News

er3.jpg
PAR OGRES NOVADNIEKA KARTI UN LIETOTNI “OGRES NOVADNIEKS” PDF Печать E-mail
07.03.2023 22:13
Ogres novadnieka karti šobrīd lieto 11 424 novada iedzīvotāji, lietotni “Ogres Novadnieks” – 6 035 iedzīvotājiOGRES NOVADA IEDZĪVOTĀJA KARTE

Ogres novada iedzīvotāja karte (“Ogres novadnieka karte”) ir dokuments, kas apliecina piederību Ogres novadam un kura būtība ir motivēt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā un saņemt priekšrocības, izmantojot dažādus pakalpojumus.

Karte tika ieviesta 2018. gada augustā līdz ar mobilo lietotni “Ogres Novadnieks”. Pēc Administratīvi teritoriālās reformas gan kartes, gan lietotnes priekšrocības var izmantot visi Ogres novadā deklarētie iedzīvotāji. Lai iegūtu karti, to var pieteikt klātienē vai internetā, savukārt lietotni savā telefonā var ielādēt jebkurā laikā un bez maksas.

Ogres novadnieka kartes projekta vadītājs Andris Skraucis informē, ka visbiežāk kartes lietotāji jauc kārtību, kā notiek jaunas kartes pieteikšana, beidzoties tās derīguma termiņam, un kartes atjaunošana tās nozaudēšanas gadījumos. Portālā epakalpojumi.lv karti var pieteikt, pasūtot jaunu karti pirmo reizi vai beidzoties kartes derīguma termiņam, bet kartes nozaudēšanas (arī svešas kartes atrašanas gadījumā) jāzvana uz diennakts tālruņa numuru 65035933 (pēc zvana saņemšanas karte tiks nobloķēta).

Pieteikties Ogres novadnieka kartei var:

mobilās lietotnes “Ogres Novadnieks” sadaļā “Vairāk”, izvēloties sadaļu “Ogres novada iedzīvotāja karte” (informatīvā ziņojuma beigās ir izvēlne “Pieteikties kartei”); 
reģistrējoties portālā www.epakalpojumi.lv;
klātienē Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Ogrē, Brīvības ielā 33, 1. stāvā (darba laiks: pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās no plkst.8.00 līdz 17.00, otrdienās no plkst. 8.00 līdz 18.00, piektdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00).
Izgatavoto karti izsniedz Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā pēc paziņojuma saņemšanas e-pastā vai īsziņas veidā par tās izgatavošanu, pēc kartes jāierodas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Ja karte tiek pieteikta, bet netiek izņemta, pašvaldībā to uzglabā līdz kartes derīguma termiņa beigām – 3 gadus no izdrukāšanas brīža, pēc tam nodod iznīcināšanai.

Ogres novada iedzīvotāja karti bez maksas var saņemt Ogres novada vispārējo izglītības iestāžu skolēni, kā arī Ogres novadā deklarētie pensionāri, politiski represētās personas, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, personas ar invaliditāti. Pārējiem Ogres novadā deklarētajiem iedzīvotājiem par karti jāmaksā 2 eiro. Personas, kuras nav deklarētas Ogres novadā, Ogres novada iedzīvotāja karti var iegūt, samaksājot 200 eiro.

Par Ogres novada iedzīvotāja kartes izgatavošanu iespējams norēķināties skaidrā naudā vai ar bankas karti Klientu apkalpošanas centrā  (kases darba laiks pirmdienās no 10.00 līdz 12.00, no 13.00 līdz 16.00; otrdienās no 10.00 līdz 12.00, no 13.00 līdz 18.00; trešdienās no 10.00 līdz 12.00, no 13.00 līdz 16.00; ceturtdienās no 10.00 līdz 12.00, no 13.00 līdz 16.00; piektdienās no 8.00 līdz 12.00) ar pārskaitījumu var norēķināties internetbankā vai kredītiestādē un Latvijas Pasta nodaļās.

OGRES NOVADA SKOLĒNA KARTE

Ogres novadnieka kartei ir divi veidi – Ogres novadnieka karte un Ogres novada skolēna karte, kas kalpo kā skolēna apliecība. Pēc novadu reformas Ogres novada skolēnu kartes tika ieviestas arī jaunā novada skolās. Skolu ēdnīcas tika aprīkotas ar POS termināliem, lai ar skolēnu kartēm varētu saņemt brīvpusdienas.

Šobrīd Ogres novada skolēna karte ir izsniegta visu novada skolu skolēniem. Atsevišķās izglītības iestādēs skolēna karte pilda skolas drošības funkciju, t.i., skolā iekļūt var tikai attiecīgās skolas skolēni (Ogres 1. vidusskola, Ogres Valsts ģimnāzija, Ogres Centra pamatskola, Jaunogres vidusskola, Ķeguma vidusskola).

Ogres novada skolēna karte nodrošina braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanu sabiedriskajā transportā, pašvaldības apmaksāto pusdienu saņemšanu skolas ēdnīcā. Ilgtermiņā ir plānots, ka ar karti un lietotni visi Ogres novada skolēni saņems vienādus pakalpojumus.

STATISTIKAS DATI PAR KARTES LIETOTĀJIEM

Kopš 2018. gada, kad kartes tika ieviestas, līdz 2022. gada beigām pašvaldība ir izsniegusi  23 012 kartes, no tām 12 174 Ogres novadnieka kartes un 10 838 skolēnu kartes. 2022. gadā Ogres novada pašvaldība ir izsniegusi 7 176 kartes, no kurām 3 520 ir Ogres novadnieka kartes un 3 656 skolēnu kartes.

Visbiežāk iedzīvotāji kartes piesaka elektroniski – tā pieteiktas 16 677 kartes, no kurām 9 454 bijušas skolēnu kartes. Klātienē pieteiktas 9 686 kartes, no kurām 2 104 bijušas skolēnu kartes un 7 582 iedzīvotāju kartes. Daļai no kartēm ir jau beidzies derīguma termiņš vai tās tikušas pazaudētas. Statistikas dati liecina, ka uz 2023. gada 31. janvāri derīga Ogres novadnieka karte bija 11 424 novada iedzīvotājiem, t.sk. 5 796 Ogres novadnieka kartes un 5 628 skolēna kartes. Šobrīd jaunākajam Ogres novadnieka kartes īpašniekam ir 7 mēneši, bet vecākajam – 97 gadi.

LIETOTNE “OGRES NOVADNIEKS”


Mobilā lietotne “Ogres Novadnieks” ir pieejama Google Play (Android ierīču lietotājiem) un App Store (iOs ierīču lietotājiem). Lietotni “Ogres Novadnieks” savā mobilajā telefonā var bez maksas ielādēt jebkurš, bet piedāvātās Ogres novada iedzīvotāju priekšrocības var saņemt tikai novada iedzīvotāji, pēc lietotnes ielādes autorizējoties tajā ar Ogres novadnieka karti vai caur savu internetbanku, pēc kā sadaļā “Mans profils” parādās QR kods, kas jāuzrāda, saņemot izvēlēto pakalpojumu ar atlaidi. Lietotnē redzams, ka šādi autorizējušies ir tikai 2102 lietotnes lietotāji, tāpēc atgādinām – lai saņemtu atlaides, ir jāuzrāda QR kods, ko var iegūt tikai pēc autorizēšanās!

Līdz 2023. gada februārim lietotni savā telefonā ir ielādējis 6031 lietotājs, un šis skaits ik gadu turpina pieaugt.

Mobila lietotne ir vieta, kur tās lietotāji var saņemt informāciju par novada aktualitātēm, tai skaitā novadā notiekošajiem pasākumiem, kā arī sazināties ar pašvaldību, izmantojot interaktīvo ierosinājumu platformu. 2022. gadā no 4. janvāra līdz 31. decembrim šādā veidā saņemti 111 iedzīvotāju ierosinājumi, lielākoties informējot vai vaicājot par ar vidi un infrastruktūru saistītus jautājumus. Tāpat lietotnē ir iespējams sazināties ar Ogres novada pašvaldības policiju, informējot par pārkāpumiem, tādējādi policijas darbinieki var operatīvi reaģēt uz lietotāju iesūtīto informāciju. 

Lietotnē “Ogres Novadnieks” ir pieejams arī bezmaksas audiogids ar 141 stāstu par Ogres novada interesantākajām vietām, vēsturiskajiem notikumiem un personībām, ko ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis. Ogres novada Tūrisma centrs turpina veidot jaunus stāstus, iekļaujot informāciju par vietām un personībām bijušajā Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā. Līdz šīs vasaras sezonas sākumam lietotnē plānots pievienot 38 jaunus stāstus.

Iedzīvotāji, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada administratīvajā teritorijā, aicināti izmantot lietotni un, uzrādot QR kodu, saņemt atlaides gan atsevišķiem pašvaldības iestāžu pakalpojumiem, gan pie Ogres novada uzņēmējiem.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ