News

er3.jpg
Par sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti PDF Печать E-mail
11.07.2023 22:46
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs jūlija sākumā tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības un finanšu prorektoru Dr. oec., MBA Artūru Zepu un RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes struktūrvienības Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta direktoru, Dr.sc.ing., profesoru Egīlu Dzelzīti, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

Ogres novada pašvaldībai ir izveidojusies plaša sadarbība ar RTU dažādās jomās. Šobrīd uzsāktas sarunas, kā sadarbību varētu izvērst izglītības jomā saistībā ar jauno, labi aprīkoto Ogres Valsts ģimnāzijas ēku, kurā mācības tiks organizētas ar šī gada septembri.

“Ar RTU pārstāvjiem pārrunājām iespēju izveidot mācību modeli, kurā augstskolas mācībspēki līdzdarbotos Inženierzinātnes un tehnoloģiju novirziena īstenošanā. Tas veicinātu arī iespējas mūsu jauniešiem pēc vidējās izglītības iegūšanas studijas turpināt RTU. Pārrunājām arī iespējamo sadarbību sporta jomā, bet pie šī vienojāmies atgriezties rudenī,” skaidro G. Sīviņš.

“Inženierzinātnes un tehnoloģijas ir ļoti plašas cilvēku darbības jomas. RTU priekšrocība ir zināšanas un pieredze šajā dažādībā. Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem būs īpaša iespēja piekļūt šīm zināšanām un pieredzei. Atbildīgie Ogres Valsts ģimnāzijas kolēģi jau augustā piedāvās savu redzējumu par sadarbības formām, un es ceru, ka jau 2024. gadā ieceres pārvērtīsies darbos!” saka Izglītības pārvaldes vadītājs I.Grigorjevs.  

RTU pārstāvji izstaigāja arī jauno Ogres Valsts ģimnāzijas ēku, paužot atzinību par paveikto un atbalstu kvalitatīva mācību satura ieviešanā jaunajā skolā.
 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube