er2.jpg
Dzintaru koncertzālē uzstāsies neatkārtojamā franču džeza dziedātājā no Ņujorkas Cyrille Aimée PDF Печать E-mail

29. aprīlī plkst. 19:00 Pasaules tūres ietvaros ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies neatkārtojamā franču džeza dziedātāja no Ņujorkas Cyrille Aimée ar grupu.

 "Satriecoši radoša... ar izcilu skanējumu, svaigām idejām un nevainojamu ritmu, viņa godā tradīciju, neieslīgstot pagātnes valgos.” /The Wall Street Journal/

 Sirila Emē (Cyrille Aimée) ir franču−dominikāņu izcelsmes dziedātāja, kuras neaizmirstamā uzstāšanās festivālā Rīgas Ritmi daudziem Latvijas džeza cienītājiem joprojām ir spilgtā atmiņā. Šoreiz neizsmeļamais džeza talants Latvijas klausītājiem piedāvās dziesmas no jaunā, kritiķu apjūsmotā, albūma Let’s Get Lost.

 Kopā ar Sirilu koncertā dzirdēsim divu ģitārspēles brīnumbērnus Adriēnu Moiņjāru (Adrien Moignard) un Maiklu Valeanu (Michael Valeanu), kā arī Austrālijas ritma instrumentālistu - basistu Semu Eningu (Sam Anning) un bundzinieku Radžu Džajavīru (Raj Jayaweera), kuru muzicēšana ir tik ļoti cieši savijusies, ka, šķiet, visas skaņas rada viena persona. Emē šim skanējumam pievieno domīguma pilnas nianses papildus savam ierastajam dedzīgumam, tādējādi paverot skatu uz rūgtensaldu dziļumu, kas klausītājus nemanāmi ievilina burvīgajā fantāziju pasaulē.

 Savu bērnību Sirila Emē aizvadīja Francijā, Samuā pie Sēnas (Samois-sur-Seine), kur, ziņkāres dzīta, mēdza izlavīties pa guļamistabas logu, lai aizietu uz tuvējo čigānu apmetni, kas bija pārpildīta ar ikgadējā Džango Reinharta (Django Reinhardt) festivāla apmeklētājiem. Drīz vien viņa iemīlēja čigānu mūziku un dzīvesstilu, tāpēc turpmākajos gados kopā ar saviem draugiem melomāniem ceļoja pa Eiropu, dziedādama uz ielām. Klejojumu gaitās viņa nonāca Montrē (Montreux) Džeza festivālā, kur 2007. gadā dziedātāju konkursā ieguva pirmo vietu un finansējumu pašas izdotajam albumam.

 

Izdzirdējusi, ka Francijas televīzija ir izsludinājusi ASV jauno izpildītāju šova „Amerikāņu elks” franču versijas dalībnieku atlasi, Emē pieteicās un iekļuva finālā. Tomēr, uzzinot, ka viņa nevarēs dziedāt brīvi izvēlētas dziesmas, čigānietes asinis sāka kūsāt, un jaunā dziedātāja klaji novērsās no konkursa.

 

Drīz pēc šī notikuma Sirila pārvācās uz ASV, kur 2010. gadā iekļuva leģendārā Teloniusa Monka (Thelonious Monk) Starptautiskā džeza vokālistu konkursa finālā, un 2012. gadā Emē jau plūca laurus Sāras Vonas (Sarah Vaughan) Starptautiskajā džeza vokālistu konkursā.

 

Emē talants nepalika nepamanīts arī Stīvena Zondhaima (Stephen Sondheim) ausīm, kurš viņu izvēlējās dalībai Encores Special Presentation mūziklu programmā, lai 2013. gada novembrī uzstātos kopā ar Bernadeti Pītersu (Bernadette Peters) Ņujorkas izpildītājmākslas Mekā City Center.

 

2014.gada augustā laikraksts The New York Times Emē pirmo, ierakstu studijā tapušo albumu It’s a Good Day novērtēja kā “drosmīgu uznācienu, kas ir pasniegts ar smaidu”. Ar savu otro albumu Let’s Get Lost, kas ir ierakstīts studijā Mack Avenue Records, spilgtā dziedātāja jau kļuva par atzītu džeza dziedātāju. Tas izceļ spilgtās dziedātājas daudzšķautņaino personību. Pēc iespaidīgiem priekšnesumiem divu gadu laikā visā pasaulē, iepazīstinot klausītājus ar albuma It’s A Good Day repertuāru, Emē atminas savu muzikālo un personīgo izaugsmi, stāstot par jaunu, tikko dzimušu mīlu, kas nu ir sasniegusi pilnbriedu.

 

Koncerts notiek ciklā Jūrmala Jazz, kura ietvaros Dzintaru koncertzāle piedāvā klausītājiem baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

 

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

 

 

Комментарии  

 
0 #1 BestEarle 2018-10-29 12:57 I see you don't monetize your blog, don't waste your
traffic, you can earn extra bucks every month. You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites), for more
details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ