News

er3.jpg
PĀRGĀJIENS PĀROGRES KALNOS PDF Печать E-mail
24.04.2022 22:22
Kamēr koku lapas vēl nav sakuplojušas un labi saredzams Ogres izteiksmīgais reljefs, Ogres Vēstures un mākslas muzejs aicina iepazīt Pārogres kalnus gida vadītā pārgājienā. Ogres Kangari stiepjas cauri visai Ogrei. Tie sastāv no vairākām grēdām, lielākām un mazākām virsotnēm. Grantskalni un Lazdu kalni (Ogres Kangaru nosaukumi Pārogres pusē) ir tik pat iespaidīgi kā plašāk zināmie Zilie kalni, vien vairāk paslēpti privātmāju apbūves un ielu labirintos. Pārogres kalniem ir izteiksmīgi nosaukumi: Bākas kalns, Kazaku kalns, Urgas kalns, un Ķentes kalns. Katrai no šīm vietām ir kāds vēsturisks stāsts.

Pārgājiena norises laiks: 30. aprīlī, sākums plkst. 11:00. Tikšanās vieta ir pie Ogres estrādes galvenās ieejas. Pārgājiena kopējais garums – 9 km, ilgums – 3,5 stundas.

Pārgājiena maršruts:
 Bākas kalns, estrāde
 Kazaku kalns, Saulstaru sanatorija
 Urgas kalns, Padomju laiku pionieru nometnes un bunkura vieta.
 Lazdu kalni, Špakovska dabas parks
15 minūšu atpūta, iespēja apēst līdzpaņemtās uzkodas
 Ķentes kalns, kamaniņu trases vieta
 Špakovska parka purva laipa
 Ogres upes promenāde (ceļš atpakaļ uz Ogres centru)
Pārgājiena maršruts vijas cauri gan zaļajai zonai, gājēju iestaigātām meža takām bez speciāla labiekārtojuma, gan urbānajai pilsētas daļai ar asfalta un grants segumu. Ņemot vērā maršruta garumu un kalnaino reljefu, svarīgi, ka dalībnieki izvērtē savus spēkus. Līdzi ņemšanai: ērti apavi, staigāšanai dabā piemērots apģērbs, ūdens, kāda uzkoda spēku atjaunināšanai atpūtas brīdī.

Interesentiem OVM muzeja mājaslapā pieejama vēsturisku fotogrāfiju galerija “Ogres pilsētas kalni”: http://www.ogresmuzejs.lv/gallery/virtualas-izstades/params/group/198081/
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ