News

er3.jpg
Ogres Jauniešu māja no 1. februāra ver durvis un uzsāk darbu PDF Печать E-mail
03.02.2023 00:41

Īstenojot Ogres novada virsmērķi jaunatnes darbā “Atklāt un pārvērst jauniešu enerģiju pozitīvos rezultātos”, Ogrē no 1. februāra durvis vērs Ogres Jauniešu māja, Brīvības ielā 40. Tā būs vieta, kurā jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem  ir iespēja satikties, veidot jaunas draudzības, toleranci, kopīgi un individuāli īstenot savas idejas, uzzināt par brīvprātīgo darbu, neformālo izglītību, projektu un citām atbalsta iespējām. Caur neformālās izglītības metodēm mācīties un pilnveidot savas prasmes, kā arī pavadīt brīvo laiku kvalitatīvā vidē, spēlēt spēles, un kopā mācīties radīt vidi labāku.

 • Jauniešu māja būs atvērta katru darba dienu no plkst. 14.00 līdz 20.00.

Jauniešu mājā strādās Ogres novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste un viens jaunatnes darbinieks - Jaunatnes komandas pārstāvji. Jauniešu mājas darbības mērķis ir nodrošināt aktivitāšu un pasākumu kopumu, kas veicina jaunu zināšanu, prasmju, attieksmju un kompetenču apguvi jaunieša patstāvīgas dzīves uzsākšanai, sniegt atbalstu un rosināt jauniešu iniciatīvu līdzdalībā.


Jauniešu māja šobrīd apzināti nav aprīkota pilnībā, atstājot iespēju to piepildīt pašiem jauniešiem ar idejām un projektiem, mēs - Jaunatnes komanda atbalstīsim un palīdzēsim īstenot jauniešu idejas.

Jauniešu mājā būs iespēja iegūt informāciju par  jauniešu aktualitātēm Ogres novadā, Latvijā un par iespējām starptautiskā mērogā, “Erasmus+” jauniešu apmaiņas programmām, Eiropas Solidaritātes korpusa un citos projektos. Gūt atbalstu un pieredzi, ne tikai piedaloties aktivitātēs un projektos, bet arī pašiem ņemt dalību Ogres novada Izglītības pārvaldes, Ogres novada pašvaldības, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) u.c. izsludinātajos projektu konkursos, tos īstenojot un vadot.

Ogres Jauniešu mājā darbojas arī Ogres novada Jauniešu dome, Ogres jauniešu un iniciatīvu biedrība “Talantu kalve”, Ogres 29. Skautu un gaidu vienība.

 • 25. februārī no plkst. 14.00 līdz 18.00 ielūdzam uz Ogres Jauniešu mājas atvēršanas svētkiem “Durvis vaļā!".

Jauniešu mājā ir iespēja:

 • iegūt atbalstu, pieredzi un zināšanas rakstot un īstenojot dažādus vietējus un starptautiska mēroga projektus;
 • organizēt pasākumus un būt brīvprātīgajam;
 • piedalīties un apmeklēt izglītojošas nodarbības, pasākumu un neformālās izglītības aktivitātes;
 • iesaistīties Ogres novada Jauniešu domē;
 • piedalīties Podkast studijas iekārtošanā un darboties tajā;
 • uzzināt par skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma programmu;
 • iegūt atbalstu CV un motivācijas vēstules sagatavošanā;
 • iegūt informāciju par atbalsta iespējām atkarību un vardarbībās skartiem jauniešiem;
 • otrajā stāvā būs virtuves un atpūtas zona, kurā būs iespēja uztaisīt siltu tēju, uzsildīt ēdienu un organizēt ēst gatavošanas meistarklases;
 • Ogres novada nevalstiskajām organizācījām, kuras strādā ar jauniešiem ir pieejamas rezervēšanai telpas darbam un projektu aktivitātēm;
 • piedalīties Skautu un gaidu nodarībās, iepriekš sazinoties ar Agnesi Zīmeli;
 • satikties uz tēju un sarunām ar citiem jauniešiem, pavadīt laiku pēc skolas gaidot interešu vai kultūrizglītības nodarbības.

Jauniešu mājas publiskais kalendārs: https://ej.uz/JMkalendars

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube