er2.jpg
Tūrisms Ogres novadā turpina attīstīties PDF Печать E-mail
20.02.2023 21:51
Ogres novada Tūrisma informācijas centra (TIC) speciālisti apkopojuši informāciju par tūrisma statistiku un paveikto 2022. gadā, kā arī iezīmē šī gada plānus un ieceres. TIC atrodas Ogres novada pašvaldības Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļas pārraudzībā.

Mājaslapa un lietotne

Apvienojoties Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem, radās nepieciešamība apkopot tūrisma informāciju vienuviet. Pagājušajā gadā tas tika paveikts – tagad informāciju par tūrisma apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm, naktsmītnēm un citu tūristiem noderīgu informāciju var atrast mājaslapā www.visitogre.lv. Pagājušajā gadā tika paveikts vēl viens liels darbs – Ogres novada tūrisma mājaslapa tagad pieejama arī angļu valodā.

Apskatot mājaslapas statistiku, redzams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais mājaslapas apmeklētāju skaits pieaudzis par 13 %, sasniedzot 109 tūkstošus lietotāju gadā. Lielākā interese gada griezumā vērojama pašā gada sākumā un beigās, kad Ogres novads iemirdzas krāšņā Ziemassvētku rotā un cilvēki internetā meklē tematiskos maršrutus un citu praktisku informāciju. Lielu interneta lietotāju aktivitāti mājaslapā www.visitogre.lv varēja novērot arī vasaras pasākumu laikā, piemēram, Ģimenes dienas, Gaismas nakts, Ogres pilsētas svētku u.c. notikumu laikā.

Mājaslapas apmeklētāji visbiežāk apskatījuši sadaļu “Pasākumi” (Apskates objekti, Maršruti un kartes, Kafejnīcas, Dodies dabā un Naktsmītnes).

81,6 % lapas lietotāju apmeklējuši tūrisma mājaslapu pirmo reizi, bet 18,4 % meklējuši informāciju atkārtoti. 75 % mājaslapas lietotāju bijuši rīdzinieki. Liela interese par Ogres novadu ir arī citu lielo pilsētu iedzīvotājiem no Jēkabpils, Jelgavas, Valmieras, Jūrmalas un Liepājas. Priecē fakts, ka pieaudzis ārvalstnieku skaits, kas mājaslapā meklē informāciju par atpūtas iespējām Ogres novadā. Pagājušajā gadā tie bijuši 5,4% no kopējā mājaslapas lietotāju skaita.

Vēl viens noderīgs rīks gan Ogres novada iedzīvotājiem, gan viesiem ir mobilā aplikācija “Ogres Novadnieks”, kur cita starpā atrodama visaptveroša tūrisma informācija par paplašināto Ogres novadu, kā arī bezmaksas audio gids ar 141 stāstu par Ogres novada interesantākajām vietām, vēsturiskajiem notikumiem un personībām. Ogres novada Tūrisma centrs turpina veidot jaunus stāstus.

Interaktīvie stendi

Pašlaik Ogrē darbojas divi interaktīvie stendi, kuros var atrast tūrisma informāciju ārpus TIC darba laika. Tas nozīmē, ka informācija par apskates objektiem, kafejnīcām, naktsmītnēm, sabiedrisko transportu un citām tūristiem noderīgām lietām pieejama visu diennakti. Pagājušajā gadā interaktīvajā stendā, kas atrodas pilsētas skvērā, informācija meklēta 7431 reizi, savukārt digitālajā stendā, kas novietots pie Ogres dzelzceļa stacijas – 4277 reizes. Pagājušā gada nogalē interaktīvais stends uzstādīts arī pie kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” Tīnūžos. Šeit var atrast informāciju par Tīnūžu muižu un Rīgas operāciju 1. pasaules karā.

Tūrisma objekti


Pagājušajā gadā Ogres novadā atklāti trīs jauni tūrisma objekti: klinšu kāpšanas tornis “OGRE”, vides objekts “Ogres bāka” un dabas taka Ķegumā. Septembrī atjaunots Andreja Pumpura simbolpiemineklis, kas atrodas Birzgales pagastā, dzejnieka dzimto māju tuvumā.

Līdz ar pandēmijas laika ceļošanas ierobežojumu atcelšanu atjaunojusies apmeklētāju plūsma gandrīz visos Ogres novada tūrisma objektos. Lai noteiktu tūristu skaita izmaiņas, apkopota populārāko tūrisma objektu statistika. Trijos tūrisma objektos atrodas apmeklētāju skaitītāji, kas sniedz precīzus datus par apmeklētāju skaitu brīvi pieejamās vietās, kur apmeklētājus nav iespējams citādāk uzskaitīt. Dabas parkā “Ogres Zilie kalni” un Ķeipenes kinostacijā apmeklētāju skaitītāji uzstādīti jau 2021. gadā, savukārt dabas parkā “Ogres ieleja” apmeklētāju skaitītājs uzstādīts pagājušā gada augusta beigās un kopš tā brīža šo vietu apmeklējuši jau vairāk kā 600 cilvēku. Gandrīz visos populārākajos tūrisma objektos, salīdzinājumā ar 2021. gadu, apmeklētāju skaits pieaudzis. Dabas parku “Ogres Zilie kalni” apmeklējuši 113 335 cilvēki, izklaides parku “AB park” –  98 000, Ogres Vēstures un mākslas muzeju – 12 736, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju – 11 837, “Džungļu parku” Ogrē – 21 000, “Jumppark” Ogrē – 11 000, “Trušu karalisti Lēdmanē – 10 410, Ķeipenes kinostaciju – 6 870, “Milžu taku” Ogres Zilajos kalnos – 5 000, Ikšķiles laivu nomu – 4 089 cilvēki.

Tūrisma informācijas centra apmeklētāji

2022. gadā Ogres novada TIC saņēmis 3745 informācijas pieprasījumus: klātienē – 87 %, pa tālruni 11%, daudz retāk iedzīvotāji un viesi izmanto iespēju sazināties e-pastā un caur sociālajiem medijiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu 2022. gadā vērojams apmeklētāju skaita pieaugums par 69 %. Tas skaidrojams ar to, ka TIC, atšķirībā no laika, kad bija spēkā dažādi Covid-19 ierobežojumi, pieņēma apmeklētājus klātienē visu gadu. Lielākā daļa TIC apmeklētāju interesējās par apskates objektiem Ogres novadā, vēlējās saņemt kartes un bukletus, kā arī ieguva informāciju par ēdināšanas iestādēm un pasākumiem. Vietējie iedzīvotāji pārsvarā izmantoja iespēju pieteikt Ogres novadnieka karti.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 30. septembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt sēnes. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi. Šoreiz pētīsim sēņu uzbūvi, mācīsimies, kā atpazīt sēnes un kā tās pareizi sagatavot ēšanai, risināsim sēņu nosaukumu rēbusus, atkārtosim alfabētu un apgūsim piecus gudra sēņotāja padomus. Ikviens varēs pagatavot pastkartīti, ko ar lietderīgu sēņotāja gudrību kādam nosūtīt. Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ