er2.jpg
Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs PDF Печать E-mail
27.08.2023 18:41
Ogres pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Saulīte” darbojas pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs. Tajā skolai tiek sagatavoti bērni, kuri ikdienā bērnudārzu neapmeklē.

Konsultatīvais centrs ir kā alternatīva bērnudārzam, kas ir īpaši aktuāli ģimenēs, kur vecāki apzināti izvēlas bērnus mācīt paši. Centru var apmeklēt bērni, kuriem ir grūtības iekļauties grupiņā, ar pazeminātu imunitāti vai kādiem attīstības traucējumiem vai, ja bērni dzīvo tālu no bērnudārza un vecāki nevar izvadāt ikdienā uz bērnudārzu.
Katram bērnam nodarbības notiek vienu vai divas reizes nedēļā pa 50 min. un tajās bērni apgūst visus obligātos mācību priekšmetus, izņemot mūziku. Pārsvarā nodarbības notiek individuāli, taču ir gadījumi, kad bērni strādā divatā - ja bērnam jāattīsta komunikācijas prasmes vai jāsaņem papildu motivācija. Bērni centrā apgūst ne vien mācību vielu, bet arī pašapkalpošanās prasmes, – viņiem jāprot sakārtot savu darba vietu, penāli, somu, jāmāk pārvilkt apavus, sakārtot apģērbu, palūgt atļauju aiziet uz tualeti un tml. 

Mācību procesā tiek izmantoti dažādi metodiskie materiāli – spēles, rotaļlietas, darba piederumi, dažādi izejmateriāli un citi mācību līdzekļi. Mācību vide centrā ir droša un pārraugāma – iekārtota  atbilstoši bērna vecumam. 

Konsultatīvais centrs ir izvietots PII “Saulīte” telpās, tam ir nodrošināta atsevišķa ieeja, tomēr ikvienam centra apmeklētājam ir iespēja konsultēties ar logopēdu vai psihologu, apmeklēt bērnudārzā esošo baseinu.

Pabeidzot pirmsskolas izglītības konsultatīvo centru, tiek izsniegts gan dokuments par pirmsskolas izglītības programmas apguvi, gan bērna raksturojums.

Pirmsskolas izglītības konsultatīvā centra darbību finansē Ogres novada pašvaldība, bērnu vecākiem par šo izglītības pakalpojumu nav jāmaksā.

Skolotāja Irina Kriščuna aicina ciemos uz konsultatīvā centra mājīgajām telpām. Lai norunātu tikšanos, lūgums zvanīt skolotājai uz tālruni 20 161 993.
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ