News

er3.jpg
SĀKAS “BOLT” SKREJRITEŅU JAUNĀ SEZONA PDF Печать E-mail
20.03.2023 23:04
Eiropas lielākais skrejriteņu operators “Bolt” no šodienas, 20. marta, Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā uzsāk skrejriteņu sezonu. Pakāpeniski šonedēļ sezona tiks atklāta arī Ogrē, Jūrmalā, Rēzeknē, Siguldā, Valmierā un Ventspilī.

Sekojot līdzi mainīgajiem pavasara laikapstākļiem visās pilsētās, kur ir pieejami skrejriteņi, to darbība var tikt īslaicīgi pārtraukta, ja laikapstākļi nav piemēroti, lai droši veiktu braucienu.  Piemēram, gadījumā, ja temperatūra pazeminās zem nulle grādiem, ir spēcīgas lietusgāzes vai sniegputenis. Šādā gadījumā skrejriteņi var būt uz ielām, taču tos nav iespējams izmantot līdz brīdim, kad laikapstākļi ir uzlabojušies un nepastāv risks, ka ceļi ir apledojuši. Par izmaiņām lietotāji tiks informēti mobilajā lietotnē.

“Lai uzlabotu drošu mobilitāti pilsētās, “Bolt” strādā divos virzienos – pilnveidojam mākslīgā intelekta risinājumus, lai veicinātu drošu pārvietošanos pilsētvidē, kā arī turpinām mūsu skrejriteņu lietotāju izglītošanu par pareizu skrejriteņu novietošanas kultūru. Šajā sezonā esam apņēmušies būt vēl stingrāki pret noteikumu pārkāpējiem. Atgādinām, ka, braucot ar skrejriteni, ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, jāizvērtē ceļa segums un izvēlētais ātrums, kā arī kategoriski aizliegts braukt ar skrejriteni alkohola vai citu reibinošo vielu ietekmē. Skrejriteņu popularitāte Latvijā turpina arvien pieaugt, un arī jaunajā sezonā aicinām mūsu lietotājus būt apzinīgiem,” saka Gerda Kivleniece, “Bolt” vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā.

Ogres novadā skrejriteņi, tāpat kā pagājušajā sezonā, būs pieejami gan Ogres, gan Ikšķiles teritorijā. Lai nenokļūtu situācijā, kad, aizbraucot līdz galamērķim, atklājas, ka tajā vietā skrejriteni atstāt nedrīkst, “Bolt” pirms brauciena uzsākšanas iesaka apskatīt karti aplikācijā un izpētīt interesējošās pilsētas vietas. 

Pilsētā tiek saglabātas arī ierobežota ātruma zonas (piemēram, pie izglītības iestādēm, uz Peldu ielas tilta). Iebraucot šajās zonās, skrejriteņa maksimālais ātrums automātiski samazināsies līdz 15km/h. Šādas zonas ieviestas drošības apsvērumu dēļ. Tās ir redzamas gan kartē aplikācijā, gan, iebraucot tajās, par to informē pats skrejritenis ar audio ziņas palīdzību. ''Bolt'' elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ierasti ir 25 km/h. 

Kategoriski aizliegti ir braucieni divatā uz viena skrejriteņa. Tas ir pret “Bolt” skrejriteņu nomas lietošanas noteikumiem, kā arī aizliegts saskaņā ar Ministru kabineta Ceļu satiksmes noteikumiem. Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar “Bolt” skrejriteņiem. Pērn “Bolt” Latvijā ieviesa pasaulē pirmo braucēju skaita ierobežošanas funkciju, lai novērstu braucienus divatā. Skrejritenis spēj identificēt pēkšņu masas palielinājumu – tā korekti nosaka, vai uz skrejriteņa uzkāpuši vairāki cilvēki.

Arī šajā sezonā “Bolt” turpina pērn uzsākto iniciatīvu “Bolt patruļa”, kuras mērķis ir pastiprināti sekot līdzi skrejriteņu tehniskajam stāvoklim un tam, lai vandāļu sagāztie skrejriteņi atkal tiktu novietoti pareizi. “Bolt” vērš uzmanību uz to, ka, novietojot skrejriteni, ir jāpārliecinās, vai tas netraucēs gājējiem, vai tas nav novietots uz taktilajām joslām, iepretim durvīm vai vārtiem, kā arī vai tas netraucēs citiem transportlīdzekļiem. Skrejriteni jāatceras novietot paralēli ietvei, pēc iespējas tuvāk ēku sienām vai pie velo novietnēm, kur tas iespējams. Mobilajā lietotnē darbojas funkcija, kas seko līdzi skrejriteņu pareizai novietošanai ar mākslīgā intelekta palīdzību.

2022.gada sezonā Ogres iedzīvotāji ar skrejriteņiem kopā mēroja gandrīz 270 tūkstošus kilometru, kas bija par 30% vairāk nekā pirmajā gadā. Redzam, ka arī izpratne par skrejriteņu pareizu izmantošanu un kopējā braukšanas kultūra pieaug. Populārākās brauciena sākuma un beigu vietas pagājušajā sezonā bija Ogres un Pārogres dzelzceļa stacijas, kas nozīmē, ka skrejriteņi pilda funkciju, ar kādu tie tiek izmantoti visā pasaulē - nosegt tā saucamo pirmo un pēdējo brauciena jūdzi (attālumus no dzelzceļa stacijām, autoostām, sabiedriskā transporta pieturām uz darba vietām, izglītības iestādēm, veikaliem, izklaides vietām, utt.).

Latvijā “Bolt” skrejriteņi sezonāli ir pieejami 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ