er2.jpg
Plāno samazināt jauno ūdensapgādes tarifu PDF Печать E-mail
16.08.2023 21:08
Ogres novada pašvaldības aģentūrā (PA) “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” izstrādāti jauni ūdensapgādes vienotā tarifa projekti, kas 15. augustā tika izskatīti kopā ar Ogres novada pašvaldības vadību.

PA “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” pārstāvji jaunos tarifa projektus prezentēja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, priekšsēdētāja vietniekam Gintam Sīviņam un izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei.
Saskaņā ar “Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku” SPRK Nr.1/2 SIA “Lielvārdes Remte” (attiecas uz Lielvārdi un Lielvārdes, Lēdmanes, Kaibalas, Jumpravas pagastu) piedāvātais ūdensapgādes tarifs ir 3,12 EUR/m³, PA “Ogres komunikācijas” (attiecas uz Ogri, Ogresgalu un Ciemupi) – 3,28 EUR/m³ bez PVN.

Sarunu rezultātā, izskatot iespējas optimizēt izmaksas, tika panākta vienošanās, ka PA “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” piedāvātais tarifs būs 2,99 EUR/m³, kas ir nedaudz zemāks kā vidēji Latvijā un līdzīgs, kā ir Siguldā, Valmierā un Madonā.

Gala lēmumu par PA “Ogres komunikācijas” tarifu pieņems Ogres novada pašvaldības dome tuvākajā domes sēdē, savukārt SIA “Ogres Remte” tarifu pieņems Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Ūdensapgādes tarifā ietilpst izmaksas, kas saistītas ar ūdens cirkulācijas ciklu no tīra ūdens ieguves līdz pat kanalizācijas ūdeņu attīrīšanai.
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ