News

er3.jpg
РАСТЕТ ЛАВИНА ДЕЛ О НЕПЛАТЕЖЕСПОСОБНОСТИ PDF Печать E-mail
В минувшем году в латвийских судах было начато 2 723 дела о неплатежеспособности физических и юридических лиц, что на 67,7% больше, чем в 2008 году, когда было начато 1 624 дела.  По информации Регистра неплатеже-способности (РНП), в латвийских судах в прошлом году было начато 150 дел неплатеже-способности физических лиц, что в 37,5 раз больше, чем в 2008 году.
Та же тенденция наблюдается и в Огрском районе. По данным РНП  в конце года  дела о неплатежеспособности были  возбуждены в отношении огрских фирм - "АRHITEKTI 3A", "MERISTEMAS", "TENUTO"  и пекарни "Ceptuve Varpa". Причем, дело было возбуждено по заявлению фирмы "Килупе"  за долг по вывозу мусора. Сейчас долг пекарня постепенно выплачивает.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube