News

er3.jpg
“Šeit dzimst leģendas” - Rembates romantika PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:23
 
Rembatē, netālu, no tā saucamā, Glāzšķūņa, Ogres krastā ir kāds avotiņš, kas iztek caur dolomītu kārtu. Avotiņš ievērojams ar to, ka pie tā granītakmenī izcirsta velna galva. Tagad šis avotiņš ir aizmirsts un gandrīz aizaudzis, bet vēl pirmskara gados ap to vijās romantika, šo avotiņu jaunieši sauca par Mīlestības avotiņu, un, pa pāriem to apmeklējot, uz velnakmeņa parasti nolika ziedus un padzērās dzidro ūdeni ar speciālu māla krūzi. Šo krūzi greznoja uzraksts: «Mīlestības avotiņa īpašums». Tā nekur nebija piesieta, bet visi respektēja avotiņa «īpašuma tiesības». 
Kara laikā avotiņa velnam aplauzti ragi, krūze sadauzīta, pats avotiņš aizaudzis, lai gan ir dzīvi vēl daudzi rembatieši, kuri savu laimīgo ģimenes dzīvi pamatojuši uz Mīlestības avotiņa jaukās tradīcijas. Mīlestības avotiņa apmeklēšana toreiz bija jauno ļaužu privilēģija. Precētie pēc kāzām turpu vairs negāja, bet vakaros pēc darba salasījās turpat netālu krasta uzkalnītē. Sapulcējās, pārsprieda ražas izredzes, jaunākos notikumus, minēja mīklas, dziedāja tautas dziesmas. Tagad reti kāds vairs uzmeklē Mīlestības avotiņu. 

«Ogres Ziņas», 21.08.1937.g.

 

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube