er2.jpg
Iedzīvotāji aicināti saudzēt dabas daudzveidību un nedoties uz Sv. Meinarda salu Ikšķilē PDF Печать E-mail
11.07.2023 22:50
Ogres novada pašvaldība, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvalde un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina novada iedzīvotājus un viesus saudzēt dabu un nedoties uz  Svētā Meinarda salu Daugavā (Ikšķilē), kur šobrīd ligzdo savvaļas putni.

Līdz 9.jūlijam Rīgas HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdens līmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai, kas raisījis novada iedzīvotāju un viesu vēlmi doties kājām uz Svētā Meinarda salu Ikšķilē un var nodarīt kaitējumu putnu ligzdām, olām un mazuļiem.

“Putni šo vietu ligzdošanai izvēlējušies kā patvērumu no pilsētas trokšņiem un cilvēkiem. Saudzēsim dabu un nedosimies uz Svētā Meinarda salu, ļaujot putniem netraucēti ligzdot!” aicina Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja Aiva Ormane.

Tāpat Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldē saņemti iedzīvotāju jautājumi, kad tiks nopļauta zāle uz Svētā Meinarda salas. Pļaušanas darbi šobrīd nav iespējami, jo zālē ir putnu ligzdošanas vietas.

Uz Svētā Meinarda salas Ikšķilē atrodas Latvijas pirmā svētvieta un kādreizējā Livonijas bīskapa Meinarda celtās mūra baznīcas drupas. Minētā baznīca celta 1185.gadā. 19.gadsimta otrajā pusē tika pārbūvēta, taču Pirmā pasaules kara laikā – sagrauta. Šobrīd baznīcas drupas ir iekonservētas, virs tām uzbūvēts jumts, sala nostiprināta.
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ