er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Ogres rajona slimnīcā dzimušo skaits ieiet sestajā simtā PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:43
Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļā 29. novembra naktī pasaulē nācis šogad 500. bērniņš – meitenīte Līva, bet novembra pēdējās dienas rītā piedzimis 501. mazulis – puisītis Olivers.

SIA “Ogres rajons slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs atklāj, ka pagājušajā gadā 500. mazulis nācis pasaulē 3. decembrī, šogad, kā redzams, agrāk.

 “Visā valstī dzemdību skaits samazinās, bet Ogrē pieaug. Tas priecē, un ir gandarījums par to, ka topošās māmiņas bērniņa nākšanai pasaulē izvēlas tieši mūsu slimnīcu. Tas nozīmē, ka mums uzticas, un šī uzticība ir augsts mūsu iestādes speciālistu darba novērtējums,” uzsver D. Širovs. 
 
Par saistošo noteikumu “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:41
Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību, ir sagatavots saistošo noteikumu projekts “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku” un paskaidrojuma raksts.

Saistošo noteikumu projektā ir noteikts uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiks 31. decembrī Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Pašvaldību likuma 44. panta pirmā daļa noteic, ka dome atbilstoši likumā vai Ministru kabineta noteikumos ietvertam pilnvarojumam izdod saistošos noteikumus.
 
“Ogres Zilie kalni” aicinā PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:24

Nāc slēpot Ogres Zilajos kalnos – garākajā distanču slēpošanas trasē Pierīgā!

 Slēpošanas trase stiepjas 12 kilometru garumā – no Ogres līdz Ikšķilei un atpakaļ. Tā ir garākā speciāli izveidotā slēpošanas trase Pierīgā, tāpēc jo īpaši iecienīta. Var veikt arī atsevišķus posmus, neizslēpojot trasi visā garumā.

Ogres Zilo kalnu Starta laukumā, kur sākas slēpošanas trase gan Ogres, gan Ikšķiles virzienā, atrodas arī slēpju nomas punkts un ērtākai piekļuvei izveidota autostāvvieta.

 
Ziemassvētku rotājumu maršruta karte PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:18
Līdz ar Ziemassvētku gaismiņu iedegšanu Ogres novadā ir izveidota arī rotājumu  maršruta karte!

Lai apmeklējumu padarītu jaukāku un baudāmāku, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis Ogres pilsētas rotājumu maršruta karti.
Maršruts ir apļveida, apmēram 2km garš. Pastaigas laikā būs iespējams apskatīt gan meža zvērus???? un putnus????, gan gaismu bumbas, sniegavīrus, eņģeļus, Kristus dzimšanas ainiņu un, protams, galveno pērli  - Brīvības ielas gājēju posmu, kas šogad izrotāts ar jauniem un grezniem rotājumiem liepu lapu motīvos, fotozonu ar gaismas instalāciju – eņģeļa spārni un nimbs.  
Savukārt pie Ogres Valsts ģimnāzijas apskatāms lielizmēra globuss. 

 
Ogres Zelta liepa gaida apmeklētājus! PDF Печать E-mail
03.12.2023 20:01
Ogres novada iedzīvotāji un viesi ir aicināti apmeklēt Ogres Zelta liepu (Brīvības iela 18, Ogre), tādejādi atbalstot cilvēkus ar īpašajām vajadzībām.

Mēs ne tikai dosim viņiem nopelnīt iztiku, bet arī realizēt sevi, iekļauties darba tirgū un justies sabiedrībai noderīgiem!

Šī gada sākumā Ogres novada pašvaldībai tika apstiprināts projekts “Sociālās uzticēšanās un iekļaušanas veicināšana: pārrobežu pieeja: iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” (TRUST2INTEGRATE) Igaunijas – Latvijas sadarbības programmas ietvaros. Tā mērķis ir paaugstināt Ogres un Hāpsalu pašvaldību personāla kapacitāti, radīt vienlīdzīgu iespēju ienākumu gūšanas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām videi, veicināt integrāciju, īstenojot apmācību programmas un izstrādājot plānu cilvēku ar īpašām vajadzībām radītu produktu un pakalpojumu komercializēšanai.
 
Decembrī siltumenerģijas tarifi samazināsies četriem komersantiem PDF Печать E-mail
30.11.2023 12:04
Decembrī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies četriem komersantiem, savukārt pieciem, kuriem iepriekšējo mēnešos tarifi samazināti, tie atkal nedaudz palielināsies. Vēl vienam komersantam, kam tarifs nebija pārskatīts vairākus gadus, spēkā stāsies augstāks tarifs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) turpina ik nedēļu saņemt izvērtēšanai jaunus tarifu projektus.
“Kurināmā resursu tirgos  būtiskas izmaiņas nav notikušas. Vienlaikus nevar izslēgt, ka, saglabājoties zemai gaisa temperatūrai, energoresursu cenas var pieaugt. Iedzīvotājiem Latvijā noteikti jāņem vērā, ka aukstāka laika iestāšanās būs jūtama arī decembrī saņemtajos siltumenerģijas rēķinos saistībā ar lielāku patērēto siltumenerģijas daudzumu apkurei. Līdz ar to arī pie zemākiem tarifiem rēķina apmērs var būt lielāks, salīdzinot ar saņemto rēķinu novembrī,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs.
 
Aizliegts atrasties uz Ogres novada teritorijā esošo ūdenstilpju ledus PDF Печать E-mail
29.11.2023 20:22
Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli ūdenstilpēs, Ogres novada pašvaldība atgādina, ka iedzīvotājiem ir aizliegts atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 cm.

Ogres novada pašvaldība atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, turklāt jāatceras, ka laikapstākļi ir mainīgi, līdz ar to ledus izturība ir zema.

Ir svarīgi atcerēties, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem.
 
Plānots iegādāties nekustamo īpašumu Upes prospektā, Ogrē, autostāvvietas izveidei PDF Печать E-mail
27.11.2023 23:00
23. novembrī, Ogres novada pašvaldības Finanšu komiteja apstiprināja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz atsavināt nekustamo īpašumu Upes prospektā 15A, Ogrē, kas sastāv no zemes vienības (1484 m2 platībā) un uz tās esošas būves (sargu māja) un būves (autostāvvieta 1928 m2 platībā) ar mērķi izveidot publisko stāvlaukumu par kopējo summu 84 000 eiro.

Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 25. februārī pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Upes prospektā 15A, Ogrē, nepieciešamību sabiedrības vajadzībām, tajā izveidojot publisko stāvlaukumu. Nekustamais īpašums atrodas pašā pilsētas centrā, velo infrastruktūras un sabiedriskā transporta pakalpojumu tuvumā, kā arī tam ir laba piekļuve no maģistrālo ielu tīkla.
 
Dzintaru koncertzālē krāšņi skanēs ‘’Ziemassvētku festivāls’’ PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:42
Dzintaru koncertzāle no 9. decembra līdz 7. janvārim aicina uz ikgadējo Ziemassvētku festivālu, piedāvājot krāšņu un daudzveidīgu mūzikas programmu visām gaumēm. Desmit koncertos uzstāsies tādi mūziķi kā dziedātāji Daumants Kalniņš un Gunta Gelgote, pianists Andrejs Osokins, Raimonds Pauls, saksofonists Aigars Raumanis, ģitāristi Kaspars Zemītis un Remī Bušē, ērģelnieki Aigars un Ilze Reiņi, grupa ‘‘Framest’’, Gidons Krēmers un Kremerata Baltica solisti, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends un citi mākslinieki. 

9. decembrī plkst. 18.00 festivālu atklās grupa FRAMEST ar koncertu ‘‘Baltie Ziemassvētki’’. Ziemassvētku gaidīšanas laiks  FRAMEST vienmēr ir bijis ļoti nozīmīgs – grupa allaž rada īpaši skaistas Ziemassvētku programmas, katru reizi klausītājiem sniedzot svētku brīnuma sajūtu. Koncertā klausītājus sagaida krāšņa un daudzveidīga programma – dzirdēsim gan klasiskās Ziemassvētku melodijas, gan arī latviešu komponistu mūziku, un arī kādu pirmatskaņojumu. Grupa ‘‘Framest’’ savos koncertos apbur ar skatuvisko šarmu, profesionālo meistarību, artistiskumu un glāsmainajiem balss tembriem. Dziedātāji, kuri ir spilgtas personības katrs par sevi, kopīgi šajā ansamblī rada baudāmu un aizraujošu skatuves notikumu.
 
Decembrī Čehova teātrī gaidāmas četras jaunas pirmizrādes PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:28
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gada nogali plāno īpaši ražīgu un skatītājiem dāvinās četrus jauniestudējumus, turklāt divi no tiem būs lielās formas izrādes.

1. decembrī tiks sagaidīta Frīdriha Dirrenmata lugas “Vecās dāmas vizīte” pirmizrāde, kas top režisores Indras Rogas vadībā. Miljardieres Klāras Cahanasjanas titulloma uzticēta Danai Bjorkai, bet viņas skatuves centrālais partneris šajā izrādē būs aktieris Rodions Kuzmins, kurš atveidos Alfrēda Illa tēlu. Uz skatuves pievienosies arī citi Čehova teātra aktieri, kā arī vairāki viesmākslinieki, piemēram, argentīniešu izcelsmes cirka mākslinieks Mariano Cronopio. 

Izrāde no jauna skatupunkta uzlūko Čehova teātra pieteikto sezonas vadmotīvu – “vara”: tā stāsta par atriebības neizbēgamību, par spēku, ko anonimitāte dāvā sabiedrībai, un arī par visdīvainākajām mīlestības formām. Režisore Indra Roga izrādes radošajā komandā aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un komponistu Kārli Lāci.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 293

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ