er2.jpg
Izglītības nozares darbinieku streiks Ogres novadā PDF Печать E-mail
23.04.2023 19:28
No 2023. gada 24. aprīļa līdz 26. aprīlim plānots Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētais Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku streiks. Informācija par streika prasībām skatāma LIZDA interneta mājaslapā - šajā saitē.

No Ogres novada streikā piedalīsies 31 no 39 Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēm. Streikā piedalīsies 1008 novada izglītības darbinieki. Informāciju par streika norisi skolēniem un vecākiem sniegs katra izglītības iestāde. Streika laikā vairākas izglītības iestādes gan pirmsskolas, gan citos izglītības posmos darbību nevarēs nodrošināt.

Ogres novada pašvaldība nav atbildīga ne par streika norisi, ne par tās radītajām sekām.  Rūpes par bērnu un jauniešu drošību streika laikā uzņemas bērnu un jauniešu vecāki vai likumiskie pārstāvji.

Ja darba tiesiskajā strīdā iesaistītās puses - LIZDA un LR Ministru kabinets - nonāks pie vienošanās un streiks nenotiks, izglītības iestādes no 24. aprīļa darbosies.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

Sausuma dēļ augi visā Latvijā nespēj uzņemt nepieciešamās barības vielas, jo vērojams mitruma deficīts – aprīlī nokrišņu bijis 20,3 mm, kas ir 43% zem mēneša normas (35,8 mm), bet maija pirmajā dekādē – vien 2,0 mm, kas ir 85% zem dekādes normas (13,7 mm). Maijā notikušās laukaugu ražas prognozēšanas apkopotie rezultāti liecina, ka pašlaik vidēji Latvijā ziemas kviešu ražība varētu būt nedaudz virs 4 t/ha, ziemas rapsim – 2,8 t/ha, ziemas miežiem – 4t/ha, rudziem un tritikālei – teju 3 t/ha (dati uz 25.05.2023).

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ