News

er3.jpg
Plāno samazināt jauno ūdensapgādes tarifu PDF Печать E-mail
16.08.2023 21:08
Ogres novada pašvaldības aģentūrā (PA) “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” izstrādāti jauni ūdensapgādes vienotā tarifa projekti, kas 15. augustā tika izskatīti kopā ar Ogres novada pašvaldības vadību.

PA “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” pārstāvji jaunos tarifa projektus prezentēja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, priekšsēdētāja vietniekam Gintam Sīviņam un izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei.
Saskaņā ar “Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku” SPRK Nr.1/2 SIA “Lielvārdes Remte” (attiecas uz Lielvārdi un Lielvārdes, Lēdmanes, Kaibalas, Jumpravas pagastu) piedāvātais ūdensapgādes tarifs ir 3,12 EUR/m³, PA “Ogres komunikācijas” (attiecas uz Ogri, Ogresgalu un Ciemupi) – 3,28 EUR/m³ bez PVN.

Sarunu rezultātā, izskatot iespējas optimizēt izmaksas, tika panākta vienošanās, ka PA “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” piedāvātais tarifs būs 2,99 EUR/m³, kas ir nedaudz zemāks kā vidēji Latvijā un līdzīgs, kā ir Siguldā, Valmierā un Madonā.

Gala lēmumu par PA “Ogres komunikācijas” tarifu pieņems Ogres novada pašvaldības dome tuvākajā domes sēdē, savukārt SIA “Ogres Remte” tarifu pieņems Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Ūdensapgādes tarifā ietilpst izmaksas, kas saistītas ar ūdens cirkulācijas ciklu no tīra ūdens ieguves līdz pat kanalizācijas ūdeņu attīrīšanai.
 

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ