er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Projekta ietvaros Jaunogrē plānots izveidot aktīvās atpūtas laukumu PDF Печать E-mail
27.11.2023 21:55
23. novembra Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika apstiprināts sagatavotais lēmumprojekts par pašvaldības dalību atklātā konkursā ar projektu “Jaunogres aktīvās atpūtas kvartāla izveide”.

Projekta mērķis ir integrēt pilsētvidē teritoriju Mālkalnes prospektā 43, Ogrē, kā Jaunogres aktīvās atpūtas kvartālu, kurš piesaistītu iedzīvotājus dažādām aktīvās un pasīvās rekreācijas aktivitātēm.

Ogres novada pašvaldība šajā teritorijā ir iecerējusi izveidot mūsdienu prasībām atbilstošu, daudzfunkcionālu un dažādu vecumu grupu aktivitātēm piemērotu sporta un atpūtas publiskās ārtelpas zonu. Jaunizveidojamais aktīvās atpūtas kvartāls sastāvēs no multifunkcionāla laukuma, brīvdabas sporta rīku laukuma un āra trenažieriem vecāka gada gājuma cilvēkiem. Daļa no āra trenažieru aprīkojuma būs piemērota personām ar kustību traucējumiem, kā arī šis kvartāls būs piemērots vecākiem ar maziem bērniem.
 
"Zaļo Sertifikātu" pirmo reizi saņem: atpūtas komplekss “Akmeņi Nature Resort” Ogres novadā PDF Печать E-mail
26.11.2023 19:52
“Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kurās ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu, viesiem ērtu un patīkamu tūrisma piedāvājumu. Zaļā sertifikāta vērtēšana un attīstība notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.     

Atpūtas komplekss “Akmeņi Nature Resort”, kas atrodas Ogres novadā, tieši pašā Daugavas krastā. Atpūtas kompleksā tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas. Ir uzstādīti saules paneļi un vēja ģenerators, uzņēmuma teritorijā var pārvietoties ar e - automobili, kā arī klienti var uzlādēt savus e - automobiļus. Izveidota moderna augu laistīšanas sistēma.
 
Izdota pavārgrāmatā “No SENIORU virtuves” PDF Печать E-mail
26.11.2023 19:16
Ikšķiles tautas namā 8. novembrī tika atklāta pavārgrāmata “No SENIORU virtuves”, kurā apkopotas biedrības “Ikšķiles Senioru skola”, kā arī dažas Lielvārdes pensionāru biedrības pārstāvju iecienītākās receptes, kas ir iegūtas dzīves laikā.

Šai zīmīgajā pasākumā klātesošos sveica Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vadītāja Dace Rempe, uzverot, ka grāmata ir nozīmīgs kultūrvēsturisks mantojums. Šī grāmata ir īpaša ar to, ka tā ir lokālpatriotiska, jo viss ir veikts šeit – Ogres novadā: “Esmu lepna un pagodināta, ka jūs apkopojāt vērtības, ko nodot nākamajām paaudzēm. Savā ziņā apskaužu jūsu bērnus un mazbērnus, jo viņiem būs iespēja paskatīties omītes labākās receptes.”
 
Suntažu kultūras namā izstāde ‘’Etno Elegance leļļu pasaulē’’ PDF Печать E-mail
26.11.2023 18:58
No 22.11.2023 – 22.12.2023, Suntažu kultūras namā, apskatāma Tīnūžu tautas nama lietišķās mākslas studijas ‘’ TĪNA’’ izstāde ‘’Etno Elegance leļļu pasaulē’’. 
Latviešu etniskie tautas tērpi iegūst jaunu dzīvotspēju leļļu izstādē, kas aicina apmeklētājus ceļot cauri Latvijas vēsturei un kultūrai, izmantojot lelles kā starpniekus. Katri lelles tērps ir rūpīgi izgatavots, atspoguļojot konkrētu Latvijas reģiona vēsturisko laikposmu.
 
Zemkopības ministrs Armands Krauze Ogrē PDF Печать E-mail
23.11.2023 00:47
22. novembrī Ogrē viesojās zemkopības ministrs Armands Krauze un viņa padomnieks Dainis Karols, lai kopā ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar pilsētas aizsardzību plūdu gadījumā.

Ministrs apmeklēja arī Ogres Centrālo bibliotēku un Ogres Valsts ģimnāziju, atzinīgi novērtējot paveikto. Pēc ģimnāzijas apskates A. Krauze uzsvēra, ka tik mūsdienīgu skolu būtu nepieciešams izbūvēt katrā novadā, atzīmējot, ka mācību vide būtiski ietekmē gan jauniešu vēlmi mācīties, gan pedagogu vēlmi mācīt.  To pierāda jau šobrīd Ogres Valsts ģimnāzijā izveidotās deviņas 10. paralēlklases, kā arī piesaistītie jaunie pedagogi.

Savukārt, runājot par Ogres Centrālo bibliotēku, ministrs atzinīgi vērtēja tās mūsdienīgumu un ilgtspēju, kā arī ēkas izbūvē izmantotos koka materiālus, kas ir valsts vietējais resurss, bet mūsdienu būvniecībā netiek lietots pietiekami plaši.
 
Valsts asinsdonoru centrs aicina jauniešus kļūt par supervaroņiem un ziedot asinis PDF Печать E-mail
23.11.2023 00:32
Ik dienas Latvijas slimnīcām nepieciešami asins krājumi dzīvību glābšanai, un ir tikai viens veids kā tie papildinās. Cilvēks ziedo cilvēkam. Valsts asinsdonoru centrs uzsācis informatīvi izglītojošu kampaņu “Supervaronis? Jā! Ikviens no mums!”, aicinot asinsdonoru kustībai pievienoties jauniešus vecumā līdz 35 gadiem. Donoru vidējais vecums Latvijā pieaug, līdz šī gada novembrim sasniedzot 38 gadus. Tādēļ Valsts asinsdonoru centra rīkotās sociālās kampaņas laikā tādas jauniešu vidū populāras personas kā Edart.tv veidotājs EDGARS AIVARS, tiktokeres ELĪZA KUPČA (SQUADPERSON), IVETA JAUNZEME (IVETASAZO) un UNDĪNE OZOLIŅA (UNDIXONE), kā arī reperis un hiphopa mākslinieks DENISS STEPANOVS, kulinārijas blogeris PIPARS un hip-hop mākslinieks FIŅĶIS aicinās jauniešus uzdrīkstēties palīdzēt glābt dzīvības un ziedot asinis, lai dzīvība nepārtrūkst! Lai pievērstu asins ziedošanas nozīmei lielāku uzmanību un aicinātu jauniešus pievienoties asinsdraugu lokam, kampaņas vēstneši organizēs komandu sacensību, kura vārdā cilvēki visvairāk ziedos asinis. Asinis ziedot par kādu no vēstnešiem, protams, aicināts ikviena vecuma cilvēks, kura veselības stāvoklis ļauj ziedot asinis.
 
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties svētku sajūtu radīšanā – akcijā “Egļu stāsts” PDF Печать E-mail
20.11.2023 22:46
Kopš 2019. gada gatavojoties Ziemassvētkiem Ogrē tiek īstenota akcija “Egļu stāsts”, kurā galvenie svētku sajūtu veidotāji ir pilsētas iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.

Arī šogad svētku sajūtu radīšanā Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties visus novada iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un uzņēmējus.

“Egļu stāsta” ietvaros Ogres novadā – katrā pilsētā un pagastā projekta dalībniekiem būs iespēja izrotāt savu svētku egli, kura novada iedzīvotājus un tās viesus priecēs no 3.decembra līdz 31.janvārim.

Pieteikšanās dalībai akcijā ir no 14. līdz 27. novembrim aizpildot anketu:  https://ej.uz/egļu_stāsts_2023

Akcijas koordinatori ar dalībniekiem par akcijas realizāciju sazināsies no 20.novembra līdz 1.decembrim.
 
Ogre aicina uz krāšņu uguņošanu 18. novembrī pie Ogres bākas PDF Печать E-mail
17.11.2023 19:38
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, jau otro gadu Ogrē, Daugavas krastā pie vides dizaina objekta “Ogres bāka”,  18. novembrī plkst. 19.00 debesis izgaismos krāšņa uguņošana, radot svētku prieku ne tikai ogrēniešiem, bet arī tuvākas un tālākas apkaimes iedzīvotājiem.

Svētku uguņošanas vieta atrodas netālu no autoceļa A6 un tikai 10 minūšu gājiena attālumā no Ogres dzelzceļa stacijas un autoostas, tāpēc tiem, kas vēlas vērot krāšņo svētku uguņošanu Ogrē, ieteicams izmantot sabiedrisko transportu.
 
Informācija par pašvaldības darba laiku pirmssvētku dienā PDF Печать E-mail
16.11.2023 20:43
Ogres novada pašvaldības Centrālā administrācija Brīvības ielā 33, Ogrē 17. novembrī, kas ir pirmssvētku diena, strādās no plkst. 8.00 līdz 13.00 bez pusdienu pārtraukuma.

Saskaņā ar likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. pantu 18. novembris — Latvijas Republikas Proklamēšanas diena ir noteikta par svētku dienu. Ja svētku diena – 18. novembris - Latvijas Republikas Proklamēšanas diena iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Ņemot vērā, ka 2023. gadā 18. novembris- Latvijas Republikas Proklamēšanas diena iekrīt sestdienā, 2023. gada 20. novembris ir brīvdiena.

Pašvaldības atsāks darbu otrdien, 21. novembrī.
 
Dubkalnu ūdenskrātuvē ierīkota jauna laipa PDF Печать E-mail
16.11.2023 20:30
Šoruden Dubkalnu ūdenskrātuvē ierīkota jauna laipa!
Iepriekšējā – ik pa laikam pielabota – uzticīgi nokalpoja vairāk par desmit gadiem. Tālab bija pienācis laiks pārmaiņām. Turklāt jaunā laipa uzstādīta nevis uz stabiem, bet pontoniem, jo ūdenskrātuvē ir mainīgs ūdens līmenis. Cerams, tā kalpos tikpat labi un ilgi.
 Šajās dienās dabas parkā “Ogres Zilie kalni” mājvietu rod jauni soliņi.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 293

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ