er2.jpg
DZINTARU KONCERTZĀLE ATKLĀS VASARAS SEZONU! PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:29
Dzintaru koncertzāles vasaras sezona 3. jūnijā plkst. 20.00 tiks atklāta ar vērienīgu koncertu, kurā uzstāsies dziedātāji Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, izcilais zviedru trompetists un bigbendu vadītājs Lase Lindgrēns (Lasse Lindgren) kopā ar Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Latvijas Radio bigbendu. 
Līdzās latviešu skatuves spīdekļiem – klausītāju mīlētajam Daumantam Kalniņam, daudzpusīgajai dziedātājai Aijai Vītoliņai, Maestro Raimondam Paulam, koncertā uzstāsies viens no mūslaiku ievērojamākajiem trompetistiem Lase Lindgrēns. Viņš ir multiinstrumentālists, komponists un bigbendu līderis, nepārspējams trompetes augsto reģistru virtuozs. Lindgrēna kompozicionālo daiļradi augstu vērtējis arī leģendārais trombonists un aranžētājs Bobs Brukmeijers. 
Programmā skanēs popmūzikas leģendas Stinga skaistākās dziesmas, kas jau kļuvušas par superhitiem un zelta klasiku. Stinga skaņdarbi ir piedzīvojuši neskaitāmas versijas un aranžējumus, kuros no jauna atklājas šīs mūzikas universālais spēks un spēja aizsniegt un klausītāju sirdis. Šajā reizē Stinga liriskās balādes izskanēs amerikāņu aranžētāja, ''Grammy'' balvas laureāta Maikla Abenes aranžējumos. 
 
Koncerta otrajā daļā dzirdēsim fragmantus no Raimonda Paula un Latvijas Radio Bigbenda albuma ''Opera''. Vinčenco Bellīni plūstošās belcanto melodijas, brašā Figaro ārija no Mocarta operas ''Figaro kāzas'', Džordža Gēršvina un Džakomo Pučīni operu varoņu dziedājumi šoreiz izskanēs Kalluma O. aranžējumos bigbendam. Programmā būs arī Raimonda Paula iemīļotās dziesmas, kā arī kino un teātra mūzikas popūrijs. 
 
 ''Latvijas Radio Bigbends ir liels sasniegums mūsu kultūrai,” atzīst bigbenda patrons Raimonds Pauls. 2012. gadā atjaunotais bigbends neatlaidīgi turpina radošos meklējumus, sadarbojoties ar pasaules klases mūziķiem un vokālistiem. Tostarp Latvijas Radio bigbends ir uzstājies ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Ellingu un izcilo itāļu džeza dīvu Robertu Gambarīni. Roberta atzinusi, ka Latvijas Radio bigbenda un tā solistu uzstāšanās bija satriecoša. “Latvijas Radio bigbends ir lielisks! Šis bigbends ir pelnījis stabilu un spožu nākotni, '' –  tā par bigbendu izteicās Kurts Ellings.
Koncerta norisi atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ