HES ūdenskrātuvē būs ūdenslīmeņa pazemināšana un noturēšana augstuma atzīmju robežās no 16,25 līdz 16,45 m LAS, nodrošinot projektam "Rīgas HES ūdens pārgāznes balstu virsmu no augšas bjefa puses atjaunošanas būvprojekta izstrāde" nepieciešamo mainīgās ūdens līmeņa zonas apsekošanu.

Norādītajā līmeņa pazemināšanas periodā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei, un ūdenskrātuves līmeņa paaugstināšanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana notiks pakāpeniski, ievērojot pieļaujamo ūdens līmeņa pazemināšanas ātrumu, kas nepārsniedz 0.3 m/stundā līdz atzīmei 17.15 m (LAS) un 0.2 m/stundā, zem atzīmes 17.15 m, bet līmeņa pazemināšanas ātrums diennaktī nepārsniegs 0.75 m.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 303

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ