News

er3.jpg
"Dizaina procesi tuvplānā: Pavasaris" PDF Печать E-mail
24.04.2024 10:59
Sagaidot 35 gadu jubileju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM; Rīgā, Skārņu ielā 10) sadarbībā ar biedrību “Dizaina eksporta alianse” uzsāk jaunu pop-up izstāžu sēriju “Dizaina procesi tuvplānā”, kas atspoguļos aktuālās norises latviešu mūsdienu dizainā. Pirmo izstādi ar nosaukumu “Pavasaris” apmeklētāji varēs aplūkot no 3. maija līdz 28. jūnijam. 

Četras pop-up izstādes, nomainot viena otru, būs skatāmas līdz pat gada beigām. Visas īstenotas inovatīvā formātā, integrējot tās DMDM 3. stāva pastāvīgajā ekspozīcijā. Cikla izstāžu koncepts un vizuālais noformējums top, rodot iedvesmu kādā no četriem gadalaikiem – pavasarī, vasarā, rudenī vai ziemā. Noskaņu veidos sezonai raksturīgā krāsu gamma, izceļot latviešu dizaina tradicionāli ciešo saistību ar organiskām formām, dabisku materiālu un faktūru lietojumu. Katrā izstādē tiks parādīti vairāku pazīstamo uzņēmumu “veiksmes stāsti”, izmantojot rūpīgu paraugu atlasi un audiovizuālus elementus. Īpaši sagatavotie video stāsti atklās ekspozīcijā redzamo zīmolu produktu tapšanas procesu un aizkulises.
 
"Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji" PDF Печать E-mail
23.04.2024 21:41
Iezīmējot Azerbaidžānas un Latvijas diplomātisko attiecību 30. gadadienu, no 16. maija līdz 15. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) sadarbībā ar Azerbaidžānas vēstniecību Latvijā un publisko akciju sabiedrību “Azerkhalcha” norisināsies unikālas kolekcijas izstāde “Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji”. 

Pasaules kultūras mantojuma vēsturē paklāju aušanas māksla ir absolūta virsotne, kas rada vienotu domu, saprāta un prāta telpu. Tajā nolasāms naratīvs par leģendām un notikumiem, zaudējumiem un uzvarām, lepnumu par pagātni un cerību par skaistu nākotni. Azerbaidžānas paklāji ir pazīstami visā pasaulē ar to oriģinālo ornamentu, kompozīciju un krāsu risinājumu. Pavedieni, mezgli, raksti – azerbaidžāņu paklājs nav tikai estētiski baudāms interjera priekšmets, bet veselas tautas mūžs, kas austs gadu tūkstošos.
 
Ogres novada pašvaldība aicina 27. aprīlī piedalīties pagrabu tīrīšanā PDF Печать E-mail
23.04.2024 21:35
Ogres novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā – 27. aprīlī – piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Ogres novads ir kopā ar Ukrainu jau no 2014. gada, kad notika Krimas aneksija. Novada iedzīvotāji turpina palīdzēt Ukrainai, ziedojot nepieciešamo. Šis laiks ir devis iespēju izvērtēt mūsu pašu drošības apstākļus. “Ja gribat mieru, tad gatavojieties karam. No savas puses mums jābūt gataviem.
 
“Novada Garšas” vasara – kopā dažādībā PDF Печать E-mail
19.04.2024 20:30
Pasākums “Novada Garša” ierasto reģionālo norišu vietā šovasar būs sastopams dažādos festivālos, konkursos un starptautiskos sadarbības projektos, norāda pasākuma rīkotājs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).
Lielākais šī gada izaicinājums – “Novada Garšas” dalība 10. Sarunu festivālā LAMPA, Cēsu pils parkā, kur “Lauku teltī” 5. un 6. jūlijā galdā tiks celtas visdažādākās sarunu tēmas. 
Viena no tām – “No lauka līdz galdam” – vētīs visa pamatu – augsnes kvalitāti laba produkta izaudzēšanai un to, cik lielā mērā patērētājs apzinās šī aspekta nozīmīgumu. Diskusijā “Pašpietiekamības deva” pētīsim, vai un cik daudzveidīgu produkciju spēj piedāvāt ražotāji, lai nav tā, ka Latvijā jāēd tikai graudaugi, olas un gaļa, bet dārzeņu un augļu visiem nepietiek.
 
Jau 20. reizi – NKC 4. maija Latvijas filmu maratons PDF
19.04.2024 20:18
 Valsts svētkos jau 20. reizi notiks Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas nu jau vairākus gadus tiek rīkots divos paralēlos formātos – klātienē kinoteātrī „Splendid Palace” un visā pasaulē tiešsaistē, portālā filmas.lv. Abi Maratona formāti skatītājiem pieejami bez maksas, un abās programmās zināma uzmanība veltīta faktam, ka tieši maija pirmajās dienās aprit 20 gadi, kopš Latvija uzņemta Eiropas Savienībā.

Plašākā sadaļa 4. maija Latvijas filmu maratonā ir seansi kinoteātra Splendid Palace abās zālēs; svētku programma sāksies 13:00 Lielajā zālē, kur pirmais, kā vienmēr, būs animācijas seanss bērniem – studijas Animācijas Brigāde visjaunākā leļļu filma Burkāns neparastais (pirmizrāde, režisore Inese Pavēne) un vēl deviņas dažādu studiju un režisoru filmas, kas uzņemtas šajos 20 gados. Kinoteātra Lielajā zālē tiks demonstrēta arī režisoru Antras Cilinskas un Annas Vidulejas dokumentālā filma Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks (2024) un jauno autoru īsfilmu izlase, bet vakara pirmizrāde šogad būs režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma Juris Jurjāns. Septiņas dienas ar gleznošanu, runāšanu, klusēšanu.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par pašvaldības atbalstu interešu izglītības programmu īstenošanai” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 21:08
Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 16. decembrī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 33/2021 “Par pašvaldības atbalstu interešu izglītības programmu īstenošanai”. Tie tika izdoti saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, kas ir zaudējis spēku, līdz ar to spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Kārtība, kādā Ogres novada pašvaldība piedalās privāto izglītības iestāžu finansēšanā” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 21:07
Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 27. janvārī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 2/2022 “Kārtība, kādā Ogres novada pašvaldība piedalās privāto izglītības iestāžu finansēšanā”, kas ir  izdoti saskaņā ar Izglītības likumu un likumu “Par pašvaldībām”, kas ir zaudējis spēku, līdz ar to spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts vai tā daļa.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par sociālajiem pakalpojumiem” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai Печать E-mail
18.04.2024 21:00
Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 27. janvārī pieņēma saistošos noteikumus Nr.1/2022 “Par sociālajiem pakalpojumiem”, savukārt 2022. gada 28. jūlijā pieņēma saistošos noteikumus Nr.19/2022 “Grozījumi Ogres novada pašvaldības 2022.gada 27.janvāra saistošajos noteikumos Nr. 1/2022 “Par sociālajiem pakalpojumiem””.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu par pašvaldības stipendijas piešķiršanas kārtību studējošajiem projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 20:59
Ogres novada pašvaldības dome 2023. gada 15. jūnijā pieņēma saistošos noteikumus Nr.15/2023 “Pašvaldības stipendijas piešķiršanas kārtība studējošajiem, kuri studē valsts akreditētā augstākās izglītības studiju programmā un iegūst pedagogiem nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju”.
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par braukšanas maksas atvieglojumu izglītojamajiem Ogres novadā” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
18.04.2024 20:56
Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 25. augustā pieņēma saistošos noteikumus Nr. 22/2022 “Par braukšanas maksas atvieglojumu izglītojamajiem Ogres novadā”. Tie tika izdoti saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, kas ir zaudējis savu spēku, līdz ar to  spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 332