er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
No 3. jūnija Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde par mazuļiem “Knīpas un utes” PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:49
Izstādes veidošanu rosinājusi pēdējos gados Ogres novadā organizētā Ģimenes diena, kurā ar ģimenēm draudzīgām aktivitātēm piedalās pilsētas un novada iestādes.

Visos laikos bērna ienākšana ģimenē jaunajiem vecākiem saistījusies gan ar prieku, gan rūpēm. Mazulis sev līdzi nes kā emocionālas, tā pavisam materiālas pārmaiņas – piemēram, mājokļa iekārtojumā, jo nu dzīvojamo telpu aizpilda arī mazulim nepieciešamās mēbeles, rotaļlietas, apģērbs un priekšmeti zīdaiņa kopšanai. Izstāde “Knīpas un utes” veidota kā vispārīgs, nostalģisks atskats uz ikdienā lietotiem sadzīves priekšmetiem, kas bērna pirmajos dzīves gados palīdz tiem iepazīt pasauli, bet vecākiem – nodrošināt aprūpi.
 
Skolēnu brīvlaikā sabiedriskā transporta atvieglojumi skolēniem nav spēkā PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:48
No 2023. gada 1. jūnija līdz 31. augustam sabiedriskā transporta maršrutos nav spēkā sabiedriskā transporta atvieglojumi skolēniem – Ogres novada skolēnu karte nedos tiesības bez maksas lietot sabiedrisko transportu.

Skolēniem, kuri uz izglītības iestādi dodas, lai veiktu papildus mācību pasākumus, gatavotos vai kārtotu valsts pārbaudes darbus, sabiedriskā transporta izdevumi tiks kompensēti.
 
ГРАНДИОЗНЫЙ ФЕСТИВАЛЬ NOSTALGIA FEST ’23 PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:38
9 и 10 июня на Большой эстраде в Межапарке пройдет Международный фестиваль популярной музыки NOSTALGIA FEST ’23.
Первый день будет построен по принципу ночной дискотеки. 
Зрителям представится уникальная возможность увидеть и услышать поп-идолов 80-х, 90-х и 2000-х годов! 9 июня на сцене выступят исполнители, чья музыка звучала в каждом ночном клубе и на всех танцевальных площадках: Secret Service, Joy, Lian Ross, FR David, Mr.President и Dr.Alban. Ниже можно будет ознакомиться с ними более подробнее, а также посмотреть по ссылкам их оригинальные видеоклипы. 
 
DZINTARU KONCERTZĀLE ATKLĀS VASARAS SEZONU! PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:29
Dzintaru koncertzāles vasaras sezona 3. jūnijā plkst. 20.00 tiks atklāta ar vērienīgu koncertu, kurā uzstāsies dziedātāji Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, izcilais zviedru trompetists un bigbendu vadītājs Lase Lindgrēns (Lasse Lindgren) kopā ar Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Latvijas Radio bigbendu. 
Līdzās latviešu skatuves spīdekļiem – klausītāju mīlētajam Daumantam Kalniņam, daudzpusīgajai dziedātājai Aijai Vītoliņai, Maestro Raimondam Paulam, koncertā uzstāsies viens no mūslaiku ievērojamākajiem trompetistiem Lase Lindgrēns. Viņš ir multiinstrumentālists, komponists un bigbendu līderis, nepārspējams trompetes augsto reģistru virtuozs. Lindgrēna kompozicionālo daiļradi augstu vērtējis arī leģendārais trombonists un aranžētājs Bobs Brukmeijers. 
 
2. un 3. jūnijā Ogrē notiks Ģimenes dienas pasākumi PDF Печать E-mail
29.05.2023 23:12
2. un 3. jūnijā ar izglītojošām, sportiskām, radošām un izklaidējošām aktivitātēm visai ģimenei svinēsim ĢIMENES DIENU OGRĒ.

Šajās dienās Ogres pilsētvidē norisināsies radošās darbnīcas, izstādes, diskusijas, sportiskas aktivitātes un citi aizraujoši notikumi.

Tāpat ĢIMENES DIENU kuplinās VIII Latvijas tūrisma informācijas tirgus, kurā tūrisma informācijas centri no visas Latvijas iepazīstinās ar tūrisma piedāvājumu un aktivitātēm, kas īpaši piemērotas ģimenēm ar bērniem.

Papildus svētku noskaņu radīs Jaunrades festivāls Ogres novada Jauniešu mājas iekšpagalmā, kā arī Ogres mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļas audzēkņu koncerts Pilsētas skvērā.
 
Deputāti apstiprina Ētikas kodeksa izstrādes nepieciešamību un darba grupas sastāvu PDF Печать E-mail
29.05.2023 23:10
Ogres novada pašvaldības 25. maija domes sēdē tika izskatīts jautājums par pašvaldības Ētikas kodeksa izstrādes nepieciešamību un tā izstrādes darba grupas sastāvu.

Domes sēdes laikā Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Lelde Pencele ziņoja, ka šī gada 21. februārī “Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība” pašvaldībā iesniedza iesniegumu par Ogres pašvaldības ētikas kodeksa izstrādes nepieciešamību, par ko atbalstu pauduši arī iedzīvotāji platformā manabalss.lv. Parakstītāju saraksts tika iesniegts ievērojami vēlāk. Lai pārliecinātos par parakstītāju atbilstību likumā noteiktajām prasībām, pašvaldība datus iesniedza Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, kas informēja, ka no 398 fizisko personu kodiem tikai 236 atbilst parakstītāja statusam. Atbilstoši Pašvaldību likumā noteiktajam, kolektīvā iesnieguma skaitam jābūt vismaz 300 paraksttiesīgo personu, tāpēc šis iesniegums netika virzīts turpmākai izskatīšanai. Tomēr Ogres novada pašvaldība ņēma vērā šo ierosinājumu un iekļāva savā darba plānā, par ko informēja arī biedrību.
 
Informācija par publiskās apspriešanas nepieciešamību PDF Печать E-mail
29.05.2023 22:58
Lai nodrošinātu būvvaldes lēmuma atklātumu, ņemot vērā attiecīgās teritorijas attīstību, nodrošinot sabiedrības līdzdalības tiesības lēmumu pieņemšanā, Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas Ogres novada būvvalde būvniecības lietā Nr.BIS-BL-706785-11929 pieņēma lēmumu Nr. BIS-BV-5.2-2023-8 “Par publiskās apspriešanas nepieciešamību sporta būves būvniecībai nekustamajā īpašumā Dārza ielā 33, Ogrē, Ogres nov.”.
 
Ogres pilsētā tekstila materiālu nodošana kļūst pieejamāka PDF Печать E-mail
29.05.2023 22:58
Lai mazinātu tekstila radīto vides piesārņojumu un veicinātu izstrādājumu atkārtotu izmantošanu, Ogres pilsētā tiek paplašinātas iespējas nodot tekstilu un aksesuārus tam paredzētos speciālos šķirošanas konteineros.

Tekstila izstrādājumi veido apmēram 4% atkritumu, kas šobrīd tiek noglabāti. Iegādājamies aizvien vairāk tekstila, bet to izmantošanas reižu skaits sarūk. Tekstilu iegādājoties un lietojot apzinīgi, kā arī to šķirojot, varam samazināt radīto un apglabāto atkritumu apjomu.

Ogres novada pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs “Ķilupe”, sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” pilnveido tekstila izstrādājumu dalītās vākšanas iespējas Ogres pilsētā.
 
VELOCELIŅU INFRASTRUKTŪRAS ATTĪSTĪBU OGRES NOVADĀ PDF Печать E-mail
29.05.2023 22:53
Ogres novada pašvaldība mērķtiecīgi plāno un īsteno veloceliņu infrastruktūras attīstību Ogres novadā, radot ērtas un drošas gājēju un velosipēdistu pārvietošanās iespējas, kā arī veicinot aktīvās atpūtas iespējas.

Pašvaldības mērķis ir izbūvēt veloceliņus maršrutā Saulkalne–Ikšķile–Ogre–Lielvārde–Kaibala–Jumprava, sakārtot veloceliņus novada pilsētās, izbūvēt jaunus, savienojot apdzīvotas vietas, tādā veidā nodrošinot iedzīvotajiem ērtu, drošu un aktīvu pārvietošanos, arī veicinot velo tūrismu.
Izbūvēti vairāki jauni veloceliņi

Pēdējo gadu laikā novadā atklāti vairāki jauni veloceliņi. Piemēram, 2011. gada augustā 312 metrus garš veloceliņš posmā Ogre – Ikšķile Rīgas ielā; 2016. gada vasarā veloceliņš Ogre – Ciemupe; 2021. gada maijā veloceliņš no Ogres uz Ogresgalu 6 km garumā, dodot iespēju ērti un droši nokļūt līdz Ogresgalam, kā arī izbraukt apmēram 24 km maršrutu pa Ogresgala pagastu. 2021. gada jūnijā Ogrē, Čakstes prospektā, tika atklāts viena no plašākajām un modernākajām velotrasēm Rīgas apkaimē, dodot iespēju ikvienam, īpaši jauniešiem, aktīvi pavadīt laiku un attīstīt velobraukšanas prasmes. Ērti, droši veloceliņi ierīkoti, pārbūvējot Mālkalnes prospektu, Čakstes prospektu, Brīvības ielu no Rūpnieku ielas līdz Ogres pilsētas robežai, izbūvējot straumvirzes aizsargmolu Pārogrē, pārbūvējot veco aizsargdambi gar Ogres upi un citviet.
 
Būvdarbu un saimniecisko darbu aktualitātes Ogres novadā PDF Печать E-mail
21.05.2023 11:18
18. maijā pirms komiteju sēdēm Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis ziņoja pa aktuālajiem būvniecības darbiem Ogres novadā.

Strēlnieku prospekta pārbūve Ogrē
Strēlnieku prospekta (no Dārza ielas līdz Jāņa Čakstes prospektam 1275 m garumā) pārbūves ietvaros turpinās lietus kanalizācijas izbūves darbi posmā no Viestura alejas līdz Dārza ielai (izpilde ir apmēram 40%), tāpēc šajā posmā joprojām ir vienvirziena satiksmes organizācija. Būvdarbus veic SIA “MT Sēta”, līgums par darbu veikšanu noslēgts 2022. gada oktobrī, darbi jāpabeidz līdz šī gada septembra vidum.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 303

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ