News

er3.jpg
Ogres pilsētas svētki ŠEIT DZIMST LEĢENDAS PDF Печать E-mail
10.08.2023 21:09
18. un 19. augustā Ogres pilsētas svētkos ŠEIT DZIMST LEĢENDAS ogrēnieši un pilsētas viesi aicināti klausīties koncertus, sportot, jaunatklāt, izgaršot, baudīt kino, mākslu, uguņošanu un citus aizraujošus notikumus Ogres pilsētvidē.

Leģendas vieno un aptver visu novada teritoriju – katrā pagastā, katrā pilsētā un katrā

ciemā tiek lolotas ieceres un atbalstīti centieni, kas rezultējas ievērojamos sasniegumos. Pilsētas svētkos iepazīsim  mūsu novada leģendas un ļausim dzimt jaunām.
 

SVĒTKU PROGRAMMA
Ogres pilsētas svētku 2023 afiša
PIEKTDIENA, 18. AUGUSTS
Ogres novada Kultūras centra laukums, Brīvības iela 15
9.00 - 21.00 Ogres novada čempionāta pludmales volejbolā jauniešiem finālposms

22.00 Laukuma Karalis/Karaliene PRO grupa-Side out formāts

 

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36
10.00 - 21.00 Izstāde SILĀ AUGA KUPLA PRIEDE

 

Ogres Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zāle, Brīvības iela 11
10.00 - 17.00 Ogres tehnikuma audzēkņu darbu izstāde

 

Mākslas studija MĀKSLAS ELPA un pagalms, Brīvības iela 16
12.00 - 20.00 izstāde OGRES PILSĒTAS MOTĪVI

16.00 - 18.00 PORTERTI. Zīmē Juris Ģērmanis

18.00 - 19.00 darbnīca OGRE ZIED. PASTEĻGLEZNIECĪBA

 

Brīvības iela 12
15.00 - 17.00 MANAS GARŠAS Ogres garšu festivāls

17.00 - 21.00 Unikālo garšu meistarošana, konkursi un balvas

Garšu tirdziņš, Latvijas grilētāju brālības UZNĀCIENS, pārsteigumi bērniem, konkursi ar balvām u.c

 

Suntažu iela 2
16.00 Sociālo pakalpojumu mājas atklāšana

 

Gunāra Astras iela 1
17.00 Ogres Valsts ģimnāzijas un Sporta arēnas OGRE atklāšana

Organizēta skolas apskate visiem interesentiem

 

18.00 Sporta arēnā OGRE izaicinājumi: basketbola spēle, slamp dunk šovs, 3 punktu metieni, vieglatlēti - lecēji, metēji, skrējēji, florbolistu šovs

 

Pilsētas skvēra skatuve, Brīvības ielas un Bērzu alejas krustojums
21.00 Grupas THE SOUND POETS koncerts

23.00 Zaļumballe ar grupu RABARBERI

 

Atpūtas vieta pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta
19.00 - 21.00 Vasaras koncerts Mūzika Zilajos kalnos MŪZIKA AP, NO UN PAR TEĀTRI Inese Kučinska, Edgars Pujāts un PĀRDAUGAVAS KAMERMŪZIĶI Guntara Bernāta vadībā. Vairāk informācijas www.ziliekalni.lv.

 

Zilo kalnu pirmais kalns pie Mālkalnes prospekta rotācijas apļa
21.00 Dziesmu spēle MAZAIS GANIŅŠ

Piedalās bērnu vokālā studija SVILPASTES

22.00 BRĪVDABAS KINO latviešu vesterns Wild east. KUR VEDĪS CEĻŠ

 

SESTDIENA, 19. AUGUSTS
Ogres novada Kultūras centra laukums, Brīvības iela 15
10.00 – 16.00 Ogres novada čempionāta pludmales volejbolā jauniešiem finālposms

11.00 – 16.00 Grāmatu tirdziņš

12.00 – 15.00 Zemessardzes tehnikas un ekipējuma paraugdemonstrējumi

15.00 – 19.00  Mākslas centra NOASS aktivitāte MĀKSLA UZ RITEŅIEM

17.00 – 18.00 Dažādas aktivitātes/sacensības ar volejbola elementiem bērniem

19.00 Volejbola MIX turnīrs 4x4

23.00 Volejbola Zelta finālspēle 4x4

 

Ogres Centrālā bibliotēka, Brīvības iela 35
10.00 – 16.00 LIELĀ LEĢENDU SPĒLE

12.00 Dzintara Soduma balvas literatūrā pasniegšana

12.00 – 16.00 EKSPEDĪCIJA - KVESTS (aktivitāte notiks arī Ogres Jauniešu mājā, Ogres teātrī un Tornī OGRE)
 

Ogres Vecupes pludmale
10.00 – 15.00 BAUDI DZĪVI - ESI AKTĪVS

Aktīvās atpūtas pie ūdens specializēto aprīkojumu demonstrējumi un iespējas tos izmēģināt personām ar kustību traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem, radošās darbnīcas bērniem.

 

Pie kafejnīcas ZELTA LIEPA, Brīvības iela 18
10.00 Specializēto darbnīcu pirmajā gadā darināto darbu izstāde

 

Brīvības ielas gājēju posms FAZER pulksteņa
11.00 – 16.00 Informācijas punkts

 

No Krasta laukuma līdz Ogres bākai
11.00 LAIVU REGATE

 

Brīvības ielas gājēju posms un Bērzu aleja
11.00 – 16.00 GADATIRGUS

 

VUGD Ogres daļa, Rīgas iela 4
11.00 - 15.00  UGUNSDZĒSĒJU DEPO glābšanas tehnikas un ekipējuma demonstrācija

 

Laukumā aiz Ogres Mūzikas un mākslas skolas, Brīvības iela 11
11.00 - 15.00 ĀDAŽU ČIPŠU aktivitātes

 

Pilsētas skvēra skatuve, Brīvības ielas un Bērzu alejas krustojums
11.00 – 16.00 Ogres novada Leģendas

Iepazīsti Ogres novada pilsētas un pagastus

11.00 – 12.00 Izrāde bērniem RAIBIE PIEDZĪVOJUMI GUDRINIEKU CIEMĀ

12.00 -13.00 Specializēto darbnīcu un dienas centra SAIME uzvedums

DZIESMĀ, DEJĀ UN DZEJĀ BALLĪTE MEŽĀ

19.30 Mūziķa Harija Zariņa performance

20.00 DAKOTA

21.00 PATRISHA

22.00 LĪVI

00.00 ZEĻĢIS

01.00 - 5.00 DJ EMĪLS

 

Ogres novada Kultūras centra Vasaras dārzs, Brīvības iela 15
12.00 Konkurss Ogres novada garšas meklējumos

Konkurss iedzīvotājiem un uzņēmējiem, lai kopā ar svētku apmeklētājiem noteiktu Ogres novada garšu. Dalībniekiem pieteikšanās: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36

12.00 Izstāde SILĀ AUGA KUPLA PRIEDE, prezentācija par Ogres pilsētas ģerboni. Iepazīšanās, erudīcijas spēle Ogres novada iedzīvotājiem ar uzvārdu PRIEDE.

Zāļu sievas stāsts PRIEDES SPĒKS UN PIELIETOJUMS MŪSU VESELĪBAI.

 

Ogres Jauniešu māja, Brīvības iela 40
12.00 – 19.00 Jauniešu diena EKSTĀZE

12.00 – 17.00 Pagalmā O’Radio, DJ, čill zona, grafiti siena

12.00 – 17.00 EKSPEDĪCIJA - KVESTS (aktivitāte notiks arī Ogres teātrī, Tornī OGRE un Ogres Centrālajā bibliotēkā)

12.00 – 17.00 Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības TALANTU KALVE aktivitātes

12.00 – 19.00 Jauniešu domes un darbā ar jaunatni iesaistīto SALIDOJUMS

13.00 – 15.00 JAUNIEŠU GARŠAS MEKLĒJUMI

14.00 DZEJAS LASĪJUMI

No 15.00  WATERPONG

17.00 – 19.00 SILENT DISCO

 

Arkveida tilts
12.00 – 19.00 Izbraukums ar kuģi VĒNA maršrutā arkveida tilts Ogres upes ieteka Daugavā un atpakaļ (40 min). Cena 5 EUR, bērniem līdz 5 gadu vecumam ieskaitot bez maksas. Braucieni katru stundu laikā no 12.00 līdz 19.00.

 

Sporta arēna OGRE, Gunāra Astras iela 1
13.00 – 16.00 Sporta aktivitātes, bērniem, jauniešiem, ģimenēm

Basketbola spēle Ogres novads Latvija

Džudo atklātā nodarbība

Vingro kopā ar Oveselība

TRX atklātā nodarbība

 

Ogres stadions, Skolas iela 21
13.00 – 16.00 Bērnu futbola turnīrs, stafetes

 

Tornis OGRE, Zvaigžņu iela 11
12.00 – 16.00 EKSPEDĪCIJA - KVESTS (aktivitāte notiks arī Ogres Jauniešu mājā, Ogres teātrī un Ogres Centrālajā bibliotēkā)

13.00 – 16.00 Sacensības kāpšanas sportā

 

Ogres Ledus halle, Mežezera iela 3
13.00 – 16.00 Biedrību OGRE JUNIORS, PATRIOTISKĀS AUDZINĀŠANAS UN

MILITĀRĀS TUVCĪŅAS SKOLA sportiskās aktivitātes un radošās darbnīcas, Latvijas spēkavīru šovs REKORDU DIENA

 

Ogres Zilie kalni, pie Mālkalnes prospekta rotācijas apļa
13.00 – 16.00 Ogres Biatlona klubs

 

Ogres Valsts ģimnāzija, Gunāra Astras iela 1
13.00 – 18.00 Organizēta skolas apskate visiem interesentiem 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

 

Mācību centrs KURSU BĀZE, Brīvības ielā 125
14.00 – 17.00 Izstāde MEŽA NOZARE LATVIJĀ, meža tehnikas demonstrējumi

 

Druvas iela 5
15.00 – 2.00 Esi gatavs ATLAIST RĒGU? Motokluba RĒGI 20 gadu jubilejas svinības

15.00 PARĀDES BRAUCIENS Ogres ielās

16.00 ATLAID RĒGU konkursi, aktivitātes, šovs KĀ ATLAIST RĒGU

18.00 SPĒKA VĪRU ŠOVS

19.00 Grupa DZELZS VILKS

21.00 GEMSTONE

23.00 DJ MAGNUSS ERIŅŠ

00.00 UGUŅOŠANA līdz 02.00 DEJAS

 

Ogres teātris, Brīvības iela 15
12.00 – 16.00 EKSPEDĪCIJA - KVESTS (aktivitāte notiks arī Ogres Jauniešu mājā, Tornī OGRE un Ogres Centrālajā bibliotēkā)

16.00 – 18.00 Ogres Teātra studijas atvērtais mēģinājums

 

Sanatorija OGRE, Gaismas prospekts 2/6
17.00 Aktiera Gundara Āboliņa un pianista Andreja Osokina koncerts

SAJŪTU SPĒLES

 

Zilo kalnu pirmais kalns pie Mālkalnes prospekta rotācijas apļa
21.00 BRĪVDABAS KINO animācijas filmas bērniem DUSMUKULE, CŪKAS LAIME, MEŽA SARGI, EŽI LIELPILSĒTĀ

 

Ogres novada Kultūras centra laukums, Brīvības iela 15
23.50 SVĒTKU UGUŅOŠANA

 

Apmeklējums un dalība Pilsētas svētku pasākumos bez maksas, ja nav norādīts savādāk.

 

Pasākumi tiks filmēti un fotografēti, iegūtais materiāls var tikt izmantots publicitātes vajadzībām.

 

Vairāk informācijas par Ogres pilsētas svētku pasākumiem www.okultura.lv un www.ogresnovads.lv
 

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube