er2.jpg
No 3. jūnija Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde par mazuļiem “Knīpas un utes” PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:49
Izstādes veidošanu rosinājusi pēdējos gados Ogres novadā organizētā Ģimenes diena, kurā ar ģimenēm draudzīgām aktivitātēm piedalās pilsētas un novada iestādes.

Visos laikos bērna ienākšana ģimenē jaunajiem vecākiem saistījusies gan ar prieku, gan rūpēm. Mazulis sev līdzi nes kā emocionālas, tā pavisam materiālas pārmaiņas – piemēram, mājokļa iekārtojumā, jo nu dzīvojamo telpu aizpilda arī mazulim nepieciešamās mēbeles, rotaļlietas, apģērbs un priekšmeti zīdaiņa kopšanai. Izstāde “Knīpas un utes” veidota kā vispārīgs, nostalģisks atskats uz ikdienā lietotiem sadzīves priekšmetiem, kas bērna pirmajos dzīves gados palīdz tiem iepazīt pasauli, bet vecākiem – nodrošināt aprūpi.
 
Te apskatāmas zīdaiņu pirmās guļvietas  (šūpuļi, bērnu ratiņi), rotaļlietas, gan ikdienā vilkts mazuļu apģērbs, gan īpašiem godiem – kristībām darinātās svētku drānas. Izstāde aicina atgriezties savā un iepriekšējo paaudžu bērnības un mazuļu kopšanas pasaulē.

Nelielajā izstādē eksponēti priekšmeti no Ogres Vēstures un mākslas muzeja, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja, Birzgales muzeja “Rūķi”, Meņģeles muzeja (Sudrabu Edžus memoriālās istabas), kā arī Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja krājumiem.

Izstādes atvēršanas dienā, 3. jūnijā plkst. 12.00, interesenti laipni aicināti uz ekskursiju. Izstāde “Knīpas un utes” skatāma līdz 1. septembrim.

Autors Ogres Vēstures un mākslas muzejs
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ