News

er3.jpg
JAUNIEŠU UZŅĒMĒJDARBĪBAS IDEJU HAKATONS PDF Печать E-mail
13.03.2023 22:23
Ogres novada Jauniešu mājā 7. un 8. martā notika jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons “Metaverse: tehnoloģijas nojauc robežas”, kurā piedalījās jaunieši no dažādām Ogres novada izglītības iestādēm.

Atklājot pasākumu, dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, novēlot šajās divās dienās iegūt daudz labu atziņu un novērtēt, ka vislielākā vērtība ir savstarpējā tiešā komunikācija, ko tehnoloģijas nevar aizstāt. Klātesošos sveica arī Vidzemes plānošanas reģiona Tūrisma eksperte Ilze Liepa, norādot, ka šis ir trešais Vidzemes plānošanas reģiona rīkotais hakatons un ir liels prieks par tik lielo atsaucību.

Hakatonā jaunieši no Ogres Tehnikuma, Ogres Valsts ģimnāzijas un Jaunogres vidusskolas komandu ietvaros ģenerēja idejas, ko mēs varētu darīt šobrīd, lai varētu labāk dzīvot nākotnē. Idejas attīstīt palīdzēja arī vairāki mentori.

Pirmajā dienā tika ģenerētas, attīstītas un testētas idejas, bet otrajā – jaunieši tās prezentēja žūrijai, ko veidoja Vidzemes uzņēmējdarbības centra Inovāciju brokere - uzņēmējdarbības konsultante Rita Sprindžuka, SIA “Cita telpa” veidotājs Normunds Skrebelis un Ogres novada pašvaldības speciālists sadarbības jautājumos ar uzņēmējiem Nauris Vējonis. Labākās komandas saņēma balvas no Ogres novada pašvaldības un Vidzemes uzņēmējdarbības centra.

Iepazīsties ar jauniešu idejām un rezultātiem iespējams Jauniešiem Ogres novadā facebook kontā.

Hakatona mērķis ir rosināt ilgtspējīgas biznesa idejas nākotnes koprades telpai, kas uzlabos dzīves kvalitāti mājsaimniecībās, produktivitāti tautsaimniecības nozarēs, sasniegumus izglītībā un uzņēmējdarbībā - jauniešu radītas, prototipētas un testētas biznesa idejas – kādas tehnoloģijas jau šobrīd eksistē un kas vēl nepieciešams, lai veidotu labāku dzīves un darba vidi iedzīvotājiem. Hakatoni jauniešiem ir iespēja izmērīt savu radošuma līmeni un apgūt metodes radošuma un sadarbības attīstīšanai.

Latviešu valodā metaverss nozīmē virtuālās realitātes telpa, kurā lietotāji var mijiedarboties ar virtuālo vidi un citiem lietotājiem.

Pasākumu rīkoja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību „Zināšanu un inovācijas sabiedrība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros un tas tiek īstenots Vietējās attīstības, nabadzības mazināšanas un kultūras sadarbības programmā, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube