er2.jpg
Pašvaldības policija saņem tehnisko aprīkojumu zivju resursu aizsardzībai PDF Печать E-mail
01.08.2023 22:33
Ogres novada pašvaldības dome šī gada 30. martā pieņēma lēmumu “Par dalību Zemkopības ministrijas izsludinātajā valsts atbalsta Zivju fonda pasākumā, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības un kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība”. Minētā Zivju fonda pasākumā Ogres novada pašvaldība īsteno projektu “Ogres novada publisko ūdeņu zivju resursu aizsardzības pilnveide 3”. Projekta ietvaros pašvaldība ir iegādājusies aprīkojumu zivju resursu uzraudzībai Ogres novada publiskajās ūdenstilpnēs. Tehniskajā aprīkojumā ietilpst divi tālskati, divas meža kameras, divas video kameras ar SD kartēm, eholote, termokamera, planšetdators un zemūdens drons.

1. augustā šo aprīkojumu pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis nodeva Ogres novada pašvaldības policijas priekšniekam Reinim Ikauniekam.

Pašvaldība projekta ietvaros ir noslēgusi sadarbības līgumu ar biedrību “Vides aizsardzības asociāciju”, ar kuru pašvaldība ir deleģējusi Ogres novada pašvaldības policiju, sadarbojoties ar biedrību, veikt zivju resursu aizsardzības pasākumus Ogres novada publiskajās ūdenstilpēs ar jauno tehnisko aprīkojumu, veicinot efektīvāku zivju resursu aizsardzības pasākumu īstenošanu, novēršot nelegālu maluzvejniecību un nelicencētas makšķerēšanas gadījumus.
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ