er2.jpg
OGRES PRIEKŠROCĪBAS PDF Печать E-mail
01.07.2023 12:10
Fragmenti no laikraksta “Ogres Ziņas”, 24.07.1937.g. 
No vasaras atpūtas tīkotājiem, kas gadiem ilgi pavadījuši vasaras mēnešus Jūrmalā, bieži nākas dzirdēt, ka  Jūrmala tiem nedodot vajadzīgo spirgtuma sajūtu. Daži domā, ka te vainīgi Jūrmalas dzīvākie rajoni un tāpēc no trokšņainajām vietām bēg uz klusajiem Buļļiem, Mellužiem, Asariem, Vecāķiem un vēl tālāk. Bet arī te daudzi neatrod kāroto spirgtuma sajūtu. Piedzīvojis ārsts gan zina šīs parādības cēloņus un pastāsta, ka ne visi, kas dzimuši tālāk no jūras, kas no mazotnes pieraduši pie kontinentālāka klimata, panes jūras gaisu. Ja tādi vasarnieki Jūrmalas vietā  izvēlās Ogri, Ikšķili, Lielvārdi, vai arī  vasarnīcu vietas pa Rīgas—Cēsu līniju, tad tā nav uzskatāma tikai par kaprīzās patikas apmierināšanu vien, bet zināmā mērā par nepieciešamību, ar kuru vajadzētu rēķināties arī attiecīgām iestādēm. 
Ogre šinī ziņā ieņem izcilu vietu un te jau katru vasaru ierodas daudzi  “bēgļi”  no Jūrmalas.  Ja Ogre vasarnieku starpā nav tik  populāra kā Jūrmala, te vaina meklējama attiecīgas pastiprinātas propagandas trūkumā. Vai nu aiz konkurences naida, vai nezināšanas pēc, par  Ogri visai plaši izplatīts malds, ka te  vasarā pulcējoties vai vienīgi diloņa slimnieki , šo maldu būtu viegli izklīdināt un tas, kurš vienu vasaru Ogrē nodzīvotu, kļūtu par tās pārliecinātu  un ilggadīgu cienītāju. Salīdzinot ar Jūrmalu, Ogrei ir daudzas priekšrocības. Pirmā priekšrocība ir Ogres nesalīdzināmi skaistākā daba. Arī dabas skatu dažādība Ogrē ir bagātāka par Jūrmalu, kur, atskaitot pludmali, nekādu citu dabisku jaukumu nav. Ogres kalni un lejas, Ogres  un Daugavas krasti sniedz lielu dažādību. Daudzus vilina arī Ogres tuvums lauku dzīvei, ko Jūrmalā nemaz nevar saskatīt. 
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ