News

er3.jpg
Ogres Valsts ģimnāzijas jaunās skolas un sporta arēnas ēka nodota ekspluatācijā PDF Печать E-mail
25.06.2023 17:05
Jūnija sākumā ekspluatācijā ir nodota jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēka un sporta arēna “Ogre” Ogrē, G. Astras ielā 1. Ēku svinīga atklāšana paredzēta Ogres pilsētas svētku laikā  18. augustā.

2017. gada 16. jūnijā Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu “Par Ogres novada pašvaldības projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” īstenošanu un finansējumu. Pamatojoties uz lēmumu un sagatavoto projekta pieteikumu, 2018. gada 26. janvārī Ogres novada pašvaldība ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēdza vienošanos par Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta īstenošanu Nr. 8.1.2.0/17/I/008 “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā”.
Projekta ietvaros jau 2018. un 2019. gadā veikti dažādi uzlabojumi Ogres 1.vidusskolā. Tomēr Projekta finansiāli visietilpīgākajām aktivitātēm bija jaunas Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas un sporta ēkas projektēšana un būvniecība. Šobrīd turpinās ēku aprīkojuma, mēbelējuma iepirkšana un uzstādīšana ievērojot Publiskā iepirkumu likuma nosacījumus.

Jaunās skolas ēkas būvniecība bija akūti nepieciešama, jo Ogres valstspilsētā ir tendence pieaugt iedzīvotāju un arī izglītojamo skaitam. Šobrīd pilsētas skolas ir pārpildītas, līdz ar to ir ļoti sarežģīti nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus mācību apstākļus. Ogres Valsts ģimnāzijas pārvietošana uz jaunām telpām ļaus ievērojami uzlabot mācību apstākļus gan Ogres sākumskolā, gan Ogres 1. vidusskolā, kur sākumskolas klašu skolēniem klases ierīkotas nepiemērotās telpās.

“Ir sasniegts izvirzītais mērķis – uzbūvēta modernu skola, līdz ar to tiks atslogotas esošās izglītības iestādes un sporta būves. Tas ir nozīmīgs ieguvums ne tikai Ogres pilsētai, bet arī visam novadam, bērnu un jauniešu attīstībai, mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai. Esam strādājuši, lai jauniešiem iedotu pašu labāko. Moderna skola ir, tagad tā ir jāpiepilda ar mūsdienīgu, kvalitatīvu saturu, paverot jauniešiem plašas izaugsmes iespējas,” ar lepnumu atzīst Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить