News

er3.jpg
Pašvaldība piedāvā tirdzniecības centra “Rimi” būvniecībai Ikšķilē citu zemes gabalu PDF Печать E-mail
16.08.2023 20:27
2021. gada janvārī Ikšķiles novada dome pieņēma lēmumu par pilsētas Teritorijas plānojumu, mainot pilsētas centrā esošo teritorijas zonējumu no individuālās apbūves uz jaukta centra apbūvi, kurā iespējams izbūvēt arī darījumu un pakalpojumu objektus. Tas ļāva SIA “Plesko Real Estate” virzīt savu ieceri par tirdzniecības centra “Rimi” būvniecību Ikšķilē, Peldu ielā 2.

2022. gada sākumā Ogres novada pašvaldībā notika publiskā apspriešana par būvniecības ieceri minētā tirdzniecības centra būvniecībai. Publiskās apspriešanas laikā pret ieceri iebilda vairāki pašvaldības iedzīvotāji, kuri pauda bažas par ainavisko un kultūrvēsturisko vidi. Pamatojoties uz publiskās apspriešanas rezultātiem, Ogres novada būvvalde nolēma neizsniegt būvatļauju šī objekta būvniecībai un arī Ogres novada pašvaldība dome lēma būvvaldes lēmumu atstāt negrozītu.

SIA “Plesko Real Estate” vērsās tiesā, un šī gada 7. augustā Administratīvā rajona tiesa izskatīja šī uzņēmuma pieteikumu par Ogres novada pašvaldības domes 2022. gada 28. jūlija lēmuma pārsūdzēšanu, pirmās instances tiesai pieteikumu apmierinot. Spriedumam noteikta nekavējoša izpilde, uzliekot pienākumu pašvaldībai izsniegt būvatļauju tirdzniecības centra būvniecībai.

15. augustā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, izpilddirektora vietniece Dana Bārbale tikās ar SIA “Plesko Real Estate” pārstāvjiem, lai rastu kompromisu starp Ikšķiles iedzīvotāju un “Rimi” biznesa attīstības interesēm.

“Ikšķiles iedzīvotājiem ir būtiski, lai viņu dzīves kvalitāte dzīvojamā teritorijā Peldu ielā nemazinās. Mēs respektējam viņu intereses. Tāpat respektējam arī jūsu biznesa attīstības intereses, un mums ir jādomā, kā šīs intereses sabalansēt,” sacīja E.Helmanis.

Pašvaldība uzņēmumam piedāvā apmainīt zemes gabalu Ikšķilē, Peldu ielā 2, pret pašvaldībai piederošu zemes gabalu aiz Ikšķiles pilsētas pārvaldes ēkas Peldu ielā 22. Šī teritorija atrodas tālāk no vēsturiskā, ainaviskā Ikšķiles centra, neatrodas tik tuvu kultūrvēsturiskam objektam, Ikšķiles estrādei, mazāk skar apdzīvoto privātmāju rajonu, līdz ar to arī tirdzniecības centra izbūve šajā vietā mazāk ietekmētu Ikšķiles iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Tikšanās laikā SIA “Plesko Real Estate” pārstāvji apņēmās izvērtēt piedāvājumu un tuvākajā laikā sniegt atbildi, vai piekrīt šādai zemes gabalu maiņai.
 

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube