er2.jpg
Dzintaru koncertzālē izskanēs Vīnes džeza vakars ar Klausu Gesingu! PDF Печать E-mail
13.11.2022 22:45
Dzintaru koncertzāle 20. novembrī plkst. 18.00 aicina uz Vīnes džeza vakaru, kurā līdz ar Latvijas Radio bigbendu uzstāsies slavenās ierakstu kompānijas ECM mūziķis, saksofonists un multiinstrumentālists Klauss Gesings un jaunā horvātu džeza dziedātāja Ana Pilata. Koncertprogrammas ''Mūzika balsij un bigbendam'' pamatā ir meklējumi apvienot dzejas intimitāti un dziesmu melodismu ar bagātīgajām harmonisko krāsu iespējām un daudzveidīgajām tekstūrām, ko spēj piedāvāt vienīgi modernais džeza orķestris. 

Klauss Gesings ir multiinstrumentālists, komponists, kurš savā daiļradē uzlūko improvizāciju no dažādām šķautnēm, pievēršoties mūzikas tapšanai tagadnes mirklī. Viņš sadarbojies ar tādiem slaveniem mūziķiem kā Maikls Abene, Džons Hollenbeks un Bobs Brukmeijers. Prestižais džeza portāls ''All About Jazz'' kādā recenzijā Gesingu raksturojis kā ''vienu no tiem dārgakmeņiem, kurš notur uzmanību jau no pirmā acu mirkļa''.
Klauss Gesings ar izcilību absolvējis Hāgas Karalisko Mūzikas konservatoriju klasiskajā un džeza saksofona specialitātē. Papildus studējis pie Deivida Lībmana. Gesings ieguvis labākā solista balvu vairākos starptautiskos konkursos – Vīnes starptautiskajā džeza konkursā (1996), Middelzee džeza festivālā (1994), kā arī Van Merlen džeza balvu (1995). Mūziķim ir ilgstoša sadarbība ar pianistu Glauko Venjēru un dziedātāju Normu Vinstoni, kas vainagojusies vairākos albumos ierakstu kompāniju ECM un Universal paspārnē. Viņu otrais albums  ''Distances'' ieguva GRAMMY nomināciju un prestižo Académie du Jazz balvu. 
Ana Pilata ir horvātu džeza dziedātāja un dziesmu tekstu autore, bijusi Triestes Senā džeza orķestra soliste. 2021. gadā ar augstāko novērtējumu absolvējusi G. Tartini Triestes Konservatoriju džeza dziedāšanā. Pēc bakalaura studijām psiholoģijā viņa uzsāka mācības programmā ''School of Uncovering the Voice'', pievēršoties saiknei starp balsi, fizisko un garīgo veselību. Pašlaik Ana Pilata dzīvo Somijā, kur pasniedz dažādas muzikālās darbnīcas un turpina studijas džeza vokāla pedagoģijā. 
Abu mākslinieku kopīgā programma ''Mūzika balsij un bigbendam'' pievēršas divām Klausa Gesinga mūzikas iezīmēm – neregulāriem, enerģiskiem ritmiem un mīlestībai pret dzeju. Programmā ir vairākas dziesmas ar Normas Vinstones tekstiem. Gesings saka: ''Ana Pilata šīs dziesmas piepilda ar brīnišķīgu siltumu. Viņa spēj apvienot vajadzīgo izpildījuma vienkāršību ar izsmalcinātu dramatismu, un eleganti atdzīvina gan dziesmu melodiju, gan tekstu.'' Gesings bigbendam ir aranžējis arī grieķu tautas dziesmu un radījis vairākas kompozīcijas, kuras izaugušas no kamermūzikas smalkuma, izmantojot krāšņo skanējuma buķeti, kas piemīt bigbendam.
 
Koncertus Dzintaru koncertzālē atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība
Biļetes : https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/122189
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ