er2.jpg
Ogres pilsētā tekstila materiālu nodošana kļūst pieejamāka PDF Печать E-mail
29.05.2023 22:58
Lai mazinātu tekstila radīto vides piesārņojumu un veicinātu izstrādājumu atkārtotu izmantošanu, Ogres pilsētā tiek paplašinātas iespējas nodot tekstilu un aksesuārus tam paredzētos speciālos šķirošanas konteineros.

Tekstila izstrādājumi veido apmēram 4% atkritumu, kas šobrīd tiek noglabāti. Iegādājamies aizvien vairāk tekstila, bet to izmantošanas reižu skaits sarūk. Tekstilu iegādājoties un lietojot apzinīgi, kā arī to šķirojot, varam samazināt radīto un apglabāto atkritumu apjomu.

Ogres novada pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs “Ķilupe”, sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” pilnveido tekstila izstrādājumu dalītās vākšanas iespējas Ogres pilsētā.
Svarīgi atcerēties − tekstila konteiners nav paredzēts atkritumiem! Viens sadzīves atkritumu maiss var sabojāt visu konteinera saturu. Tieši tāpēc tekstila šķirošanas konteineros aicinām nodot tikai tīras, nesaplēstas un atkārtotai lietošanai derīgas lietas, kas ievietotas stingri aizsietā maisā.

Tekstila šķirošanas konteineros DRĪKST ievietot tīru apģērbu un apavus, kas ir derīgi atkārtotai lietošanai, tas ir: Kreklus, Bikses, Jakas, Kleitas, Svārkus, Mēteļus, Cimdus, Cepures, Apavus, Mājas tekstilu (aizkari, segas, palagus, galdautus, u.c.).

Tekstila šķirošanas konteineros NEDRĪKST ievietot: Mitru, netīru, sapelējušu apģērbu/apavus; Apģērbu/apavus ar specifisku smaku; Netīru, ar sadzīves ķīmiju, motoreļļām notraipītu apģērbu/apavus; Lupatas, auduma atgriezumus; Apakšveļu, zeķes; Matračus; Bižutēriju, rotaļlietas; Somas, makus, jostas; Gumijas apavus; Speciālos ziemas sporta apavus (slidas, slēpjzābaki u.c.); Apavus, kas nav pāris, un bojātus apavus.

Tekstila širošanas konteineri Ogres pilsētā 05.2023.
Tekstila šķirošanas konteineri pieejami publiskai lietošanai ikvienam iedzīvotājam, un tajos var ievietot tīru, turpmākai lietošanai derīgu dažādu veidu apģērbu, apavu pārus un mājas tekstilu.

Jaunie tekstila šķirošanas konteineri Ogres pilsētā atrodas šādās adresēs:

Skolas iela/Jūlija Alberta Marsona laukums pie Ogres stacijas pret veikalu “Maxima”,
Pie Jaunogres stacijas,
Zilokalnu pr. 12 (pie SIA “Ogres Namsaimnieks” garāžām ārpusē),
Rīgas iela 11A (DUS Neste teritorijā).
Līdz šim Ogres pilsētā atrodas šādās adresēs:

Ogre, Rīgas iela 33 – pie veikala Rimi – konteiners brīvi pieejams
Ogre, Mednieku iela 21/23 – pie veikala Tops (Ogres Prestižs) – konteiners brīvi pieejams
Ogre, Akmeņu iela 43B – Ogres pilsētas šķiroto atkritumu savākšanas laukums – konteiners pieejams tikai laukuma darba laikā darba dienās no plkst. 10-19, brīvdienās un svētku dienā no plkst. 10 – 16. 
Svarīgi: nodotajam tekstilam ir jābūt ievietotam stingri aizsietā maisā!

Lūgums ievērot kārtību pie konteinera, ja tas ir pilns, ziņot atkritumu apsaimniekotājam.

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar SIA “ĶILUPE”, tālr. 65071222, 29104053, e-pasts: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Atgādinām, ka Ogres novadā tekstila materiālus var nodot arī šādās adresēs:

Madlienas šķiroto atkritumu savākšanas laukumā (Šķirotava, Madliena);
Lielvārdes šķiroto atkritumu savākšanas laukumā (Dravinieku iela 9C, Lielvārde);
“Kaparāmuru karjers – Ezeri”, Ikšķiles novads, Tīnūžu pagasts.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ