News

er3.jpg
Dzintaru koncertzālē uzstāsies vijolnieks Daniils Bulajevs! PDF Печать E-mail
15.11.2021 23:43
2021. gada 20. novembrī Dzintaru koncertzālē viesosies vijolnieks Daniils Bulajevs, viens no daudzsološākajiem jaunajiem mūziķiem Latvijā. Daniils koncertējis ar tādiem kolektīviem kā “Kremerata Baltica'', “Glasperlenspiel Sinfonietta'', “Maskavas virtuozi”, “Salzburg Chamber Soloists'', Makao simfoniskais orķestris, Štutgartes kamerorķestris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. 2021. gada 1. oktobrī  Daniils Bulajevs uzvarēja prestižajā 8. Vindzoras festivāla Starptautiskajā stīgu konkursā, iegūstot divas galvenās balvas – 1. vietu un Skatītāju balvu. 
Dzintaru koncertzālē mūziķis uzstāsies kopā ar čellistu Antonu Tracjuku un pianistu Maksimu Taņičevu, atskaņojot Johanesa Brāmsa, Frānsisa Pulenka, Sergeja Rahmāņinova, Bēlas Bartoka un citu dižgaru opusus, koncertā skanēs arī izcilā latviešu skaņraža Pētera Plakida mūzika. 
  
        Mūziķis Daniils Bulajevs par šo koncertprogrammu saka:'' Programma ir veidota tā, lai publika varētu pēc gandrīz mēnesi ilgas  mājsēdes baudīt dažādus mūzikas stilus. Programmā ir gan tautiskā stila mūzika, kas ir Bēlas Bartoka Romanian Folk Dances, gan latviešu  komponista Pētera Plakida skaņdarbs Malērs apmeklē kabarē. Savukārt Izaī Eleģiskajā poēmā varēs saklausīt smalkas franču mūzikas melodijas,  būs divi klavieru trio, un viens mans un Antona kopīgs aranžējums, kas būs pārsteigums koncerta publiskai.''
Savukārt par mūziķiem, ar ko kopā būs šajā koncertā, Daniils teic:''Ar Maksimu esam draugu lokā jau vairākus gadus, bet mūsu sadarbība sākās tikai pirms gada un uzreiz ar ļoti nopietnu programmu. Mums bija koncerts
VEF kultūras pils kamerzālē, kur ir vienkārši fantastiska akustika ar programmu " No Baroka līdz 20. gadsimtam".  Ar Antonu sadarbība sākās pavisam nesen - augustā! Antons rakstīja savu solo albumu, piedāvāja man ierakstīt vienu epizodi… Ierakstījām no Vivaldi gadalaikiem Vasaras trešo daļu, un sapratām ka mums vajag rakstīt kopējo albumu, aranžēt vairāk skaņdarbu un popularizēt vijoles un čella duetu.'' . 

          2014. gadā Operas skvērā notikušajā vērienīgajā koncertā ''Dzimuši Rīgā'' ar izjustu vijoles solo sevi publikai spilgti pieteica toreiz vēl desmit gadus vecais Daniils Bulajevs.  Jaunais vijolnieks, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolvents koncertējis ar Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Armēnijas, Ķīnas simfoniskajiem un kamerorķestriem, kuru skaitā ir arī Kremerata Baltica, Glasperlenspiel Sinfonietta, “Maskavas virtuozi”, Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris, Makao simfoniskais orķestris. Mūziķis piedalījies festivālos Avanti!, Artissimo, Senās mūzikas festivālā Rundālē, Musica mundi (Beļģija), “Jaunie vārdi” (Armēnija), Iguazú in Concert (Argentīna), Flourishing Arts (Makao), Altolivenzafestival Giovani (Itālija) u. d. c. Ieguvis Grand Prix un I prēmiju starptautiskos konkursos Rīgā, Viļņā, Maskavā, Itālijā, Ķīnā. Daniils Bulajevs šī gada 1. oktobrī uzvarēja prestižajā 8. Vindzoras festivāla Starptautiskajā stīgu konkursā, iegūstot divas galvenās balvas – 1. vietu un Skatītāju balvu. Kopš 2008. gada katru otro gadu uzvarētāja titulu sacenšas vairāk nekā 100 jauniešu no vairāk kā 30 pasaules valstīm. Uzvara konkursā kopā ar balvu sniedz unikālu iespēju uzstāties Vindzoras pilī ar pasaulslaveno Filharmonijas orķestri  /Philharmonia Orchestra /uzvara paredz veikt solo CD ierakstu sadarbībā ar festivāla partneri – ierakstu namu Champs Hill Records.

Koncertu atbalsta Jūrmalas Dome.
Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv
Koncertus Dzintaru koncertzālē apmeklēt var:
-      uzrādot derīgu Covid19 vakcināciju vai pārslimošanu apliecinošu 
apliecinošu sertifikātu,  personu apliecinošu dokumentu un koncerta biļeti. Koncerta apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegs.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube