er2.jpg
Ogres novadā zviedru “Kilenkrysset AB” plāno arī attīstīt mājokļu būvniecību PDF Печать E-mail
06.07.2023 22:10

Ogres novadā, Ikšķilē, Palejas ielā 2, kopš pagājušā gada septembra darbojas saliekamo dzelzsbetona paneļu ražotne, ko izveidojis viens no lielākajiem privātajiem Zviedrijas komercīpašumu attīstītājiem “Kilenkrysset AB”.

“Kilenkrysset AB” šajā ražotnē investējis vairākus miljonus eiro, radītas 40 jaunas darba vietas.

Šī gada maijā līdzās esošajai ražotnei uzsākta jaunas rūpnīcas būvniecība. Šajā vietā pamazām tiek attīstīta ideja par Skandināvijas industriālā parka izveidi.

Līdztekus investīcijām ražošanas attīstībai Ogres novadā “Kilenkrysset AB” plāno arī attīstīt mājokļu būvniecību. Šodien, 5. jūlijā, firmas īpašnieks Jans Persons (Jan Persson) kopā ar vairākiem firmas pārstāvjiem tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un priekšsēdētāja vietnieku Gintu Sīviņu, lai pārrunātu ieceri būvēt dzīvojamos namus Ogres novadā – Ikšķiles teritorijā pie novada robežas ar Salaspils novadu. Sarunā piedalījās arī Ogres novada būvvaldes vadītāja Laura Kriviša-Budnika un būvvaldes vadītājas vietniece, arhitekte Agnese Pivore-Bokta.Domes priekšsēdētājs E. Helmanis pauda gandarījumu par zviedru uzņēmēju investīcijām. “Ogres novada pašvaldības vadība lieliski saprot, ka nauda nerodas bankomātos, ka uzņēmēji ir tie, kas rada naudu. Uzņēmējiem ir jāstrādā, realizējot savus plānus un ieceres konkrētā teritorijā, savukārt pašvaldībai no savas puses ir jāpalīdz uzņēmējiem šo plānu un ieceru īstenošanā,” uzsvēra E. Helmanis, vienlaikus atgādinot, ka visiem procesiem jānotiek, ievērojot Latvijas likumus un citus normatīvos aktus, ka pašvaldības administratīvajā teritorijā būvvalde ir tā institūcija, kas pārrauga būvniecības procesus pašvaldībā un nodrošina šo procesu tiesiskumu.


Būvvaldes vadītāja un viņas vietniece skaidroja par apbūves noteikumiem dzīvojamo namu apbūvei noskatītajā teritorijā Ikšķilē, cik stāvu augstu ēku būvniecība tur ir pieļaujama.

“Mūsu attieksme pret investoriem ir pozitīva, nekādi nepamatoti šķēršļi no pašvaldības puses netiks radīti,” sarunā norādīja E. Helmanis.

Zviedru uzņēmējs atzina, ka tāpat kā līdz šim saistībā ar rūpnīcas būvniecību Ogres novadā, arī par ieceri būvēt dzīvojamos namus novada pašvaldības vadības attieksme ļoti pozitīva un atbalstoša, kā arī aicināja pašvaldības pārstāvjus apmeklēt Zviedriju un iepazīties ar dzīvojamo māju būvniecības pieredzi šīs valsts pašvaldībās. Savukārt E. Helmanis zviedru uzņēmuma vadību un pārstāvjus uzaicināja piedalīties Ogres pilsētas svētkos, kuru laikā 18. augustā tiks svinīgi atklāta Ogres Valsts ģimnāzijas jaunā ēka un  sociālo pakalpojumu iestāde Suntažu ielā 2, Ogrē, un iepazīties ar pašvaldības veikumu infrastruktūras sakārtošanā un attīstībā.

 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ