er2.jpg
Jūrmala aicina uz svētkiem Ķemeros PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:15
Sestdien, 22. jūlijā, jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz svētkiem Ķemeru kūrorta parkā, kur visas dienas garumā muzikālās noskaņās norisināsies izklaides pasākumi un izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, darbosies amatnieku darinājumu un gardumu tirdziņš un kafejnīcas. Ķemeru apkārtni un kūrorta kultūrvēsturiskās vērtības varēs iepazīt foto orientēšanās piedzīvojumā, savukārt vakarā “Mīlestības saliņā” izskanēs koncerts. Svētku noslēgumā – balle.

Izklaide un izzinošas aktivitātes. Svētku tirdziņš. Koncerts un balle
Apmeklētāji aicināti izbaudīt Ķemeru kūrorta parka burvību svētku noskaņās.
Plkst. 12.00–19.00 parkā būs atvērts tirdziņš, kurā varēs iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus un gardumus. Darbosies izbraukuma kafejnīcas.
Plkst. 13.00–19.00 ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajās darbnīcās un dažādās aktivitātēs – sacensties ģimenes stafetē “Sadziedāšanās”, ātrlasīšanas un daiļlasīšanas sacensībās, klausīties Aspazijas, Raiņa un Ziedoņa dzeju, kā arī izbaudīt sajūtu celiņu  pēc Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.
Svētku koncertā “Mīlestības saliņā”, kas izskanēs plkst. 20.00–21.30 muzicēs Štrausa stīgu kvintets un solisti Sonora Vaice, Krišjānis Norvelis, Sergejs Jēgers un Jolanta Strikaite. Savukārt plkst. 21.30–2.00 visi laipni aicināti uz svētku balli. Par vakara muzikālo daļu rūpēsies mūziķu grupa un solisti Ieva Sutugova, Ivo Grīsniņš-Grīslis un Žoržs Siksna.

Foto orientēšanās piedzīvojums
Svētku laikā Ķemeru kūrorta parkā ikvienam būs iespēja piedalīties foto orientēšanās piedzīvojumā un sacensties SPORTident spēlē.
Foto orientēšanās sacensībās iekļauti orientēšanās punkti Ķemeru apkārtnē un arī atjautības uzdevumi. Starts orientēšanās piedzīvojumam – no plkst. 12.30 līdz plkst. 15.30 pēc dalībnieku brīvas izvēles. SPORTident spēle norisināsies no plkst. 12.30 līdz plkst. 16.30. Izveidotajā kontrolpunktu labirintā dalībnieki varēs izvēlēties un veikt kādu no piecu grūtības līmeņu distancēm.
Plašāka informācija par orientēšanās spēļu norisi: https://ej.uz/kemeroo.

Amerikas seno auto parāde
Plkst. 15.00–18.00 Ķemeru parkā notiks seno spēkratu parāde, kas kopā pulcēs auto un moto tehnikas īpašniekus un entuziastus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Parādes pieturvietā Ķemeros interesentiem būs iespēja tuvāk aplūkot līdz 50 dažādu gadu Amerikas auto, kas uz koplietošanas ceļiem ir reti sastopami, un arī nofotografēties pie tiem.

Ķemeru ūdenstornis un ekskursijas
Svētku dienā notiks bezmaksas ekskursijas pa vēsturisko Ķemeru parku gida pavadībā – plkst. 11.00 un plkst. 16.00 – latviešu valodā, plkst. 13.00 – angļu valodā.
Savukārt Ķemeru ūdenstornis apmeklētājiem būs atvērts ilgāk – līdz plkst. 20.00. Tornī apskatāma ekspozīcija par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām, apmeklētājiem pieejami arī torņa skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā. Lūdzam vērst uzmanību, ka augšējā skatu laukuma apmeklējumam jāpiesakās iepriekš www.visitjurmala.lv/lv/rezervet-apmeklejuma-laiku. 

Svētku apmeklējums – bez maksas. Pasākumā tiks fotografēts un filmēts publicitātes vajadzībām.
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ